Ekonomika
Valmierā Covid-19 pandēmijas laikā sāk ražot ērtus atpūtas krēslus
Viss notika lēnām un pamazām. Bet rezultātā Valmierā ir tapis ar askētisku dizainu apveltīts un ļoti ērts krēsls. Raivim Tauriņam ideja par krēslu ražošanu radās jau pirms vairākiem gadiem, bet tieši Covid-19 pandēmijas laiks, kad samazinājās citi darbi, kļuva par stimulu beidzot šo ideju realizēt.
Uzņēmējiem bažas par atbalstu Covid-19 otrā viļņa laikā
Covid-19 ierobežojumu radītais ekonomikas kritums Latvijā svārstās no 6% līdz 8%. Lai ekonomiskais trieciens būtu mazāks, pieejami dažādi atbalsta instrumenti. Pierīgas uzņēmēji atzīst – lai gan bijušas arī dažādas neskaidrības par kritērijiem, tas kopumā palīdzējis. Bažas gan mācot par iespējamo atbalsta saņemšanu, ja Latviju skars otrs Covid-19 vilnis.  
VIDEO: Diskusija par Latvijas tēlu un tā lomu ārvalstu investīciju piesaistē
Vai Latvija ir pievilcīga ārvalstu investoriem? Investīciju klimats Latvijā investoru vērtējumā 2019. gadā joprojām ir viduvējs, un pēdējos gados tas uzlabojies minimāli. Kāds ir Latvijas tēls un tā loma ārvalstu investīciju piesaistē? Par to trešdien plkst.16.00 notika diskusija "#21gsLatvija: Investīcijas reputācijā”. Tai varēja skatīties arī LSM.lv tiešraidē.   
FM parlamentārais sekretārs: Šobrīd celt PVN būtu neprāts
Koalīcijas sarunas par iespējamo nodokļu reformu šobrīd ir “daļēji pie sasistas siles”, bet palielināt pievienotās vērtības nodokli, kā to ierosina daži ekonomisti, pēc Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāra Ata Zakatistova domām, būtu neprāts.
Amatu pametīs FID vadītājas Znotiņas vietnieks
Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) priekšnieces Ilzes Znotiņas vietnieks finanšu izlūkošanas jautājumos Sandijs Vectēvs šonedēļ atstāj amatu FID, "lai pieņemtu jaunus profesionālos izaicinājumus", aģentūra LETA noskaidroja FID.
Privātie uzņēmēji gatavi uzturēt valsts autoceļus. Monopols tuvojas beigām
Jau septiņus gadus Latvijas valsts autoceļu ikdienas uzturēšanas darbus veicis viens uzņēmums – valsts akciju sabiedrība "Latvijas autoceļu uzturētājs" (LAU). Bet drīzumā komersantam septiņi treknie gadi varētu beigties. Ministru kabinets otrdien vērtēs Satiksmes ministrijas ierosinājumu no nākamā gada atvērt valsts autoceļu ikdienas uzturēšanas tirgu un pretendentus šo darbu veikšanai izvēlēties atklātā konkursā. Uzņēmēji norāda, ka ir gatavi iesaistīties ceļu kopšanā.
Eksperti: Jāuzlabo zemes dienesta metodika kadastrālo vērtību noteikšanā
Brāķis, šoks nekustamo īpašumu investīciju videi un politikās drosmes trūkums. Šādu kritiku biznesa augstskolā "Turība" notiekošajā diskusijā vairāki eksperti raidīja politiķu virzienā, norādot, ka pašreizējais Valsts zemes dienesta metodikas piedāvājums kadastrālo vērtību noteikšanā nav pieņemams un tas būtu jāuzlabo.
Rūjienā veiksmīgi attīstās pesto mērču ražošanas bizness
"Manuprāt, gandrīz jebkuru ideju var pārvērst sekmīgā, veiksmīgā biznesā," uzskata Jānis Pirsko, kurš kopā ar saviem radiem Rūjienā uzsācis pesto mērču ražošanas biznesu. Viss sākās ar viņa brālēnu, kurš ir pavārs un kuram apnika, ka Latvijā nekur nav iespējams iegādāties gana garšīgu pesto.
Jaunākie
Interesanti