Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Veselība
Profesore: Laba garīgā veselība sportistam palīdz uzvarēt
Lai uzvarētu sacensībās, sportistam jābūt apveltītam ne tikai ar labu fizisko, bet arī garīgo veselību, kas palīdz izturēt psiholoģisko spiedienu un nesalūst konkurences cīņā, kā tas dažkārt mēdz notikt pat ar augsta līmeņa sportistiem, raidījumā “Zināmais nezināmajā” skaidroja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas profesore Agita Ābele.
SPKC ieteikumi veselīgai un drošai līgošanai
Lai saulgriežu svinēšana izdotos bez nepatīkamiem starpgadījumiem, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti apkopojuši ieteikumus drošām un patīkamām svētku brīvdienām, ievērojot veselīgas līgošanas principus.
Valsts atbalsts psihologu un psihoterapijas konsultācijām – nenoteikts
Lai palielinātu pieejamās palīdzības jaudu psihiskās veselības uzlabošanai, kopš maija valsts ar ģimenes ārsta nosūtījumu apmaksā arī, piemēram, psihologa un psihoterapijas konsultācijas, ko līdz šim nedarīja. Tomēr pagaidām nav skaidrs, vai tas būs tikai īslaicīgs pasākums vai turpināsies arī vēlāk, vēsta LTV raidījums “De facto”.
Vairāk ekrānu, mazāk miega. Saruna ar miega speciālisti par bērnu un jauniešu paradumiem
Pētījumi apliecina nozīmīgu ekrānierīču lietošanas paradumu iespaidu uz bērnu un jauniešu miega kvalitāti. Tāpat pierādīts, ka neizgulējies cilvēks jūtas sliktāk, viņam trūks enerģijas, ir krietni vājākas koncentrēšanās spējas. Digitālās tehnoloģijas nav vienīgais, tomēr ir ļoti nozīmīgs faktors, kas ietekmē miegu, jo īpaši pusaudžu vecumā. Kā lietot viedierīces, lai tās mazāk traucētu miegu, skaidroja pediatre Marta Celmiņa, kura ir specializējusies zīdaiņu, bērnu un pusaudžu miega slimību atklāšanā, ārstēšanā, novērošanā un pētniecībā.
Sauļojies droši un neaizmirsti padzerties. SPKC ieteikumi drošai atpūtai
Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti, iestājoties karstam laikam, atgādina, ka pārlieku liela ļaušanās saules staru iedarbībai var radīt kaitīgu ietekmi uz veselību. Lai ikviens varētu justies labi, vasara jābauda ar mēru, kā arī jārūpējas par veselību, un ieteicams neaizmirst galvenos piesardzības pasākumus.
Karstuma dēļ laika apstākļi Latvijā kļūst bīstami
17., 18. un 19. jūnijā Latvijā gaidāms stiprs karstums – gaisa temperatūra Latvijas lielākajā daļā sasniegs +27..+30°. No svētdienas gaisa temperatūra turpinās paaugstināties, rietumu un centrālajos rajonos gaidāms pat ļoti stiprs karstums – gaiss sakarsīs pat līdz +32°. Vietām gaidāmas arī tropiskās naktis, kad gaisa temperatūra nepazemināsies zem +20°.
Ar kādu ūdeni veldzēties karstā laikā?
Karstā laikā ieteicams veldzēties ar tīru ūdeni bez garšām, jo tādējādi papildus netiks uzņemts cukurs un dažādi konservanti, ko mēdz pievienot ūdenim ar dažādām garšām, LTV raidījumam “Pārtikas revidents” skaidroja sertificēta uztura speciāliste Baiba Grīnberga.
Izproti, cik daudz ūdens nepieciešams tavam organismam
Lielajā svelmē īpaši aktuāla kļūst ūdens dzeršana, lai izvairītos no organisma pārkaršanas. Nereti izskan dažādas formulas, pēc kurām aprēķināt katram cilvēkam nepieciešamo ūdens daudzumu, taču vajadzība pēc šķidruma var atšķirties no dienas uz dienu un to ietekmē vairāki apstākļi, norādīja uztura speciāliste Eva Kataja.
Saules apdegumu dziedēšana: skābo krējumu labāk atstāt ēšanai
Pēc aizvadīto brīvdienu svelmes neviens vien šodien varētu būt attapies ar saulē apdegušu ādu, kas nepatīkami sūrst un kņud. Kā rīkoties saules apdeguma gadījumā, LSM.lv skaidroja dermatologs un biedrības “Dermatologi pret ādas vēzi” vadītājs Raimonds Karls.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt