Dzīve & stils / Veselība
VIDEO: Kā atdzīvināt bērnu?

Bērna atdzīvināšana dzīvībai kritiskā situācijā ir līdzīga pieaugušā atdzīvināšanai, tomēr vienlaikus pastāv vairākas būtiskas atšķirības.

VIDEO: Kā atdzīvināt pieaugušo?

Nav nozīmes, vai cilvēks bezsamaņā nonācis pēc slīkšana, vai sirds apstājusies citu iemeslu dēļ. Atdzīvināšanas pasākumi vienmēr būs vienādi.

VIDEO: Ko darīt, ja aizrijies zīdainis

Zīdaiņa aizrīšanās gadījumā rīcībai ir jābūt zibenīgai, jo bez elpas zīdainis ne tuvu nevar izturēt tik ilgi, cik pieaugušais vai pusaudzis.  Ko darīt, ja aizrijies zīdainis – bērns līdz gada vecumam -, skaidro LTV “Rīta panorāmas” rubrika “Pirmās palīdzības ABC”.

Latvijā cilvēki klusē par zāļu blaknēm

Latvijā cilvēki klusē par zāļu blakusparādībām. Pērn Zāļu valsts aģentūra saņēma 341 ziņojumu un mazāk nekā 20 bija no iedzīvotājiem. Lielākoties par blakusparādībām ziņoja veselības aprūpes speciālisti. Speciālisti uzsver, ka zāļu drošums ir ārkārtīgi būtisks. Ziņojumi par blakusparādībām ļauj veicināt to drošumu, jo klīniskos pētījumos visus gadījumus nav iespējams izgaismot. Neatkarīga informācija par zālēm un to drošums bija viens no sarunu tematiem arī festivālā „Lampa” piektdien.

Norit jau septītā «Dzīvības koka» rehabilitācijas nometne cilvēkiem, kas uzveikuši vēzi

Pašlaik norit jau septītā rehabilitācijas nometne vēzi pārslimojušajiem pacientiem, ko organizē pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks”, pateicoties Latvijas Radio labdarības ziedojumu akcijai „Dod pieci”. Kopumā pa saziedotajiem nepilniem 200 000 eiro biedrība var noorganizēt 21 nometni vairāk nekā 500 cilvēkiem, un līdz šim atbalstu saņēmuši jau 140 cilvēki. Interese esot lielāka, nekā cerēts, atzīst nometņu organizatori. Tomēr organizatori tāpat uzsver, ka pieteikties uz kādu no nometnēm vēl ir iespējams, jo daļa gribētāju mēdzot pārdomāt.

Nometnē neredzīgajiem māca nepadoties un dzīvot pilnvērtīgi

Vai neredzot var iepazīt pasauli? Biedrības „Es redzu” vadītāja Aivija Bārda ir pārliecināta, ka var, to apliecina arī viņas un dēla Georga pieredze - puisis, kurš bērnībā agri zaudēja redzi, ir gan pabijis studēt Amerikā, gan sporto. Tāpēc, lai nenolaist rokas rosinātu arī citus, kuriem ir līdzīgas problēmas, Aivija Bārda jau sesto gadu organizē nometni „Pasaule visiem Latvijā”.

Jāņu laikā jāvāc zāļu tējas

Ticējumi vēsta, ka Līgo vakarā jāņuzālēm piemīt dziednieciskas un pat maģiskas spējas. Tāpēc ar tām ne vien jāizpušķo sēta un jārotājas pašam, bet jāvāc arī zāļu tējas.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti