Dzīve & stils / Veselība
VIDEO: Iedūrusies skabarga. Ko darīt?

Sīkums, bet tomēr nepatīkami, - tā varētu teikt par skabargas ieduršanos. Izrādās, skabargas nepareiza izņemšana vai tās ignorēšana var novest pie ļoti bēdīgām sekām.

Ciblā bērnus audzina dzīvot veselīgi

Arī Ciblas novads piedalīsies veselības veicināšanas projektā, kura mērķis ir mudināt gan vietējos iedzīvotājus, gan novada viesus pievērst lielāku uzmanību veselīgam dzīvesveidam. Tā dažādās aktivitātēs piedalās bērni, jaunieši un  pieaugušie. Ciblas pusē projekts īsi pirms skolas gaitām sākts ar diennakts nometni bērniem.

VIDEO: Ko darīt, ja gūti apsaldējumi?

Visbiežāk cilvēkam apsalst ausis, deguns, kāju un roku pirksti. Pirksti apsalst, jo tie cimdos vai apavos ir pārāk cieši saspiesti, līdz ar to tiek mazāk apasiņoti, proti, mazāk uzsildīti.

Jelgavā aizvadīts pirmais labsajūtas festivāls

Sākt sportot nekad nav par vēlu. Lai parādītu, ka fiziskās aktivitātes var būt ne vien noderīgas, bet arī interesantas, Jelgavā aizvadīts pirmais veselības veicināšanas jeb labsajūtas festivāls. Tajā varēja bez maksas noteikt holesterīna līmeni un ķermeņa masas indeksu, kā arī iepazīt līdz šim mazāk zināmus fitnesa veidus.

VIDEO: Kā no acs ārā dabūt svešķermeni?

Tā kā acs ir ļoti jutīgs orgāns, svešķermeņa nokļūšanu tajā nevar nepamanīt. Parasti tas izraisa asarošanu, ka ir dabiska organisma aizsargreakcija ar mērķi izskalot svešķermeni ārā.

Sviests - bijis gan kārums, gan «aizliegtais produkts»

Sviests bijis tradicionāls produkts uz Latvijas iedzīvotāju galda, tomēr nu jau ilgāku laiku par tā ietekmi uz ēdāju veselību tiek lauzti šķēpi. Labu brīdi par labāku un veselīgāku tika uzskatīts margarīns, taču šobrīd arī tas ir nonācis “melnajā sarakstā”, un nu jau uztura speciālisti labāk izsakās par sviestu.

Infektoloģe: HIV mainījis savu seju

To cilvēku kopums, kuri biežāk inficējas ar cilvēka imūndeficīta vīrusu jeb HIV, ir mainījies – tie ir cilvēki līdz 40 gadu vecumam, kas strādā vai mācās, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” pastāstīja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Infektoloģijas centra infektoloģe Inga Ažiņa.

Visās Latvijas oficiālajās peldvietās ūdens ir tīrs

Augusta sākumā Latvijas oficiālajās peldvietās ņemtie ūdens paraugi rāda – visās 56 pludmalēs var droši peldēties. Veselības inspekcija peldsezonas laikā piecas reizes pārbauda oficiālo peldvietu ūdens kvalitāti, un līdz šim visas bijušas brīvas no piesārņojuma. Cita situācija ir ar tā dēvētajām neoficiālajām peldvietām.

Jaunākie
Interesanti