Ekonomika
KNAB lieta par ZZS un Sudrabas partijas finansēšanu «nedaudz iestrēgusi»
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) 2016.gada rudenī sāktā lieta par partiju finansēšanas pārkāpumiem, saistībā ar kuru notika kratīšanas Zaļo un Zemnieku savienības pārstāvja, Jūrmalas mēra Gata Trukšņa kabinetā un partijas “No sirds Latvijai” birojā, “nedaudz iestrēgusi”, Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” atzina KNAB priekšnieks Jēkabs Straume.
Šodien Eiropā var kavēties puse avioreisu
Tehniskas problēmas dēļ otrdien, 3.aprīlī, var aizkavēties puse Eiropas avioreisu. Tā vēsta ziņu aģentūra AFP, atsaucoties uz Eiropas Aeronavigācijas drošības organizāciju "Eurocontrol".
Rūpniecības apjoms šogad audzis par 6,5%
Rūpniecības apjoms šogad pirmajos divos mēnešos ir palielinājies par 6,5% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu, vēsta Centrālā statistikas pārvalde.
«Zaļās enerģijas» asociācija: OIK nav vienīgais risinājums, bet par alternatīvām līdz šim nav domāts
Obligātais “zaļās enerģijas” iepirkums, kas garantē atjaunojamās enerģijas ražotajiem iespēju pārdot valstij elektrību par noteiktu maksu un par ko maksā visi elektrības patērētāji, nav vienīgais risinājums, bet par alternatīvām līdz šim nav runāts, un tā vietā nepamatoti grauj “zaļas enerģijas” nozares tēlu, intervijā Latvijas Radio pauda Atjaunojamās enerģētikas asociācijas vadītājs Jānis Irbe.
Lauksaimniecībai kļūstot automatizētākai, bažas par mazo zemnieku izdzīvošanu
2050.gadā pasaulē būs gandrīz 10 miljardi iedzīvotāju – tātad par divarpus miljardiem vairāk cilvēku, kam nepieciešama pārtika. Vienlaikus Eiropas patērētāji vēlas arvien augstākas kvalitātes un ekoloģiski tīrāku, “zaļāku” produkciju, kuras saražošana ir dārgāka. Tāpēc lauksaimniecībā aizvien lielāka loma ir inovācijām un automatizācijai.
Ķīna sper atbildes soli – piemēro importa tarifus ASV cūkgaļai, vīnam un augļiem
Ķīna piemērojusi atbildes importa tarifus Savienotajām Valstīm, ar tiem apliekot vairāk nekā 100 produktus no ASV, tostarp cūkgaļu, vīnu un augļus. Tā ir atbilde uz ASV lēmumu noteikt tarifus tēraudam un alumīnijam, kas daudziem radījusi bažas par tirdzniecības karu izvēršanos. Vienlaikus Savienotās Valstis jau piedraudējušas ar vēl vienu tarifu kārtu pret Ķīnu desmitiem miljardu dolāru apmērā saistībā ar intelektuālā īpašuma tiesību ļaunprātīgu pārkāpšanu.
Prasībām atbilstošo kases aparātu klāsts arvien ir pieticīgs
Lai arī apritējis jau vairāk nekā gads kopš kases aparātu reformas sākuma, mazajam un vidējam biznesam paredzētu un par atbilstošiem atzītu kases aparātu klāsts arvien ir visai pieticīgs. Saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) informāciju, uzņēmumiem, kuru apgrozījums nepārsniedz 350 tūkstošus eiro gadā, ir jāizdara izvēle starp četriem prasībām atbilstošiem aparātu modeļiem. Par atbilstošiem Ministru kabineta noteikumu prasībām patlaban atzīti tikai trīs tā dēvētie hibrīda kases aparātu modeļi, kas paredzēti lielāku uzņēmumu vajadzībām.
Pērn saražots 800 miljoni olu
Pērn visu veidu mājputni Latvijā izdēja 800 miljonus olu jeb vidēji dienā 2,2 miljonus olu, par 6,7 % vairāk nekā gadu iepriekš. Uz vienu iedzīvotāju tās bija 410 olas gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti