Dzīve & stils / Veselība
Annas stāsts par dzīvi ar garīgiem traucējumiem: Dusmās fiziski daru sev pāri
Veselības ministrijas īstenoto garīgās veselības kampaņu “Viss ir Norm.a” septembrī turpina atklāts stāsts par nesuicidālu paškaitējumu – īpašā video stāstā Anna dalās savā pieredzē par to, ko nozīmē sadzīvot ar pašievainojošu uzvedību. “Es to daru tāpēc, ka dusmojos, un man ir stipras emocijas, ar kurām citādāk neprotu tikt galā. Ir traki, bet terapija palīdz. Un terapija arī ir mana vienīgā cerība izārstēties. Noteikti ir jāmeklē palīdzība!” – atzīst Anna. 
Rosina vākt parakstus par bērnu zobu veselību
Šobrīd Latvijā teju 80 % 12 gadus veciem bērniem ir bojāti zobi, un šajā vecumā vidēji nepieciešams labot trīs zobus, liecina Slimību un Profilakses kontroles centra pētījums. Bērnu vecāki, kā vienu no galvenajiem iemesliem min garās rindas un bezmaksas zobārstniecības nepieejamību valstī, īpaši akūtās situācijās. Lai to nodrošinātu šobrīd portālā manabalss.lv uzsākta parakstu vākšana.
Kā ogas visvērtīgāk uzglabāt ziemai: ieteikumi un receptes
Marinēt vai skābēt, žāvēt vai saldēt? Kā vasarā izaudzēto vislabāk saglabāt rudens un ziemas mēnešiem, un ko darīt, ja veselības vai pārliecības dēļ vecmāmiņu receptes neder, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” stāstīja pavārgrāmatu autore Signe Meirāne, blogere un veselīga uztura atbalstītāja Līga Andžāne un Latvijas Lauksaimniecības universitātes docente, pārtikas tehnoloģe Solvita Kampuse.
Vismaz puskilograms augļu un dārzeņu dienā. Izstrādāti jauni veselīga uztura ieteikumi pieaugušajiem
Lai Latvijas iedzīvotāji lietotu veselīgāku uzturu, Veselības ministrija ir izstrādājusi jaunus veselīga uztura ieteikumus pieaugušajiem, informēja ministrijas pārstāve Anna Strapcāne. Lai veicinātu izpratni par to, cik daudz un kāda veida produktus būtu ieteicams iekļaut uzturā, vadlīnijās iekļauts ieteikums ikdienas maltītes gatavot pēc tā saucamā dalītā šķīvja principa, kā arī sniegti piemēri par to, kas ir viena pārtikas produktu grupas vai pārtikas produkta porcija. 
Latviešu pētniece Lielbritānijā: Latvijai jāpiedomā par starptautisko reputāciju klīnisko pētījumu jomā
Vienīgais veids, kā uzvarēt koronavīrusu un atgriezties normālā dzīvē, ir radīt efektīvu vakcīnu un atrast zāles, kas ārstē jau saslimušos. Ik pa brīdim arī parādās ziņas medijos par jaunas vakcīnas vai zāļu izmēģināšanu klīniskajos pētījumos. Taču kādēļ ārsti tās neizmanto, kādēļ netiek glābtas dzīvības? Atbildēt uz šiem un daudziem citiem jautājumiem LSM.lv aicināja Daci Dimzu-Džonsu - klīnisko pētījumu vadītāju Mančestras slimnīcu grupā.
Līdz kolektīvajai imunitātei pret Covid-19 vēl tālu
Viena no stratēģijām cīņā ar koronavīrusu ir tāda, ka faktiski nekāda cīņa nenotiek. Šādā gadījumā likme ir uz to, ka, ja lielākajai daļai iedzīvotāju ļauj inficēties un izslimot, sabiedrībā izveidojas kolektīvā imunitāte, kas aizsargās visus. Taču, kā rāda masveida testēšanas rezultāti, pat visvairāk cietušajās pilsētās un reģionos izslimojušo īpatsvars pagaidām vēl ir ļoti mazs.
Ceļteka dziedē ne tikai nobrāztu celi, bet arī klepu un gastrītu
Latvijā plaši pazīstama ir lielā ceļteka ar apaļīgajām olveida lapām, kuras ierasts likt uz nobrāzumiem un brūcēm - proti, lietot ārīgi. Taču pie mums aug arī šaurlapu ceļteka ar garenākām lapiņām, kas ir viena no populārākajām klepus sīrupu sastāvdaļām. Iedarbība abām gan ir līdzīga, un tās var izmantot arī iekšķīgi, norādīja farmācijas doktore Vija Eniņa.
Vasara pieņemas spēkā - sevi jāsargā no saules kaitīgā starojuma
Vasarai iesilstot, saules aktivitāte turpina pieaugt. Gan strādājot, gan atpūšoties jācenšas ilgstoši neatrasties atklātā saulē. Rīgas Stradiņa universitātes darba drošības un vides veselības institūta direktors Ivars Vanadziņš norāda uz divu veidu riskiem – īstermiņa, piemēram, dehidratēšanos, kā arī uz ilgtermiņa riskiem, proti, ilgstoša sevis pakļaušana ultravioletajam starojumam rada ādas vēža, kā arī kataraktas draudus.
Infektologi aicina revakcinēties pret difteriju
Latvijā infektologi atgādina, ka reizi desmit gados katram iedzīvotājam jāatkārto pote pret difteriju. Izrādās, aizvien biežāk bērnībā veiktās vakcīnas vairs nedarbojas un aizsardzība beigusies. Taču revakcinācija palikusi pašu cilvēku un viņu ģimenes ārstu modrības ziņā. 
Atraktīva kampaņa sievietes aicina reizi mēnesī pārbaudīt krūtis
Krūts vēzis joprojām ir viens no galvenajiem sieviešu nāves cēloņiem Latvijā. Jo laicīgāk šī slimība tiek atklāta, jo veiksmīgāk to iespējams ārstēt. Tāpēc labdarības fonds “Rozā vilciens” ir sācis jaunu kampaņu “PārBAUDI savas krūtis!”, kas aicina sievietes regulāri veikt krūšu pašpārbaudi.
Latviešu toksikologs no Austrālijas brīdina par Covid-19 «brīnumzāļu» dezinformāciju
Sabiedrībai jāturpina pieturēties pie vienkāršajiem Covid-19 piesardzības pasākumiem, Latvijas Radio raidījumam “Globālais latvietis. 21. gadsimts” pauda Austrālijas latvietis, klīniskais toksikologs un profesors Monaša universitātē Melburnā Andis Graudiņš. Tāpat profesors brīdināja par sociālajos tīklos sastopamo dezinformāciju saistībā ar "brīnumzālēm" pret Covid-19.
Itālijas ārsts: koronavīruss kļuvis mazāk nāvējošs
Pēc vadošo Itālijas mediķu domām, koronavīrusa infekcijas draudi valstī trīs mēnešos tikpat kā izgaisuši, jo vīruss Itālijā vairs nav tik aktīvs. Pētījumi ASV apliecina, ka vismaz viena nesena jaunā koronavīrusa mutācija to padarījusi gandrīz nekaitīgu. Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pārstāvji un vairāki citi pētnieki savukārt teic, ka nav pierādījumu tam, ka vīruss kļūst vājāks.