Dzīve & stils / Veselība
Ārsti atgādina - arī siltā ziemā jāuzmanās no apsaldējumiem
Gada pēdējās brīvdienas vairums iedzīvotāju izvēlēsies pavadīt pie dabas, tomēr, uzturoties ārā, ir svarīgi rūpēties par ķermeņa siltumu, lai nenāktos jauno gadu sagaidīt kādā ārstniecības iestādē. Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas apdegumu centra vadītājs Sergejs Smirnovs atgādina, ka Latvijas klimatiskajos apstākļos apsaldējumus var gūt arī plusa grādu temperatūrā.
Vidzemi apciemo kampaņa «Atpazīsti mirdzaritmiju – izvairies no insulta!»
 Aptuveni pusei insulta pacientu tiek konstatēta mirdzaritmija, kas ārstēta nepietiekoši vai nav ārstēta vispār. Lai informētu cilvēkus par to, ko nozīmē sirds ritma traucējumi un kā mājas apstākļos pašiem iespējams pārbaudīt pulsu, kardiologu komanda devās arī uz Vidzemes slimnīcu, kur sirds ritma pārbaudes veiktas kampaņā “Atpazīsti mirdzaritmiju – izvairies no insulta!”.
Sieviete ar «zāģi» - emocionālās vardarbības forma, kas netiek ieraudzīta
Vēlos uzrakstīt par Latvijā ļoti izplatītu fenomenu - sieviete "zāģē" savu vīru. Šī vardarbības forma nodara lielu kaitējumu, sagraujot attiecības un ģimenes. Vīri aiziet no ģimenēm. Sievas paliek vienas. Bērni aug bez tēviem. Tā sauktā zāģēšana sabiedrībā tiek akceptēta bez īpašas domāšanas. Ir sākušās diskusijas par fiziskas un seksuālas vardarbības kaitīgumu. Emocionāla vardarbība netiek ieraudzīta un apzināta. 
HIV pacienti aizvien jūtas sabiedrībā nepieņemti
HIV pacienti aizvien jūtas sabiedrībā nepieņemti un uzskata, ka valstī par HIV profilaksi runā kampaņveidīgi. Ap 1800 cilvēku Latvijā nezina, ka viņiem ir infekcija. Tikmēr tikai apmēram trešdaļa HIV pozitīvu pacientu izvēlas saņemt ārstēšanu.
NMPD samazinājies izsaukumu un palielinājies konsultāciju skaits
Cilvēki uz pārmaiņām Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbā reaģējuši ātrāk nekā politiķi - samazinājies izsaukumu skaits un palielinājies konsultāciju skaits, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" teica NMPD direktore Liene Cipule.
Hroniskajiem pacientiem trūkst alternatīvu neatliekamās palīdzības dienestam
Pacientiem rada jautājumus situācija Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD). Pagājušajā nedēļā notikušajā pacientu konferencē dienesta vadītāju daudz iztaujāja par dažādiem tematiem. Novembrī dienests izsludināja ārkārtas medicīnisko situāciju Rīgā darbinieku masveida aizplūšanas dēļ. Resursu gan pietrūkst visā Latvijā. Tādēļ dienestā informēja, ka turpmāk rūpīgāk šķiros izsaukumus, varētu biežāk atteikt doties uz izsaukumiem, kas nav saistīti ar dzīvības vai veselības tiešu apdraudējumu, ko jau šobrīd paredz noteikumi. Pirms nedēļas savukārt valdība lēma palielināt maksu par izsaukumiem, kas nav saistīti ar neatliekamās palīdzības galvenajiem uzdevumiem. Maksu cēla no 40 eiro uz 56 eiro. Tikmēr hroniskie pacienti norāda, ka šobrīd valstī trūkst alternatīvu neatliekamās palīdzības dienestam.
Asociācija: Latvijā ik gadu atklāj ļoti daudz prostatas vēža gadījumu
Latvijā prostatas vēzis saslimstības ziņā dala pirmo vietu ar plaušu vēzi – katru gadu tiek atklātas aptuveni 1000 jaunas saslimšanas ar prostatas vēzi, un tas ir ļoti daudz. To Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Latvijas Urologu asociācijas prezidents, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas urologs Pēteris Vaganovs.
Izglītos par ēnu ekonomiku veselības aprūpes nozarē
Veselības ministrija (VM) un tās padotības iestādes informēs un izglītos sabiedrību par ēnu ekonomiku veselības aprūpē, kā arī centīsies veicināt darījumu apliecinošo dokumentu izsniegšanu par pakalpojumiem. To liecina trešdien, 14. novembrī, parakstītais starpnozaru sadarbības memorands  par ēnu ekonomikas apkarošanu veselības nozarē.
Ar informatīvu pasākumu Rīgas Centrāltirgū atzīmēs Pasaules diabēta dienu
Trešdien, 14. novembrī, visā pasaulē tiek atzīmēta diabēta diena. No pulksten diviem pēcpusdienā Rīgas Centrāltirgū notiks Pasaules diabēta dienai veltīta informatīva akcija, kuras laikā būs iespējams iepazīties ar šo slimību un uzzināt vairāk par tās izpausmēm. Tāpat pasākumā būs iespējams konsultēties ar ārstiem.
Atklāt nezināmo par Latvijas Neatkarības karu. Intervija ar vēsturnieku Ēriku Jēkabsonu
“Latvijas Neatkarības karu, kurā piedalījās 14 armijas un astoņi nacionālie formējumi, nevar saprast. To nevar saprast ne skolēns, ne students, ne bērns, ne vecs cilvēks, vienkārši neiezubrot to. Uz to ir jāskatās plašāk un saistībā ar notikumiem visā Eiropas reģionā, un viens no veidiem, kā uz to raudzīties, ir ar šo misiju, humanitāro organizāciju pārstāvju acīm, tas arī mums uz to liks paskatīties savādāk. Bet, pirmkārt, mums ir jāsaprot, ka uz to jāraugās kompleksi, nevis kā to dara skolās, mācot noteiktu klašu skolēniem tikai Latvijas vēsturi,” intervijā Latvijas Radio 6 Latvijas Universitātes (LU) radio NABA raidījuma “Vēstures ķīlis” vadītājam Kārlim Silam stāsta LU Vēstures un filozofijas fakultātes profesors Ēriks Jēkabsons.
Tējas, piena un rīsu sēne: Garšīgs, veselīgi un atspirdzinoši
Tad, kad dārzā vairs neko audzēt nav iespējams, jādomā plāns B. Un galu galā, kāpēc neaudzēt istabā sēnes. Tējas sēni audzē milzīgos traukos, lielos daudzumos, lai gala beigās iegūtu visnotaļ garšīgu, veselīgu un atspirdzinošu dzērienu. Lai pagatavotu šo dzērienu mājās, vajadzīga tikai pati sēne. Nosaukums “sēne” iegūts galvenokārt vizuālā tēla dēļ.
Pēc smēķēšanas atmešanas nodarbībām netikumu atmet katrs trešais
Pēc smēķēšanas atmešanas nodarbībām netikumu atmet katrs trešais. Veselības ministrijas īstenotais projekts ilgst jau vairākus mēnešus un turpināsies līdz martam. Līdz šim smēķēšanas atbalsta grupās Latvijā iesaistījušies ap 360 cilvēku, un uz šo brīdi izmaksas bijušas ap 40 tūkstošiem eiro. 
Atklāj vīriešu veselībai veltītu akciju «Pārbaudi savus instrumentus»
Kustība „Movember Latvija” sadarbībā ar Latvijas Urologu asociāciju šodien pulksten 10 pie tirdzniecības centra "Origo" rīkos akciju "Pārbaudi savus instrumentus!". Akcijas mērķis ir pievērst uzmanību vīriešu veselībai - tā mudinās vīriešus sekot līdzi savai prostatas veselībai, to pārbaudot vismaz reizi gadā.
Ehinokoki – parazīti, kuri nepamanīti cilvēka organismā var dzīvot gadiem
Ehinokoki ir parazīti, kas ieperinās dzīvnieku vai cilvēku aknās un citos orgānos un spēj izdēt pat vairāk nekā 100 tūkstošus pēcnācēju. Tāpēc speciālisti norāda – lai nepieļautu šo parazītu ieperināšanos, mājdzīvnieki jāattārpo, bet saimniekam pašam, lai arī nekas nesāp, ik pa laikam der aiziet pie ģimenes ārsta.
Rindas pie bērnu zobārstiem Liepājā nedaudz mazina ar mobilo kabinetu
Bērniem līdz 18 gadu vecumam zobārstniecība ir valsts apmaksāts pakalpojums, tomēr Liepājā katastrofāli trūkst stomatologu, kuri to nodrošina. Lai nedaudz atvieglotu situāciju, šonedēļ pilsētā ieradies zobārstniecības autobuss, kas ierasti darbojas lauku reģionos – vietās, kur stomatologs nav pieejams.
Jaunākie
Interesanti