Dzīve & stils / Veselība
Kā un kāpēc āda jāsargā no saules. Skaidro dermatoloģe
Jebkura atrašanās saulē ilgāk par 20 minūtēm jau ir sauļošanās, Latvijas Televīzijas (LTV1) raidījumā “Revidents” pauda dermatoloģe un triholoģe Sandra Vizule. Lai saules izraisīti apdegumi sadzītu, nepieciešams vismaz viens mēnesis, kura laikā āda būs jūtīgāka pret apkārtējo vidi.
Kuņģa vēzi Stradiņa slimnīcā operēs maksimāli saudzējoši
Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) ķirurgi plāno turpmāk kuņģa vēža pacientiem audzēju operēt laparoskopiski. Tas nozīmē, ka visu kuņģi un arī limfātiskos audus izņem ar četru nelielu griezumu palīdzību, nevis vaļējā operācijā. Pacients var celties jau nākamajā dienā un vēl pēc dažām – doties mājās. Gadā šāda operācija būtu jāveic 20–25 pacientiem, un vienīgais ierobežojošais faktors ir vēža stadija. Pēc trešās stadijas pagaidām to nedara.
Psihiatrs par sekošanu ziņām no kara Ukrainā: Nedrīkst pārsātināties
Šajā trauksmainajā laikā, kad Ukrainā notiek karš, ziņām par šausminošajiem notikumiem jāseko dozēti, nevajag nepārtraukti skatīties visus ziņu raidījumus un informācijas uzņemšanā nedrīkst pārsātināties. To Latvijas Televīzijai sacīja psihiatrs Māris Taube. Arī aktīva palīdzēšana Ukrainai un kara bēgļiem šajā laikā esot labas zāles pret nomāktību.
Bailes, sāpes, dusmas – kā tikt galā ar emocijām pašreizējā situācijā
Paaugstināta emociju intensitāte šobrīd ir pilnīgi normāla, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot”  norādīja klīniskā psiholoģe, kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite Marija Ābeltiņa. Pirmkārt, viņa ieteica šo situāciju un emocijas pieņemt, otrkārt, turpināt ikdienas dzīvi, iespējams, izmēģināt elpošanas vingrinājumus, doties pastaigās. 
Kā šobrīd sadzīvot ar bailēm. Psihologu ieteikumi
Bailes šobrīd ir pārņēmušas daudzus, tāpēc it īpaši svarīgi atcerēties, ka baidīties ir normāli, Latvijas Radio raidījumā “Vai tas ir normāli?” uzsvēra ārste psihoterapeite Maija Kārkliņa. Noteikti vajadzētu ierobežot laiku, kas tiek pavadīts informācijas vidē, piemēram, lasot ziņas, un turpināt ikdienu, kā ierasts, ieteica psiholoģe, kognitīvi biheiviorālās psihoterapijas speciāliste Ieva Melne. 
Psihoterapeite Ancāne: Raizēties par nākotnes apdraudējumu nav jēgpilni
Karš Ukrainā arī daļā Latvijas sabiedrības radījis emocionālu šoku, kurā apvienojas visdažādāko sajūtu kokteilis – no bailēm un bezspēcības līdz dusmām un naidam un vēlmei palīdzēt. Kā pirmā reakcija uz tik baisiem notikumiem emocionāls šoks ir gluži likumsakarīgs, bet pēc iespējas ātrāk ir jāspēj to pārvarēt. Kā to iespējams izdarīt? Rīgas Stradiņa universitātes profesore, ārste psihoterapeite Gunta Ancāne norāda, ka šobrīd mums nav iemeslu panikai, jo esam drošībā, bet par nākotnes apdraudējumiem nav jēgpilni raizēties.
Kā vīriešu reproduktīvo veselību ietekmē vides piesārņojums. Skaidro andrologs
Gaisa piesārņojums, darba vide, paaugstināts ķīmisko vielu iedarbības risks, starojums – visi šie faktori ietekmē vīriešu reproduktīvo veselību, Latvijas Radio raidījumā “Zināmais nezināmajā” norādīja medicīnas doktors, urologs un andrologs Andris Ābele. Taču jāņem vērā, ka liela nozīme ir arī vīriešu dzīvesveidam.
Bērnu neirologs: Epilepsija var izpausties dažādi
Lielās lēkmes, ko sabiedrībā atpazīst kā epilepsiju, kad cilvēks nokrīt zemē, paliek stīvs, sāk raustīties, ir tikai nelielā procentā gadījumu. Epilepsijas lēkmes var būt arī traucēta apziņa, pēkšņi zibšņi acu priekšā, atsevišķu muskuļu grupu noraustīšanās, Latvijas Radio 2 padomu ciklā “Dzīvo vesels” stāstīja bērnu neirologs Guntis Rozentāls. 
Bērnu slimnīcā meitenei pirmo reizi ievietoti «augoši» implanti
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS) janvāra beigās notikusi Latvijā unikāla operācija, kuras laikā meitenei ar trauslo kaulu slimību ievietoti  “augoši ”implanti, kas palīdzēs izvairīties no biežiem lūzumiem, informēja slimnīcas pārstāvji.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt