Ekonomika
VID iesaka pārtraukt čeku loteriju
Čeku loterija, visticamāk, notiks vien līdz šā gada beigām. Valsts ieņēmumu dienests (VID) ieteicis Finanšu ministrijai loterijas rīkošanu pārtraukt, pirms tā nav sākusi nest zaudējumus. Loterijas dalībnieku skaits ir ievērojami sarucis un aizvien samazinās. Taču kopumā loterijas rīkošanu dienests vērtē ar pluszīmi.
Elektroenerģijas cena maijā Latvijā pieaugusi par 50,1%
2022. gada maijā vidējā elektroenerģijas cena Latvijas tirdzniecības apgabalā palielinājās līdz 164,20 eiro par megavatstundu (MWh), kas ir par 50,1% vairāk nekā aprīlī, bet attiecībā pret 2021. gada maiju cena ir par 239% augstāka, liecina Latvijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" informācija.
Igaunijā ierosina samazināt akcīzes nodokli degvielai
Igaunijas parlamenta Finanšu komisija nosūtījusi izskatīšanai otrajā lasījumā likumprojektu, kas paredz ievērojami samazināt akcīzes nodokli degvielai. Ja priekšlikums tiks apstiprināts, tas varētu samazināt degvielas cenu par aptuveni 25 centiem litrā.
Tirgotāji: Veikalu tīkla «Spar» ienākšana Latvijā dažādos piedāvājuma klāstu
Šovasar Latvijas mazumtirdzniecības tīklu papildinās jauns spēlētājs – Nīderlandes veikalu tīkls “Spar”. Tirgotāju asociācija uzskata – ieguvējs noteikti būs pircējs, jo “Spar” ienāks ar jaunām precēm, tādējādi dažādojot preču klāstu patērētājiem. Tikmēr vietējie ražotāji par šādu pavērsienu varētu nebūt priecīgi, jo šāda segmenta veikali visbiežāk paplašina lielo Eiropas uzņēmumu tirgu. 
PTAC aicina patērētājus būt vērīgiem apkures katla izvēlē
Apsekojot interneta vietnes, kur tiek piedāvāts iegādāties cietā kurināmā katlus, tostarp granulu katlus, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) secinājis, ka lielākajai daļai preču nav pievienots ne energomarķējums, ne datu lapa. Šī informācija ir būtiska, lai varētu pārliecināties, vai prece atbilst prasībām, kādas izvirzītas valsts atbalsta saņemšanai atjaunojamo energoresursu izmantošanai mājsaimniecību siltumapgādes sistēmās, informēja PTAC.
Pasaules Banka samazina ekonomikas pieauguma prognozi
Pasaules Banka samazinājusi pasaules ekonomikas pieauguma prognozi šim gadam. Tā galvenie iemesli ir karš Ukrainā, stingrie Covid-19 ierobežošanas pasākumi Ķīnā un piegāžu ķēžu pārrāvumi.
Panākta vienošanās par adekvātu minimālo algu ieviešanu ES dalībvalstīs
Pasaule pašlaik pieredz strauju inflācijas un energoresursu cenu kāpumu, kas ietekmē iedzīvotāju maksātspēju. Tas skar arī miljoniem Eiropas Savienības (ES) iedzīvotāju, tāpēc bloka vadībai būs jādomā par to, kā palīdzēt mīkstināt dzīves dārdzības ietekmi uz mājsaimniecībām. Iespējams, ka viens no risinājumiem būs taisnīgāku minimālo algu ieviešana ES dalībvalstīs. Par to šonedēļ provizoriski vienojās Eiropas Parlamenta (EP) un ES dalībvalstis.
Kā degvielas cenu pieaugums ietekmē cilvēkus Latgalē?
Aizvadītajā nedēļā degvielas cenas strauji pieauga, un 95. markas benzīna cena uzpildes stacijās pārsniedza divus eiro par litru. Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijā norāda, ka prognozēt, kas notiks ar cenām, nevar vairs pat dienas griezumā. Kā degvielas cenu pieaugums ietekmē cilvēkus Latgalē?
Lai gan tūrisma nozare nākotnē skatās cerīgi, problēmu netrūkst
Šajā sezonā tūristu skaits nebūt netuvosies pirmspandēmijas apjomam, taču nozarē strādājošie nākotnē skatās cerīgi, sakot, ka pieaug individuālo tūristu skaits un arī kruīzu kuģi šajā vasarā Rīgā piestās biežāk nekā citus gadus. Tomēr izaicinājumu nozarei ir daudz – sākot no katastrofālā darbaspēka trūkuma un beidzot ar nepieciešamību atjaunot grupu tūrisma apjomu, kas pēc Krievijas sāktā kara Ukrainā ievērojami saruka.
Rēzeknes rekreācijas centra būvniecība sadārdzinājuma dēļ apstājusies
Būvniecības sadārdzinājuma dēļ Rēzeknes dome apsver lauzt līgumu ar būvfirmu "Arčers" 8 miljonu eiro vērtajā rekreācijas centra projektā. Topošajai ēkai Kovšu ezera krastā pirms mēneša nosvinēti spāru svētki, bet īsi pēc tiem darbi apstājušies. Pašvaldība kopā ar būvnieku skeptiski vērtē iespējas pierādīt izmaksu pieaugumu, nelaužot līgumu, tāpēc klusums objektā visdrīzāk ieilgs uz vairākiem mēnešiem.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt