Dzīve & stils / Veselība
Ērcēm patīk līgot jāņuzālēs. Kas jāatceras, atpūšoties dabā?
Pēc Jāņiem, kas pavadīti pie dabas, vēlams pārbaudīt, vai nav piesūkusies ērce. To, ka šovasar pēc siltās ziemas ērču patiešām ir vairāk, pamanījuši daudzi dabas draugi. Tomēr ar ērču pārnēsātajām infekcijas slimībām – ērču encefalītu un Laimas slimību – saslimušo skaits būtiski neatšķiras, atzīst epidemiologi. Ne visi, kuriem iekož inficēta ērce, saslimst, taču risks ir pietiekami liels, lai, atpūšoties dabā, no ērcēm piesargātos.
Slimnīcās nonākuši jau 16 karstuma upuri; aicina atcerēties par drošību
Pēdējā laikā saule un siltums mūs lutinājuši un laiks ir ļoti piemērots vasaras prieku baudīšanai. Taču ar karstumu joki mazi, tādēļ nevajadzētu aizmirst arī par piesardzību.  Kopš pagājušās piektdienas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests slimnīcās nogādājis jau 16 cilvēkus, kuriem karstais laiks izraisījis nopietnas veselības problēmas.   
Uzturēt ikdienas ritmu un sazvanīties ar tuviniekiem - psihiatra ieteikumi senioriem «Covid krīzes» laikā
Trauksme, dusmas, bezspēcības sajūta, izmisums – tās ir emocijas, kas krīzes laikā īpaši saasinās. Pastiprināti tas var skart gados vecākus cilvēkus, kuriem jāsadzīvo ne vien ar faktu, ka tieši viņu veselībai jaunais koronavīruss ir visbīstamākais, bet arī ar pastiprinātu izolētības sajūtu. Psihoterapeiti aicina šajā laikā senioriem īpaši piedomāt par sava dienas ritma saglabāšanu, pastaigām un aktivitātēm, kas sagādā prieku. Bet radiniekus aicina biežāk piezvanīt un neizturēties pret saviem gados vecajiem tuviniekiem kā pret nespējīgu, izolējamu sabiedrības daļu.
Kā noturēt veselīgu svaru, dzīvojot četrās sienās?
Vienmuļa ikdiena, mazkustīgums un stress, ko cenšas mazināt ar ēšanu - neveselīgs svara pieaugums ir viena no blaknēm dzīvei mājās. Diētas ārste Lolita Neimane intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” veselīga svara saglabāšanai iesaka izmantot dalītā šķīvja principu un eksperimentēt ar jaunām, veselīgām receptēm.
Kā saglabāt profesionālās un privātās dzīves līdzsvaru?
Strādājot no mājām, ir svarīgi ieplānot laiku pat tik ierastām darbībām kā labierīcību apmeklēšanai, ēšanai un desmit minūšu atpūtas pauzei, kurā, piemēram, pastaigāt pa dzīvokli, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” pauž kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite Marija Ābeltiņa.
Vingrošana tiešsaistē. Kam gatavi treneri, kam - mājās sēdētāji?
Līdz ar ārkārtējās situācijas iestāšanos un pieņemto lēmumu slēgt sporta zāles arī Latvijas fitnesa industrijā ienāk treniņi, kuros nemaz nevajag atrasties sporta zālē, lai vingrotu. Šobrīd teju katrs fitnesa treneris piedāvā alternatīvas iespējas, kā vingrot ar vai bez inventāra mājās pie datora, televizora vai kādas citas viedierīces. Bet kā izvēlēties sev piemērotāko no piedāvātā treniņu klāsta?
Vai sejas maskas pasargā no Covid-19 un kā tās pareizi lietot
Līdz ar koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatīšanos sejas aizsargmaskas kļuva gandrīz vai par deficītu, vairāki uzņēmumi pārorientējās uz to ražošanu. Lai gan maskas nav drošs aizsardzības līdzeklis pret Covid-19, tās ir jānēsā cilvēkiem ar slimības simptomiem, lai pasargātu citus. Savukārt pašaizsardzībai nepieciešami noteiktas filtrācijas pakāpes respiratori, vēstīja LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens”.
Mediķiem un policistiem pieejams bezmaksas psiholoģiskais atbalsts
Krīžu un konsultāciju centra “Skalbes” speciālisti piedāvā attālinātas (online) bezmaksas psiholoģiskā atbalsta konsultācijas medicīnas darbiniekiem un policistiem, kas ir nepieciešams saistībā ar darbu pastiprinātā, augstas spriedzes un izdegšanas riska režīmā, informēja Veselības ministrijā.