Dzīve & stils / Veselība
Koncertnotikumā «Pirmsākums» vāks ziedojumus smagi slimiem bērniem
Rīgā, Fon Stricka villā, pirmdien, 11. decembrī, un otrdien, 12. decembrī, plkst. 20 notiks "koncertnotikums" "Pirmsākums", kurā skanēs prozas lasījumi, mūzika, būs arī videoprojekcijas. Koncerta ieņēmumi tiks novirzīti ziedojumiem smagi slimu bērnu ārstēšanai un rehabilitācijai.
Ārste: Kvarca lampu labums ir mīts; internetā tās aizvien tirgo
Padomju laikos sauktu par “kalnu saulīti”, kvarca lampu no bērnu dienām atceras daudzi. Un, lai gan ārsti brīdina, ka kvarca lampas nedod nekādu labumu, bet nepareizas lietošanas gadījumā var būt pat bīstamas, tās joprojām ir brīvi nopērkamas internetā, pārliecinājās LTV raidījums “4. studija”.   
Grobiņā bērniem no mazotnes cenšas veidot pareizu stāju

Grobiņas sākumskola jau trešo gadu piedalās Latvijas Olimpiskās komitejas projektā „Sporto visa klase”. Tas veicinājis ne tikai skolēnu sportisko aktivitāti, bet arī savstarpējo sadarbību, un šoruden pamudinājis novada skolas iesaistīties pašvaldības  iedzīvotāju veselības veicināšanas projektā, kurā viena no sadaļām veltīta regulārām iknedēļas vingrošanas nodarbībām, lai sekmētu pareizas stājas veidošanu bērniem.

Depresijas pazīmes un kā ar to cīnīties

Ir divi gadalaiki, kad cilvēkiem ar tieksmi uz depresiju spilgtāk izpaužas šīs slimības simptomi Tie ir rudens un pavasaris. Depresija ir nopietnas saslimšana, kas viegli pakļaujas ārstēšanai. Kā atpazīt depresijas simptomus un kā rīkoties, ja tie ir parādījušies?

«Zebra pie zebras» piesaista uzmanību maz zināmai vēža formai

Lai pacientu un ārstu uzmanību pievērstu jaunai, maz zināmai vēža formai – neiroendokrīnajiem audzējiem -, piektdien, 10.novembrī, pie Latvijā lielākās zebras jeb gājēju pārejas Rīgā tika izkrāsotas citas zebras – dzīvnieki. Zebra ir šīs slimības simbols.  

FOTO: Stradiņa slimnīcā atklāta paplašinātā un izremontētā Insulta vienība

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (Stradiņa slimnīca) Neiroloģijas klīnikā trešdien, 1. novembrī, svinīgi atklātas paplašinātās Insulta vienības telpas. Izremontētajās palātās atradīsies desmit gultas, līdz ar to šī būs lielākā Insulta vienība valstī. Šajā dienā ikviens bija arī aicināts slimnīcas jaunajā korpusā uz Insulta dienu, kuru apmeklēja vairāk nekā simts interesentu, informē Stradiņa slimnīcā.

Bērnu slimnīcā atklāj pirmo Autisma kabinetu bērniem

Ceturtdien, 2. novembrī, Bērnu slimnīcas novietnē “Gaiļezers” atklās Latvijā pirmo Autisma kabinetu bērniem, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Vairāk nekā trešdaļa ģimenes ārstu noslēguši e-veselības līgumus

Nesen apritējis gads kopš Latvijā pieejami e-veselības pakalpojumi. Šo projektu pavadījuši skandāli un ārstu protesti. No nākamā gada recepšu izrakstīšana un darba nespējas lapu atvēršana būs iespējama tikai e-veselības sistēmā. Cik aktīvi ārsti jau šobrīd ikdienā izmanto e-veselību, un kādas ir atsauksmes?

Par zoba izraušanu naktī - 175 eiro

Sāpīga problēma gan tiešā, gan finansiālā ziņā ir zobu sāpju likvidēšana, ja zobs iesāpējies naktī. Vismaz Rīgā populārākais uzziņu dienests 1188 visiem interesentiem kā pirmo nosauc vienu konkrētu zobārstniecības praksi, kur par zoba izraušanu naktī nākas šķirties pat no 175 eiro. Tikmēr nozares uzraugi atgādina, ka zobu asiņošanas vai traumas gadījumā neatliekamo palīdzību visu diennakti sniedz Stradiņa slimnīcas struktūrvienība Dzirciema ielā.  Bet sāpošus zobus naktī raut nevajadzētu vispār - sāpes jāmazina un jāgaida rīts.

Insulta diena Stradiņa slimnīcā

Šodien, 29.oktobrī, atzīmē Pasaules Insulta dienu (World Stroke Day 29th October). Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā Insulta dienai veltīts pasākums  notiks trešdien, 1. novembrī, no plkst. 10.00 līdz 13.00, informē slimnīcas pārstāvji.

Ārstniecības augi tējām lasāmi arī rudenī

Rudens nāk ne tikai ar lietu un vēju. Pelēkajām dienām un tumšajiem vakariem līdzi nāk nomākts garastāvoklis un vīrusu infekcijas. Kārsaviete Anna Danča, kura Latgales mežos un pļavās vāc ārstniecības augus, gatavo drogas pret depresija un citām ligām, ir pārliecināta, ka pret katru slimību dabā ir izaugusi kāda zālīte. Viņa arī atgādina, ka Latvijas pļavās un mežos joprojām ir vācami ārstnieciski augi un ogas.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti