Dzīve & stils / Veselība
Svara korekcijas programmā iesaistās pusaudži ar svaru pāri 100 kilogramiem

170 kilogrami! Tik daudz svēris smagākais pusaudzis, kurš meklējis palīdzību Bērnu slimnīcas Svara korekcijas programmā. Taču vidēji mazie pacienti te sver kā pieaugušie –  astoņdesmit, deviņdesmit kilogramu. Šī programma gan nav domāta tievēšanai, bet visas ģimenes paradumu maiņai. Tāpēc svarīgi, lai cīņā par veselīgu dzīvesveidu iesaistās visi. 

Alerģija pret ziedputekšņiem var parādīties jebkurā vecumā

Latvijā turpina intensīvi ziedēt alkšņi un lazdas, ziņo Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes Aerobioloģijas laboratorija. Tā ir slikta ziņa cilvēkiem, kuri cieš no alerģijas pret ziedputekšņiem. Alerģijas simptomi var parādīties ne tikai bērnībā, bet jebkurā vecumā.

Rēzeknē trūkst speciālistu darbā ar autisma skartiem bērniem

Ar biedrības “Autisma atbalsta punkts Rēzeknē” atbalstu piecu gadu laikā vecāki īstenojuši vairākus projektus un  bija iniciatori tam, lai pilsētā izveidotu atsevišķu mācību klasi un terapijas istabas bērniem ar dažāda veida attīstības traucējumiem. Taču trūkst speciālistu, kuri varētu ar bērniem strādāt regulāri, tāpēc vecāki savus bērnus ved ārstēties uz Krieviju.

Piespiedu ārstēšana no «zaļā pūķa» – cik efektīva cīņā ar alkoholismu?

Katru dienu Latvijā 10% no iedzīvotājiem lieto alkoholu, un arī kaimiņvalstī Lietuvā situācija acīmredzot nav labāka. Lietuvieši sarosījušies un iesnieguši Seimā ierosinājumu atjaunot valstī piespiedu ārstēšanu no alkoholisma. Padomju laikos jau bijusi piespiedu ārstēšana, tomēr par labiem rezultātiem vismaz Latvijā atsauksmju nav.

20.gadsimta «brīnumlīdzekļa» aspirīna noriets

Mūsdienās zāļu skapīši ir pilni ar dažnedažādām zālēm, taču pirms kāda laika varēja iztikt ar apmēram trim medikamentiem, no kuriem viens noteikti bija aspirīns. Ārsti gan šodien aspirīnu iesaka vien lietot gadījumos, kad ir ļoti augsta temperatūra.

Pirmā no psihosociālajām rehabilitācijas nometnēm vēža skartajiem sāksies 23.aprīlī

Pirmā vēža skarto psihosociālās rehabilitācijām nometne “Spēka avots”ko organizē par akcijā "Dod pieci" savāktajiem līdzekļiem, notiks Kokneses novadā pie Daugavas un pirmā grupa nometnē ieradīsies jau 23. aprīlī. Nometnes organizē biedrība "Dzīvības koks", un tās vadītāja Gunita Berķe cer, ka šogad pieteiksies visi 513 cilvēki, kuru dalībai nometnēs pērn tika saziedota nauda.

«Kas nav ērti, bet ko vajag zināt»: intervija ar «Papardes zieda» seksa bloga vadītāju Ilzi Ozolu

Mazliet vairāk nekā mēnesi jauniešiem pieejams biedrības “Papardes zieds” blogs “Ziedam.lv”, kurā atklāti un vizuāli saistoši tiek runāts par veselīgām attiecībām un seksu. Laikā, kad politiskā elite aktīvi cīnās par “tikumību”, Latvija kļuvusi arī par līderi jaunu inficēšanās gadījumu ar HIV skaita ziņā, bieži vien norādot uz robiem zināšanās un bīstamiem mītiem seksuālajā un reproduktīvajā izglītībā. Kā runāt par romantiskām un intīmām attiecībām, kādas ir tendences mūsdienu jauniešu vidū un kam jānotiek, lai situācija uzlabotos, - par to sarunā ar “Ziedam.lv” projekta vadītāju Ilzi Ozolu.

Arī Latvijā nu ir pieejami abpusējie dzirdes implanti

Piektdien, 3.martā, atzīmējot Pasaules dzirdes dienu, Latvijas Bērnu slimnīcas ārsti lepojas ar kādu jaunu iespēju, kas nu pieejama arī Latvijā. Vājdzirdīgiem bērniem tagad kohleāros dzirdes implantus ievieto abpusēji. Mazie pacienti vecāku balsi dzird gan ar labo, gan kreiso austiņu. No saviem vienaudžiem viņi vairs neatšķiras, iet parastos dārziņos un skolās. Tikai - kā citiem bērniem vajag brilles, tā viņiem aiz katras auss ir īpašs aparāts skaņu uztveršanai.

Mudina laikus veikt prostatas pārbaudi

Pēdējā laikā novērots, ka saslimstība ar prostatas vēzi kļuvusi biežāka neveselīga dzīvesveida, kā arī stresa dēļ. Daugavpilī aizvadīta Latvijas Urologu asociācijas un ģimenes ārstu tikšanās. Tās laikā uzsvērts, ka pacienti jāmudina laikus veikt profilaktiskas pārbaudes. 

Jaunākie
Populārākie
Interesanti