Ekonomika
Višegradas valstu premjeri: ES ir godīgi jāsadala atbalsts valstu ekonomikas atveseļošanai
Eiropas Savienībai (ES) ir godīgi jāsadala līdzekļi, kas domāti ekonomikas atveseļošanai pēc Covid-19 pandēmijas. Šādu viedokli pauduši Višegradas grupas premjerministri, kas bija pulcējušies uz pirmo klātienes tikšanos pēc ilgāka pārtraukuma. Pēc premjeru domām, kopējā ES iniciatīva ir atbalstāma, taču nav pieļaujams, ka Centrāleiropas valstis tiek nostādītas neizdevīgākā situācijā nekā, piemēram, valstis Eiropas dienvidos.
KP saskata konkurences ierobežojumus biļešu tirdzniecības pakalpojumu iepirkumos
Kultūras iestādes, izvēloties biļešu tirdzniecības pakalpojumu sniedzējus, iepirkumos iekļauj konkurenci ierobežojošus noteikumus, tirgus uzraudzībā secinājusi Konkurences padome (KP). Tā norāda, ka iepirkumos būtu svarīgi vērtēt arī apkalpošanas maksas, ko biļešu tirgotāji piemēro patērētājiem par biļešu iegādi.
Ar ierobežojumiem, bet bez birokrātijas. Būtiskākais ekonomikā Covid-19 laikā
Covid-19 izplatība ir liels pārbaudījums ne tikai valstu veselības aprūpes sistēmām, bet arī ekonomikām, kas šajā laikā piedzīvo izaugsmes sabremzēšanos vai pat lejupslīdi. To izraisīja arī valstīs Covid-19 izplatības mazināšanai noteiktie ierobežojumi, taču vienlaikus valstis steidza ieviest atbalsta instrumentus biznesam un darba ņēmējiem, lai kritiens ekonomikā būtu mazāk sāpīgs.
Skaitļi un fakti: Covid-19 mainīs arī tūrismu
Covid-19 pandēmija ne tikai radīs pamatīgu kritumu tūrismā šogad, bet arī mainīs daudzus ierastos ceļošanas paradumus. Tādas lietas kā bieža roku dezinficēšana un divu metru distances ievērošana ir uzskatāmas par īstermiņa izmaiņām un pazudīs līdz ar vīrusu. Taču tūrisma industrijas pārstāvji prognozē, ka viss ierastajās sliedēs neatgriezīsies arī pēc pandēmijas pārvarēšanas un tieši tāda, kā pirms vīrusa parādīšanās, ceļošana vairs nebūs.
Pavlovas kūka un rabarberu plātsmaize būs. «RB cafe» atsāks darbu
Piektdien, 12. jūnijā, Rīgā, Bruņinieku ielā, darbu atsāks kafejnīca, kas dod darbu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām - "RB cafe". Covid-19 krīzes laikā šī bija viena no iestādēm, kurai sākotnēji atteica dīkstāves pabalstu. Iemesls - uzņēmums pelnīja vairāk nekā pērn, kad jau bija dibināts, bet reāli nestrādāja. Šis piemērs valdībai parādīja dīkstāves izmaksas noteikumu caurās vietas. Arī tagad darbu kafejnīca atsāk lēnām un nedroši. Nav zināms, kāds būs pieprasījums un vai agrākie klienti atgriezīsies.

Vienpadsmit "RB cafe"darbinieki ir atkal satikušies. Viens savas veselības dēļ vēl paliek mājās. Šie trīs dīkstāves mēneši nebija viegli. Silvija naudu taupīja, mazāk pērkot ēdienu. Tā izdzīvojusi. 
VID novērš kukuļošanas mēģinājumu dienestā
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Iekšējās drošības pārvalde, kriminālprocesā veicot apjomīgas speciālās izmeklēšanas darbības, šonedēļ aizturēja organizētu personu grupu, kas pieprasīja kukuli 65 tūkstošu eiro apmērā ar mērķi to nodot VID amatpersonai, informēja VID.
