Dzīve & stils / Veselība
Bērnu slimnīcā unikālā operācijā atdala smadzeņu puslodes
Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā pirmo reizi vēsturē tika veikta unikāla operācija – hemisferotomija jeb smadzeņu pusložu atdalīšana, kuras mērķis ir novērst epilepsijas pacienta veselības stāvokļa pasliktināšanos. Operācija tika veikta ar Bērnu slimnīcas fonda finansiālu atbalstu
Veselības aprūpe nākotnē: Valdības plāni un patiesā situācija – slimnīcu viedoklis
Valdības deklarācija veselības aprūpes jomā izklausās lieliski, taču ko valdības plānos vēlētos redzēt nozares eksperti? Trīs valsts mēroga Rīgas slimnīcas un lielākā reģionālā – Daugavpils reģionālā slimnīca atzīst: valdības deklarācijas veselības aprūpes prioritātes sakrīt ar slimnīcu galvenajiem mērķiem, un ir jāmeklē risinājumi, kā veicināt speciālistu vēlmi un iespēju pieņemt pacientus par valsts līdzekļiem. Savukārt domas par kvotu sistēmu dalās, liecina LSM.lv apkopotie slimnīcu pārstāvju komentāri par valdības deklarācijas veselības aprūpes sadaļu.
 Etiopijas graudi – atklājums rietumniekiem
Par jaunāko modes kliedzienu, īpaši Rietumu pasaules slavenību vidū, ir kļuvuši Etiopijā izaudzēti un ievākti graudi, ko dēvē par “tefu”. Šos smalkos graudus Etiopijā audzē jau gadsimtiem, un tiem ir daudz vērtīgu uztura īpašību.
Mūžs ratiņkrēslā vai nespēja kustēties - lēkšana uz galvas ūdenī maksā dārgi
Pērn Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā nonāca vairāk nekā 20 cilvēki, kuri guvuši smagas traumas, lecot uz galvas ūdenī. Kam paveicās, tie visu atlikušo mūžu pavadīs ratiņkrēslā, kam nepaveicās – tiem atlikušie dzīves gadi būs jāpavada gultā, spējot pagrozīt vien galvu. Kāpēc lekšana uz galvas ūdenī ir ļoti bīstama nodarbe, un kādas sekas var būt vienam vienīgam lēcienam?
Višķos festivālā ceļ godā pirts tradīcijas
Daugavpils novada Višķos aizvadīts "Latvju pirts un zāļu festivāls", kur varēja sastapt pirtniekus un veselīga dzīvesveida praktiķus. Latgalē festivāls interesentus pulcēja jau otro gadu ar mērķi iedzīvināt un popularizēt senās pirts tradīcijas.
Alcheimera slimības slazdi – cik ir pašu spēkos tajos neiekļūt? Intervija ar slimības pētniecēm
Alcheimera slimība ir neatgriezeniska deģeneratīvā saslimšana, ar kuru 2040. gadā sirgs 85 miljoni pasaules iedzīvotāju. Slimība ir ļoti sarežģīta, un, kamēr zinātne vēl ir tikai ceļā, meklējot medikamentu tās ārstēšanai, svarīgi būtu ievērot dažādus preventīvus pasākumus, tajā skaitā atmiņas trenēšanu. Taču tā vietā, lai uzturētu možu atmiņu, mēs atcerēšanos labprātāk arvien biežāk nododam ērtajām viedierīču aplikācijām. Par Alcheimera slimības dažādajām izpausmēm un saviem pētījumiem šajā jomā radio NABA raidījumā “Zinātnes vārdā” stāsta Latvijas Universitātes (LU) Medicīnas fakultātes (MF) Farmakoloģijas katedras profesore Baiba Jansone un Medicīnas fakultātes doktora grāda pretendente Jolanta Upīte.
Bērnu slimnīcā veikta īpaši augstas sarežģītības sirds operācija
Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) pirmo reizi Latvijā veikta īpaši sarežģīta sirds operācija bērnam ar iedzimtu, komplicētu sirds kaiti - aortas vārstuļa aizvietošana ar pacienta plaušu vārstuli un kreisā kambara izejas trakta paplašināšana Kono modifikācijā, izmantojot pacienta sirds somiņas audus.
Ārsti 13 gadus vecu zēnu glābj no asinsizplūduma smadzenēs
Stradiņa slimnīcā veikta operācija 13 gadus vecam zēnam. Viņa smadzenēs izoperēts patoloģisks veidojums, kura plīšanas gadījumā sekotu plašs asinsizplūdums galvā. Lai gan šāda veida operācijas Latvijā veic vidēji reizi mēnesī, gados jauni pacienti ir retums.
Kāpēc zivis jāēd ne tikai vienu reizi nedēļā?
Olbaltumvielas ir nepieciešamas mūsu organismam. Tās var uzņemt, gan ēdot gaļu, gan piena produktus, gan olas vai riekstus, gan ēdot zivi. Eksperti iesaka zivis iekļaut savā ēdienkartē 2 - 3 reizes nedēļā. 
Sirds ķirurģijas centram – 50. Kas ir tā veiksmes stāsta pamatā?
Šovasar aprit 50 gadi, kopš dibināts Sirds ķirurģijas centrs. Vienīgā vieta Latvijā, kur veic sirds operācijas. To vadījuši trīs izcili profesori, kuri pulcējuši izcilu komandu un ar viņu rokām rakstīta mūsu medicīnas vēsture. Un tikai viņi zina, ka gan prezidentam, gan bērnam sirds patiesībā ir vienāda.
Jaunākie
Interesanti