Sadaļas Sadaļas
Ekonomika
Vēsturiski augstākās dabasgāzes cenas daļai saimniecību nozīmēs ievērojamu apkures tarifa pieaugumu
Latvijā pašlaik dabasgāzes cenas sasniegušas vēsturiski augstāko cenu līmeni. Līdz ar to daļai saimniecību, tuvojoties apkures sezonai, jārēķinās ar siltumenerģijas tarifa pieaugumu, norādījusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK). Tāpat pēdējā mēneša laikā kāpušas arī elektrības cenas. Piemēram – uzņēmuma “Latvenergo” tarifa “Elektrum ekonomiskais” fiksētā cena pieaugusi par vairāk nekā 42%. 
«Būvnieku karteļa lietā» varētu pārtraukt ES naudas izmaksu 12 objektiem
Tā dēvētajā būvnieku karteļa lietā Centrālā finanšu un līgumu aģentūra varētu pārtraukt Eiropas Savienības (ES) līdzekļu izmaksas 12 vēl celtniecības procesā esošiem objektiem, bet kopumā  vienošanās dēļ kartelis varētu būt sadārdzinājis ES fondu līdzfinansētos projektus par vismaz 18 miljoniem eiro. Tie iesaistītajiem būs jāatmaksā.
Šogad slikta raža kartupeļiem un graudaugiem; to cenas kāpušas
Latvijai neraksturīgie laikapstākļi šogad būtiski ietekmē graudu un kartupeļu ražu. Dažviet lauki  izkaltuši karstajā vasarā, citviet izskaloti jau pavasara lietū, bet tagad rudens laikapstākļi nesuši jaunas problēmas. Pieprasījums nemazinās, un tas novedis pie cenu kāpuma.
Ekonomikas ministrija: Aizliegto preču saraksti veikalos bija kļūda
Pieaugot Covid-19 saslimstībai pērnā gada nogalē un šā gada sākumā, aizliegto preču saraksta veidošana veikalos bija kļūda, ko nevajadzētu atkārtot. To otrdien, 31. augustā, parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē atzina Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvis.
Kažokzvēru audzētavās plāno ieviest obligātu videonovērošanu (papildināts)
Kažokzvēru novietnēm būs jāveic vairāki pasākumi, kuru mērķis ir uzlabot un pilnveidot kažokzvēru ikdienas aprūpi, tostarp jāievieš videonovērošana. To paredz topošie grozījumi normatīvajos aktos, kas nosaka labturības prasības kažokzvēru novietnēm, otrdien preses konferencē informēja Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) un Zemkopības ministrija (ZM).
IKP otrajā ceturksnī - par 11,1% lielāks nekā pirms gada
Šī gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar 2020. gada 2. ceturksni, iekšzemes kopprodukts (IKP) pēc sezonāli un kalendāri nekoriģētajiem datiem salīdzināmajās cenās ir palielinājies par 11,1 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie dati.
Lidostas «Rīga» zaudējumi pusgadā – 9,4 miljoni eiro
Covid-19 pandēmijai turpinot būtiski ietekmēt aviācijas nozari, lidostas “Rīga” apgrozījums šā gada pirmajā pusgadā sasniedzis 9,4 miljonus eiro, taču arī zaudējami ir tikpat lieli, liecina lidostas 2021. gada nerevidētais saīsinātais starpperiodu pārskats par sešu mēnešu periodu līdz 30. jūnijam.
Vilks: Ekonomika sāk pielāgoties pandēmijai
Ekonomika sāk pielāgoties Covid-19 izraisītajai pandēmijai, un Latvijā tas notiek salīdzinoši veiksmīgi, intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Bankas padomes loceklis Andris Vilks.
Vidējā alga pirms nodokļu nomaksas otrajā ceturksnī – 1237 eiro mēnesī
2021. gada 2. ceturksnī mēneša vidējā bruto darba samaksa valstī par pilnas slodzes darbu bija 1 237 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Salīdzinot ar 2020. gada 2. ceturksni, vidējā mēneša alga palielinājās par 115 eiro jeb 10,2%, bet samaksa par vienu nostrādāto stundu pirms nodokļu nomaksas – par 4,6% (no 8,20 līdz 8,57 eiro).
«airBaltic» saņem 30. «Airbus» A220-300 lidmašīnu
Latvijas lidsabiedrība “airBaltic” pirmdien, 30. augustā, Rīgā sagaidīja 30. “Airbus” A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-ABD. Šī ir piektā no septiņām “Airbus” A220-300 lidmašīnām, ko “airBaltic” plānojusi saņemt šogad, informēja lidsabiedrība.
Aizvien ir klupšanas akmeņi mājokļu kreditēšanā reģionos
Pēdējos mēnešos Latvijā no jauna parakstīto mājokļu kredītu apjoms sasniedz 100 miljonus eiro mēnesī. Finanšu nozares asociācijas Kreditēšanas komitejas līdzpriekšsēdētājs Ainars Balcers uzsver, ka tas ir ievērojams kāpums, ja salīdzina ar situāciju kāda bija gada sākumā. Tad vidēji mēnesī jauni mājokļu kredīti tika parakstīti aptuveni 75 miljonu eiro apmērā. Tas vien liecina, ka šobrīd ir dinamiska mājokļu kreditēšanas tirgus izaugsme – iedzīvotāji vēlas aizņemties mājoklim un bankas ir gatavas izsniegt kredītu. Un tomēr lauvas tiesa jeb puse no mājokļa kredīta darījumiem notiek Rīgā. Aptuveni 25 līdz 28% ir Pierīgā un pārējais apjoms ir reģionos. Ja Rīgā aptuveni 80% cilvēku bankā vēlas saņemt kredītu, lai iegādātos dzīvokli, tad reģionos priekšroka tiek jau gatavai mājai vai iespējai to būvēt no jauna. Tiesa, reģionos tikt pie tik liela kredīta mājas būvniecībai, kā tas ir iespējams Rīgā vai Pierīgā, reizēm ir izaicinoši.
«Altum» grantu programmu energoaudita veikšanai turpinās
Jau divus gadus attīstības finanšu institūcija "Altum" uzņēmumiem dod iespēju saņemt grantu energoaudita veikšanai, lai tālāk varētu izvēlēties visefektīvāko veidu, kā uzlabot uzņēmuma energoefektivitāti. Grantu var izmantot valsts un pašvaldības uzņēmumi, privātie uzņēmēji un biedrības. Kopējā "Altum" grantiem paredzētā summa ir vairāk nekā 1 miljons eiro, no kuras palikusi vien neliela daļa.
Elektrības cenu kāpuma dēļ reālais valsts atbalsts ģimenēm var izrādīties mazāks
No septembra stāsies spēkā jauna kārtība, kā valsts piešķir atlaides par elektrību trūcīgajiem, personām ar invaliditāti un daudzbērnu ģimenēm. Ekonomikas ministrija norāda, ka jaunā sistēma būs krietni vienkāršāka un atlaidi saņems plašāks mājsaimniecību loks, tomēr elektrības cenu kāpuma dēļ reālais valsts atbalsts ģimenēm var izrādīties mazāks nekā tas bijis pēdējos mēnešos.
Katru nedēļu kāds uzņēmējs piedzīvo kiberuzbrukumu; zaudē desmitiem tūkstošus eiro
Katru nedēļu vismaz viens vai pat vairāki uzņēmumi Latvijā kļūst par interneta krāpnieku upuriem. Tā sekas ir desmitiem tūkstošu eiro tēriņos vai pazaudēti dati. Tā atklāj informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija "Cert.lv". Arī auditorkompānijas "Ernst & Young" pētījums parāda, ka lielākā daļa uzņēmēju novēro uzbrukumus, bet paši arī atklāj, ka līdz ar attālināto darbu ir nepietiekami gādājuši par drošību. 
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt