Dzīve & stils / Veselība
Nobrieduši cilvēki pēc negatīvajām ziņām tik ļoti netiecas. Intervija ar psihoterapeiti Guntu Ancāni
Vai, attīstoties zinātnei, esam piekļuvuši tuvāk mūsu paralēlajai pasaulei – miegam un sapņiem? Kā gan iespējams dzīvot saldi, ja mūsu ikdienu pārpludina negatīvās ziņas? "Nobrieduši cilvēki pēc negatīvajām ziņām tik ļoti netiecas," novērojusi Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatikas un psihoterapijas katedras un klīnikas vadītāja, profesore, medicīnas doktore Gunta Ancāne. Viņa intervijā Latvijas Radio 3 stāsta, ka visi sapņi ir ļoti labi – arī tie, kuri ir šķietami negatīvi, jo palīdz saprast, kā tu patiesībā jūties.
Kardiologs: Holesterīna līmenis jāpārbauda jau bērnībā
Pārbaude holesterīna līmeņa noteikšanai asinīs pirmo reizi ir jāveic jau bērnībā, kad cilvēks ir deviņus desmit gadus vecs, to Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Stradiņa slimnīcas kardiologs Gustavs Latkovskis.
Ar īpašas alianses izveidi mudina pievērst uzmanību vīriešu veselībai
Lai Latvijā vairāk pievērstu uzmanību vīriešu veselībai, izveidota nevalstiskā organizācija “Alianse vīriešu veselībai”, kura vēlas panākt to, lai katram Latvijas vīrietim pa pastu tiktu izsūtītas valsts informatīvās vēstules par regulārām veselības pārbaudēm, arī audzēja pārbaudēm, līdzīgi kā tas ir sievietēm par krūts un dzemdes kakla vēža skrīningu.
Reģionos infektologu pieejamība HIV pacientiem bieži vien ir sarežģīta
Jau no šā gada 1. oktobra Latvijā cilvēka imūndeficīta vīrusa (HIV) pacientus sāks ārstēt uzreiz, kā diagnoze uzstādīta, nevis, kā tas bijis līdz šim – tikai tad, kad cilvēks jau ir ļoti slims. Tā pirmdien pēc tikšanās ar HIV un AIDS pacientu atbalsta biedrībām pavēstīja veselības ministre Anda Čakša. Līdz ar to Latvija vairs nebūs vienīgā valsts Eiropas Savienībā, kur HIV pacientu ārstēšanu uzsāk novēloti.

Latvija jau vairākus gadus ir rekordiste HIV inficēto cilvēku skaitā uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Pēc slimību un profilakses centra datiem pērn HIV diagnosticēts 371 cilvēkam, bet 80 infekcijas dēļ mira. Šobrīd Latvijā kopā ir aptuveni piecarpus tūkstoši HIV pozitīvu cilvēku, norāda biedrības HIV un AIDS pacientiem "Agihas" vadītājs Andris Veiķenieks. No viņiem ārstē – aptuveni 2,5 tūkstošus.
Fizioterapeiti ierādīs pareizu vingrošanu
Lai izglītotu iedzīvotājus par fizioterapijas nozīmi, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca šonedēļ rīko bezmaksas vingrošanas nodarbības kopā ar fizioterapeitu.
Ārste: Latvijā ar leikēmiju gadā saslimst 600 cilvēki
Latvijā ik gadu ar leikēmiju saslimst aptuveni 600 cilvēki, kas ir liels skaits, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja ģimenes ārste, Rīgas Stradiņa universitātes lektore un pētniece Maija Kozlovska.
PMLP saņem maz iesniegumu par orgānu izmantošanas atļauju vai aizliegumu pēc nāves
Bieži dzirdami aicinājumi palīdzēt nelaimē nonākušiem cilvēkiem. Nereti šādos gadījumos sabiedrības atsaucība ir liela un naudas ziedojumus ārstniecības procedūrām vai asinis slimiem cilvēkiem saziedot izdodas ātri. Tomēr diskusijas par orgānu ziedošanu sabiedrībā notiek krietni retāk, jo tas ir daudz sensitīvāks temats. Viens no veidiem, kā iesaistīties un palīdzēt nelaimē nonākušiem līdzcilvēkiem, ir iesnieguma iesniegšana Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP), kurā skaidri norādīts, vai pēc savas nāves atļauj izmantot savu ķermeni, audus un orgānus vai ne. Tomēr šobrīd šo iespēju izmanto ļoti maz cilvēku.