Pētījums: Jauno novadu starta pozīcijas – ļoti atšķirīgas
Pašvaldību reforma ieviesīs korekcijas ne vien Latvijas administratīvajā, bet arī ekonomiskās ģeogrāfijas kartē. Kaut gan reformas rezultātā atšķirības starp reģioniem mazinājušās, jauno novadu starta pozīcijas joprojām ir ļoti atšķirīgas un dažu pašvaldību pastāvēšana no ekonomiskā viedokļa nešķiet īsti racionāla, secināts “Luminor” bankas ekonomista Pētera Strautiņa pētījumā.
«Latvenergo» padomi vadīs Ivars Golsts
Par "Latvenergo" padomes priekšsēdētāju ievēlēts Ivars Golsts, LTV apstiprināja “Latvenergo” komunikācijas direktors Andris Siksnis. Par padomes priekšsēdētāja vietnieku ievēlēts Kaspars Rokens.
Patērētāju tiesību sargi sola vairākus mēnešus uzraudzīt «Rīgas namu pārvaldnieku»
Lai gan Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) jau pirms vairākiem mēnešiem konstatēja, ka pašvaldības uzņēmums “Rīgas namu pārvaldnieks” īsteno negodīgu komercpraksi, jo parādniekiem kavējuma procentus liek maksāt dubultā, bijušais Rīgas domnieks Andris Bačkurs no “Attīstībai/Par!” tagad secinājis, ka domes kompānija nesteidzas laboties un nepārraksta nepareizos rēķinus. Rīgas domes pagaidu vadība sola uzņēmumam pievērst pastiprinātu uzmanību.
Nekustamā īpašuma darījumu starpnieku darbību regulēs īpašs likums
Saeima ceturtdien, 11. jūnijā, galīgajā lasījumā pieņēma Nekustamā īpašuma darījumu starpnieku darbības likumu, lai regulētu starpnieku darbības tiesiskos pamatus un nodrošinātu šo personu profesionālās darbības uzraudzību. Sākot ar 2021. gada 1. jūliju, starpniecības pakalpojumus drīkstēs sniegt tikai tās personas, kuras iekļautas nekustamā īpašuma darījumu starpnieku reģistrā, informēja Saeimas Preses dienests.
Šveicē aviobiļetēm piemēros «zaļo nodokli»
Šveices parlaments pieņēmis likumu par ogļskābās gāzes emisijas nodokļa piemērošanu aviobiļetēm. Daļu no iegūtajiem līdzekļiem valsts piešķirs aviokompānijām videi draudzīgākas degvielas plašākai izmantošanai.
Skaitļi un fakti: ES valstis gatavas balstīt tūrismu
Tūrisma industrija no Covid-19 pandēmijas un tās dēļ ieviestajiem pārvietošanās ierobežojumiem pašlaik ir cietusi vistiešāk. Tādēļ arī nav brīnums, ka tā ir viena no pirmajām tautsaimniecības nozarēm, kurai gan Eiropas Komisijas, gan atsevišķu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līmenī tiek izstrādāti īpaši mērķēti glābšanas plāni. Vai un cik lielā mērā tie būs līdzējuši, gan īsti varēs pateikt pēc gada, kad, cerams, eiropiešu dzīve un arī ceļošanas paradumi būs atgriezušies ierastajā ritmā.
Rosina publiskajos iepirkumos izslēgt pretendentus ar sliktu reputāciju
Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija) rosinājis no dalības publiskajos iepirkumos izslēgt pretendentus ar sliktu reputāciju. Tā ministrs reaģējis uz premjera Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") kritiku par reģionālo pārvadājumu iepirkumu. Deputāti reputācijas iekļaušanu kritēriju skaitā vērtē skeptiski, taču atbalsta stingrākus nosacījumus nodokļu nomaksai. 
Horvātijas vīndari izjūt tūristu trūkumu
Gleznainā Istras pussala, ko apskalo Adrijas jūra un kas pārklāta ar vīnogulāju audzēm, ik gadu sagaida tūkstošiem tūristu. Taču vīrusa pandēmija nesusi izmaiņas arī šī skaistā reģiona iedzīvotājiem, kas tagad lūdz valdības atbalstu.
Jaunākie
Interesanti