Dzīve & stils / Veselība
Kāpēc latvieši neizrāda emocijas? Saruna ar ārstu Tarasu Ivaščenko
Latvieši ir tauta, kas dzied, dejo un... neizrāda emocijas. Ārsts psihoterapeits, psihosomatiskās  medicīnas speciālists Tarass Ivaščenko sarunā ar LSM.lv atzina, ka latviešiem ir grūtības atpazīt emocijas un runāt par tām, taču neesam vieni – līdzīgi ir citi ziemeļvalstu iedzīvotāji. Nespēja izpaust emocionālos stāvokļus var novest gan pie savstarpējo attiecību pasliktināšanās un komunikācijas grūtībām, gan veicināt virkni psihosomatisku saslimšanu.
Brilles un sejas maskas: vai savienojamas?
Šobrīd ikvienam no mums līdzās makam, telefonam un atslēgām kabatā vai somā ik dienu ir arī sejas maska. Taču tiem, kas no mājas neiziet vēl bez kāda svarīga aksesuāra – brillēm – šīs abas neaizvietojamās lietas šķiet ne visai savienojamas. Kā tikt galā ar aizsvīdušām brillēm?
Nesagrabēt pirms laika. Kā būt kustīgam bez milzu pūlēm?
Gada tumšākajos mēnešos motivēt sevi kustībai kļūst grūtāk, vienlaikus aktīvam dzīvesveidam šajā laikā ir īpaši svarīga loma veselības un labsajūtas saglabāšanā. Daudzi tagad kustas mazāk, jo Covid-19 ierobežojumu dēļ sporta klubos nenotiek grupu nodarbības. Izrādās – lai saglabātu aktīvu dzīvesveidu, nav obligāti nepieciešama sporta zāle un milzum daudz laika. Pietiek ar apņemšanos un veiksmīgu dienas plānošanu, turklāt ir arī uzņēmumi, kuri dažādos veidos rosina savus darbiniekus izkustēties, ne tikai astoņas stundas sēdēt pie datora. To apliecina vairāki LSM.lv uzklausītie pieredzes stāsti.
«Garšīgā» pārtikas piedeva E621: datu par kaitējumu veselībai maz, mītu – daudz
 Veikalu plauktos aizvien biežāk parādās produkti, uz kuriem izcelts košs uzraksts, ka produkts nesatur E vielas, visbiežāk – garšas pastiprinātāju E621 jeb nātrija glutamātu. Lai gan nātrija glutamāts ir e-viela, par kuru klīst dažādi mīti, tiešu pierādījumu par tās vērā ņemamu ietekmi uz mūsu veselību nav, secināja Latvijas Televīzijas raidījums “Pārtikas revidents”.
Pētījums: Vairums pieaugušo Latvijā ēd par daudz sāls
Vairāk nekā 70% Latvijas pieaugušo ar uzturu uzņem pārāk lielu sāls daudzumu, savukārt 71% nepietiekami uzņem jodu, liecina Veselības ministrijas (VM) veiktais pētījums* par sāls un joda patēriņu Latvijas pieaugušo iedzīvotāju populācijā.
Ievieš atbalsta tālruni Covid-19 pandēmijas nomākto sūdzībām un lamām
No 2. novembra ikviens, kam Covid-19 pandēmijas laikā sakrājies rūgtums sirdī, var zvanīt uz sociālā uzņēmuma “Sonido” izveidoto tālruņa līniju “Uzklausīsim!” pa telefonu 90200944 un izvēlēties sev piemērotāko emocionālās atslodzes veidu – lamāties vai sūdzēties, informēja uzņēmuma pārstāve Liene Reine-Miteva.
Ir izlauzusies liela spriedze. Intervija par attiecībām un šķiršanos ar psihoterapeitu Andri Veselovski
Šķiršanās ģimenē ir sāpīgs un sarežģīts process. Katrs, kurš ir saskāries ar to savā, savu vecāku, draugu vai tuvu kaimiņu dzīvē, šim apgalvojumam piekritīs. Tomēr tā ir dzīve, kurā mēs neesam pasargāti no emocionālām krīzēm, un dažkārt arī “melnajā svītrā” ir svarīgi paskatīties uz to visu no malas pat ar humora piešprici. Latvijas TV jaunais seriāls “Projekts: Šķiršanās” ļaus sekot uzņēmējas Lauras (Rēzija Kalniņa) un klarnetista Aivara (Gatis Gāga) ģimenes peripetijām, kad 20 gadus pēc kopdzīves sieva ierosina šķirt laulību. Jaunā seriāla darbība notiek mūsu dienās, un Covid-19 situācija daudzas situācijas sabiezina. Pirms sākam sekot seriāla varoņiem, satikos ar psihoterapeitu Andri Veselovski, kurš ikdienā konsultē savus klientus ar līdzīgām problēmām.
Covid-19: Kas ir kontaktpersona un kas ir jāievēro
Karantīna jāievēro tikai pašai kontaktpersonai, ne tās ģimenes locekļiem, ja vien kontaktpersonai nesāk rasties kādi simptomi, tad gan arī pārējai ģimenei vajadzētu ierobežot savas ikdienas gaitas un noteikti sazināties ar ģimenes ārstu.  

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt