Ekonomika
Līdzās izmaiņām «Rīgas mežu» darbībā Rīgas dome plāno vēl vairākas nozares nodot privātās rokās
Tas, ka pašvaldības uzņēmuma "Rīgas meži" saimniekošana ar apaļkoku pārstrādi kropļo konkurenci, tika secināts pirms pieciem gadiem. Bet, mainoties politiskajai vadībai domē un arī vadībai uzņēmumā, "Rīgas meži" iecerējusi atteikties no darba, ko labāk var paveikt privātais sektors. Līdzās tam dome vēl vairākas nozares plāno nodot privātās rokās.
Pretēji konkursa rezultātam Cēsu, Siguldas un Limbažu pusē turpinās kursēt līdzšinējie starppilsētu autobusi
Cēsu, Siguldas, Limbažu maršruta apgabalos pasažierus autobusos turpinās pārvadāt reģiona pašvaldību uzņēmums "CATA". Autotransporta direkcijai ar uzņēmumu pagarinot līgumu, jauno pasažieru pārvadājumu prasību ieviešanu tur atlika vēl vismaz uz gadu. Kāpēc konkursos uzvarējusī "Nordeka" pasažierus Rietumvidzemē nesāks pārvadāt, ne pašā uzņēmumā, ne Autotransporta direkcijā nekomentēja.
Karstuma dēļ dārzeņu un augļu audzētājiem vairāk darba
Karstums, kas ilgst jau vairākas dienas, ietekmē arī dārzeņu un augļu dārzus. Saimniecībās un uzņēmumos Latgalē pagaidām postījumi nav lieli. Lai augus pasargātu, klāt nākuši papildu darbi un līdz ar tiem lielākas ražošanas izmaksas. Tāpat karstuma dēļ aktīvāk vairojas kaitēkļi, kas mazina augļu un dārzeņu ražīgumu.
Smagu situāciju piedzīvo Daugavpils uzņēmums «Ditton pievadķēžu rūpnīca»
Pirmdien Daugavpils pievadķēžu ražotāja "Ditton pievadķēžu rūpnīca" akcionāri nolēma atļaut valdei pārdot atsevišķus uzņēmuma aktīvus, novirzot gūtos ieņēmumus "Ditton pievadķēžu rūpnīcas" saistību dzēšanai. Plānots pilnībā vai daļēji pārdot nekustamo īpašumu, kustamās ražošanas iekārtas. Tāpat akcionāri lēma par budžeta izdevumu daļas optimizāciju, kas nozīmē arī personāla optimizāciju un neizslēdz darbinieku atlaišanu. Tas jau ir otrais lielais metālapstrādes uzņēmums, līdztekus ar “Lokomotīvju remonta rūpnīcu”, kas Daugavpilī piedzīvo krīzi.
«Moody's» apstiprina Krievijas ārējā parāda defoltu
Starptautiskā reitingu aģentūra "Moody's" apstiprinājusi, ka Krievija pirmo reizi vairāk nekā simt gadu laikā ir nonākusi ārējā parāda defoltā pēc tam, kad tās obligāciju turētāji nav saņēmuši procentu maksājumus 100 miljonu ASV dolāru (95 miljoni eiro) apmērā.
Eiropas aviācijas nozarē turpinās problēmas
Neraugoties uz Covid-19 pandēmijas dēļ noteikto ierobežojumu atcelšanu, daudzviet Eiropā aviācijas nozarē turpinās problēmas. Haosu rada gan darbinieku trūkums, gan strādājošo streiki.
Nīderlande un Francija energokrīzes laikā varētu atsākt ogļu elektrostaciju darbību
Krievijas sāktā kara Ukrainā izraisītās energokrīzes dēļ daudzās valstīs, piemēram, Francijā un Nīderlandē, spriež arī par ogļu energostaciju darbības atjaunošanu, kas klimatam vismaz īstermiņā var nodarīt lielāku postu. Tikmēr šīs nedēļas sākumā Luksemburgā uz tikšanos pulcējušies Eiropas Savienības (ES) enerģētikas ministri, lai censtos panākt vienošanos par ES mēroga energoefektivitātes direktīvu. Tas uzliktu par pienākumu dalībvalstīm ievērot Eiropas Komisijas (EK) piedāvātos energoefektivitātes mērķus. Šis ir vēl viens solis ES ceļā pretī klimata neitralitātei. 
Baltijā arvien plašāk runā par kodolenerģiju un tās izmantošanu elektroenerģijas ražošanā
Diskusijas par kodolenerģijas izmantošanu elektroenerģijas ražošanā arī Latvijā kļūst arvien plašākas. Līdz ar lēto ražošanas avotu pieejamības mazināšanos kaimiņvalstīs kodolenerģētika ir kļuvusi salīdzinoši ekonomiski pievilcīga. Tikmēr ziemeļos plānus kaļ kaimiņi igauņi – uzņēmums „Fermi Energia” līdz 2031. gada beigām plāno iedarbināt pirmo mazo modulāro reaktoru. Sadarbības iespējas meklē arī Latvija, bet pašiem uz savu reaktoru gan, visticamāk, nāktos gaidīt daudz gadu.
«Indexo» sāk publisko akciju piedāvājumu biržā
Pensiju pārvaldītājs "Indexo" 28. jūnijā sāk publisko akciju piedāvājumu biržā "Nasdaq Riga". Attiecīgi investoriem ir iespēja piedalīties sākotnējā publisko akciju piedāvājumā jeb IPO. Vienas akcijas cena – 14 eiro. Publisko akciju piedāvājums ilgs līdz 11. jūlijam.
Laikraksts «Diena» vairs neiznāks pirmdienās
Laikraksta “Diena” drukātā versija pirmdienās vairs neiznāks. Avīzes izdevējs, uzņēmums “Dienas mediji” to skaidro ar lasītāju paradumu izmaiņām un to, ka “Latvijas pasts” netiekot galā ar piegādi agros rītos. Uzņēmums pārmetumus noliedz.
Pērn pārtverti 178 000 viltotu preču; visvairāk – rotaļlietas
2021. gadā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvalde pārtvērusi vairāk nekā 178 tūkstošus viltotu preču vienību, lielākoties viltotus medikamentus. Šogad situācija ir mazliet mainījusies un vairāk pārtver viltotas rotaļlietas, informēja Muitas pārvalde kopā ar Patentu valdi kampaņas “Viltotā realitāte” atklāšanas pasākumā.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt