Dzīve & stils / Veselība
Toksikoloģijas un sepses klīnikas ārsti: Klīniskā barošana pacientiem ir ļoti svarīga
Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas (RAKUS) Toksikoloģijas un sepses klīnikas ārsti, augstu novērtējot šīgada labdarības maratona “Dod pieci!” mērķi vākt līdzekļus paliatīvajai aprūpei, norāda, ka klīniskās barošanas nodrošināšana ir ļoti būtiska. Bieži tā nepieciešama ilgstošā laika periodā, tāpēc izmaksas ir lielas un pensionāri bieži tās nevar atļauties. Pie Toksikoloģijas un sepses klīnikas ārstiem 17.decembrī viesojās "Dod pieci!" aģents Čiekurmens.
Nāves tradīcijas Latvijā palīdz mums izsērot. Mācītājs Linards Rozentāls aicina tās veicināt
Linards Rozentāls ir Rīgas Lutera draudzes mācītājs, līdztekus darbam draudzē ir arī kapelāns Bērnu slimnīcas vecāku mājā. Viņš atzīst, ka šī gada "Dod pieci!" tēma ir ne vien ārkārtīgi nozīmīga visai sabiedrībai, bet arī viņam pašam, jo pirms gada piedzīvota tuvinieka aiziešana. Sarunā ar mācītāju ne vien to, ko nāve ienes palicēju garīgajā dzīvē, bet arī par praktiskajiem aspektiem un to, kāda atbalsta pietrūkst no valsts.
Vasaras skolā Pelčos māca izprast bērnus ar autismu un tiem palīdzēt
Kā saprast bērnu, kuram ir autisms, kā izprast viņa uzvedību, miega un ēšanas traucējumus un, to zinot, palīdzēt bērnam attīstīties un iekļauties sabiedrībā – šie jautājumi ir uzmanības lokā Eiropas Lietišķās uzvedības asociācijas rīkotajā vasaras skolā, kas šonedēļ notiek Kuldīgas novada Pelčos.
Aug no elektrotraumām bojāgājušo skaits
Vads, kam nodilusi izolācija, matu fēns ar sabojātu slēdzi vai neizolēta durvju zvana poga var kļūt ne tikai par nopietnu elektrotraumas avotu, bet arī nāves izraisītāju. Ik gadu no elektrotraumām Latvijā mirst vairāk nekā seši cilvēki, šogad šādi no dzīves aizgājuši jau četri. Speciālisti uzsver – aizvien sabiedrība cenšas būt taupīga, taču, ja runa ir par elekroiekārtām, dažu eiro ietaupījums nevar atsvērt zaudētu dzīvību.
Projektā aicina ģimenes cīnīties ar lieko svaru
Arvien vairāk bērniem un pieaugušajiem ir liekais svars. Lai veicinātu veselīgu dzīvesveidu, projektā "Mēs par veselīgu Rīgu" piedāvā iepazīties ar veselīgu dzīvesveidu. Pakalpojums tiek piedāvātas ģimenēm, kurās tiek konstatēts liekais svars.
Ar stipendiju Daugavpils cer piesaistīt jaunus zobārstus
Daugavpils domes deputāti apstiprinājuši grozījumus pašvaldības saistošajos noteikumos, kas paredz pilnībā segt izglītības izdevumus topošajiem stomatologiem. Pieteikties šai programmai var pat pirmā kursa studenti. Limitētā summa vienam studentam nepārsniegs 12 000 eiro, bet kopējā summa, ko atvēl šai programmai Daugavpils dome, ir 60 tūkstoši eiro. Savukārt topošajam zobārstam jāapņemas nākamos 10 gadus strādāt Daugavpils zobārstniecības poliklīnikā pilnu darba slodzi un puse no sava darba laika jāvelta tieši bērnu zobārstniecībai.
Mediķi neiesaka uzturēties saulē karstākajā dienas laikā
Līdz ar spēcīgo anticiklonu ir samazinājies ozona slāņa biezums, līdz ar to ultravioletais starojums ir spēcīgāks, nekā parasti ap šo laiku. Pēcpusdienā tas sasniedz sesto līdz septīto līmeni, kas mūsu platuma grādiem ir augsts un tādējādi var gūt apdegumus pat pusstundas laikā, īpaši ja cilvēks atrodas pie ūdens.
Pēdējo dienu pirms remonta Preiļu slimnīcā uzņems grūtnieces
Šodien ir pēdējā diena, kad pirms remonta Preiļu slimnīcas ginekoloģijas un dzemdību nodaļa uzņems grūtnieces. Nodaļas remonts šobrīd ir plānots līdz 4. augustam. Tā laikā atvaļinājumā dosies arī personāls, un slimnīca šajā laikā iesaka izvēlēties citas tuvākās esošās veselības aprūpes iestādes.
Rēzeknes slimnīcā atkārtoti atsaka palīdzību akūtai pacientei
Rēzeknes slimnīcas ārsts Georgijs Tihonovs, kurš reiz jau aizsūtījis mājās smagi slimu infarkta pacientu un tagad par to tiek tiesāts, iespējams, atkal pieļāvis līdzīgu situāciju. Nepiesaistot neirologu, naktī uz piektdienu, 19. jūliju, no Rēzeknes uzņemšanas nodaļas izrakstīta paciente ar insulta pazīmēm. Tikai pēc ģimenes pūlēm, slimnieci nogādājot Daugavpils slimnīcā, piesaistīta insulta vienība, kura konstatējusi diagnozi – insults.