Ekonomika
Skaitļi un fakti: Naudas atmazgāšanas apkarotāju bardzība aug
Vasaras otrajā pusē Latvijai būs jāsniedz ziņojums, kā tai ir veicies ar Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas ekspertu komitejas "Moneyval" rekomendāciju ieviešanu. Jo tuvāk nāk vasara, jo lielāka spriedze par šo jautājumu virmo dažādās iestādēs un institūcijās. Ja “Moneyval” pietiekamu progresu nesaskatīs, tad Latvijai draud nonākšana tā dēvētajā “pelēkajā sarakstā”, kurš tiek piesaukts gluži kā bubulis.
FM: Pat ar nodokļu parādu kopējais ieguvums no reformas ir pozitīvs
Pat ja cilvēkam ir jāatmaksā nodokļu parāds, kas ir nepatīkami, kopējais ieguvums no nodokļu reformas ir pozitīvs, salīdzinot ar likmēm un neapliekamo minimumu 2017. gadā. Tā Latvijas Televīzijas raidījumā "Tieša runa" teica Finanšu ministrijas (FM) valsts sekretāra vietnieks Ilmārs Šņucins.
«Rīgas satiksmei» pagaidām maksātnespēja nedraud; par nākotni ir daudz jautājumu
Par galvaspilsētas iedzīvotāju nodokļu naudu pirktas nevajadzīgas preces pakalpojumi, slēgti konsultāciju līgumi, kā arī pirkta degviela par dārgāku cenu, nekā uzpildes stacijās – tā auditoru ziņojumu raksturo Rīgas domes deputāti, kas skaidro, kāpēc uzņēmums “Rīgas satiksme” nonācis finanšu grūtībās. Jaunieceltais “Rīgas satiksmes” vadītājs norāda - vismaz martā uzņēmumam maksātnespēja nedraud, un pašlaik nav runas par biļešu cenas pieaugumu.   
Kā sevi pasargāt no nodokļu parādiem? VID iesaka maksāt lielāku likmi
Lai nākamgad nodokļu maksātājiem, iesniedzot ikgadējās ienākumu deklarācijas, nerastos nepatīkami pārsteigumi un nodokļu parādi, neatliek nekas cits, kā vien maksāt lielāku iedzīvotāju ienākuma nodokli vai atteikties no diferencētā neapliekamā minimuma. Tā uzsver LTV “Panorāmas” aptaujātie eksperti.    
ASV sasniedz rekordaugstu tirdzniecības deficītu
ASV tirdzniecības deficīts ar pārējo pasauli ir sasniedzis 10 gados augstāko līmeni. Īpaši tas attiecināms uz tirdzniecību ar Ķīnu, Meksiku un Eiropas Savienību. Eksperti šādu deficīta pieaugumu skaidro ar visas ASV ekonomikas izaugsmi, taču šie dati ir pretrunā ar ASV prezidenta Donalda Trampa solījumiem tirdzniecības deficītu mazināt.
EK saskaņojusi Latvijas šā gada budžeta projektu; nākamgad jāmeklē papildu līdzekļi veselībai
Izvērtējot Latvijas valdības sagatavoto 2019. gada valsts budžeta likumprojektu, Eiropas Komisija (EK) secinājusi, ka, salīdzinājumā ar budžeta projektu, kuru pērnruden iesniedza Māra Kučinska (Zaļo un Zemnieku savienība) valdība, plānotais deficīts ir pat nedaudz samazināts. Tādējādi budžeta projekts, kura izdevumi par vairāk nekā 200 miljoniem eiro pārsniedz plānotos ieņēmumus, kopumā atbilst Stabilitātes un izaugsmes pakta noteikumiem.
Skaitļi un fakti: Ar naudas atmazgāšanas apkarošanu pasaulē īpaši nesekmējas
Naudas atmazgāšanas jautājumi Latvijā ļoti aktuāli ir jau gadu, tādēļ dažkārt šķiet, ka šajā ziņā esam teju visas pasaules epicentrā. Kaut gan naudas atmazgāšanas apkarošanā Latvijai vēl ir gana daudz, ko darīt, Naudas atmazgāšanas indekss liecina, ka Latvijā nebūt nav tā sliktākā situācija – ne pasaulē, ne Eiropā.
