Ekonomika
Stokholmas reģions – konkurētspējīgākais ES. Kas ir Latvijas plusi un mīnusi?
Eiropas Savienībā (ES) galvenie konkurētspējas dzinējspēki ir galvaspilsētu un lielpilsētu reģioni. Tas secināms no jaunākā ES reģionālās konkurētspējas indeksa. Tajā salīdzināti vairāk nekā 250 bloka reģioni, arī Latvija. Pētījumā gan joprojām ir skaidri redzama plaisa starp rietumiem un austrumiem, ziemeļiem un dienvidiem. Konkurētspējīgākais ES ir Stokholmas reģions. Kas ir tā panākumu pamatā, un kas ir Latvijas plusi un mīnusi?
Asociācija bažīga par pasažieru pārvadātāju konkursā piedāvātajām zemajām cenām
Jaunāki autobusi, iespēja tajos tikt ar ratiņkrēslu vai pārvadāt velosipēdu, bezskaidras naudas norēķinu iespējas - šie ir daži no labumiem, ko ar nākamo gadu pasažieriem sola valsts tās organizētajos sabiedriskā transporta pakalpojumos. Pusgadu pēc konkursa izsludināšanas valsts SIA "Autotransporta direkcija" lepojas, ka visas pretendentu sūdzības par iepirkumu ir noraidītas, tāpēc nu var vērtēt konkursa pieteikumus, lai jau no nākamā gada ieviestu vienotu un mūsdienīgāku kārtību. Tomēr pati pārvadātāju nozare tik optimistiski noskaņota nav. 
Kā Ķīnas koronavīruss ietekmē Latvijas tūroperatoru darbu?
Šobrīd Ķīnā un arī ārpus tās aizvien izplatās jaunais koronavīruss.  Dažas Latvijas tūrisma kompānijas ļoti negribīgi komentē notiekošā ietekmi uz savu darbību, bet citas apliecina, ka nogaida notikumu attīstību un atsevišķus ceļojumus ir gatavas arī atcelt. Tikmēr Ārlietu ministrija neiesaka apmeklēt vīrusa izcelsmes reģionu - Hubejas provinci Ķīnā.
Latvijas uzņēmums ražos metāla kannas NATO armijām
Viens no lielākajiem metālapstrādes uzņēmumiem Baltijas valstīs - SIA “VALPRO” - noslēdzis līgumu ar NATO atbalsta un iepirkumu aģentūru par metāla kannu ražošanu sabiedroto valstu armijas vajadzībām. Tas ir ieguvums uzņēmumam un arī kvalitātes novērtējums. Aizsardzības ministrijā uzsver - militārā industrija Latvijā turpina attīstīties.
Sarunās ES budžetu izvēles smagas, bet Latvijai svarīgi noturēt savas pozīcijas
Lai gan aizvien nav skaidrs, cik daudz no nākamā Eiropas Savienības (ES) budžeta tiks Latvijai un cik lielu robu kopējā dalībvalstu makā iecirtīs Lielbritānijas izstāšanās no bloka, jau tagad ir zināms, ka turpmāk ES fondu apjoms būs mazāks nekā šajā plānošanas periodā. Par to, kā gudrāk ieguldīt fondu naudu nākamajā plānošanas periodā, eksperti sprieda Latvijas Bankas rīkotajā diskusijā "No naudas "apgūšanas" uz gudru ieguldīšanu".
Atbalsta likuma grozījumus OIK pārkompensācijas novēršanai
Saeima plenārsēdē ceturtdien, 30. janvārī, trešajā pēdējā lasījumā atbalstīja strīdīgos Elektroenerģijas tirgus likuma grozījumus, ar kuriem paredzēts nostiprināt obligātā iepirkuma komponentes (OIK) – valsts atbalsta elektroenerģijas ražotājiem – pārraudzību, kā arī novērst tā saņēmēju pārkompensāciju.
Kāds ir vismazāk korumpētās valsts noslēpums? Intervija ar dāņu pētnieku
Latvijas rezultāts organizācijas “Transparency International” korupcijas uztveres indeksā pasliktinājies, un tā sarakstā ir zemākajā vietā no Baltijas valstīm. Citām postkomunisma valstīm klājas sliktāk. Kāpēc ir tik liela atšķirība? Un kāds ir vismazāk korumpēto valstu noslēpums? Par to intervijā stāsta vismazāk korumpētās valsts – Dānijas – korupcijas un populisma pētnieks no Orhūsas Universitātes Larss Johansens.
Ziemājiem laikapstākļi pagaidām labvēlīgi
Kamēr neierasti siltā ziema apgrūtina mežizstrādi, graudkopības nozarei tā pagaidām ir labvēlīga. Vidzemes lauksaimnieki atzīst, ka graudaugi ziemo necerēti labi. Ja vien lietavas un sals ies secen, ir cerības uz kvalitatīvu un labu graudu ražu.
Mazumtirdzniecības apgrozījums Latvijā pērn pieaudzis par 2,3%
Mazumtirdzniecības apgrozījums 2019. gadā, salīdzinot ar 2018. gadu, pieauga par 2,3%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie kalendāri izlīdzinātie dati salīdzināmajās cenās. Pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms palielinājās par 1,2%, nepārtikas preču mazumtirdzniecība, neieskaitot autodegvielu, pieauga par 4%, bet autodegvielas – par 0,4%.
Jaunākie
Interesanti