Ekonomika
Skaitļi un fakti: Eiropas noguldītāju aizsardzība iestrēgusi politiķu polemikā
Novembrī aprit pieci gadi kopš eiro zonā sākās banku savienības veidošana. Taču labi sāktais projekts nu ir atdūries pret domstarpībām par kopīgu Eiropas noguldījumu apdrošināšanas shēmu. Ja par konflikta būtību izsakās, nelietojot politkorektas frāzes, tad Vācija, Nīderlande un vēl dažas eiro zonas ziemeļu flangā esošās valstis ir paziņojušas, ka netaisās apmaksāt vāji uzraudzītu banku bankrotu sekas Eiropas dienvidos.
Iedvesmas brokastīs Preiļos uzņēmēji – reemigranti dalās ar savu pieredzi
Preiļos pirmo reizi Uzņēmējdarbības centrs sadarbībā ar Latgales plānošanas reģionu organizēja pasākumu “Iedvesmas brokastis”. Tā laikā uzņēmēji, kas atgriezušies no ārzemēm un tagad strādā dažādās Latgales pilsētās, vietējiem iedzīvotājiem, kas arī darbojas uzņēmējdarbībā vai vēl tikai plāno to uzsākt, stāstīja par savu pieredzi. Iecerēts, ka šāda veida tikšanās ar reemigrantiem turpmāk notiks visā Latgalē.     
Konkurences uzraugi: Latvijā zāles mēdz būt dārgākas cenu veidošanas mehānisma dēļ
Konkurences padome (KP) tirgus uzraudzībā secinājusi – pat ja zāļu ražotāji medikamentiem Latvijā nosaka zemākas cenas nekā Lietuvā un Igaunijā, cenu veidošanas mehānisma dēļ Latvijas patērētājiem zāles var izmaksāt dārgāk. Tāpēc KP rosina atbildīgās institūcijas veidot jaunu mehānismu, kas Latvijas patērētājiem kompensējamos un nekompensējamos medikamentus padarītu finansiāli pieejamākus.
Kazāks: Latvijas Bankas padomei būtu jāpārņem valdes funkcijas
Latvijas Bankā vajadzētu mainīt pārvaldības modeli – centrālās bankas padomei nākotnē būtu jāpārņem valdes funkcijas. Šādu viedokli intervijā Latvijas Radio pauda Latvijas Bankas prezidenta amata kandidāts, centrālās bankas padomes loceklis Mārtiņš Kazāks. 
Elektroauto popularitātes pieaugums audzē pieprasījumu pēc retiem metāliem
Eiropas Savienībā (ES) transports rada gandrīz 30% no kopējā CO2 izmešu daudzuma. Vairāk nekā divas trešdaļas no tā rada tieši ceļu transports. ES izvirzījusi ambiciozus mērķus cīņā pret klimata izmaiņām. Tostarp attiecībā uz jauno automašīnu izmešiem. Vienlaikus pieaug elektroauto popularitāte, tomēr tas nozīmē arī arvien lielāku pieprasījumu pēc retiem metāliem akumulatoru ražošanai – tiek meklēti jauni veidi to iegūšanai, piemēram, okeāna gultnē. Taču procesā jāņem vērā arī negatīvā ietekme uz ekosistēmu.
Premjers iebilst pret lielāku budžeta deficītu mediķu algu celšanai; neapmierināts ar ministres darbu
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") neatbalsta valdības koalīcijā esošās partiju apvienības "Attīstībai/Par!" priekšlikumu mediķu algām 2020. nepieciešamos papildu 60 miljonus eiro iekļaut paplašinātā budžeta izdevumu daļā, palielinot 2020. gada budžeta deficītu. Premjers piektdien sasauktajā preses brīfingā atzina, ka nav apmierināts ar veselības ministres Ilzes Viņķeles ("Attīstībai/Par!") darbu, aicinot viņu sakārtot nozari.
VIDEO: Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums. 2.diena
Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju foruma (PLEIF) otrajā dienā notiks četras meistarklases par biznesa un ekonomikas vidi Āzijā, ASV, Kanādā un Skandināvijas valstīs. Tajās piedalīsies un uzstāsies Latvijas uzņēmēji un profesionāļi no visas pasaules. Piedāvājam forumam sekot līdzi tiešraidē no plkst. 9.30 līdz 15.30. 
Būvniecības informācijas sistēmas lietotāju un lietu skaits audzis par 35%
Nepilnus divus mēnešus, kopš Būvniecības informācijas sistēma piedāvā pilnībā digitālu būvniecības procesa dokumentācijas apriti, sistēmas lietotāju un lietu skats, salīdzinot ar gada sākumu, pieaudzis par 35%, Latvijas Radio pastāstīja Būvniecības valsts kontroles biroja vadītāja Svetlana Mjakuškina.
Latvijas Bankas vadītāja amata kandidāte Šteinbuka: Bankas prezidentam jābūt pieejamākam
Latvijas Bankas prezidentam ir jābūt pieejamākam un jāskaidro sabiedrībai nozīmīgi lēmumi un procesi, nevar tikai “šad tad kaut ko arogantu pateikt un tad pazust”, tā piektdien, 22. novembrī, intervijā Latvijas Radio sacīja Fiskālās disciplīnas padomes locekle Inna Šteinbuka, kura iepriekš apliecināja gatavību kandidēt uz Latvijas Bankas vadītāja amatu.
Jaunākie
Interesanti