Dzīve & stils / Veselība
Uztura speciāliste: Salāti ar eļļu vai krējumu var būt vienlīdz veselīgi
Vasaras vidus ir īstais salātu laiks – dobēs un siltumnīcās tie aug griezdamies, arī zemnieku tirdziņos to piedāvājums ir bagātīgs. Latvijā zaļie salāti tradicionāli tikuši gatavoti ar krējumu, bet pēdējā laikā daudzināta tiek eļļa. Uztura speciāliste Zane Timpare uzskata, ka vienlīdz veselīga izvēle var būt salāti gan ar eļļu, gan ar krējumu.
Skaistumkopšanas «kaktu kantoros» ar veselību regulāri riskē 13 % iedzīvotāju
Lai arī 79% cilvēku apgalvo, ka viņiem ir būtiska higiēnas prasību ievērošana skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas laikā, 13% Latvijas iedzīvotāju joprojām regulāri izmanto iespēju saņemt skaistumkopšanas pakalpojumus “mājas apstākļos”, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) veiktā aptauja. Par riskiem, kādiem sevi cilvēki tādējādi pakļauj, intervijā Latvijas televīzijai stāstīja SPKC Veselības veicināšanas nodaļas vadītāja Maija Pauniņa un  Latvijas Tetovēšanas biedrības pārstāvis Kārlis Ulmanis.
Vasara pieņemas spēkā - sevi jāsargā no saules kaitīgā starojuma
Vasarai iesilstot, saules aktivitāte turpina pieaugt. Gan strādājot, gan atpūšoties jācenšas ilgstoši neatrasties atklātā saulē. Rīgas Stradiņa universitātes darba drošības un vides veselības institūta direktors Ivars Vanadziņš norāda uz divu veidu riskiem – īstermiņa, piemēram, dehidratēšanos, kā arī uz ilgtermiņa riskiem, proti, ilgstoša sevis pakļaušana ultravioletajam starojumam rada ādas vēža, kā arī kataraktas draudus.
Infektologi aicina revakcinēties pret difteriju
Latvijā infektologi atgādina, ka reizi desmit gados katram iedzīvotājam jāatkārto pote pret difteriju. Izrādās, aizvien biežāk bērnībā veiktās vakcīnas vairs nedarbojas un aizsardzība beigusies. Taču revakcinācija palikusi pašu cilvēku un viņu ģimenes ārstu modrības ziņā. 
Atraktīva kampaņa sievietes aicina reizi mēnesī pārbaudīt krūtis
Krūts vēzis joprojām ir viens no galvenajiem sieviešu nāves cēloņiem Latvijā. Jo laicīgāk šī slimība tiek atklāta, jo veiksmīgāk to iespējams ārstēt. Tāpēc labdarības fonds “Rozā vilciens” ir sācis jaunu kampaņu “PārBAUDI savas krūtis!”, kas aicina sievietes regulāri veikt krūšu pašpārbaudi.
Latviešu toksikologs no Austrālijas brīdina par Covid-19 «brīnumzāļu» dezinformāciju
Sabiedrībai jāturpina pieturēties pie vienkāršajiem Covid-19 piesardzības pasākumiem, Latvijas Radio raidījumam “Globālais latvietis. 21. gadsimts” pauda Austrālijas latvietis, klīniskais toksikologs un profesors Monaša universitātē Melburnā Andis Graudiņš. Tāpat profesors brīdināja par sociālajos tīklos sastopamo dezinformāciju saistībā ar "brīnumzālēm" pret Covid-19.
Itālijas ārsts: koronavīruss kļuvis mazāk nāvējošs
Pēc vadošo Itālijas mediķu domām, koronavīrusa infekcijas draudi valstī trīs mēnešos tikpat kā izgaisuši, jo vīruss Itālijā vairs nav tik aktīvs. Pētījumi ASV apliecina, ka vismaz viena nesena jaunā koronavīrusa mutācija to padarījusi gandrīz nekaitīgu. Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pārstāvji un vairāki citi pētnieki savukārt teic, ka nav pierādījumu tam, ka vīruss kļūst vājāks.
Latvijā apgriezienus uzņem Covid-19 antivielu testēšana. Ko tā atklāj?
Uz Covid-19 antivielu testu precizitāti visā pasaulē joprojām raugās ar lielu piesardzību, jo rezultāti var būt kļūdaini. Tomēr Latvijā šos testus veic gan privātās laboratorijas – E.Gulbja un Centralā laboratorijā, gan Austrumu slimnīcās References laboratorija. LTV raidījums “De facto” skaidroja, vai uz šiem rezultātiem var paļauties un ko no tiem var secināt.
Dzīve pēc PSRS sabrukuma palīdzējusi Gruzijai uzvarēt Covid-19
Gruzijas varas iestādes sākušas pakāpeniski atcelt koronavīrusa ierobežošanas pasākumus un paziņojušas, ka no 1. jūlija valsts ir gatava uzņemt ārzemju tūristus. Par efektīvu rīcību pandēmijas ierobežošanā mazā Gruzija saņēmusi starptautisku atzinību, un tā ir pilnīgi pelnīta – mirstība ar Covid-19 šeit ir viena no zemākajām pasaulē. Līdztekus veiksmīgai stratēģijai sava loma bijusi arī rūdījumam, ko guvuši iedzīvotāji, pārciešot ne mazumu grūtību pēcpadomju periodā.