Ekonomika
Ārkārtējā situācija veikalu tiešo piegāžu biznesam likusi uzņemt straujākus apgriezienus
Līdz ārkārtējās situācijas sākumam tiešo piegāžu biznesu lēni, bet stabili attīstīja mazumtirgotāji un ēdinātāji, kas savas preces klientiem piegādāja pa pastu vai ar kurjeru starpniecību. Taču līdz ar Covid-19 diktētajiem notikumiem, kad daudzi brīvprātīgi vai piespiedu kārtā vairāk uzturējās mājās, tiešās piegādes strauji sāka attīstīt arī lielveikalu ķēdes. Vai līdz ar ārkārtējās situācijas beigām nu atkal paši dodamies uz veikaliem vai arī izvēlamies, lai veikali nāk pie mums?
Ātrākai kontu atvēršanai bankās potenciālajiem investoriem būs īpaša anketa
Ekonomikas Ministrija, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) kopā ar finanšu nozari ir izveidojusi anketu ārvalstu investoriem, kas tiem būs jāaizpilda, pirms tie vēlēsies uzsākt darbību Latvijā. Anketas mērķis ir noskaidrot potenciālā investora naudas izcelsmi un to, kas ir uzņēmuma patiesie labuma guvēji.
Krīze mudina sakārtot skapi un ierīkot biroju mājās. Aktualitātes ekonomikā Covid-19 laikā
Covid-19 izraisītā krīze ekonomikā ietekmējusi arī mājokļu labiekārtošanas preču veikalu IKEA Latvijā – tā kā cilvēki vairāk pavadīja laiku mājās, pieauga pieprasījums pēc dažādām ar mājokļa labiekārtošanu saistītām precēm un pakalpojumiem. Pieprasījuma pieaugums bijis ievērojams, un īpaši augusi pārdošana internetā, to sabiedrisko mediju portāla LSM.lv sarunā sociālajā medijā "Instagram" atzina IKEA veikala Latvijā vadītāja Inga Filipova.
Latgalē šogad darbu zaudē 450 «Latvijas dzelzceļa» darbinieki; darbu atrast grūti
Šī gada laikā Latgalē – Daugavpilī un Rēzeknē – darbu zaudējuši gandrīz 300 VAS „Latvijas dzelzceļš” darbinieki. Vēl ar pusotru simtu darba attiecības tiks pārtrauktas līdz gada beigām. Kravu pārvadājumu apjoms pa dzelzceļu ir krities par 52%, tāpēc uzņēmums ir spiests veikt optimizāciju. Tikmēr atrast darbu atlaistajiem darbiniekiem nav tik vienkārši.
Znotiņa: finanšu drošības jomā Latvijā vēl daudz darāmā
Finanšu drošība valstī kopumā pēdējo gadu laikā ir uzlabojusies, tomēr ir vēl daudz darāmā, atzīst Finanšu izlūkošanas dienesta priekšniece Ilze Znotiņa. Valstī ir liela apjoma ēnu ekonomika, kā arī vēl aizvien nav pilnībā caurspīdīgi publiskie iepirkumi.
Atbalstu ES ekonomikas atveseļošanai sāks piešķirt no 2021. gada sākuma – būs pieejami 672,5 miljardi eiro
Eiropas Komisija (EK) nākusi klajā ar Atveseļošanas un noturības mehānismu, kas ir galvenais ekonomikas atveseļošanas instruments projektā "NextGenerationEU", lai palīdzētu Eiropas Savienībai (ES) izkļūt no pašreizējās krīzes. Mehānisma ietvaros būs pieejami 672,5 miljardi eiro – aizdevumu un dotāciju veidā, ko piešķirs pēc iespējas agrāk izmantošanai pirmajos, izšķirošajos ekonomikas atveseļošanas gados, informēja  Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā Preses nodaļā.
Bijušo finanšu ministru Vilku virza darbam Latvijas Bankas padomē
Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks ir izvirzījis ekonomista un finansista, bijušā finanšu ministra, Eiropas Investīciju bankas (EIB) vadības komandas pārstāvja Andra Vilka kandidatūru Latvijas Bankas padomes locekļa amatam, kas kļūs vakants, Vitai Pilsumai 30. septembrī beidzot darba gaitas, informēja centrālajā bankā.
Šā gada 2. ceturksnī vienas stundas darbaspēka izmaksas pieauga par 6,2%
2020. gada 2. ceturksnī, salīdzinot ar 2019. gada 2. ceturksni, vienas stundas darbaspēka izmaksas pieauga par 6,2 % jeb 60 centiem, sasniedzot 10,27 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) sezonāli un kalendāri neizlīdzināti dati. Sezonāli izlīdzināta rādītāja pārmaiņas bija 4,0 %.
Valsts kontrole: Talsu uzņēmumi slikti pārvaldīti – to pakalpojumi nekvalitatīvi un dārgi
Talsu novada domei piederošie komunālo pakalpojumu un īpašumu apsaimniekošanas uzņēmumi darbojas ar zaudējumiem, nav spējīgi pilnībā nosegt savas saistības un tuvākajā nākotnē tiem var iestāties grūtības ar maksātspēju. Turklāt sliktās pārvaldības dēļ to pakalpojumi iedzīvotājiem ir nekvalitatīvi un dārgi. Ja pašvaldība steidzami nerīkosies, iedzīvotāji par pakalpojumiem būs spiesti maksāt arvien vairāk, secināja Valsts kontrole.
Jaunākie
Interesanti