Ekonomika
Skaitļi un fakti: ES valstis gatavas balstīt tūrismu
Tūrisma industrija no Covid-19 pandēmijas un tās dēļ ieviestajiem pārvietošanās ierobežojumiem pašlaik ir cietusi vistiešāk. Tādēļ arī nav brīnums, ka tā ir viena no pirmajām tautsaimniecības nozarēm, kurai gan Eiropas Komisijas, gan atsevišķu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līmenī tiek izstrādāti īpaši mērķēti glābšanas plāni. Vai un cik lielā mērā tie būs līdzējuši, gan īsti varēs pateikt pēc gada, kad, cerams, eiropiešu dzīve un arī ceļošanas paradumi būs atgriezušies ierastajā ritmā.
Rosina publiskajos iepirkumos izslēgt pretendentus ar sliktu reputāciju
Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija) rosinājis no dalības publiskajos iepirkumos izslēgt pretendentus ar sliktu reputāciju. Tā ministrs reaģējis uz premjera Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") kritiku par reģionālo pārvadājumu iepirkumu. Deputāti reputācijas iekļaušanu kritēriju skaitā vērtē skeptiski, taču atbalsta stingrākus nosacījumus nodokļu nomaksai. 
Horvātijas vīndari izjūt tūristu trūkumu
Gleznainā Istras pussala, ko apskalo Adrijas jūra un kas pārklāta ar vīnogulāju audzēm, ik gadu sagaida tūkstošiem tūristu. Taču vīrusa pandēmija nesusi izmaiņas arī šī skaistā reģiona iedzīvotājiem, kas tagad lūdz valdības atbalstu.
Lietuva cīņā par tūristiem plāno kompensēt katru trešo valstī pavadīto nakti
Atvieglojot ierobežojumus un atsākoties ceļošanai, pastiprinās arī starpvalstu cīņa par tūristiem. Lai pievilinātu ārvalstu tūristus, Lietuva apsver viņiem kompensēt katru trešo valstī pavadīto nakti. Lietuvā pēc nedēļas tiks atcelts Covid-19 dēļ valstī noteiktais karantīnas režīms, trešdien nolēma valdība. Taču ārkārtējā situācija joprojām paliks spēkā.  
Elektrības pārrāvuma dēļ uz laiku pieauga tās cena
Elektroapgādes pārrāvums, kas otrdien uz laiku atstāja bez elektrības visu Daugavas labo krastu Rīgā un vēl vairākas pilsētas, satricinājis ne vien sabiedrību, bet atstājis arī būtisku ietekmi uz elektrības cenu "Nordpool" biržā visās trīs Baltijas valstīs. Cenas lēciens gan ir īslaicīgs, un tā ietekmi uz ikmēneša rēķinu varētu sajust vien uzņēmumi, kas daudz elektrības patērējuši tieši šīs dienas pirmajā pusē.
Apstiprināta jaunā «Latvenergo» padome
Akciju sabiedrības "Latvenergo" akcionāru sapulcē trešdien iecelta jauna uzņēmuma padome, kurā turpmāk strādās Ivars Golsts, Toms Siliņš, Aigars Laizāns, Gundars Ruža un Kaspars Rokens, informēja Ekonomikas ministrijā. "Latvenergo" Revīzijas komitejā strādās Toms Siliņš un Gundars Ruža.
Cer apstiprināt nedaudz atvieglinātus apkalpošanas nosacījumus ēdinātājiem
No trešdienas, 10. jūnija, spēkā stājušies atvieglināti nosacījumi ēdinātājiem, nosakot uzdevumu iekštelpās katram apmeklētājam nodrošināt 4 kvadrātmetrus, ļaut iekštelpās pie galdiņa sēsties četriem, bet āra terasēs – astoņiem cilvēkiem. Tiek izstrādātas vairākas viesmīlību un tūrismu skarošas vadlīnijas, kurās varētu paredzēt arī nelielas atkāpes no prasībām par platību.  
«Altum» atbalsts uzņēmumiem Covid-19 dēļ - 264 miljoni eiro; palīdzība turpināsies
Kopš Covid-19 krīzes sākuma šā gada martā attīstības finanšu institūcija “Altum” savu finanšu instrumentu ietvaros veicinājusi jau vairāk nekā 264 miljonu eiro ieplūšanu tautsaimniecībā, un turpināts atbalstīt krīzē cietušos uzņēmumus arī turpmāk pēc ārkārtējās situācijas beigām neatkarīgi no nozares, informēja “Altum”.  
Liepājas osta šogad neplāno būtisku kravu apgrozījuma kritumu
Lai gan šī gada pirmajos piecos mēnešos kravu apgrozījums Liepājas ostā samazinājies par 13%, tomēr kopumā šogad neplāno būtisku apgrozījuma kritumu un cer apkalpot 7,5 miljonus tonnu kravu, LTV “Rīta panorāmai” atzina Liepājas Speciālās ekonomiskas zonas pārvaldnieks Jānis Lapiņš.
Brokerus uztrauc konkurences samazināšana apdrošināšanas tirgū
Igaunijas apdrošinātāja “Seesam” Latvijas filiāle ar 1. jūliju tiks pievienota Lietuvas apdrošinātāja “Compensa Vienna Insurance Group ADB” Latvijas filiālei, un Profesionālo apdrošināšanas brokeru asociācija pauž satraukumu par konkurences mazināšanos Latvijā, intervijā Latvijas Radio atzina asociācijas valdes priekšsēdētājs Agris Auce.
Skaitļi un fakti: Vietējais tūrisms Eiropā atkopsies pirmais
Eiropas tūrisma nozare šogad Covid-19 pandēmijas un ieviesto pārvietošanās ierobežojumu dēļ piedzīvos pamatīgu kritumu. Tomēr, kā jau vienmēr, katrā sliktumā ir arī savs labums, un šoreiz par ieguvējiem var kļūt līdz šim tik plaši nepazīstami ceļojumu galamērķi tuvākā apkaimē.
Ogu audzētājs: Ja ir alga un normāla attieksme, tad cilvēki nāks strādāt
Tuvojoties ogu vākšanas sezonai, augkopji arvien aktīvāk meklē papildu darbaspēku. Lai arī bieži izskan viedoklis, ka uzdevums nav no vieglākajiem, zemeņu audzētājs Rēzeknes novadā ir atradis veidu, kā ik gadu sezonā nodrošināt darbaspēku. Viņš uzsver, ka pamatā ir godīga darba devēja attieksme un rūpes par darba ņēmējiem. 
ES tirdzniecības komisārs Hogans vēlas vadīt Pasaules Tirdzniecības organizāciju
Eiropas Savienības (ES) tirdzniecības komisārs Fils Hogans ir oficiāli apstiprinājis, ka vēlas kandidēt uz Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) ģenerāldirektora amatu. Pašreizējais organizācijas vadītājs ir paziņojis, ka vēlas atkāpties no šī amata pirms termiņa. Tādēļ ES valstis apspriež iespēju izvirzīt vienotu kandidātu.
Starptautiskie pārvadājumi no Latvijas būs atkarīgi no situācijas mērķa valstī
10. jūnijā, beidzoties Covid-19 dēļ izsludinātajai ārkārtējai situācijai, galvenie nosacījumi starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem būs saslimstības radītāji konkrētajās valstīs, ko ik pēc nedēļas pārskata Slimību profilakses un kontroles centrs, un par šo nosacījumu ievērošanu būs atbildīgi pārvadātāji.
Jaunākie
Interesanti