Dzīve & stils / Veselība
Toksikoloģijas un sepses klīnikas ārsti: Klīniskā barošana pacientiem ir ļoti svarīga
Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas (RAKUS) Toksikoloģijas un sepses klīnikas ārsti, augstu novērtējot šīgada labdarības maratona “Dod pieci!” mērķi vākt līdzekļus paliatīvajai aprūpei, norāda, ka klīniskās barošanas nodrošināšana ir ļoti būtiska. Bieži tā nepieciešama ilgstošā laika periodā, tāpēc izmaksas ir lielas un pensionāri bieži tās nevar atļauties. Pie Toksikoloģijas un sepses klīnikas ārstiem 17.decembrī viesojās "Dod pieci!" aģents Čiekurmens.
Nāves tradīcijas Latvijā palīdz mums izsērot. Mācītājs Linards Rozentāls aicina tās veicināt
Linards Rozentāls ir Rīgas Lutera draudzes mācītājs, līdztekus darbam draudzē ir arī kapelāns Bērnu slimnīcas vecāku mājā. Viņš atzīst, ka šī gada "Dod pieci!" tēma ir ne vien ārkārtīgi nozīmīga visai sabiedrībai, bet arī viņam pašam, jo pirms gada piedzīvota tuvinieka aiziešana. Sarunā ar mācītāju ne vien to, ko nāve ienes palicēju garīgajā dzīvē, bet arī par praktiskajiem aspektiem un to, kāda atbalsta pietrūkst no valsts.
Ogu un dārzeņu gatavošanās laikā iesaka patērēt daudzveidīgus kokteiļus
Par spīti drēgnajiem laika apstākļiem vietējo ogu un dārzeņu nogatavošanās rit pilnā sparā. Katru dienu ēst zemenes vai jāņogas, vai upenes negribas, lai cik tas arī būtu veselīgi. Tomēr ir kāds paņēmiens, kā mūsu organismam tik nepieciešamās ogas, augļus un dārzeņus iekļaut savā ikdienas ēdienkartē. Latvijas Televīzija devās pie diētas ārsta Ata Tupiņa skaidrot, kā pagatavot veselīgus kokteiļus.
Samazinās dzīvsudrabu saturošu plombu izmantošanu zobārstniecībā
Valdība sēdē otrdien, 2. jūlijā, apstiprināja Veselības ministrijas (VM) sagatavoto plānu, lai turpmākajos gados samazinātu amalgamas jeb tā dēvētās dzīvsudraba plombas izmantošanu zobārstniecībā. Mērķis ir aizsargāt vidi no piesārņojuma ar dzīvsudrabu, informē VM.
Bērnu slimnīcā unikālā operācijā atdala smadzeņu puslodes
Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā pirmo reizi vēsturē tika veikta unikāla operācija – hemisferotomija jeb smadzeņu pusložu atdalīšana, kuras mērķis ir novērst epilepsijas pacienta veselības stāvokļa pasliktināšanos. Operācija tika veikta ar Bērnu slimnīcas fonda finansiālu atbalstu
Veselības aprūpe nākotnē: Valdības plāni un patiesā situācija – slimnīcu viedoklis
Valdības deklarācija veselības aprūpes jomā izklausās lieliski, taču ko valdības plānos vēlētos redzēt nozares eksperti? Trīs valsts mēroga Rīgas slimnīcas un lielākā reģionālā – Daugavpils reģionālā slimnīca atzīst: valdības deklarācijas veselības aprūpes prioritātes sakrīt ar slimnīcu galvenajiem mērķiem, un ir jāmeklē risinājumi, kā veicināt speciālistu vēlmi un iespēju pieņemt pacientus par valsts līdzekļiem. Savukārt domas par kvotu sistēmu dalās, liecina LSM.lv apkopotie slimnīcu pārstāvju komentāri par valdības deklarācijas veselības aprūpes sadaļu.