Dzīve & stils / Veselība
Cistiskās fibrozes paciente Alise izstājas no plaušu transplantācijas gaidītāju saraksta
Cistiskās fibrozes paciente Alise Kukaine ir izstājusies no plaušu transplantācijas gaidītāju saraksta. Viņas veselības stāvoklis šovasar pasliktinājies, bet valsts četru gadu laikā nav spējusi iestāties kādā no organizācijām, kas dotu lielākas cerības donora orgānu iegūt. Veselības ministrijā gan skaidro, ka process ir ļoti ilgs. Un savas korekcijas ieviesis arī koronavīrusa laiks. 
Latviešu ārste Londonā: Daļa jauniešu ir neizpratnē par piederību dzimumam
Karīna Beinerte ir bērnu un jauniešu psihiatrijas rezidente vienā no lielākajām psihiatrijas slimnīcām Eiropā – Londonas Modslija hospitālī. Ārsta diploms ir iegūts Latvijā  – Rīgas Stradiņa universitātē, taču rezidentūra apzināti izvēlēta Apvienotajā Karalistē labā medicīnas izglītības piedāvājuma dēļ. Jaunā ārste ir piecgadīga un pusotrgadīga puiku māmiņa, un žiperīgās atvases labprāt pieskata arī viņu tētis, video producents un režisors Lauris Beinerts. Lai arī pašlaik Londona tiek saukta par mājām, tomēr ģimenes mērķis ir atgriezties Latvijā, lai būtu tuvāk ģimenei un draugiem.
Ko darīt, ja aizmirsti dzīvībai svarīgi medikamenti
Ir slimības, kuras prasa nepārtrauktu sekošanu līdzi saviem veselības rādītājiem un medikamentu lietošanu. Atsevišķos gadījumos tas pat var būt dzīvības un nāves jautājums. Kā rīkoties un kur meklēt palīdzību, ja, dodoties ārpus mājas, ir aizmirsti dzīvībai svarīgi medikamenti?
Annas stāsts par dzīvi ar garīgiem traucējumiem: Dusmās fiziski daru sev pāri
Veselības ministrijas īstenoto garīgās veselības kampaņu “Viss ir Norm.a” septembrī turpina atklāts stāsts par nesuicidālu paškaitējumu – īpašā video stāstā Anna dalās savā pieredzē par to, ko nozīmē sadzīvot ar pašievainojošu uzvedību. “Es to daru tāpēc, ka dusmojos, un man ir stipras emocijas, ar kurām citādāk neprotu tikt galā. Ir traki, bet terapija palīdz. Un terapija arī ir mana vienīgā cerība izārstēties. Noteikti ir jāmeklē palīdzība!” – atzīst Anna. 
Rosina vākt parakstus par bērnu zobu veselību
Šobrīd Latvijā teju 80 % 12 gadus veciem bērniem ir bojāti zobi, un šajā vecumā vidēji nepieciešams labot trīs zobus, liecina Slimību un Profilakses kontroles centra pētījums. Bērnu vecāki, kā vienu no galvenajiem iemesliem min garās rindas un bezmaksas zobārstniecības nepieejamību valstī, īpaši akūtās situācijās. Lai to nodrošinātu šobrīd portālā manabalss.lv uzsākta parakstu vākšana.