Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Veselība
Lielbritānijā - populāri labdarības gājieni līdzekļu vākšanai vēža ārstēšanai
Lielbritānijā ik pēc divām minūtēm tiek diagnosticēts jauns vēža gadījums, dienā sanāk ap 1000. Puse no vēža slimniekiem pēc diagnozes dzīvo 10 gadus un vairāk, taču diemžēl katru dienu no vēža nomirst vairāk nekā 450 cilvēku. Steidzami nepieciešamas jaunas zāles, jaunas diagnosticēšanas un ārstēšanas metodes. Pētījumus mēdz finansēt arī labdarības organizācijas, kas līdzekļus vāc, organizējot dažādus pasākumus plašai publikai. Vienā no tādiem pabija arī Latvijas Televīzija.
Kā atpazīt pašnāvnieciskas domas līdzcilvēkos?
Pirmās pazīmes, kas var liecināt par pašnāvības domām, ir runas par dzīves bezjēdzīgumu, smagumu, sevi kā nastu citiem un atvieglojuma sajūtu, ja viņa vairs nebūtu, Latvijas Radio raidījumā "Vai tas ir normāli?" skaidroja psiholoģe Zane Avotiņa.
Augu pētniece: Arī ievām un pelargonijām piemīt ārstniecisks efekts
Arī parastajām ievām un pelargonijām piemīt ārstniecisks efekts, iepazīstinot ar sava etnobotānikas pētījumā rezultātiem, Latvijas Radio raidījumā “Zināmais nezināmajā” stāstīja  Rīgas Stradiņa universitātes docētāja, Latvijas Organiskās sintēzes institūta zinātniskā asistente Inga Sīle.
Izslimots Covid-19 aktivizē smagu depresiju
Covid-19 vīruss ir bīstams tiem cilvēkiem, kuri slimo ar depresiju vai kuriem ir depresijas aizmetņi. Aizvien vairāk pirmreizējo pacientu Latvijā psihiatra kabineta durvis ver dažus mēnešus pēc tam, kad ir pārslimots koronavīruss. Savukārt tiem, kas depresiju jau pazīst gadiem, šis vīruss diemžēl var būt palaidējmehānisms ļoti smagai saslimšanai, kad bez zālēm un slimnīcas neiztikt. 
Profesore: Laba garīgā veselība sportistam palīdz uzvarēt
Lai uzvarētu sacensībās, sportistam jābūt apveltītam ne tikai ar labu fizisko, bet arī garīgo veselību, kas palīdz izturēt psiholoģisko spiedienu un nesalūst konkurences cīņā, kā tas dažkārt mēdz notikt pat ar augsta līmeņa sportistiem, raidījumā “Zināmais nezināmajā” skaidroja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas profesore Agita Ābele.
Vīna lietošana palielina apetīti, un jāievēro mērs, lai nerastos atkarība. Skaidro speciālisti
Vīns tāpat kā citi alkoholiskie dzērieni rada apetīti un samazina "bremžu" sajūtu, bet pārmērīga tā lietošana var radīt atkarību, Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" vīna īpašības raksturoja diētas ārste, RSU studiju programmu "Uzturs un uzturzinātne" izveidotāja un vadītāja, Latvijas Diētas un uztura speciālistu asociācijas prezidente Lolita Neimane, Latvijas Vīnziņu asociācijas prezidents Jānis Kaļķis un narkoloģe jeb atkarību speciāliste Ilze Maksima.
Rīgā pirmo reizi notiks Starptautiskās medicīnas vēstures biedrības kongress
Mēneša beigās, no 23. līdz  26. augustam, pirmo reizi Baltijas valstīs, Rīgā, notiks Starptautiskās medicīnas vēstures biedrības 47. kongress, kurā pētnieki no visas pasaules iepazīstinās ar neparastiem un aizraujošiem medicīnas vēstures notikumiem, raidījumā “Zināmais nezināmajā” stāstīja Rīgas Stradiņa universitātes Anatomijas muzeja vadītāja Ieva Lībiete.
Infektoloģe: Latvijā ir aptuveni 40 000 C hepatīta slimnieku, daudzi par saslimšanu nenojauš
Latvijā ir aptuveni 40 000 C hepatīta slimnieku, bet daudzi no viņiem joprojām nenojauš, ka saslimuši ar slimību, kas vēlāk var radīt aknu cirozi vai vēzi. Lai C hepatīta pacientu skaitu samazinātu, ārsti aicina cilvēkus veikt analīzes, kas nav ne sarežģīti, ne dārgi, turklāt ārstēšana ar mūsdienu medikamentiem nerada blaknes, kas pasliktina dzīves kvalitāti, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Latvijas Infektoloģijas centra Aknu slimību nodaļas vadītāja, asociētā profesore Ieva Tolmane.
Kā rīkoties pēc lapsenes dzēliena, un ko iesākt ar pūzni?
Ja cilvēkam pēc lapsenes dzēliena parādās sārtums vai uztūkums, ieteicams konsultēties ar ģimenes ārstu par nepieciešamību doties pie alergologa, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” ieteica alergoloģe, pneimoloģe Ieva Cīrule. Savukārt, ja lapsenes izveidojušas pūzni jūsu dzīvesvietā, tas ir jānovāc, nevis jādedzina vai jāindē, sacīja kukaiņu pētnieks Voldemārs Spuņģis.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt