Dzīve & stils / Veselība
No 19.decembra līdz 3.janvārim Covid-19 analīzes – bez ārsta nosūtījuma
Sākot ar sestdienu, 19. decembri, līdz pat 3. janvārim iedzīvotājiem Covid-19 analīzes būs iespējams nodot arī bez ārsta nosūtījuma, ja ir parādījušies slimības simptomi (akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums u.c.), informēja Nacionālais veselības dienests.
Kartupeļu, vistas un tomātu analīzes: kā tos gatavot ir visveselīgāk?
Aizvien vairāk cilvēku dienas lielāko daļu pavada mājās – tur strādā, mācās, pavada brīvo laiku un arī gatavo ēst. Lai saprastu, kāds ir veselīgākais dažādu produktu pagatavošanas veids, raidījums “Pārtikas revidents” dažādos veidos gatavoja kartupeļus, vistu, tomātus un laboratoriski pārbaudīja, kā katrā gadījumā mainās šo produktu uzturvērtība. Analīzes atklāja, ka, piemēram, kartupeļus visveselīgāk ir cept krāsnī ar visu mizu, savukārt vistas filejā dzelzs vissliktāk saglabājas, ja vistu vāra ūdenī, ko izlej.
Ātro maltīšu analīzes: realitātē sāls daudzums ir lielāks par norādīto
Sāls palīdz nodrošināt dažādus organisma procesus, taču mūsdienās ar pārtiku to uzņemam par daudz. Viens no lielākajiem sāls avotiem ir ātro apkalpošanas restorānu maltītes. Laboratorijā pētot sāls daudzumus četrās Latvijā populārāko ātrās ēdināšanas iestāžu maltītēs, atklājās, ka “Lido” un “McDonalds” maltītēs realitātē ir teju par gramu sāls vairāk, nekā norādīts, savukārt “Circle K” hotdogā – tas ir gandrīz divreiz lielāks, atklāj raidījums “Pārtikas revidents.
Kardiologs Trušinskis: Sirds slimniekiem ar dzīvesstila maiņu sokas grūti
Speciālisti bieži atgādina, ka cukura diabēta ārstēšanas stūrakmens ir veselīga ēšana un kustības, proti, dzīvesstils, taču ar tā maiņu pacientiem klājas grūti kā Latvijā, tā visā pasaulē, Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" norādīja Hipertensijas un aterosklerozes biedrības prezidents, kardiologs Kārlis Trušinskis un biedrības „parsirdi.lv” vadītāja Inese Mauriņa.
Smalkmaizīšu analīzes: kuras ir neveselīgākās?
Lai arī smalkmaizītes ir plaši pieejamas, uztura speciālisti uzsver, ka tas noteikti nav ikdienas ēdiens un to sastāvā jāpievērš uzmanība cukura, tauku, ogļihidrātu, kā arī transtaukskābju daudzumam. Cik treknas un saldas patiesībā ir Latvijā populārākās smalkmaizītes, atklāj Latvijas Televīzijas raidījums “Pārtikas revidents.”
Cistiskās fibrozes paciente Alise izstājas no plaušu transplantācijas gaidītāju saraksta
Cistiskās fibrozes paciente Alise Kukaine ir izstājusies no plaušu transplantācijas gaidītāju saraksta. Viņas veselības stāvoklis šovasar pasliktinājies, bet valsts četru gadu laikā nav spējusi iestāties kādā no organizācijām, kas dotu lielākas cerības donora orgānu iegūt. Veselības ministrijā gan skaidro, ka process ir ļoti ilgs. Un savas korekcijas ieviesis arī koronavīrusa laiks. 

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt