Ekonomika
Pēc audita atlaiž «Rēzeknes satiksmes» vadītāju; viņš vērsīsies tiesā
Rēzeknes pilsētas dome no amata ir atbrīvojusi pašvaldības dibinātā uzņēmuma SIA “Rēzeknes satiksme” vadītāju Jevgēniju Koršenkovu, kurš šajā amatā bija kopš uzņēmuma dibināšanas - 9 gadus. Šāds lēmums pieņemts pēc audita, kas parādījis līdzšinējo vadītāju kā nesaimniecisku. Pārmetumus pats Koršenkovs uzskata par safabricētiem un ir nolēmis vērsties tiesā.  
Eksportētāju subsīdiju atlase rada šaubas, vai nauda sasniegs mērķi
Subsidēto darba algu programma eksportējošajiem uzņēmumiem varētu sākt darboties jau šīs nedēļas beigās vai nākamās nedēļas sākumā, kad Latvija saņems nepieciešamos saskaņojumus no Eiropas Komisijas. Taču eksperti norāda uz vairākām nepilnībām programmas kritērijos, kas rada šaubas, vai šī nauda sasniegs plānoto mērķi.  
«Airbus» izpilda PTO prasības strīdā par subsīdijām; ES gaida ASV sankciju atcelšanu
Francija un Spānija ir vienojušās ar lidmašīnu ražotāju “Airbus” par izmaiņām atbalsta programmā aviolainera "A350" attīstībai. Līdz ar to Eiropas Savienība (ES) un tās dalībvalstis ir pilnībā izpildījušas Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) prasības. Tādēļ Eiropas Komisija (EK) uzskata, ka ASV vairs nav pamata uzturēt sankcijas pret vairākām Eiropas preču grupām.
Slavenus zīmolus apsūdz līdzdalībā cilvēktiesību pārkāpumos Ķīnā
Ļoti iespējams, ka mēs valkājam apģērbu un lietojam tehnoloģijas, kuras ir tapušas piespiedu darbā. Cilvēktiesību aizstāvji apgalvo, ka Ķīnā darbojas piespiedu darba rūpnīcas, kurās nodarbina tūkstošiem musulmaņu. Tur izgatavoto produkciju piegādā daudziem slaveniem zīmoliem. Pēc tam, kad šai problēmai pievērsa plašāku uzmanību, daži rietumvalstu uzņēmumi apsolīja pārskatīt savas piegāžu ķēdes.
Nekustamā īpašuma nodokli sola mazināt pirms jauno kadastrālo vērtību stāšanās spēkā
Tieslietu ministrija sola nākamo divu nedēļu laikā precizēt grozījumus Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā un likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli", un tie arvien paredzēs nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu primārajam mājoklim vērtībā līdz 100 tūkstošiem eiro. Savukārt dzīvojamajam fondam ar vērtību virs šīs summas, kā arī zemei nodokļa aprēķinā tiek paredzēts piemērot koeficientus, lai, būtiski augot kadastrālajai vērtībai, nodoklis pēkšņi nepalielinātos trīs un vairāk reizes.
Pagājušās nedēļas lietū un krusā vairāk cietuši lauki Zemgalē
Pagājušajā nedēļā pāri Latvijas teritorijai gāja lieli nokrišņu mākoņi – lietus un krusa vairākos reģionos gan pamatīgi samērcēja augsni, gan papostīja jau gatavo ražu. Šovasar, tostarp pagājušajā nedēļā, visvairāk cietuši lauki Zemgalē, intervijā Latvijas Radio pastāstīja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Augkopības nodaļas vadītājs Oskars Balodis.
Ludzā un Rēzeknē ielu remontiem izmanto aizdevumu ekonomikas sildīšanai Covid-19 krīzē
Ministru kabinets, atbalstot pašvaldību investīciju projektus Covid-19 seku mazināšanai reģionos, lēma par gandrīz 28,5 miljonu eiro aizdevumu piešķiršanu pašvaldību investīciju projektiem, paredzot vietvarām arī jaunas iespējas saņemt kredītus. Pašvaldības plāno par šiem līdzekļiem uzlabot ceļus, siltināt izglītības iestāžu ēkas un nodrošināt darbavietu saglabāšanu. Piemēram, Ludzas novads ņem aizņēmumu vairāku pilsētas ielu pārbūvei, savukārt Rēzeknes pašvaldība ir pieteikusies aizņēmumam vienas ielas pārbūvei.
