Ekonomika
«Rīgas satiksmei» ap 200 miljonu eiro saistības; valsts makam pagaidām draudu nav
Korupcijas skandālā ierautais pašvaldības uzņēmums "Rīgas satiksme" noteiktajā laikā ir informējis kapitāla daļu turētāju Rīgas domi par situāciju kompānijā un steidzami veicamajiem darbiem. Finanšu lietas pašlaik ir stabilas, taču notiekot aktīvas pārrunas ar kreditoriem, lai tie neatprasītu aizdoto naudu. "Rīgas satiksmes" saistības pašlaik ir ap 200 miljoniem eiro, un neviens aizdevējs vēl neesot prasījis naudu atdot. Arī Finanšu ministrija (FM) norāda, ka valsts maks tikmēr ir drošībā.
LIAA aicina Latvijas uzņēmējus gatavoties «sliktākajam scenārijam» pēc «Brexit»
Tā kā pašlaik Lielbritānijas un Eiropas Savienības (ES) līguma par "Brexit" vēl nav un tas līdz "Brexit" nākamā gada marta beigās var arī nebūt, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicinājusi Latvijas uzņēmumus gatavoties "sliktākajam scenārijam", to intervijā Latvijas Radio atzina LIAA pārstāvniecības Lielbritānijā vadītājs Guntis Rubīns.
Skaitļi un fakti: Eirozonas tālākā paplašināšanās iebuksējusi
Eirozona pašlaik no sākotnējām 12 valstīm ir izaugusi līdz 19 dalībniekiem, un pēdējās, kuras pievienojās, bija Baltijas valstis. Tomēr pašlaik izskatās, ka paplašināšanās process ir iebuksējis un pārējās Eiropas Savienības dalībvalstis vienotajai Eiropas valūtai pievienoties nemaz īpaši nesteidz.
Kā «Brexit» iznākums varētu ietekmēt Latviju?
Ja Lielbritānijas izstāšanās līgums stājas spēkā līdz nākamā gada 30. martam, tas nozīmē, ka Lielbritānijai ir jāizpilda savas finanšu saistības par Eiropas Savienības 2014. - 2020. gada budžeta periodu. Bet – ja izstāšanās notiek bez līguma, tad Latvijas iemaksas Eiropas Savienības budžetā varētu pieaugt par vidēji 8,9% gadā. 
Tramps un Krievijas oligarhi piedalīsies Davosas forumā
ASV prezidents Donalds Tramps dosies uz  ikgadējo Pasaules ekonomikas forumu Šveices pilsētā Davosā, informē Baltā nama pārstāvji. Pasākuma organizētāji arī atļāvuši tajā piedalīties par oligarhiem dēvētiem Krievijas uzņēmējiem.
Skaitļi un fakti: Eiro uz pasaules valūtu pjedestāla
Lai gan eiro mūža ilgums vēl nav īpaši garš - vien 20 gadi -, tā ir kļuvusi par pasaulē otru visvairāk izmantoto valūtu pēc ASV dolāriem. Turklāt tā ir iemantojusi ne tikai cieņu valūtu tirgotāju acīs, bet to ļoti plaši izmanto arī dažādu valstu centrālās bankas, lai glabātu savas valūtu rezerves, bet vēl virkne valstu ir izvēlējušās pie eiro piesaistīt savas valūtas, lai stabilizētu to kursu. Vienlaikus, pateicoties plašajām peripetijām, ko regulāri par eirozonas nākotni sarīko paši Eiropas politiķi, investoru aprindās eiro ir ieguvis arī vispolitizētākās valūtas titulu.
Rīgas lielajos uzņēmumos vēlas veidot padomes
Rīgas domes vadība pašlaik apsver iespēju veidot padomes Rīgas pašvaldības lielajās kapitālsabiedrībās, tostarp sabiedrības daudz kritizētajā "Rīgas satiksmē" un "Rīgas namu pārvaldniekā", to intervijā Latvijas Radio atzina Rīgas domes jaunais vicemērs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai").
Limbažu novadā būs paaugstināts NĪN mājām bez deklarētiem cilvēkiem
Limbažu novads, pārņemot Rīgas, Carnikavas, Saulkrastu un vēl citu pašvaldību pieredzi, ar 1.janvāri piemēros paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) likmi dzīvojamiem īpašumiem, kuros neviens nav deklarējies. Pašvaldība tā cer palielināt novadā deklarēto iedzīvotāju skaitu par aptuveni diviem tūkstošiem, bet iedzīvotāji šādu jaunumu vērtē kritiski.
EM: «Liepājas metalurgā» pusotra gada laikā varētu atjaunot ražošanu
Aptuveni 18 mēnešu laikā maksātnespējīgajā uzņēmumā "KVV Liepājas metalurgs" varētu atjaunot ražošanu, otrdien pēc valdības sēdes žurnālistiem atzina Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis. Viņš gan norādīja, ka produktu klāsts varētu būt cits, nekā tas bija līdz šim. Tāpat viņš minēja, ka iepriekš minētais ir optimistiskākais scenārijs.
Ķīnas reformu 40. gadskārtā prezidents Sji Dziņpins sola īstenot dažādus brīnumus
Ķīna ir sasniegusi punktu, no kura var virzīties tikai uz priekšu, un Ķīnai kā lielai valstij ir jābūt arī augstiem mērķiem. Ar šādu paziņojumu, atzīmējot 40. gadskārtu kopš reformu aizsākšanas valstī, klajā nācis Ķīnas prezidents Sji Dziņpins. Viņš solījis arī īstenot dažādus brīnumus, kas pārsteigs visu pasauli, vienlaicīgi solot dominējošo stāvokli nepanākt uz citu valstu rēķina.
Uziet biroja tehnikas piegādātāju karteli publiskajos iepirkumos
Konkurences padome konstatēja pretlikumīgu, vairākkārtēju darbību saskaņošanu starp biroja tehnikas apkopes un piegādes veicējiem SIA “Tomega” un SIA “Btk.lv”. Par apzinātu konkurences kropļošanu publiskajos iepirkumos uzņēmumam “Tomega” piemērots naudas sodu – 33 268 eiro. Sakarā ar otra pārkāpuma dalībnieka likvidāciju uzņēmumam naudas sods netika piemērots.
Skaitļi un fakti: Iedzīvotāju atbalsts eiro aug
Kaut gan nereti par Eiropas kopējo valūtu eiro nākas dzirdēt daudz un dažādus viedokļus, aptaujas pārliecinoši rāda – eirozonas valstu, tostarp Latvijas, iedzīvotāji šo valūtu ir pieņēmuši un saskata tās lietošanā vairāk plusu nekā mīnusu. Pēdējā “Eirobarometra” aptaujā 64% aptaujāto ir atzinuši, ka eiro viņu valstij nāk par labu, bet 74% to uzskata par labu lietu Eiropas Savienībai (ES).
Jaunākie
Populārākie
Interesanti