Ekonomika
VID aptur vairāku kartona ražošanas uzņēmumu «PVN karuseli»
Šī gada jūnijā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policija (NMPP)  apturēja noziedzīgu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) izkrāpšanas shēmu, kuras rezultātā pēc sākotnējiem aprēķiniem valsts budžetam nodarīts zaudējums 480 000 eiro apmērā, informēja VID.
«LIDO» grupas peļņa pērn - 1,9 miljoni eiro
Pērn “LIDO” grupa sasniegusi 54 miljonus eiro lielu apgrozījumu, kas ir par 5,6% vairāk nekā 2017. gadā, un strādājusi ar 1,9 miljonu eiro peļņu, par 77% uzlabojot iepriekšējā gada rezultātus, teikts “LIDO” paziņojumā medijiem.
Guseļņikovs pārdod «PNB Bankas» kontrolpaketi ASV un Eiropas investoru grupai
ASV un Eiropas investoru grupa pieņēmusi lēmumu pievienoties AS “PNB Banka” akcionāru sastāvam, iegādājoties bankas akciju kontrolpaketi. Šāds lēmums pieņemts pēc Latvijas banku sektora ekonomiskā potenciāla izvērtēšanas rezultātiem. Vienošanās paredz “PNB Bankas” vairākuma akcionāra Grigorija Guseļņikova akciju kontrolpaketes iegādi un bankas kapitāla palielināšanu, teikts bankas paziņojumā medijiem.
Latvijas uzņēmējiem īsākie rēķinu apmaksas termiņi Eiropā; aug kavējumu skaits
Jau 21 gadu Eiropā tiek veidots īpašs Eiropas maksājumu ziņojums. Tas ir finanšu pētījums par korporatīvo rēķinu maksāšanas paradumiem un maksājumu kavējumu ietekmi uz Eiropas uzņēmumu attīstību un izaugsmi. Latvijai ir visīsākie apmaksas termiņi, taču pieaug kavēto maksājumu skaits. Pērn tika kavēt katrs desmitais rēķins, Latvijas Radio raidījumā  “Eiro fokusā” pastāstīja Eiropā vadošā kredītu pārvaldības uzņēmuma “Intrum” ģenerāldirektore Baltijā Ilva Valeika.
Saeimas komisija atbalsta akcīzes pazemināšanu stiprajam alkoholam, ne alum
Akcīzes nodokli stiprajam alkoholam samazinās, alum gan ne - par to ceturtdien, 27. jūnijā, vienojās Saeimas Budžeta un finanšu komisijas deputāti, vēloties noturēt igauņu alkohola tūristu plūsmu arī pēc Igaunijas lēmuma pazemināt akcīzes nodokļa likmi savā teritorijā par 25% no 1. jūlija.
Skaidras naudas «vedējus» VID pārbaudīs pēc operatīvās informācijas
No 1. jūlija Valsts ieņēmumu dienestam (VID) būs tiesības pārbaudīt personas arī uz autoceļiem, lai pārliecinātos, vai tās neieved valstī skaidru naudu virs 10 000 eiro, to nedeklarējot. Bet šīs pārbaudes būs balstītas uz operatīvo informāciju un VID negrasās pārbaudīt visus, Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” skaidroja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.
Finanšu ministrija skeptiska par iespēju pazemināt akcīzi arī alum
Jau nākamnedēļ, 1. jūlijā, Igaunija par 25% pazeminās nodokļa likmi daļai alkoholisko dzērienu - alum, sidram un stiprajiem dzērieniem. Latvija nevēlas zaudēt ieņēmumus no igauņu patērētājiem, kuri cenu atšķirības dēļ brauc iepirkties uz Latvijas pierobežu. Tāpēc šobrīd Saeimas deputāti apsver iespēju samazināt akcīzes nodokļa likmi stiprajam alkoholam par 15%. Rosināts samazināt akcīzi arī alum, taču pret to iebilst Finanšu ministrija (FM).
«Skrīveru saldumiem» 75 000 eiro nodokļu parāds; VID liedz reģistrēt ķīlas
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) redzeslokā nonācis saldumu ražotājs “Skrīveru saldumi”. Uzņēmumam izveidojies vairāku desmitu tūkstošu eiro liels nodokļu parāds. Lai nodrošinātos, ka parāds nepalielinās, VID liedzis “Skrīveru saldumiem” reģistrēt jaunas komercķīlas. Uzņēmums ar Valsts ieņēmumu dienestu jau vienojies par parāda atmaksas grafiku.
Ministrijas aprēķinos par akcīzes nodokli alkoholam daudz pieņēmumu
Strauji tapušais priekšlikums par 15% samazināt akcīzes nodokli stiprajam alkoholam licis daudziem uzdot jautājumu, cik izsvērti ir Finanšu ministrijas (FM) aprēķini. Pētot ministrijas aprēķinus, Latvijas Televīzija pārliecinājās, ka to pamatā ir strīdīgi pieņēmumi. Piemēram, ministrija lēš, ka igauņi alkoholu Latvijā pirks tādā pašā apjomā arī tad, ja Igaunija nodokli samazinās vairāk nekā Latvija.
Kariņš gribētu mazināt nodokļus, ja vairums sabiedrības tos godprātīgi maksātu
Valsts ieņēmumu dienests (VID) pēdējos gados ir mainījies uz labo pusi – tā pēc tikšanās ar VID ģenerāldirektori Ievu Jaunzemi atzina premjers Krišjānis Kariņš no “Jaunās Vienotības”. Premjers slavēja dienesta analītiskās spējas, vēršoties pret nodokļu nemaksātājiem. Viņš arī pauda, ka gribētu mazināt nodokļus, ja pieaugtu to nomaksa.
Jaunākie
Interesanti