Ekonomika
Elektroenerģijas pārvades sistēmā 10 gados investēs 405 miljonus; tarifa kāpumu sola nelielu
Elektroenerģijas pārvades sistēmas attīstības 10 gadu plāns paredz ilgtermiņa investīciju projektus par 405 miljoniem eiro. Tas nodrošinās arī ieguvumus Latvijas elektroenerģijas patērētājiem lielāku pieejamo jaudu dēļ, bet ietekme uz elektrības tarifiem būs maza. Vienlaikus mērķis ir piecu gadu laikā īstenot Baltijas valstu elektroenerģijas sistēmas sinhronizāciju ar kontinentālo Eiropu. 
Ogu lasītāju trūkuma dēļ zemeņu audzētāji jau saskaras ar zaudējumiem
Zemeņu audzētāji jau saskaras ar zaudējumiem ogu lasītāju trūkuma dēļ. Atsevišķās saimniecībās zemeņu laukos nu jau jālasa arī sapuvušās ogas. Ieilgstot Covid-19 dēļ izsludinātajai ārkārtas situācijai, saimniecības nevarēja piesaistīt sezonas viesstrādniekus zemeņu ražas novākšanai, bet vietējie bezdarbnieki piesakās reti un neaizpilda vakances ilgstoši. Savukārt krūmmelleņu sezona sāksies tuvākajās nedēļas, un pagaidām interese par vakancēm ir augsta.
Pēc vairāku mēnešu pārtraukuma ES līderi klātienē spriedīs par 1,82 triljoniem eiro
Pēc gandrīz piecu mēnešu pārtraukuma visi Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderi atkal pulcēsies Briselē klātienē, lai mēģinātu atrisināt domstarpības par to, kā dalāma nauda nākamajā septiņgades budžetā un Covid-19 skartās ekonomikas atjaunošanas fondā. Diskusijās neklātienē politiķiem pretrunas neizdevās atrisināt, tāpēc tagad cerības tiek liktas uz klātienes sarunām.
Preses nama kvartāls kļūst par biznesa centru
Zaļā gaisma dota vērienīgiem pārbūves darbiem Daugavas otrā krastā. Jau šomēnes sāksies nojaukšanas darbi bijušā Preses nama teritorijā. To tuvāko pāris gadu laikā iecerēts pārveidot par modernu biznesa centru ar biroju ēku, viesnīcu un publisku futbola laukumu uz bijušās tipogrāfijas ēkas jumta.
Banku uzraugs piemēro 0,9 miljonu eiro sodu «Signet Bank»
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome piemērojusi "Signet Bank" soda naudu 906 610 eiro apmērā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas (NILLTPFN) normatīvo aktu prasību pārkāpumiem, informēja FKTK. Bankai noteikti vairāki tiesiskie pienākumi, tostarp bankai jāiesniedz FKTK pasākumu plāns konstatēto pārkāpumu un trūkumu novēršanai un jāveic neatkarīgs izvērtējums par bankas iekšējās kontroles sistēmas atbilstību un efektivitāti NILLTPFN jomā.
Viesnīcas īpašnieks ceļ trauksmi par dīkstāves pabalsta atprasīšanu; VID un viesnīcu nozare bažas noraida
Valdība izsniedz dīkstāves pabalstus, bet Valsts ieņēmumu dienests (VID) prasa tos atpakaļ, piedraudot ar piedziņu. Ar tādu vēstuli pie medijiem vērsies kāds uzņēmējs, kam pieder viesnīcas Vecrīgā un kura uzņēmuma valdes loceklei VID esot licis atmaksāt dīkstāves pabalstā saņemtos teju 1500 eiro. Uzņēmējs gan noklusējis, ka kandidēs uz Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām, turklāt firmas valdes locekle nemaz nav bijusi īstā dīkstāvē, tāpēc pabalsta atprasīšana ir likumīga.
«airBaltic» jūnijā pārvadājusi 60 400 pasažieru
Latvijas lidsabiedrība "airBaltic" 2020. gada jūnijā no visām trīs Baltijas valstu galvaspilsētām pārvadājusi 60 409 pasažierus uz galamērķiem lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā un Skandināvijā, informēja uzņēmumā.
Uzraugi pusgada laikā atcēluši OIK atbalstu 10 stacijām un valstij ietaupījuši 14,6 miljonus
Pusgada uzraudzības laikā Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) atcēlis obligātā iepirkuma (OIK) tiesības 10 stacijām, intervijā Latvijas Radio pastāstīja BVKB direktore Svetlana Mjakuškina. Neizmaksātais atbalsts, kas tādējādi ticis ietaupīts, ir 14,6 miljoni eiro. Vienlaikus Ekonomikas ministrija nākamā gada budžeta prioritātēs Finanšu ministrijai norādījusi mērķi atcelt OIK, kā īstenošanai prasa 155 miljonus eiro.
Jaunākie
Interesanti