Dzīve & stils / Veselība
Austrumu slimnīcā unikālā operācijā vēža pacientam pilnībā likvidē metastāzes
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Onkoķirurģijas klīnikā veikta Latvijā unikāla operācija, pilnībā atbrīvojot zarnu vēža slimnieku no metastāzēm, kuras bija izplatījušās pa visu vēderplēvi. Pacientam kopā ar vēža perēkļiem izoperēta visa vēderplēve un veikta īpaša ķīmijterapija, vēdera dobumu izskalojot ar uzkarsētu ķīmijterapijas preparātu.
Infektoloģijas centrs: 28% ērču inficētas ar Laimas slimības izraisītājām
Kopš šā gada aprīļa Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā Latvijas Infektoloģijas centrā ērces iespējams pārbaudīt ne tikai uz ērču encefalīta vīrusu, bet arī Laimas slimības izraisītājām – borēlijām. No 198 laboratorijā pārbaudītajām ērcēm 56 jeb 28,3% izrādījušās inficētas ar Laimas slimību izraisošajām baktērijām, informēja slimnīca.
Holivudā attīsta veselīgāku gēla manikīru
Vasarā arvien vairāk sieviešu savus nagus izvēlas sapucēt ar gēla manikīru, kas ir daudz noturīgāks par parasto nagu lakas pārklājumu. Taču ilgnoturīgā gēla procedūra ir kaitīga – roka tiek pakļauta ultravioletajiem stariem un lakas noņemšana kaitē naga virskārtai. Tāpēc Holivudā tiek meklēts veselīgāks risinājums.  
«Zaļā koridora» pacientu skaits dubultojas, rindas kļūst garākas
Kopš "zaļais koridors" jeb valsts garantētā konsultācija desmit dienu laikā pienākas ikvienam pirmreizējam vēža pacientam neatkarīgi no slimības lokācijas, pacientu skaits Latvijas Onkoloģijas centrā ir dubultojies. Ārsti atzīst, ka dažkārt piekļuvi visiem nodrošināt laikus nav iespējams un iemesls ir ne tikai speciālistu trūkums. Aptuveni ceturtā daļa pacientu, kurus atsūta ģimenes ārsti ar īpašo kodu, nemaz nav vēža slimnieki. Tā ir ļoti laba ziņa viņiem, bet pagarina rindu tiem, kam tiešām saslimšana ir. 
Mediķi aicina svelmes dēļ izsargāties no ilgstošas uzturēšanās tiešos saules staros
Visā Latvijā izsludināts oranžais brīdinājums tveices dēļ. Gaisa temperatūra svētdien dažviet paaugstinājās līdz pat +34 grādiem. Mediķi aicina iedzīvotājus pēc iespējas mazāk uzturēties saulē dienas viskarstākajā laikā, izvēlēties atbilstošu apģērbu, kā arī uzņemt pietiekamā daudzumā šķidrumu, jo tveice saglabāsies arī pirmdien.
Pret vēzi ar spēku - fiziskas nodarbības efektīvi papildina ķīmijterapiju
Vēršanos pret vēzi ar spēku izvēlējies topošais ārsts Rūdolfs Cešeiko, kurš doktora disertāciju veido, veicot pētījumu Latvijas Onkoloģijas centrā. Pētījumā iesaistītās sievietes ķīmijterapijas laikā nevis atpūšas, bet tieši otrādi – strādā trenažieru zālē, Rezultāti ir pārsteidzoši, jo pacientes ne tikai daudz labāk panes ārstēšanu, bet arī kļūst fiziski spēcīgākas un jūtas labāk. 
Karstuma rekordu gaidās par sevi jāparūpējas vairāk
Mediķu palīdzība piektdien bija nepieciešama 13 saulē pārkarsušiem cilvēkiem. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā stāsta, vairāki cilvēki pēc mediķu apskates nogādāti slimnīcā. Lielākoties cilvēki pārkarsuši, ilgstoši karstajā laikā uzturoties pludmalē, tiešos saules staros. Arī tuvākajās dienās karstums nemitēsies, kulmināciju sasniedzot svētdien un pirmdien, tādēļ ir svarīgi sevi pasargāt no pārkaršanas.
Galvenais cīņā pret karstumu - izvairīties no tiešiem saulstariem un dzert ūdeni
Nedēļas nogalē gaisa temperatūra Latvijā var paaugstināties līdz pat +34 grādiem, un svelmē var rasties veselības problēmas, cilvēkam pārkarstot. Lai izvairītos no karstuma radītām veselības ķibelēm, mediķi aicina atcerēties vienkāršas lietas, piemēram, dienas vidū nesēdēt saulē, kā arī vairāk dzert ūdeni, Latvijas Radio pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša.
Nezinu, ko vēlos. Tipiska sūdzība pie psihoterapeita
Mūsdienās ir liela uzskatu daudzveidība par to, kā labāk dzīvot. Ļoti bieži šie ārējie uzskati kļūst svarīgāki par cilvēka iekšējām vajadzībām. Cilvēki izaug, veidojot sevi saskaņā ar ārējiem uzstādījumiem. Iekšējais Es paliek neatklāts vai tiek apspiests.
Preiļos pieaug pieprasījums pēc aprūpes mājās
Preiļu novadā aprūpe mājās tiek sniegta jau 15 gadus, un pakalpojumu saņēmēju skaits ar katru gadu pieaug. To saņem cilvēki, kas veselības stāvokļa dēļ nespēj pilnvērtīgi parūpēties nedz par sevi, nedz par savu mājokli, bet uz pansionātu doties nevēlas.
Lai tveicē nepārkarstu, pareizi jāģērbjas un daudz jādzer ūdens
Tveice, kas šobrīd sākusies Latvijā, saglabāsies vēl ilgi. Kad karstums sasniedz +28..+30 grādus, ir jāievēro piesardzība, lai izvairītos no pārkaršanas un karstuma dūriena. Īpaši karstajā laikā jāuzmanās grūtniecēm, gados veciem cilvēkiem, tiem, kuri strādā smagu fizisku darbu vai cieš no hroniskām saslimšanām. Tomēr ikvienam karstā laikā jāņem vērā daži nosacījumi, lai uzturēšanās ārpus telpām neradītu veselības traucējumus.
Speciālisti: Šobrīd Latvijā ir liela ērču aktivitāte
Šobrīd Latvijā ir liela ērču aktivitāte, vērtē speciālisti. Latvijas Infektoloģijas centrā kopš aprīļa pārbaudīts gandrīz pusotrs tūkstotis ērču. No tām 10 izrādījušās inficētas. Kopumā epidemiologi prognozē, ka šogad ērču aktivitāte būs apmēram tāda pati kā pērn – vidēja.
Svētkos mediķi strādā dežūrrežīmā
Svētku laikā arī mediķi strādā dežūrrežīmā. Dežūrārstu darba grafiks svētku brīvdienās, kā arī informācija par citām medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām ir atrodama Nacionālā veselības dienesta mājaslapās sadaļā "Kur saņemt medicīnisko palīdzību?" 
Jaunākie
Interesanti