Ekonomika
Valdība atbalsta daļēju energoresursu cenu pieauguma segšanu mājsaimniecībām (papildināts)
Valdība otrdien nolēma mājsaimniecībām daļēji segt energoresursu cenu pieaugumu. Paredzēts, ka atbalsts būs par centrālo apkuri, apkurē izmantotu elektrību, gāzi, granulām, malku un koksnes briketēm. To paredz atbalstītais likumprojekts "Grozījumi Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā". Tomēr, lai atbalsta mehānismi stātos spēkā, grozījumi vēl jāatbalsta Saeimai.
LPS padomniece: Atbalsta prasītāju skaits varētu dubultoties
Atbalsta prasītāju skaits gaidāmajā krīzē varētu vairāk nekā dubultoties, intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) padomniece veselības un sociālajos jautājumos Ilze Rudzīte.
Dažas ES dalībvalstis grib atkāpes no gāzes taupības plāna
Augstās energoresursu cenas un Krievijas lēmums piegādāt mazāk dabasgāzi piespiedis Eiropas Savienību (ES) domāt par taupības pasākumiem, lai palielinātu bloka energoapgādes drošību. ES dalībvalstis ir piekritušas brīvprātīgi samazināt dabasgāzes pieprasījumu nākamajā ziemā, lai neizveidotos situācija, ka nākas ieviest bargus energoresursu taupības pasākumus. Atsevišķas ES dalībvalstis grib izmantot plānā pieļautās atkāpes.
Premjers: Energocenu krīzē valsts atbalsts vēl pieaugs
Energorezursu cenu krīzē valsts atbalsts vēl pieaugs, tostarp atbalstu sniedzot uzņēmumiem konkurētspējas uzturēšanai, intervijā Latvijas Radio sacīja premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība"). Viņš gan nenosauca iespējamā atbalsta griestus.
Turcija atsāks gāzes izpētes urbumus Kipras tuvumā
Turcija otrdien, 9. augustā, atsāks gāzes izpēti tās piekrastē Vidusjūrā. Par šādu soli jau iepriekš, jūlija izskaņā, paziņoja Enerģētikas ministrija. Nav zināms, kur tieši notiks urbšanas darbi, taču augsta Turcijas amatpersona iepriekš izteikusies, ka izpēte notiks pie Kipras salas.
Varas partijas vienojas par apkures kompensācijām iedzīvotājiem; atbalstu plāno arī uzņēmumiem (papildināts)
Valdību veidojošās partijas pirmdien, 8. augustā, koalīcijas padomes sēdē konceptuāli atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) piedāvāto risinājumu segt pusi no siltumapgādes izmaksu sadārdzinājuma mājsaimniecībām. Turklāt atbalsts būs ne tikai par centrālo apkuri, kā arī apkurē izmantotu elektrību, gāzi un granulām, par ko koalīcija vienojās iepriekš, bet arī par malku un koksnes briketēm. Varas partijas vienojās par atbalstu arī uzņēmējiem.
«Latvijas gāze» uzņēmumu «Gaso» nodos jaundibināmai kompānijai
AS "Latvijas gāze" (LG) akcionāru sapulcē pirmdien nolemts sākt uzņēmuma reorganizāciju nodalīšanas ceļā, kā rezultātā LG 100% tai piederošā gāzes sadales sistēmas operatora AS "Gaso" akciju nodotu jaundibināmai kompānijai, liecina uzņēmuma paziņojums biržai "Nasdaq Riga".
«Latvijas valsts mežu» valdes meklējumos iesaistītā eksperte: Putniņa kandidatūra bija pārsteigums
Izskanējušas aizdomas, vai nesen amatā apstiprinātais uzņēmuma "Latvijas Valsts meži" valdes priekšsēdētājs Pēters Putniņš un valdes loceklis ir iecelti atbilstoši konkursa prasībām par nevainojamu reputāciju viņu iepriekšējās profesionālās darbības dēļ. Pārsteigumu par izvēlēto kandidātu pauda nominācijas komisijas locekle. Savukārt uzņēmuma padomes vadītājs uzsvēra – līdz ar kompetenču novērtējumu ir izšķetināti arī kandidātu iespējamie reputācijas riski.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt