Dzīve & stils / Veselība
Mediķiem un policistiem pieejams bezmaksas psiholoģiskais atbalsts
Krīžu un konsultāciju centra “Skalbes” speciālisti piedāvā attālinātas (online) bezmaksas psiholoģiskā atbalsta konsultācijas medicīnas darbiniekiem un policistiem, kas ir nepieciešams saistībā ar darbu pastiprinātā, augstas spriedzes un izdegšanas riska režīmā, informēja Veselības ministrijā.
«Jā, man ir bail!» Emocionālās veselības ceļvedis Covid-19 krīzes apstākļiem
Neziņa par nākotni, uztraukums par savu un tuvāko veselību, bažas par ekonomisko situāciju, sociālā izolētība – šie un citi Covid-19 krīzes izraisītie apstākļi rada labvēlīgu augsni trauksmei un citiem emocionāliem traucējumiem. Tas var izraisīt nebeidzamu riņķa danci – bailes saslimt ar vīrusu rada trauksmi, kas savukārt nelabvēlīgi ietekmē imunitāti, jo fiziskā veselība iet roku rokā ar garīgo. Kā šajos apstākļos saglabāt emocionālo līdzsvaru?
Donoru centrs lūdz donoru atsaucību
Mediķi pacientus turpina ārstēt pēc nelaimes gadījumiem, traumām un citām smagām saslimšanām, tāpēc slimnīcu pieprasījums pēc asins komponentiem nav mazinājies.  Kopš stājušies spēkā dažādi ierobežojumi saistībā ar Covid-19 izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ, Valsts asinsdonoru centra specializētais autobuss bijis vien pāris izbraukumos, nākamnedēļ tas piestās Alūksnē un Viļakā. Speciālisti lūdz donorus būt  atsaucīgiem.    
Ziemas trūkums veicina depresiju
Ziemai netipiskais laiks, sniega trūkums, lietus un pelēkie toņi dabā diemžēl atstāj smagu iespaidu uz tiem cilvēkiem, kam raksturīgas ilgstošas skumjas vai jau diagnosticēta depresija. Psihiatri novērojuši, ka šoziem pacienti turpina slimot, lai gan parasti ziemas baltumā depresija mazinājās.
Gripas intensitāte Latvijā mazinājusies
Kopš gripas sezonas sākuma Latvijā miruši jau septiņi cilvēki. Viņi bija vecumā no 53 līdz 89 gadiem, un visiem pacientiem bija blakus saslimšanas, piemēram, hroniskas sirds, asinsvadu vai elpceļu slimības. Līdz šim augstāka gripas intensitāte reģistrēta Jelgavā, Rīgā un Jūrmalā. Pēdējās dienās saslimušo skaits mazinājies, taču tas gan nenozīmē, ka epidēmija ir beigusies.
Latvijas Neredzīgo biedrība meklē brīvprātīgos palīgus
Latvijas Neredzīgo biedrība meklē brīvprātīgos. Brīvprātīgajiem ir daudz iespējamo darbu. Piemēram, neredzīgo žurnāla „Rosme” ierunāšana audio formātā, tāpat neredzīgajiem nepieciešami palīgi ikdienas darbu veikšanā vai, piemēram, palīgi remontdarbu pabeigšanai.
Pirmoreiz Latvijā veikta trahejas rekonstrukcija
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) ārsti atšķīruši jaunu lapaspusi Latvijas medicīnas vēsturē, veicot unikālu operāciju – trahejas augšējās daļas rekonstrukciju. Pēc tās pacients atkal var elpot bez palīgierīces un var runāt. Tā kā šādas operācijas nav ierastas arī Eiropā, mūsu mikroķirurgi pamatoti var lepoties visas Eiropas līmenī.
Par skaņas terapiju pasaulē arvien vairāk interesentu
Arvien vairāk cilvēku izvēlas atpūsties un laiku pavadīt skaņas terapijā, lai atgūtos no stresa, spriedzes un traumām. Īpašas nodarbības piedāvā speciālisti Beļģijā. Savas durvis Briselē mūzikas meditācijai ir lēmušas atvērt arī baznīcas.
Vidusjūras diēta – sirds veselībai piemērota ēdienkarte
Uztura piramīdās saldumiem atvēlēts pavisam neliels daudzums, bet graudaugi ir pamatu pamatā. Taču jāsaka, daudz precīzākās ietver vēl kādu slāni – tikpat svarīgi, kā ēst, mums ir arī aktīvi kustēties, socializēties un atpūsties. Tie ir Vidusjūras diētas pamatprincipi, un tas nav stāsts par to, ka jāēd būtu tikai Vidusjūras produkti.
Paaugstināts holesterīna līmenis var būt arī iedzimts
Bieži nākas dzirdēt, ka augsts holesterīna līmenis ir sekas tam, ka neveselīgi ēdam, maz kustamies un smēķējam. Lai arī vairumam cilvēku tie patiešām ir galvenie iemesli, paaugstināts holesterīna līmenis var arī būt iedzimts.
Šogad cilvēki aktīvāk ziedojuši asinis nekā pērn
Asins donoru atsaucība šogad bijusi ļoti liela, bet arī ārstniecības iestāžu pieprasījums pēc asins komponentēm ir proporcionāli audzis, līdz ar to medijos bieži dzirdams aicinājums ziedot konkrētas asins grupas asinis.