Ekonomika
Eiropadomes sarunas - joprojām bez piekāpšanās
Eiropas Savienības (ES) valstu līderu mēģinājumus vienoties par bloka daudzgadu budžetu un ekonomikas atlabšanas programmu joprojām pavada smagas diskusijas. Lai gan visas iesaistītās puses runā par nepieciešamību rast kompromisu, pietiekami liela piekāpšanās vēl nav notikusi. Turklāt Ungārijas premjers Viktors Orbāns pat ir paziņojis, ka Nīderlandes valdības vadītājs Marks Rute viņu ienīstot.
Eiropā atbalsta Covid-19 dēļ novājinātos vīndarus; Latvijas nozare - par mazu
Covid-19 pandēmijas dēļ noteiktie ierobežojumi krietni iedragāja Eiropas Savienības vīna nozari. Tādēļ Eiropas Komisija izsludināja atbalsta pasākumu kopumu, kuru pagājušajā nedēļā papildināja ar jauniem atbalsta pasākumiem. Latvijas vīndari gan nevar cerētu uz šo atbalsta instrumentu pilnvērtīgu izmantošanu, jo nozare mūsu valstī ir salīdzinoši neliela. Kā atzīst vīna darītavas "Abavas" saimnieks - nozares nozīmīgums Latvijā varbūt nav milzīgs, bet tas ir augošs.
Graudaugu ražu Latgalē šogad prognozē labāku nekā pērn
Graudaugu raža Latgalē šogad būs labāka nekā pērn. Tā, gatavojoties kulšanas darbiem, secina gan lauksaimnieki, gan agronomi. Arī kopumā vasarāju ražas potenciāls visā Latvijā šobrīd ir nedaudz labāks nekā pērn. Prognozes liecina, ka vidēji valstī vasaras kviešu ražība šogad varētu būt 4,3 tonnas no hektāra, kas ir vismaz par tonnu vairāk nekā pērn. Savukārt vasaras miežu kūlums šogad varētu būt 3,5 tonnas, bet auzu – ap trim tonnām no hektāra.
Reģionālo ceļu atjaunošanas 300 miljonu plāns ir tapis, bet nav apskatāms
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) kopā ar uzņēmumu „Latvijas Valsts ceļi” ir sagatavots ministra Jura Pūces ("Attīstībai/Par!") pieteiktais reģionālo ceļu atjaunošanas plāns 2021. līdz 2023. gadam, kura īstenošanai paredzēts izmantot 300 miljonus eiro. Pašlaik gan šis dokuments nav pieejams ne medijiem, ne pašvaldībām, ne ceļu būvnieku pārstāvjiem.
Merkele svētdien nesola vienošanos par ekonomikas atlabšanas plānu
Jau trešo dienu Briselē turpinās Eiropas Savienības valstu līderu diskusijas par bloka daudzgadu budžetu un ekonomikas atlabšanas plānu. Politiķi joprojām cer, ka kompromisu šajā nedēļas nogalē izdosies rast. Tomēr tādi sarežģītākie jautājumi kā atlabšanas programmas kopapjoms un likuma varas principu ievērošana joprojām nav atrisināti. Vācijas kanclere gan pieļauj, ka sarunas varētu beigties bez rezultāta.
«Dobeles dzirnavnieks» eksperimentē ar makaroniem piemērotu kviešu audzēšanu un pārstrādi
Zemnieku saimniecībā "Vilciņi 1" 65 hektāru platībā izauguši šogad pavasarī iesētie cietie kvieši. Tā ir izplatīta suga Itālijā un Spānijā, kā arī citās Dienvideiropas valstīs ar siltu klimatu, taču izrādās, ka tos var audzēt arī Latvijā. Tikmēr Latvijā un Baltijā izsenis pazīstami ir mīkstie kvieši, ko izaudzēt mūsu platuma grādos ir krietni vienkāršāk. Kāpēc audzēt cietos kviešus? Ar ko tie atšķiras un kāds ir to pielietojums?
Rīgas domes uzņēmumu privatizācija - mazticama
Viens no uzdevumiem, kas jau gaida jaunā Rīgas domes sasaukuma deputātus – sakārtot pašvaldības uzņēmumu pārvaldību. Ik gadu ievērojamas dotācijas nepieciešamas "Rīgas satiksmei", savukārt "Rīgas namu pārvaldnieku" (RNP) starptautiski auditori ieteikuši nodot privātās rokās. Šāds solis gan ir mazticams, jo tam nav ne galvaspilsētas iedzīvotāju, ne potenciālo vadītāju atbalsta.
Eiropadomē piedāvā samazināt ekonomikas atlabšanas plāna grantu apjomu
Eiropadomes priekšsēdētājs Šarls Mišels ir nācis klajā ar jaunu piedāvājumu Briselē notiekošajās sarunās par Eiropas Savienības daudzgadu budžetu un ekonomikas atlabšanas plānu. Tas paredz samazināt grantu apjomu līdz 450 miljardiem eiro, nemainot kopējo palīdzības programmas lielumu. Premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") otro diskusijas dienu raksturo kā vētrainu, tomēr progress ir vērojams.
ES valstu līderi skeptiski par kompromisu ekonomikas atlabšanas plānā
Briselē turpinās piektdien sāktās diskusijas starp Eiropas Savienības valstu līderiem par bloka daudzgadu budžetu un ekonomikas atlabšanas plānu. Kompromiss joprojām nav panākts, tādēļ daudzi politiķi skeptiski raugās uz iespēju rast kopsaucēju jau šajā sanāksmē. Galvenie iebildumi ir Nīderlandes premjeram, kā arī par naudas tērēšanu klimata pārmaiņu mazināšanai.
Jaunākie
Interesanti