Dzīve & stils / Veselība
Rosina vākt parakstus par bērnu zobu veselību
Šobrīd Latvijā teju 80 % 12 gadus veciem bērniem ir bojāti zobi, un šajā vecumā vidēji nepieciešams labot trīs zobus, liecina Slimību un Profilakses kontroles centra pētījums. Bērnu vecāki, kā vienu no galvenajiem iemesliem min garās rindas un bezmaksas zobārstniecības nepieejamību valstī, īpaši akūtās situācijās. Lai to nodrošinātu šobrīd portālā manabalss.lv uzsākta parakstu vākšana.
Kā ogas visvērtīgāk uzglabāt ziemai: ieteikumi un receptes
Marinēt vai skābēt, žāvēt vai saldēt? Kā vasarā izaudzēto vislabāk saglabāt rudens un ziemas mēnešiem, un ko darīt, ja veselības vai pārliecības dēļ vecmāmiņu receptes neder, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” stāstīja pavārgrāmatu autore Signe Meirāne, blogere un veselīga uztura atbalstītāja Līga Andžāne un Latvijas Lauksaimniecības universitātes docente, pārtikas tehnoloģe Solvita Kampuse.
Iepazīsti astoņas sēnes Latvijas mežos!
Latvijas Dabas muzeja mikoloģe Inita Dāniele stāsta par astoņu Latvijā bieži sastopamu sēņu nosaukumiem un izskatu, garšu un izmantošanu pārtikā, kā arī par labākajām šo sēņu augšanas vietām. 
Fiziskās sagatavotības nometnē Usmas ezera krastā sportisti mācās nepārtrenēties
Jau trīs gadus Usmas ezera krastā notiek boksa nometnes, bet pirmo reizi to papildina fiziskās sagatavotības praktiskais seminārs. Tur piedalās arī profesionāli sportisti, kas atzīst, ka iegūtās zināšanas būtu noderējušas jau agrāk, lai sasniegtu vēl labākus rezultātus. Talsu televīzija nometnē viesojās dienā, kad ar sportistiem tikās Staņislavs Olijars.
Uzņēmumus Rīgā aicina pieteikties bezmaksas nodarbībām par garīgo un fizisko veselību
Lai mazinātu Rīgā strādājošo iedzīvotāju stresu un izdegšanu darba vietā,  fizisko nogurumu, kā arī palīdzētu rast risinājumus darba un ģimenes pienākumu apvienošanai, no jūlija līdz novembra beigām Rīgas domes Labklājības departaments (RD LD) piedāvā uzņēmumiem iespēju pieteikties bezmaksas izglītojošām nodarbībām, informēja departaments.
Medicīniskā klaunāde jeb kāpēc smieties ir patiesi veselīgi
Pēdējos mēnešos pašizolācijas dēļ neierasta ikdiena bija arī dakteriem klauniem – ārstēt mazos pacientus ar emocijām viņiem nācās ārpus slimnīcas sienām. Varētu domāt, ka tas viss tāda muļķošanās vien ir, taču tā uzskatīt ir maldīgi - klaunu darbs slimnīcā ir būtisks un neatsverams papildinājums medicīnas darbinieku veikumam.
Zinātnieki pēta, kādus ilgtermiņa veselības traucējumus atstāj Covid-19
Covid-19 daudzus pārsteidza ar bieži vien ļoti atšķirīgajiem simptomiem, ko saslimušie izjuta. Zinātnieki visā pasaulē turpina pētīt – kāpēc tā un vai vīruss pārslimušajiem rada arī kādas ilgtermiņa veselības problēmas. Dānijas zinātnieki nākuši klajā ar secinājumu, ka daudziem saslimušajiem pat pēc izveseļošanās no Covid-19 saglabājas līdzīgi simptomi kā pēc smadzeņu satricinājuma.
Bangladešā policisti mazina stresu ar ikrīta jogu
Covid-19 dēļ ikdienas stress vairākās profesijās pieaudzis. Tas sevišķi attiecas uz tiem, kuri ikdienā strādā ar cilvēkiem un rūpējas par apkārtējo veselību un drošību. Lai rūpētos par darbinieku labsajūtu, Bangladešā policisti ik rītu tagad nodarbojas ar jogu.  
Prom no tiešas saules un dzert daudz ūdens – mediķu ieteikumu tveicē
Lai saudzētu savu veselību, karstajās dienās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi iesaka būt piesardzīgiem. Pēc iespējas mazāk dienas vidū vajadzētu uzturēties tiešajos saules staros, jāuzņem pietiekamā daudzumā šķidrums, jāizvēlas atbilstošs apģērbs, kā arī jāparūpējas par bērniem un sirmgalvjiem, informēja NMPD pārstāve Arita Freimane.
Izproti, cik daudz ūdens nepieciešams tavam organismam
Lielajā svelmē īpaši aktuāla kļūst ūdens dzeršana, lai izvairītos no organisma pārkaršanas. Nereti izskan dažādas formulas, pēc kurām aprēķināt katram cilvēkam nepieciešamo ūdens daudzumu, taču vajadzība pēc šķidruma var atšķirties no dienas uz dienu un to ietekmē vairāki apstākļi, norādīja uztura speciāliste Eva Kataja.
Profesore Eniņa: Rabarberus drīkst ēst arī pēc Jāņiem
Bieži dzirdētais ieteikumus, ka rabarberi pēc Jāņiem kļūst kaitīgi un tad tos vairs nedrīkst ēst, nereti tiek pārprasts. Kā skaidroja farmācijas doktore, profesore Vija Eniņa – pēc Jāņiem nav vēlams ēst rabarberus, kas auguši nepārtraukti no pavasara. Ja nogriež pāraugušos kātus un audzē citus, jaunos dzinumus var ēst visas vasaras garumā.