Ekonomika
Jūrmalā siltumenerģijas tarifs pieaugs par 6,7% 
Šī gada 1. jūlijā spēkā stāsies jauns SIA "Jūrmalas siltums" siltumenerģijas tarifs. Tas būs 87,11 eiro megavatstundā (eiro/MWh) jeb par 6,7% augstāks, salīdzinot ar šobrīd piemēroto, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).
Budžeta uzraugi: Liels aizdevums Rīgas tiltu sakārtošanai var radīt slogu valsts makam
Valdības lēmums Rīgas pašvaldībai aizdot gandrīz 140 miljonus eiro, lai savestu kārtībā tiltus un Daugavas krastmalu, tuvākajā nākotnē var radīt papildu slogu pašam valsts budžetam. Tā norāda fiskālās disciplīnas uzraugi, kas augošās inflācijas apstākļos vairakkārt aicinājuši valsti izvērtēt, vai uz laiku neatlikt lielākos tēriņus, jo tie vēl vairāk veicina cenu kāpumu. Tomēr pašvaldības, tajā skaitā Rīga, atbild, ka naudu tērē tikai kritiskām nepieciešamībām.
Daugavpils pašvaldība atbalstīs septiņas jaunas biznesa idejas
Astoto gadu Daugavpils dome sniedz finansiālu atbalstu jaunajiem uzņēmējiem grantu programmā "Impulss". Šī grantu programma ir atvērta tiem pilsētas uzņēmumiem, kas darbojas ne ilgāk par diviem gadiem, spēj piedāvāt inovatīvas biznesa idejas – jaunus produktus un pakalpojumus, un radīt pilsētā jaunas darba vietas. Uzņēmums var pretendēt uz summu līdz 10 000 eiro, un šogad uz šādu atbalstu bija iesniegti 34 pieteikumi, no tiem septiņi atbalstīti.
CSP: Latvijā pieaug nodarbināto īpatsvars ar augstāko izglītību
2021. gada sākumā Latvijas darba tirgū no 820,5 tūkstošiem nodarbinātajiem 25 un vairāk gadu vecumā 41,2% bija ar augstāko izglītību, liecina 2021. gada tautas un mājokļu skaitīšanas dati. Kopš 2011. gada tautas skaitīšanas, šis rādītājs ir pieaudzis par 5,2 procentpunktiem, informēja Centrālā statistikas pārvalde (CSP).
Aprīlī Latvijas tūristu mītnēs 2,8 reizes vairāk viesu nekā pirms gada
2022. gada aprīlī Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 145 tūkstoši ārvalstu un vietējo viesu, kas ir 2,8 reizes vairāk nekā 2021. gada aprīlī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Viesi tūristu mītnēs pavadīja 264,7 tūkstošus nakšu, kas ir 2,6 reizes vairāk, salīdzinot ar pagājušā gada aprīli.
Uzņēmēji bažījas par gāzes pietiekamību reģionā
Šajā vasarā energoietilpīgiem uzņēmumiem jāveic mājas darbs – jānoslēdz līgums par gāzes piegādēm nākamajai apkures sezonai. Latvijas Radio uzrunātie uzņēmumu pārstāvji gan pauž bažas, vai rudenī mūsu reģionā pieejamais gāzes apjoms būs pietiekams visiem uzņēmumiem.
Zemes cenas 10 gadu laikā trīskāršojušās; cenu kāpums neapstāsies
Pāris gadu laikā cena par hektāru lauksaimniecības zemes augusi par 500 eiro, bet desmit gadu laikā ir vismaz trīskāršojusies, Zemgalē sasniedzot pat 10 000 eiro par hektāru. Turklāt karš Ukrainā un uzņēmēju vēlme attīstīt atjaunojamos energoresursus rada apstākļus arī turpmākam cenu kāpumam.
Liepājas ostā prāmju kravas – arvien pieaugošs segments; bez maksas uz Vāciju ved arī Ukrainas bēgļus
Neraugoties uz sarežģīto situāciju Ukrainas kara apstākļos un aizliegumiem pārvadāt atsevišķas kravu grupas, Liepājas ostā izdevies piedzīvot kravu pieaugumu tieši "Stena Line" prāmju līnijā Liepāja–Traveminde, Vācijā. Vienlaikus prāmju līnijas operators bez maksas uz Vāciju katru reizi aizved ap 100 bēgļu no Ukrainas. Tikmēr kravu pieaugums saistāms ar prāmju operatora lēmumu līnijā Liepāja–Traveminde–Liepāja izmantot lielāka izmēra kuģus, kas spēj pārvadāt kravas ātrāk, pavadot ceļā īsāku laiku. 
Teju 13 000 bērnu šovasar vēlas strādāt; necerēti liela darba devēju interese
Teju 13 000 bērnu savu vasaras brīvlaiku vēlas pavadīt strādājot, un šogad novērota arī necerēti liela darba devēju interese sniegt jauniešiem šādu iespēju. Bērniem minimālā alga ir garantēta, taču daudzi darba devēji bērniem ir gatavi maksāt arī vairāk, norādīja Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA). Aģentūra arī atgādināja, ka kamēr bērni vasarā strādā, viņi arī saglabā apgādājamā statusu. 
Pārtikas cenu kāpums neveicina būtisku interesi par vietvaru mazdārziņiem
Straujā cenu kāpuma dēļ pieprasījums pēc pašvaldību mazdārziņiem nav mainījies. To Latvijas Radio noskaidroja, uzrunājot dažas vietvaras, kurās atbild – cilvēki netiecas paši izaudzēt kaut nelielu daudzumu zaļumu un dārzeņu, jo tas prasa lielus ieguldījumus. Tā vietā mazdārziņu īrnieki teritorijas sāk aktīvāk izmantot, lai atpūstos.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt