Ekonomika
Daugavpils novadā piešķir grantus fasādes dekoratīvo elementu un kaķu mēbeļu ražošanai
Jau vairākus gadus grantu konkursu uzņēmējiem rīko Daugavpils novada dome, gadā piešķirot 8000 eiro. „Summa nav liela, drīzāk tā uztverama kā injekcija savas biznesa idejas virzībai un attīstībai”, saka šī konkursa ieviesēji. Pašvaldība vienam biznesa projektam atvēl summu ne lielāku par 4000 eiro, bet projekta iesniedzējam jāpierāda gan savas idejas oriģinalitāte, gan biznesa dzīvotspēja. Pērn realizāciju Daugavpils novadā sāka trīs biznesa projekti, šogad divi.
Sāk kult labību
Visā Latvijā pēc aizvadītās nedēļas lietavām laukos izgājuši kombaini. Zemnieki pirmos kuļ ziemas miežus un rapsi, bet augusta sākumā kārta būs ziemas kviešiem un rudziem. Pēdējos kuls vasarājus. Labās ražas prognozes var krietni samazināt veldre, kurā labība nogūlusi gluži vai katrā laukā.  
Pirmajā pusgadā kopbudžetā 131,4 miljonu eiro deficīts
Atbilstoši Valsts kases publicētajiem datiem šā gada pirmajā pusgadā kopbudžetā veidojies 131,4 miljonu eiro deficīts. Šajā periodā valsts budžetā bija 232,8 miljonu eiro deficīts, kamēr pašvaldību budžetā veidojies 101,4 miljonu eiro pārpalikums, informēja Finanšu ministrija.
TM iesniedz ieceri par NĪN neapliekamo minimumu un likmes sarukumu komersantiem
Tieslietu ministrija (TM) nosūtījusi Finanšu ministrijai, kā arī citām saskaņošanā iesaistītajām institūcijām precizētos priekšlikumus nekustamā īpašuma nodokļa reformai. Ministrija piedāvā ieviest ar nekustamo īpašuma nodokli (NĪN) neapliekamo minimumu un uz pusi samazināt likmes komersantiem, informēja TM.
Epidemiologi neuzskata, ka viesstrādnieki būtiski veicinātu Covid-19 izplatību Latvijā
Reaģējot uz to, ka pieciem viesstrādniekiem no Uzbekistānas atklāta Covid-19 saslimšana, valdība otrdien lēma viesstrādniekiem noteikt stingrāku kontroli – viņiem būs jāveic divi testi. Slimību kontroles un profilakses centrs (SPKC) tomēr neuzskata, ka ievestais darbaspēks Latvijā būtiski vairotu vīrusa izplatību. Kopš ārkārtas situācijas beigām Latvijā iebraukuši 672 viesstrādnieki, visvairāk viņi tiek nodarbināti sezonas darbos lauksaimniecībā.
LIAA sāk pieņemt tūrisma uzņēmumu pieteikumus atbalstam; sola vērtēt kritērijus
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) uzsāk iesniegumu pieņemšanu par valsts atbalstu Covid-19 krīzes dēļ cietušo tūrisma nozares uzņēmumu darbinieku algu līdzfinansēšanai. Aģentūra sola divas nedēļas vērtēt aktivitāti šajā programmā, lai nepieciešamības gadījumā rosinātu izmaiņas kritērijos uzņēmumiem atbalsta saņemšanai.
«Pasažieru vilciens» grib sadarbībā ar komersantiem nodrošināt «visa maršruta» pakalpojumu
Nereti nokļūšana ar vilcienu no vienas stacijas līdz citai ir tikai daļa no pasažieru maršruta, un “Pasažieru vilciens” nākotnē sadarbībā ar komersantiem vēlas attīstīt pakalpojumus, nodrošinot cilvēkiem iespēju vienotā sistēmā nokļūt arī līdz vilcienam vai no vilciena stacijas tālāk līdz savam galamērķim, Latvijas Radio pastāstīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis.
Viesmīlības nozarei bažas, ka subsīdiju visiem uzņēmumiem nepietiks
Viesmīlības nozarei Latvijā pavasara un vasaras sezona ir laiks, kad uzkrāt rezerves, lai pārdzīvotu rudens un ziemas tukšo periodu. Šosezon Covid-19 ārkārtējās situācijas dēļ nekādus “ziemas taukus” uzkrāt nav izdevies. Tādēļ vietējās viesnīcas un restorāni ļoti gaida iespēju pieteikties solītajām valsts subsīdijām. Uzņēmēju vidū pastāv arī bažas, ka ar valdības atvēlētajiem 19,2 miljoniem eiro visiem nepietiks.
Eksportējošo un tūrisma uzņēmumu atbalstam piešķir vēl 22,4 miljonus eiro
Lai palīdzētu uzņēmumiem pārvarēt Covid-19 krīzes sekas, valdība otrdien, 28. jūlijā, nolēma novirzīt papildu 22 453 625 eiro jaunām un jau esošām Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) aktivitātēm eksportējošo un tūrisma nozares uzņēmumu atbalstam, paziņojumā medijiem informēja Ekonomikas ministrija. 
Aicina bezdarbnieces bez maksas apgūt informācijas tehnoloģiju prasmes
Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) aicina sievietes vecumā no 18 līdz 29 gadiem pieteikties bezmaksas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) prasmju apguvei. LIKTA un NVA kopīgi piedāvātie kursi ir daļa no starptautiska projekta “Women4IT”. Projekta mērķis ir jaunu sieviešu, kuras nemācās, nestrādā un neapgūst arodu, iesaiste informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozarē un digitālajos darbos.
Jaunākie
Interesanti