Dzīve & stils / Veselība
Latviešu ārste Londonā: Daļa jauniešu ir neizpratnē par piederību dzimumam
Karīna Beinerte ir bērnu un jauniešu psihiatrijas rezidente vienā no lielākajām psihiatrijas slimnīcām Eiropā – Londonas Modslija hospitālī. Ārsta diploms ir iegūts Latvijā  – Rīgas Stradiņa universitātē, taču rezidentūra apzināti izvēlēta Apvienotajā Karalistē labā medicīnas izglītības piedāvājuma dēļ. Jaunā ārste ir piecgadīga un pusotrgadīga puiku māmiņa, un žiperīgās atvases labprāt pieskata arī viņu tētis, video producents un režisors Lauris Beinerts. Lai arī pašlaik Londona tiek saukta par mājām, tomēr ģimenes mērķis ir atgriezties Latvijā, lai būtu tuvāk ģimenei un draugiem.
Ko darīt, ja aizmirsti dzīvībai svarīgi medikamenti
Ir slimības, kuras prasa nepārtrauktu sekošanu līdzi saviem veselības rādītājiem un medikamentu lietošanu. Atsevišķos gadījumos tas pat var būt dzīvības un nāves jautājums. Kā rīkoties un kur meklēt palīdzību, ja, dodoties ārpus mājas, ir aizmirsti dzīvībai svarīgi medikamenti?
Slimnīcās nonākuši jau 16 karstuma upuri; aicina atcerēties par drošību
Pēdējā laikā saule un siltums mūs lutinājuši un laiks ir ļoti piemērots vasaras prieku baudīšanai. Taču ar karstumu joki mazi, tādēļ nevajadzētu aizmirst arī par piesardzību.  Kopš pagājušās piektdienas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests slimnīcās nogādājis jau 16 cilvēkus, kuriem karstais laiks izraisījis nopietnas veselības problēmas.   
Aizrīšanās ar gaļu, apdegumi, slīkšana un traumas - kā sevi pasargāt no nelaimēm svētkos
Ik gadu Jāņos Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi ar ieslēgtām bākugunīm traucas pie vairākiem desmitiem līgotāju, kuri cietuši dažādos nelaimes gadījumos vai guvuši smagas traumas, atgādināja dienesta pārstāve Arita Freimane. Lielākā daļa negadījumu notiek, zaudējot modrību un neievērojot drošību pie ugunskuriem, griliem vai ūdens tuvumā. Tāpat gadu no gada mediķiem svinību laikā nākas veikt reanimācijas pasākumus kādam, kuram pēc aizrīšanās ar gaļu apstājusies sirdsdarbība un elpošana.
Latvijā ērces pārnēsā arī ērlihiozi
Līdzās encefalīta un Laimas slimībai ērces Latvijā pārnēsā arī trešo slimību – ērlihiozi, atgādina Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC). Pēdējos gados ar to saslimst no 15 līdz 40 cilvēkiem gadā.
Ogu laikā pieaug risks inficēties ar bīstamo slimību ehinokokozi
Lai arī ilgstoši uzskatīts, ka Latvijā slimība ehinokokoze nav problēma, pacientu skaits ik gadu pieaug. Ehinokoki ir aptuveni piecus milimetrus lieli parazīti, kuri kāpura stadijā var iemājot cilvēka plaušās, aknās un pat smadzenēs. Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) docētāja, infektoloģe un hepatoloģe Sniedze Laivacuma, vasaras pilnbriedam tuvojoties, atgādināja, ka ehinokoku oliņas visbiežāk sastopamas uz meža vai dārza ogām.
Aicinājumiem uz mamogrāfiju maza atsaucība
Valsts ir atsākusi aicināt sievietes uz krūšu izmeklējumu mamogrāfiju. Tā ir visprecīzākā metode, kas ļauj atklāt izmaiņas krūtīs vēl pirms tās ir pamanāmas analīzēs vai ar citu metodi. Ja izmaiņas tomēr ir ļaundabīgas, dažu milimetru lielu audzēju Latvijas Onkoloģijas centrā ir iespējams izņemt tā, ka sieviete par to var aizmirst un dzīvot laimīgi tālāk. Taču, lai gan ārkārtējās situācijas ierobežojumi izmeklējumu ziņā ir atcelti, tikai retā atsaucas aicinājumam pārbaudīties. Ārstus šī pasivitāte ļoti uztrauc.