Ķīna plāno samazināt nodokļus un kļūt atvērtāka ārvalstu firmām
Ķīnā šogad sagaidāma lēnākā izaugsme gandrīz 30 gadu laikā, un tai jābūt gatavai „smagai cīņai”, otrdien paziņoja Ķīnas premjerministrs Li Kecjans. Pasaulē otrās lielākās ekonomikas izaugsmes tempi pēdējos pakāpeniski palēninājušies – līdz 6,5% pērn. Neskaidrību rada arī tirdzniecības strīdi ar Amerikas Savienotajām Valstīm. Lai veicinātu ekonomikas izaugsmi, Pekina plāno samazināt nodokļus un sola kļūt atvērtāka ārvalstu firmu ieiešanai Ķīnas tirgū, vienlaikus turpinot audzēt arī militāros tēriņus.
Lai saņemtu aizdevumus, pašvaldībām vajadzēs līdzfinansējumu
Pašvaldībām investīciju projektiem, kuru īstenošanai tiks ņemti aizņēmumi, būs jānodrošina 25% līdzfinansējums. Tiesa, prasības būs atvieglotākas gadījumā, ja uz parāda tiks renovētas izglītības iestādes – pašvaldības atbrīvos no līdzfinansējuma vai arī tam būs jābūt 10% apmērā. To paredz valdības pārstāvju un Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) otrdien, 5. martā, panāktā vienošanās, kas vēl jāapstiprina valdībā.
«Konservatīvo» ministri nespēj vienoties - atliek taksometru nozares sakārtošanu
Tieslietu ministrijas (TM) iebildumu dēļ valdība otrdien, 5. martā, uz nedēļu atlika lēmumu par Satiksmes ministrijas (SM) izstrādātajiem Autopārvadājumu likuma grozījumiem. SM šo likumprojektu sagatavojusi, lai iesviestu stingrākus noteikumus taksometru pakalpojumu sniegšanai starptautiskas nozīmes objektos, piemēram, lidostās un dzelzceļa stacijās.
Valdība akceptē šā gada valsts budžetu – tēriņi plānoti 9,4 miljardi eiro
Valdība sēdē otrdien, 5. martā, akceptēja 2019. gada valsts budžeta likuma projektu, kuru jau šonedēļ plānots iesniegt Saeimā. Kopā ar valsts budžeta likumu izskatīšanai parlamentā tiks sūtīti vēl 14 likumprojekti. Tā kā valdības veidošanas process pamatīgi iekavējās, šā gada budžets lielā mērā ir tehnisks.
Skaitļi un fakti: Naudas atmazgāšanas shēmu pēdas Baltijā
Naudas atmazgāšanas shēmas pasaulē ir sazēlušas ļoti dažādos paveidos, un diemžēl Latvijas vārds ir parādījies pat vairākās, kuras ir nonākušas atklātībā. Tādēļ arī nebūtu īsta pamata žēloties par to, ka pašlaik teju vai piespiedu kārtā ir jāvēta Latvijas finanšu sistēma un jāveic tās uzraudzības kardināla reforma.
Aizdomas par naudas atmazgāšanu «Nordea» bankā
Somijas mediji publiskojuši dokumentus par iespējamo bankas “Nordea” līdzdalību naudas atmazgāšanā. Ar šīs finanšu institūcijas starpniecību pārskaitīti vairāki simti miljoni eiro, kuri varētu būt iegūti noziedzīgā ceļā.
«Rail Baltica» apaug ar «ekstrām». Intervija ar satiksmes ministru Tāli Linkaitu
Pieaugot prasībām, dzelzceļa projekts "Rail Baltica" Latvijā apaudzis ar "ekstrām" – papildu lietām, kas iepriekš projektā nebija paredzētas un kas ir arī viens no iemesliem, kas sadārdzinājis simtgades projekta īstenošanu Latvijā. To intervijā portālam LSM.lv sacīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija). Viņš atzina, ka satiksmes jomā pašlaik samilzuši jautājumi, kas saistīti ar dzelzceļa jomu. Aptuveni mēneša laikā tiek gaidīts visaptverošs plāns par "Rail Baltica" projektā darāmo un tam nepieciešamo finansējumu, kā arī pirmais vērtējums par vērienīgo dzelzceļa elektrifikācijas projektu. 
Jaunākie
Interesanti