Dzīve & stils / Veselība
Nākotnē arvien aktuālāks varētu kļūt geriatru - veco ļaužu ārstu - trūkums
Latvijā trūkst veco ļaužu ārstu – geriatru. Turklāt nākotnē šī problēma varētu kļūt aktuālāka sabiedrības novecošanās dēļ. Šobrīd valstī ir 12 šādi ārsti. Pēc speciālistu domām, uz visiem Latvijas senioriem būtu nepieciešami 20. Studēt geriatriju izvēlas ļoti maz cilvēku – šobrīd rezidentūrā ir trīs topošie ārsti. Jaunieši neesot ieinteresēti vecu cilvēku ārstēšanā. Turklāt valsts sektorā viņiem nav, kur strādāt, jo ir tikai viena geriatrijas nodaļa.
Ogu un dārzeņu gatavošanās laikā iesaka patērēt daudzveidīgus kokteiļus
Par spīti drēgnajiem laika apstākļiem vietējo ogu un dārzeņu nogatavošanās rit pilnā sparā. Katru dienu ēst zemenes vai jāņogas, vai upenes negribas, lai cik tas arī būtu veselīgi. Tomēr ir kāds paņēmiens, kā mūsu organismam tik nepieciešamās ogas, augļus un dārzeņus iekļaut savā ikdienas ēdienkartē. Latvijas Televīzija devās pie diētas ārsta Ata Tupiņa skaidrot, kā pagatavot veselīgus kokteiļus.
Samazinās dzīvsudrabu saturošu plombu izmantošanu zobārstniecībā
Valdība sēdē otrdien, 2. jūlijā, apstiprināja Veselības ministrijas (VM) sagatavoto plānu, lai turpmākajos gados samazinātu amalgamas jeb tā dēvētās dzīvsudraba plombas izmantošanu zobārstniecībā. Mērķis ir aizsargāt vidi no piesārņojuma ar dzīvsudrabu, informē VM.
Bērnu slimnīcā unikālā operācijā atdala smadzeņu puslodes
Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā pirmo reizi vēsturē tika veikta unikāla operācija – hemisferotomija jeb smadzeņu pusložu atdalīšana, kuras mērķis ir novērst epilepsijas pacienta veselības stāvokļa pasliktināšanos. Operācija tika veikta ar Bērnu slimnīcas fonda finansiālu atbalstu