Dzīve & stils / Veselība
Mediķiem un policistiem pieejams bezmaksas psiholoģiskais atbalsts
Krīžu un konsultāciju centra “Skalbes” speciālisti piedāvā attālinātas (online) bezmaksas psiholoģiskā atbalsta konsultācijas medicīnas darbiniekiem un policistiem, kas ir nepieciešams saistībā ar darbu pastiprinātā, augstas spriedzes un izdegšanas riska režīmā, informēja Veselības ministrijā.
«Jā, man ir bail!» Emocionālās veselības ceļvedis Covid-19 krīzes apstākļiem
Neziņa par nākotni, uztraukums par savu un tuvāko veselību, bažas par ekonomisko situāciju, sociālā izolētība – šie un citi Covid-19 krīzes izraisītie apstākļi rada labvēlīgu augsni trauksmei un citiem emocionāliem traucējumiem. Tas var izraisīt nebeidzamu riņķa danci – bailes saslimt ar vīrusu rada trauksmi, kas savukārt nelabvēlīgi ietekmē imunitāti, jo fiziskā veselība iet roku rokā ar garīgo. Kā šajos apstākļos saglabāt emocionālo līdzsvaru?
Donoru centrs lūdz donoru atsaucību
Mediķi pacientus turpina ārstēt pēc nelaimes gadījumiem, traumām un citām smagām saslimšanām, tāpēc slimnīcu pieprasījums pēc asins komponentiem nav mazinājies.  Kopš stājušies spēkā dažādi ierobežojumi saistībā ar Covid-19 izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ, Valsts asinsdonoru centra specializētais autobuss bijis vien pāris izbraukumos, nākamnedēļ tas piestās Alūksnē un Viļakā. Speciālisti lūdz donorus būt  atsaucīgiem.    
Bērnu slimnīcā veic Latvijā unikālu plaušu operāciju
Šogad pirmo reizi Latvijā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Bērnu ķirurģijas klīnikas ārsti veica četru operāciju ciklu bērniem ar iedzimtām plaušu patoloģijām - cistiskām malformācijām, pielietojot mazinvazīvo torakoskopijas metodi.
Anestēzijai - 60, bet intensīvās terapijas nozarei – 50 gadi
28. februārī liela un apaļa jubileja nozarei, bez kuras nav iedomājama ne sirds transplantācija, ne citas smagas operācijas. Anestēzijai sešdesmit, bet intensīvās terapijas nozarei – 50 gadi! Tās pamatlicēji Stradiņa slimnīcā atzīst, ka nu jau vai katru cilvēka orgānu uz brīdi iespējams aizstāt. Taču bez zinoša personāla arī visgudrākā ierīce ir tikai ierīce.   
Kā pasargāt sevi no koronavīrusa
Latvijā iedzīvotāji aizvien vairāk sāk satraukties par jaunā koronavīrusa “Covid-19” izplatības iespējamību. Visbiežāk cilvēki interesējas par to, kā sevi pasargāt no saslimšanas un kā laikus atpazīt bīstamo kaiti.
Bērnu slimnīcā veic sarežģītu operāciju pacientam ar kustību traucējumiem
Bērnu slimnīcas ārsti veikuši sarežģītu operāciju neiroortopēdijā, kas būtiski palīdz cerebrālās triekas pacientiem – atvieglo viņu ikdienas stāvokli, mazina sāpes, risina kopšanas grūtības un mazina ķermeņa disbalansu, līdz ar to tiek atvieglota viņu ilgstošā atrašanās ratiņkrēslā, informēja slimnīca.
Smagi slimam slimniekam «Stradiņa slimnīcā» atsaka paliatīvo aprūpi
Birokrātija, informācijas un atbalsta trūkums, emocionāla spriedze, izdegšana un bezspēcība – ar šādu realitāti cilvēki saskaras brīdī, kad nepieciešams tuviniekam ilgstoši nodrošināt paliatīvo aprūpi mājās. Larisai Jefremovai ir skaudras pieredzes stāsts par laiku, kad viņa kopa savu smagi slimo mammu Ņinu.
Nav jābūt perfektam, lai kustētos. Cilvēkiem ar invaliditāti pieejama adaptīvā fitnesa studija
Cilvēks ir radīts, lai kustētos. Bet kā sevi uzturēt formā, ja esi ratiņkrēslā? Mājās ne katrs var uzturēt sevi formā, un tas nav tik vienkārši arī trenažieru zālēs - cilvēks ratiņkrēslā nevar piebraukt un mijiedarboties ar inventāru. Par labu piemēru atzīstama cilvēkiem ar invaliditāti veidotā adaptīvā fitnesa studija “Designed To Live”, uz kuru LSM.lv devās noskaidrot, ko nozīmē adaptīvs fitness un kā tas var sniegt vienlīdzīgas iespējas.
Pētījums: depresija var dubultot sirds slimību risku
Depresija būtiski palielina risku saslimt ar kādu no kardiovaskulārajām slimībām – tā secināts pētījumā, kurā pirmo reizi Latvijā vērtēta depresijas un trauksmes izplatība pacientiem ar sirds asinsvadu slimībām un augstu kardiovaskulārās mirstības risku.
Kāpēc slimnīcā insulta nodaļā pacientiem neļauj lietot mobilos telefonus?
Kaimiņi un tuvinieki jau bija gatavi meklēt cilvēku ar policijas starpniecību, bet sieviete ārstējās Austrumu slimnīcā – Neirovaskulārajā nodaļā. Viņas mantas, tai skaitā mobilais telefons, tika glabāts slimnīcas glabātuvē, līdz ar to sieviete nevienu informēt par notikušo nevarēja. Slimnīca skaidroja, ka nodaļās, kur ir svarīgi nepārtraukti uzraudzīt pacientu veselības stāvokli, mobilās ierīces var traucēt un arī turpmāk slimnīca neļaus tos izmantot, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.
Onkoloģijas centrā sievietei izoperēts 15 kilogramus smags audzējs
Latvijas Onkoloģijas centrā kādai sievietei veikta liposarkomas operācija, kuras laikā ārstiem izdevies izoperēt 15 kilogramu smagu audzēju. Grūtā un ilgā operācija bija iespējama tikai tāpēc, ka audzējs nebija veidojis metastāzes. Ārstus gan pārsteidz ne vien audzēja izmērs, bet arī tas, ka sieviete mediķu palīdzību nelūdza divus gadus. Viņa ārstējās pati ar zāļu tēju palīdzību.