Ekonomika
Somija gatava pilnībā atteikties no Krievijas energoresursiem
Somija gadu desmitiem bija veidojusi pragmatiskas attiecības ar Krieviju. Tas nozīmēja arī ciešu sadarbību enerģētikas jomā. Taču pēc Krievijas uzsāktā kara Ukrainā arī Somija ir nolēmusi atteikties no Krievijas energoresursu importa. Lai veicinātu savu enerģētisko neatkarību, somi cer stiprināt sadarbību ar kaimiņiem Baltijas valstīs un ziemeļvalstīs, kā arī palielināt zaļās enerģijas izmantošanu.
«Glempingi saauguši kā sēnes» – kā vasarai gatavojas lauku tūrisma uzņēmumi
Sestdien, 4. jūnijā, notiks tradicionālais pasākums "Atvērtās dienas laukos", kad pilsētnieki un citi interesenti varēs apciemot zemniekus un uzņēmējus laukos, apskatīties, ko viņi dara, un nogaršot uz vietas ražotos produktus. Šovasar Latvijas laukos būs mazāk ārzemnieku, bet tūrisma pārstāvji cer, ka laukos vairāk atpūtīsies Latvijas iedzīvotāji. Pakalpojumu cenas vidēji varētu celties par 10–15%.
Arī EM saņemtajos trīs piedāvājumos Latvijas LNG termināli rosināts būvēt Rīgā vai Skultē (papildināts)
Trīs attīstītāju piedāvājumos, kas Ekonomikas ministrijā (EM) saņemti sašķidrinātās gāzes termināļa (LNG) būvei Latvijā, šādu termināli piedāvāts būvēt tajās pašās divās vietās, kas izskanējušas līdz šim – Rīgā vai Skultē. To intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" atklāja ekonomikas ministre Ilze Indriksone (Nacionālā apvienība).
OPEC+ naftas ieguvi kāpinās straujāk, nekā gaidīts
Apstākļos, kad strauji pieaug energoresursu cenas un Eiropas Savienība (ES) grasās ieviest daļēju Krievijas naftas importa aizliegumu, naftas ieguvējvalstu alianse OPEC+ ceturtdien izlēmusi palielināt naftas ieguvi straujāk, nekā tika sagaidīts.
LIAA: Investīcijas Latvijā 2022. gadā nenoplok
Investīcijas Latvijā 2022. gadā nenoplok, tieši otrādi, intervijā Latvijas Radio stāstīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktora vietniece investīciju jautājumos Laura Očagova.
Krāslavā darbu sācis jau piektais šūšanas uzņēmums
Šogad Krāslavā filiāli atvēra Dānijā dibinātā šūšanas uzņēmuma „Nybo” filiāle. Tas šajā nelielajā pierobežas pilsētā jau ir piektais uzņēmums, kas piedāvā darbu šūšanas nozarē. Līdzīgi kā citi šūšanas uzņēmumi Krāslavā arī šis, kas specializējas medicīnas un viesmīlības pakalpojumu nozares darba apģērba izgatavošanā, saražoto produkciju eksportē.
Asociācija: Ukrainas bēgļi pagaidām kūtri piesakās uz sezonas lauku darbiem
Darbaroku trūkumu jau ilgstoši katru ražas sezonu aktualizē dārzkopji, īpaši ogu audzētāji. Latvijas Augļkopju asociācija gan pagaidām prognozē, ka no Ukrainas atbraukušie patvēruma meklētāji īpaši šīs vakances neaizpildīs. Patlaban atsevišķi ukraiņi darbu atraduši piena lopkopības saimniecībās. Taču lauksaimnieki secina, ka daudzi kara bēgļi ir no pilsētām, nevis Ukrainas lauku teritorijām, un pārsvarā meklē augsti kvalificētas darbavietas.
Horvātija 2023. gadā ieviesīs eiro
No nākamā gada Horvātija kļūs par 20. Eiropas Savienības dalībvalsti, kas būs ieviesusi Eiropas vienoto valūtu – eiro. Eiropas Komisija paziņojusi, ka Horvātija atbilst visiem kritērijiem, lai ieviestu eiro. Starp Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā (ES) un eiro ieviešanu pagāja gandrīz 10 gadi, un tieši tāpat tagad būs Horvātijai.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt