Dzīve & stils / Veselība
«Zoom nogurums». Kāpēc attālinātas sapulces var nogurdināt īpaši?
Acu kontakta un neverbālas valodas trūkumus – tas ir viens no iemesliem, kādēļ attālinātas sapulces “Zoom” un citās tiešsaistes platformās var būt īpaši nogurdinošas, Latvijas Radio raidījumā “Zināmais nezināmajā”  stāstīja Rīgas Stradiņa universitātes Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedras asistente, Militārās medicīnas pētījumu un studiju centra pētniece, doktorante Kristīne Šneidere.
Kā noturēt veselīgu svaru, dzīvojot četrās sienās?
Vienmuļa ikdiena, mazkustīgums un stress, ko cenšas mazināt ar ēšanu - neveselīgs svara pieaugums ir viena no blaknēm dzīvei mājās. Diētas ārste Lolita Neimane intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” veselīga svara saglabāšanai iesaka izmantot dalītā šķīvja principu un eksperimentēt ar jaunām, veselīgām receptēm.
Kā saglabāt profesionālās un privātās dzīves līdzsvaru?
Strādājot no mājām, ir svarīgi ieplānot laiku pat tik ierastām darbībām kā labierīcību apmeklēšanai, ēšanai un desmit minūšu atpūtas pauzei, kurā, piemēram, pastaigāt pa dzīvokli, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” pauž kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite Marija Ābeltiņa.
Vingrošana tiešsaistē. Kam gatavi treneri, kam - mājās sēdētāji?
Līdz ar ārkārtējās situācijas iestāšanos un pieņemto lēmumu slēgt sporta zāles arī Latvijas fitnesa industrijā ienāk treniņi, kuros nemaz nevajag atrasties sporta zālē, lai vingrotu. Šobrīd teju katrs fitnesa treneris piedāvā alternatīvas iespējas, kā vingrot ar vai bez inventāra mājās pie datora, televizora vai kādas citas viedierīces. Bet kā izvēlēties sev piemērotāko no piedāvātā treniņu klāsta?
Vai sejas maskas pasargā no Covid-19 un kā tās pareizi lietot
Līdz ar koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatīšanos sejas aizsargmaskas kļuva gandrīz vai par deficītu, vairāki uzņēmumi pārorientējās uz to ražošanu. Lai gan maskas nav drošs aizsardzības līdzeklis pret Covid-19, tās ir jānēsā cilvēkiem ar slimības simptomiem, lai pasargātu citus. Savukārt pašaizsardzībai nepieciešami noteiktas filtrācijas pakāpes respiratori, vēstīja LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens”.
Mediķiem un policistiem pieejams bezmaksas psiholoģiskais atbalsts
Krīžu un konsultāciju centra “Skalbes” speciālisti piedāvā attālinātas (online) bezmaksas psiholoģiskā atbalsta konsultācijas medicīnas darbiniekiem un policistiem, kas ir nepieciešams saistībā ar darbu pastiprinātā, augstas spriedzes un izdegšanas riska režīmā, informēja Veselības ministrijā.
«Jā, man ir bail!» Emocionālās veselības ceļvedis Covid-19 krīzes apstākļiem
Neziņa par nākotni, uztraukums par savu un tuvāko veselību, bažas par ekonomisko situāciju, sociālā izolētība – šie un citi Covid-19 krīzes izraisītie apstākļi rada labvēlīgu augsni trauksmei un citiem emocionāliem traucējumiem. Tas var izraisīt nebeidzamu riņķa danci – bailes saslimt ar vīrusu rada trauksmi, kas savukārt nelabvēlīgi ietekmē imunitāti, jo fiziskā veselība iet roku rokā ar garīgo. Kā šajos apstākļos saglabāt emocionālo līdzsvaru?
Donoru centrs lūdz donoru atsaucību
Mediķi pacientus turpina ārstēt pēc nelaimes gadījumiem, traumām un citām smagām saslimšanām, tāpēc slimnīcu pieprasījums pēc asins komponentiem nav mazinājies.  Kopš stājušies spēkā dažādi ierobežojumi saistībā ar Covid-19 izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ, Valsts asinsdonoru centra specializētais autobuss bijis vien pāris izbraukumos, nākamnedēļ tas piestās Alūksnē un Viļakā. Speciālisti lūdz donorus būt  atsaucīgiem.