Ekonomika
Valsts kase emitē obligācijas ar visu laiku zemāko procentu likmi
Trešdien, 14. oktobrī, pirmo reizi iekšējā tirgū izsolītas sākotnēji starptautiskajā finanšu tirgū emitētās Latvijas valsts eiroobligācijas ar dzēšanas termiņu 2026. gada 7. oktobrī. Obligācijas izlaistas Latvijas Globālās vidēja termiņa vērtspapīru programmas (GMTN) ietvaros.
Kipra pārtrauks «zelta pasu» programmu
Kipra pārtrauks pretrunīgi vērtēto un Eiropas Savienības kritizēto "zelta pasu" programmu. Tā ļāva trešo valstu pilsoņiem iegūt pilsonību apmaiņā pret investīcijām.
LTRK vadītājs: Minimālās sociālās iemaksas jāievieš pakāpeniski
Virziens par minimālo valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) ieviešanu Latvijā ir pareizs, taču tas būtu jādara pakāpeniski. Šādu viedokli intervijā  Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Rīta panorāma" pauda Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis.
Uzteica algotu darbu pie datora un sāka visu no nulles - «Sējējs 2020» jaunais veiksmīgais zemnieks
Aleksejs Danilins pirms pieciem gadiem sāka audzēt graudaugus dzimtas īpašumā Rēzeknes novada Ilzeskalna pagastā. Tagad tur izveidota bioloģiskā saimniecība "Liepkalns". Ar ģimenes iesaisti notiek arī pārtikas pārstrāde, piemēram, no griķiem un zirņiem tiek ražoti makaroni. Tik strauja izaugsme nupat novērtēta konkursā "Sējējs 2020", un Aleksejam Danilinam piešķirta balva nominācijā "Jaunais veiksmīgais zemnieks". 
Kas varēs pretendēt uz 2008. gada krīzes hipotekārā kredīta dzēšanu?
Latvijas Banka šopavasar rosināja komercbankas norakstīt līdz 2008. gadam, iepriekšējai krīzei, ņemtos un neatgūstamos hipotekāros kredītus. Saeima augustā apstiprināja grozījumus likumos, lai kredītiestādes vienpusēji varētu dzēst parādsaistības, un septembra beigās kredītu dzēšanu jau uzsāka "Swedbank". Kādi būs hipotekāro kredītu dzēšanas nosacījumi?
Uz laiku pārtrauc viesnīcas «Tallink Hotel Riga» darbību
"Tallink Grupp" no 18. oktobra uz laiku pārtrauc viesnīcas "Tallink Hotel Riga" darbību. Uzņēmums norāda uz ievērojamu viesu skaita un rezervāciju samazinājumu, kā arī jauniem ceļošanas ierobežojumiem, kas tika ieviesti gan Latvijā, gan kaimiņvalstīs.
Ko Baltijas elektrības tirgus sinhronizācija dos patērētājiem?
Baltijas valstu enerģētikas tirgus savienošanai ar pārējām Eiropas valstīm piešķirti 720 miljoni eiro, no kuriem Latvijā plānots ieguldīt 100 miljonus eiro. Akciju sabiedrība “Augstsprieguma tīkls” norāda, ka atslēgšanās no Austrumu kaimiņiem ir paredzēta tā, ka gala lietotājs to neizjustu nedz tehniski, nedz tarifu pieaugumā. Bet kādēļ nepieciešami tik apjomīgi ieguldījumi, un ko Baltijas valstu elektrotirgus sinhronizācija dos patērētājiem?
«5G Techritory» forums pulcēs ekspertus no visas pasaules; diskutēs par Eiropu uz 5G attīstības ceļa
Izsludināta 5G tehnoloģiju pasākuma 3. Baltijas jūras reģiona ekosistēmas foruma “5G Techritory” programma. Tas notiks 11.–12. novembrī un pulcēs ap 120 augsta līmeņa runātāju no visas pasaules, ietverot vairāk nekā 60 uzrunu un paneļdiskusiju. Pasākumā piedalīsies 5G industrijas līderi, politikas veidotāji, tehnoloģiju inovāciju radītāji, lai diskutētu par to, kā atgriezt Eiropu uz 5G attīstības ceļa, informēja foruma rīkotāji.
Jaunākie
Interesanti