Dzīve & stils / Veselība
Konsultatīvā tālruņa mediķi redz problēmu: cilvēkiem mājās nav elementāru bezrecepšu zāļu
Veselības problēmu gadījumos pēc plkst.17 darba dienās līdz pat plkst.8 no rīta, bet brīvdienās un svētku dienās visu diennakti telefoniski konsultācijas sniedz ģimenes ārsti. Viņi savu astoņu gadu darba laikā saskatījuši vienu būtiski problēmu – bieži vien cilvēkiem, kuri vēršas pēc palīdzības, mājās nav elementāru bezrecepšu medikamentu un līdzekļu, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.
Kur likt nevajadzīgos medikamentus?
Teju katram mums aptieciņā stāv medikamenti, kuriem jau sen beidzies derīguma termiņš, vai par kuriem zinām, lietot tos vairs nebūs nepieciešams. Pienāk pavasara tīrīšana, un tad nu jāsāk domāt, ko ar šīm zālēm iesākt. Citi noskalo tualetes podā, bet citi izmet sadzīves atkritumu konteinerā, kas ir ļoti nepareiza rīcība.
Kampaņā aicina nebaidīties - katra pārbaude nenozīmē vēzi
Lai mazinātu aizspriedumus un bailes no tā, ka katra vēža pārbaude nozīmē pašu vēzi, piektdien Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā tika rīkota profilakses diena. Ikviens varēja ne vien tikties ar ārstiem, bet arī bez maksas pārbaudīt savu veselību un iegūt sirdsmieru. Arī valsts aicinājums uz skrīningu un tā rezultāts visbiežāk nozīmē, ka viss ir kārtībā. 
Vairākas Kurzemes slimnīcas pirks modernas iekārtas par ERAF naudu
SIA „Liepājas reģionālā slimnīca” sadarbībā ar citām Kurzemes medicīnas iestādēm piesaista Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumu infrastruktūras uzlabošanai un plāno iegadāties modernas medicīnas iekārtas. Paralēli šiem Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstītajiem projektiem Liepājas reģionālā slimnīcā plāno turpināt pašas slimnīcas ēkas un nodaļu sakārtošanu.
Kā rīkoties, saslimstot ar gripu?
Kā rīkoties, ja esat saslimis ar gripu? Vai ir vērts par to informēt savu ģimenes ārstu vai arī gaidīt, kad gripa pati pāries? Kur saņemt palīdzību saslimšanas gadījumā? Vai nav par vēlu vakcinēties? Šie jautājumi gripas epidēmijas laikā ir aktuāli daudziem.
Smēķēšanas atmešanas bezmaksas nodarbības Latvijā apmeklējuši 470 interesenti
Veselības ministrijas pilotprojektā, kas paredzēts smēķēšanas atmešanas veicināšanai, piedalās 470 smēķētāju. Šis projekts norisinās jau no 2018. gada marta, un dažādās Latvijas pilsētās tas turpināsies līdz šī gada marta beigām. Smēķētājiem informatīvās nodarbībās un vairāku grupu nodarbību laikā, strādājot ar grupas vadītāju - psihologu, ir iespēja atmest smēķēšanu.
Medicīnas vēstures muzejā aplūkojama izstāde par seksuālo veselību
Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā no janvāra ir apskatāma izstāde "Seksuālā un reproduktīvā veselība". Tajā ir iespēja uzzināt, kā gandrīz 100 gados Latvijā un citur pasaulē valsts iestādes un nevalstiskās organizācijas ir izglītojušas, skaidrojušas un uzrunājušas sabiedrību par seksuālās veselības jautājumiem, informē Veselības ministrijā (VM).
Gada pirmajās dienās aukstuma dēļ slimnīcā nonākuši ap 60 cilvēki
Šoziem no aukstuma cietuši mazāk cilvēku nekā pērn. Tomēr iedzīvotājus aizvien aicina būt vērīgiem un informēt par līdzcilvēkiem, kas varētu ciest no aukstuma. Gada pirmajās dienās mediķi uz slimnīcu aukstuma dēļ nogādājuši ap 60 cilvēku. Savukārt kopš oktobra Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centrā ķermeņa atdzišanas dēļ nogādāti 19 cilvēki.