Ekonomika
Ministrijas atsijā prioritāšu prioritātes nākamā gada budžetā
Skolotāju algas vai finansējums zinātnei? Rindu samazināšana slimnīcās vai medicīnas personāla atalgojums? Autoceļu sakārtošana vai subsīdijas sabiedriskajam transportam? Budžeta sarunas sasniegušas to stadiju, kad ministrijām jāizvēlas – kuras prioritātes būs prioritārākas par citām un kurām vēl būs jāpaciešas.
«Tīrīga» nepārliecina Rīgas Apkaimju aliansi par atkritumu apsaimniekošanas līgumiem
Pēc tikšanās ar atkritumu apsaimniekotāju “Tīrīga”, Rīgas apkaimju biedrību pārstāvju bažas nav mazinājušās. Biedrību pārstāvji iebilst pret monopola izveidi un tam sekojošu cenu pieaugumu. Apkaimju alianse joprojām aicina iedzīvotājus nogaidīt līdz Konkurences padomes lēmumam, kas gaidāms septembra vidū, un tikmēr neslēgt līgumus ar atkritumu apsaimniekotāju “Tīrīga”.
Koalīcijā smagas diskusijas par valsts papildu tēriņiem nākamgad
Ministriju papildu finansējuma pieprasījumi nākamā gada budžetā pārsniedz 953 miljonus eiro. Taču pārdalei pieejamais naudas daudzums, pēc neoficiālām ziņām, ir deviņas reizes mazāks – nedaudz vairāk par 100 miljoniem eiro. Tādēļ koalīcijā aiz slēgtām durvīm joprojām turpinās smagas diskusijas par budžetu.
Tiesas lēmums «PNB bankas» maksātnespējas lietā gaidāms 12.septembrī
Pirmdien, 2.septembrī, tiesa uzklausījusi iesaistīto pušu argumentus par “PNB bankas” finanšu stāvokli. Lēmums, vai banka atzīstama par maksātnespējīgu, tiks pieņemts 12. septembrī. Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) vēl joprojām ir pārliecināta par bankas finanšu problēmām, bet pati “PNB banka” uzstāj – tās aktīvu vērtība novērtēta pārāk zemu.
Ceturtā daļa Latvijas banku klientu joprojām izmanto kodu kartes
Aptuveni 25% jeb ceturtā daļa Latvijas banku klientu joprojām izmanto kodu kartes, intervijā Latvijas Radio sacīja Finanšu nozares asociācijas Digitālās transformācijas komitejas līdzpriekšsēdētājs un "SEB bankas" digitālas attīstības vadītājs Iļja Nogičevs.
Tiesa turpinās izvērtēt «PNB Bankas» maksātnespēju
Banku uzraugs Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) 22. augustā vērsās tiesā ar pieteikumu atzīt „PNB bankas” maksātnespēju. Vienlaikus FKTK lūdza tiesu lemt par bankas maksātnespējas procesa administratoru iecelt Vigo Krastiņu. 29. augustā notika tiesas sēde, kas bija vien stundu gara, un nākamā tika nozīmēta pirmdien, 2. septembrī.
ASV ieviesīs jaunus tirdzniecības tarifus pret Ķīnu
ASV svētdien ieviesīs jaunus tarifus pret Ķīnu. ASV prezidents Donalds Tramps iepriekš norādīja, ka no 1.septembra Ķīnas precēm 300 miljardu ASV dolāru vērtībā tiks piemēroti 15% tarifi. Savienotās valstis jau iepriekš vairakkārt noteikušas un palielinājušas tarifus Ķīnas precēm, padziļinot tirdzniecības saspīlējumu abu lielvaru starpā.
Akciju cenas aug cerībā uz ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām
Pasaules akciju cenas piektdien pārsvarā pieauga, ko veicināja jaunas cerības uz ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām. Eiropas biržās bija mērens kāpums, savukārt Volstrītā pieauga divi no trim galvenajiem indeksiem pēc dažādām ekonomikas ziņām par patērētājiem un pirms svētdien plānotās krasās ASV muitas tarifu pacelšanas Ķīnas preču importam.
Argentīna grimst recesijā; par prezidentu varētu kļūt «kreisais» opozīcijas līderis
Tumši mākoņi atkal savilkušies pār Argentīnu, kam vēl pavisam nesenā pagātnē bijusi smaga pieredze ar defoltiem. Valsts ekonomika cīnās ar recesiju, augstu inflāciju un valūtas peso svārstībām un ar Starptautisko Valūtas fondu (SVF) vienojusies par aizdevuma programmu. Tomēr situācija kļuvusi nestabilāka pēc šomēnes notikušajām prezidenta priekšvēlēšanām. To rezultāti liecina, ka rudenī par nākamo prezidentu varētu kļūt kreisi noskaņotais opozīcijas līderis Alberto Fernandess, vēlētājiem sodot līdzšinējo valsts galvu Mauriso Makri par taupības pasākumiem un nespēju atdzīvināt ekonomiku.
Naujenes zemnieks tirgū ienāk ar organiski audzētu vistu olām
„Tā vairs nav bioloģiskā saimniekošana, bet videi draudzīga un pat dabai labvēlīga – organiska saimniekošana,” tā par savu mobilo vistu kūti saka 24 gadus jaunais zemnieks Juris Grustāns, kurš savā saimniecībā „Smilgas” Daugavpils novada Naujenes pagastā šogad uzsāka organiski audzētu vistu olu ražošanu.
Jaunākie
Interesanti