Latvijas uzņēmumiem liela interese ražot izejvielas militārām vajadzībām
Atsaucoties Somijas militārās rūpniecības uzņēmuma “Patria” aicinājumam, vairāk nekā 50 Latvijas uzņēmumu ir izrādījuši interesi par dalību topošajā industriālajā klasterī militārās rūpniecības vajadzībām. Uzņēmumu sadarbības rezultātā “Patria” iecerējusi izstrādāt un ražot 6x6 bruņumašīnas gan mītnes zemei Somijai, gan arī Latvijai un Igaunijai, kas ir jaunākā sabiedrotā šajā trīs valstu nodomā. Mūsu uzņēmēju gatavība līdzdarboties apliecina gan to, ka aizsardzības budžeta nauda paliks Latvijā, gan arī to, ka iesaistītie varēs viegli pārvarēt Covid-19 pandēmijas radītās grūtības.
Latvija izcīnījusi vairāk naudas lauksaimniekiem nekā citas ES valstis
Politiķiem priecājoties par nākamajā Eiropas Savienības fondu plānošanas periodā Latvijai piešķirto naudu, kas būs lielāka nekā pašreizējā periodā, ir grūti atturēties no vēlmes salīdzināt to ar citu valstu guvumu. Te gan jāpiebilst, ka skaitļi ir aptuveni. Piemēram, trešdaļa no grantu piešķīruma tiks aprēķināta pēc šī gada IKP samazinājuma. To precīzi zināsim tikai nākamā gada vidū.
Talsos cīnīsies pret rādījumu neziņotājiem
Slinkums un neapzinība nereti ir iemesli, kāpēc iedzīvotāji neziņo ūdens skaitītāju rādījumus. Lai disciplinētu savus klientus, talsenieki pirmie Latvijā nākuši ar ideju par papildus maksājumu rēķinos. Ar to turpmāk būs jārēķinās tiem novada iedzīvotājiem, kuri rādījumus nenodos trīs mēnešus.  
Vai depozīta sistēma pieņems saplacinātu pudeli? Cīņa par biznesu
Augusta sākumā valdība lems par noteikumiem iepakojuma depozīta sistēmai, kurai jāsāk darboties 2022. gada 1. februārī. Noteikumi aizsākuši diskusiju par to, vai depozīta sistēmai būtu jāpieņem arī saplacinātas PET pudeles. Jauns Latvijas uzņēmums sola iekārtu, kas pieņemtu arī bojātu iepakojumu, taču potenciālais sistēmas operators saskata krāpniecības riskus.
Aitu vilna saimniecībās krājas neizmantota
Aitu ganāmpulku īpašnieki par darbu nesūdzas, jo jēru un aitu gaļa ir visai pieprasīta. Bet aitu vilna daudzās saimniecībās krājas kaudzēs un tā arī netiek izmantota. Daļa nonāk arī komposta kaudzē.
Robežsargi un muitnieki novēro cigarešu kontrabandas pieaugumu
Šogad pirmā pusgada laikā pieaudzis konstatēto pārkāpumu skaits, kad Latvijā mēģināts ievest kontrabandas cigaretes no Krievijas un Baltkrievijas. Robežsargi un muitnieki uzsver – uzskats, ka Covid-19 izplatības laikā kontroļu skaits samazināts, ir maldīgs. Daudz vairāk pārkāpumu konstatēts arī uz Latvijas–Baltkrievijas robežas Daugavā.
Uzraugi nesaskata konkurences pārkāpumus kinoteātru jomā
Konkurences padome (KP) pēc tirgus dalībnieku un biedrības “Latvijas Kinoproducentu asociācijas” sūdzībām izvērtēja konkurences apstākļus filmu izplatīšanas tirgū Latvijā un filmu demonstrēšanas noteikumus kinoteātros Rīgā no 2017. līdz 2020. gadam. KP tirgus uzraudzībā secināja, ka tirgus dalībnieku darbības nevar tikt vērtētas kā Konkurences likuma pārkāpums.
Jaunākie
Interesanti