Dzīve & stils / Veselība
VIDEO: Kā no acs ārā dabūt svešķermeni?

Tā kā acs ir ļoti jutīgs orgāns, svešķermeņa nokļūšanu tajā nevar nepamanīt. Parasti tas izraisa asarošanu, ka ir dabiska organisma aizsargreakcija ar mērķi izskalot svešķermeni ārā.

Sviests - bijis gan kārums, gan «aizliegtais produkts»

Sviests bijis tradicionāls produkts uz Latvijas iedzīvotāju galda, tomēr nu jau ilgāku laiku par tā ietekmi uz ēdāju veselību tiek lauzti šķēpi. Labu brīdi par labāku un veselīgāku tika uzskatīts margarīns, taču šobrīd arī tas ir nonācis “melnajā sarakstā”, un nu jau uztura speciālisti labāk izsakās par sviestu.

Infektoloģe: HIV mainījis savu seju

To cilvēku kopums, kuri biežāk inficējas ar cilvēka imūndeficīta vīrusu jeb HIV, ir mainījies – tie ir cilvēki līdz 40 gadu vecumam, kas strādā vai mācās, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” pastāstīja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Infektoloģijas centra infektoloģe Inga Ažiņa.

Visās Latvijas oficiālajās peldvietās ūdens ir tīrs

Augusta sākumā Latvijas oficiālajās peldvietās ņemtie ūdens paraugi rāda – visās 56 pludmalēs var droši peldēties. Veselības inspekcija peldsezonas laikā piecas reizes pārbauda oficiālo peldvietu ūdens kvalitāti, un līdz šim visas bijušas brīvas no piesārņojuma. Cita situācija ir ar tā dēvētajām neoficiālajām peldvietām.

Bezmaksas piena un augļu programma bērnudārzos nostiprinās ieradumu ēst veselīgu pārtiku

Bezmaksas pienu, augļus un dārzeņus rudenī varēs saņemt arī bērnudārzu audzēkņi. Programmu „Skolas piens” Latvijā īsteno jau vairāk nekā desmit gadus, bet programmu „Augļi skolai” īsteno kopš 2010.gada. Līdz šim bezmaksas lauku labumus Latvijas skolās dalīja pirmo līdz devīto klašu skolēniem, un pagājušajā mācību gadā vairāk nekā 80% skolēnu iesaistījās šajā programmā. No novembra abas programmas plānots apvienot vienā, turklāt burkānus, bumbierus, piena un citus produktus tagad piedāvās arī pirmsskolas audzēkņiem.

VIDEO: Saulesdūriens ķer pēkšņi. Kā palīdzēt cietušajam?

Laika ziņas sola, ka piektdiena būs karsta, bet sestdiena – šīs nedēļas un visas vasaras karstākā diena, lielākoties saulaina un tveicīga. Temperatūra sasniegs +25..+30 grādus, vietām, pārsvarā Zemgalē un Latgalē, līdz +31..+33 grādiem. Uzturoties saulē, jāuzmanās, īpaši uzmanīgiem jābūt senioriem un bērniem.

VIDEO: Ko darīt epilepsijas lēkmes gadījumā

Ar epilepsiju pasaulē slimo aptuveni 1% iedzīvotāju. Epilepsijas slimnieku skaits Latvijā tiek lēsts ap 10 000 cilvēku. “Pirmās palīdzības ABC” par to, kā pariezi rīkoties, ja cilvēku skārusi epilepsijas lēkme.

 

Jaunākie
Populārākie
Interesanti