Dzīve & stils / Veselība
Latvijā lielveikalos pirktā gaļā antibiotiku atliekvielas neatrod
Lielveikalos nopērkamajā gaļā antibiotiku atliekvielas nav atrodamas, secināts Latvijas Radio veiktā pētījumā. Tas atbilst citu Eiropas valstu rādītājiem - monitoringa rezultāti liecina, ka antibiotiku atliekvielu pārkāpšana notiek ļoti reti. Tomēr zinātniekus visā pasaulē satrauc mikrobu rezistences palielināšanās, kam viens no iemesliem varētu būt antibiotiku un citu vielu lietošana veterinārajā medicīnā.
Vaidavas zāļu sieva: pavasarī vācami visu koku pumpuri
Lai arī pavasaris ar sauli šogad ir paskops, tomēr dabā atmoda ir sākusies, parādās pirmais zaļums un kokiem briest pumpuri. Šis ir īstais laiks, lai šo dabas atmodas spēku izmantotu savā labā, jo koku pumpuri glabā daudzas vērtīgas vielas mūsu organismam. Tagad mežā savāktais var noderēt arī nākamajā ziemā, stāsta ārstniecības augu zinātāja Zeltīte Kaviere no Vaidavas.
Ārstu trūkuma dēļ pie endoprotezēšanas ātrāk nevar tikt arī par papildu samaksu
Kopš gada sākuma ir mainīta kārtība, kādā cilvēki uz lielo locītavu – gūžas un ceļa - endoprotezēšanas operācijām gaida rindā. Nacionālajā veselības dienestā skaidro, ka sistēmas izmaiņas saistītas ar ārstu trūkumu. Šobrīd, ja vien ārstu konsīlijs nav lēmis citādi, visi gaida vienotā rindā bez iespējas, daļēji apmaksājot operāciju, tikt rindā uz priekšu paātrināti.  
Austrumu slimnīcā ar inovatīvu operāciju likvidē audzēju plaušā
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Tuberkulozes un plaušu slimību centrā ir veikta Latvijā inovatīva operācija. Tās laikā kādam 69 gadus vecam vīrietim likvidēts plašs ļaundabīgs audzējs plaušā. Parasti šādos gadījumos tiek izgriezta plauša, taču mūsu mediķiem izdevās atrast citu risinājumu.
Rēzeknes slimnīcā moderns datortomogrāfs, ar kuru drīzumā strādās divi jauni radiologi
Rēzeknes slimnīcas Diagnostikas nodaļai iegādāts jauns datortomogrāfs, kas ļaus pacientus izmeklēt gan ātrāk, gan arī efektīvāk. Slimnīcā tāpat kā visā Latvijā ir ārstu trūkums un darba stundu pārstrāde. Nodrošinot pašvaldības stipendijas studējošajiem mediķiem, slimnīcai izdevies pēc rezidentūras pabeigšanas piesaistīt vairākus jaunos ārstus, arī divus radiologus. Tomēr ir gadījumi, kad jaunie mediķi atgriež pilsētai izmaksātās stipendijas un izvēlas strādāt citur.
«Pulksteņu griešanu» varētu atcelt 2021. gadā
Eiropas Parlamenta (EP) Transporta un tūrisma komiteja rosina pāreju uz tā dēvēto ziemas un vasaras laiku atcelt no 2021. gada. Deputātu balsojums par šo jautājumu varētu notikt jau šā mēneša beigās.
Austrumu slimnīcā ķirurgi vēža pacientei no rokas izveido plecu
Vēl nebijušu operāciju veikuši Rīgas Austrumu slimnīcas mikroķirurgi. Glābjot vēža pacienti no smagas kropļojošas amputācijas, viņi no rokas audiem izveidojuši jaunu plecu. Astoņu stundu garā operācija izdevusies labi un paciente jau sākusi rehabilitāciju.
Suns – terapeita asistents; Ingrīda Latgalē piedāvā kanisterapiju
Latvijā arvien lielāku popularitāti ārstēšanas metodēs gūst dzīvnieku asistētas terapijas. Viena no tām ir kanisterapija, kur nodarbībās ar pacientu strādā ne tikai kvalificēts speciālists, bet arī īpaši apmācīts suns. Kanisterapija īpaši piemērota bērniem ar autiskā spektra traucējumiem, psihiskās uzvedības traucējumiem, kā arī tiem, kuri izjūt depresiju.      
Datorspēle jaunākā skolas vecuma bērnus izglītos veselības mācībā
Nule kā laista klajā datorspēle „Veselībnieks”. Šajā jaunākā skolas vecuma bērniem paredzētajā viktorīnas tipa spēlē ir desmit tematiskās sadaļas ar 450 jautājumiem. Par to sagatavošanu rūpējušies veselības aprūpes speciālisti un studējošie. Piemēram, sadaļu par uzturu izstrādājusi uztura speciāliste Lolita Vija Neimane ar saviem studentiem Rīgas Stradiņa universitātē, savukārt par datorspēles izveidi rūpējušies Ekonomikas un kultūras augstskolas studiju programmas „Datorspēļu dizains un grafika” studējošie un programmas direktors Kaspars Šteinbergs. 
Jaunākie
Interesanti