Austrumu slimnīcā unikālā operācijā vēža pacientam pilnībā likvidē metastāzes
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Onkoķirurģijas klīnikā veikta Latvijā unikāla operācija, pilnībā atbrīvojot zarnu vēža slimnieku no metastāzēm, kuras bija izplatījušās pa visu vēderplēvi. Pacientam kopā ar vēža perēkļiem izoperēta visa vēderplēve un veikta īpaša ķīmijterapija, vēdera dobumu izskalojot ar uzkarsētu ķīmijterapijas preparātu.
Infektoloģijas centrs: 28% ērču inficētas ar Laimas slimības izraisītājām
Kopš šā gada aprīļa Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā Latvijas Infektoloģijas centrā ērces iespējams pārbaudīt ne tikai uz ērču encefalīta vīrusu, bet arī Laimas slimības izraisītājām – borēlijām. No 198 laboratorijā pārbaudītajām ērcēm 56 jeb 28,3% izrādījušās inficētas ar Laimas slimību izraisošajām baktērijām, informēja slimnīca.
Holivudā attīsta veselīgāku gēla manikīru
Vasarā arvien vairāk sieviešu savus nagus izvēlas sapucēt ar gēla manikīru, kas ir daudz noturīgāks par parasto nagu lakas pārklājumu. Taču ilgnoturīgā gēla procedūra ir kaitīga – roka tiek pakļauta ultravioletajiem stariem un lakas noņemšana kaitē naga virskārtai. Tāpēc Holivudā tiek meklēts veselīgāks risinājums.  
«Zaļā koridora» pacientu skaits dubultojas, rindas kļūst garākas
Kopš "zaļais koridors" jeb valsts garantētā konsultācija desmit dienu laikā pienākas ikvienam pirmreizējam vēža pacientam neatkarīgi no slimības lokācijas, pacientu skaits Latvijas Onkoloģijas centrā ir dubultojies. Ārsti atzīst, ka dažkārt piekļuvi visiem nodrošināt laikus nav iespējams un iemesls ir ne tikai speciālistu trūkums. Aptuveni ceturtā daļa pacientu, kurus atsūta ģimenes ārsti ar īpašo kodu, nemaz nav vēža slimnieki. Tā ir ļoti laba ziņa viņiem, bet pagarina rindu tiem, kam tiešām saslimšana ir. 
Mediķi aicina svelmes dēļ izsargāties no ilgstošas uzturēšanās tiešos saules staros
Visā Latvijā izsludināts oranžais brīdinājums tveices dēļ. Gaisa temperatūra svētdien dažviet paaugstinājās līdz pat +34 grādiem. Mediķi aicina iedzīvotājus pēc iespējas mazāk uzturēties saulē dienas viskarstākajā laikā, izvēlēties atbilstošu apģērbu, kā arī uzņemt pietiekamā daudzumā šķidrumu, jo tveice saglabāsies arī pirmdien.
Pret vēzi ar spēku - fiziskas nodarbības efektīvi papildina ķīmijterapiju
Vēršanos pret vēzi ar spēku izvēlējies topošais ārsts Rūdolfs Cešeiko, kurš doktora disertāciju veido, veicot pētījumu Latvijas Onkoloģijas centrā. Pētījumā iesaistītās sievietes ķīmijterapijas laikā nevis atpūšas, bet tieši otrādi – strādā trenažieru zālē, Rezultāti ir pārsteidzoši, jo pacientes ne tikai daudz labāk panes ārstēšanu, bet arī kļūst fiziski spēcīgākas un jūtas labāk. 
Karstuma rekordu gaidās par sevi jāparūpējas vairāk
Mediķu palīdzība piektdien bija nepieciešama 13 saulē pārkarsušiem cilvēkiem. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā stāsta, vairāki cilvēki pēc mediķu apskates nogādāti slimnīcā. Lielākoties cilvēki pārkarsuši, ilgstoši karstajā laikā uzturoties pludmalē, tiešos saules staros. Arī tuvākajās dienās karstums nemitēsies, kulmināciju sasniedzot svētdien un pirmdien, tādēļ ir svarīgi sevi pasargāt no pārkaršanas.
Jaunākie
Interesanti