Dzīve & stils / Veselība
«Skalbes» krīžu tālrunim jauns numurs – 116 123
Biedrības “Skalbes” diennakts krīžu tālrunis turpmāk pieejams, zvanot uz numuru 116 123. Tas ir vienots krīzes tālruņa numurs visā Eiropas Savienībā (ES), līdzīgi kā ārkārtas palīdzības izsaukuma numurs 112, Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” skaidroja biedrības “Skalbes” direktors Raivo Vilcāns.
Nepaveicams darba apjoms – viens no mobinga veidiem darbavietā
Mobings darba vietā, pieaugušo pasaulē, var izpausties ļoti daudzos un reizēm grūti pamanāmos veidos – sākot no publiskas izsmiešanas līdz nepaveicamam darba apjomam, Latvijas Radio 1 raidījumā “Vai tas ir normāli” skaidroja psiholoģe, kognitīvi biheiviorālās psihoterapijas speciāliste Marija Ābeltiņa.
Kad var palīdzēt psihoterapeits? Skaidro ārsts
Signāli, ka cilvēkam vērts meklēt psihoterapeita palīdzību, ir daudz un dažādi, taču galvenais atslēgas vārds ir ciešanas, raidījumam “4. studija” teica pieaugušo un bērnu psihiatrs Gunārs Trimda.
Austrumu slimnīcā pirmo reizi pusotru gadu vecai pacientei piešuj amputētu pirksta daļu
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) plastikas ķirurgi šo 1. jūniju jeb Starptautisko bērnu aizsardzības dienu sagaida ar īpašām emocijām. Viņi glābuši līdz šim mazāko pacientu un piešuvuši norautu rādītājpirksta naga falangu pusotru gadu vecai meitenītei. Mazā paciente jau devusies mājup. Operētais pirksts ir sadzijis un atkal kustas. 
Kādēļ sportojot ieteicams veldzēties ar sālsūdeni
Pastiprinātas fiziskās slodzes laikā no organisma izsvīst sāļi, tādēļ nepieciešams uzņemt sālsūdeni, Latvijas Radio 1 raidījumā “Zināmais nezināmajā” atklāja Latvijas Universitātes asociētā profesore, maģistra studiju programmas "Sporta zinātne" direktore Līga Plakane.
Zobārste: Kariesa vienīgais iemesls ir cukurs
Agrāk kariesu uzskatīja par multifaktoriālu saslimšanu, bet tagad ir skaidrs, ka tas veidojas tikai uzņemtā cukura daudzuma un biežuma dēļ, Latvijas Radio 1 raidījumā “Kā labāk dzīvot” atklāja Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūta Mutes veselības centra vadītāja, Latvijas Zobārstu asociācijas valdes locekle Egita Senakola. To var novērot arī dzīvniekiem – ja dod cukuru saturošus našķus, viņu zobi sāk bojāties.
Zāļu sieva Anna Danča no Kārsavas novada iesaka pašiem vākt ārstnieciskos augus
Svētdienas rīts varētu sākties gan ar ierasto kafijas krūzi, gan arī ar uzmundrinošu zālīšu tējas tasi. Kā ir labāk, kā ir veselīgāk? To lemt katram pašam. Taču zāļu sieva no Latgales Anna Danča pārliecināta, ka esam nepelnīti piemirsuši par dabas doto iespēju izmantot augus gan savam mundrumam vai sirdsmieram, gan arī veselības uzlabošanai. Ārstniecisko augu ievākšanu Anna Danča sāk jau februārī un turpina līdz pat vēlam rudenim.
Kā grilētu gaļu gatavot pēc iespējas veselīgāk?
Lai mazinātu grilētas gaļas nelabvēlīgo ietekmi uz organismu, to ieteicams iepriekš marinēt, grilēt mazākus gaļus gabaliņus un gatavot tos kopā ar dārzeņiem un augļiem, LTV raidījumam “Pārtikas revidents” sacīja dietoloģe Laila Meija.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt