Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Veselība
Uztura speciāliste: Bietes ir vērtīgas, bet nevajag ēst ar majonēzi
Bietes šobrīd ir pilnbriedā, un daudzās virtuvēs tās būs bieži sastopamas līdz pat pavasarim. Sārtajam dārzenim ir ne vien plašs pielietojums, bet arī augsta uzturvērtība – tās satur teju visas cilvēka organismam nepieciešamās un arī tikai bietēm raksturīgas uzturvielas. Sertificēta uztura speciāliste Inga Elksne bietes vērtē kā ļoti vērtīgu uztura produktu, taču labumu var iegūt, ēdot tās tvaicētā vai vārītā veidā, nevis pārklātas ar majonēzes vai krējuma kārtu.  
Četri cilvēki smagi saindējušies ar zaļo mušmiri 
Rīgas Austrumu slimnīcas Toksikoloģijas un sepses centrā nonākuši četri vienas ģimenes locekļi, kuri saindējušies ar zaļo mušmiri – indīgāko sēni pasaulē. Mediķi un dabas pētnieki norūpējušies arī par tendenci sociālajos tīklos. Sēņotāji publicē neskaidras fotogrāfijas un nepilnīgas ziņas par atrastajām sēnēm, tā nevilšus citiem radot maldīgu priekšstatu par sēnes nekaitīgumu. 
Pedvālē mākslas terapija palīdz cīnīties ar pandēmijas laikā uzkrāto stresu
Mākslas terapija var būt lielisks veids, kā veiksmīgi cīnīties ar Covid-19 pandēmijas laikā uzkrāto stresu, trauksmi un neziņu. Tā ir terapija, kurai nav nepieciešama iepriekšēja pieredze un speciālas iemaņas. Pedvālē īpašā meistarklasē tikās gan jomas speciālisti, gan interesenti. Viņi atzina, ka radoši un interesanti darbojoties, var kliedēt nomāktību un negatīvās domas.
Kā bērniem lietot ekrānierīces saudzīgāk redzei? Saruna ar optometristi
Lai arī vecāki nereti uzskata, ka televizors ir bērniem nekaitīgākā ekrānierīce, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas optometriste Kristīne Kalniča-Dorošenko skaidro, ka nekādu pierādījumu šādam pieņēmumam nav. Bērnu redzes speciāliste skaidro, ka televizora, viedtālruņa, datora vai planšetes ekrāni paši par sevi redzi nebojā, acīm kaitē nepareiza to lietošana.
Marinēti, skābēti vai sālīti – kādi gurķi veselīgāki?
Visveselīgāk gurķus, protams, ēst svaigā veidā, taču marinēšana, skābēšana un sālīšana ir veids, kā šos dārzeņus saglabāt ilgākai lietošanai. Sertificēta uztura speciāliste Ilze Lutere LSM.lv atzina, ka visveselīgākais pagatavošanas veids būs skābēšana jeb fermentēšana, jo šādi gatavotos gurķos ir labvēlīgās baktērijas.
Kraukšķīgie gurķi. Kas tajos vērtīgs?
Kraukšķīgie gurķi, kas šobrīd ir pašā pilnbriedā, ir ne tikai diētiski, bet arī uzturvielām bagāti, LSM.lv norādīja sertificēta uztura speciāliste Ilze Lutere. To sastāvā ir arī vērtīgais hroms, kas var mazināt tieksmi pēc ogļhidrātus saturošiem produktiem. Tiesa, ar gurķu, gluži kā jebkura cita produktu, pārmērīgu ēšanu aizrauties nevajadzētu.
Ārste: Saulaina un sausa vasara ir labvēlīga reimatoīdā artrīta pacientiem
Reimatoīdā artrīta iekaisumu var labi mazināt dažādas aktivitātes, kas pieejamas saulainā vasarā, – peldēšana un riteņbraukšana, dārzeņu, ogu lietošana uzturā, D vitamīna uzņemšana kopā ar magniju, Latvijas Radio 1 raidījumā „Kā labāk dzīvotpar reimatoīdā artrīta izraisītājiem un jaunākajām slimības ārstēšanas metodēm stāstīja Rīgas Stradiņa universitātes docente, reimatoloģe Anda Kadiša un uztura speciālists Ansis Zauers.  
Vai esmu gatavs seksam? 3 jautājumi jaunietim
Lai jaunietis saprastu, vai ir gatavs uzsākt dzimumdzīvi, var uzdot sev trīs jautājumus – vai tam esmu gatavs pats, vai ar otru cilvēku jūtos droši, vai abi varam uzņemties atbildību, Latvijas Radio 5 raidījumā “Vesels Pieci” ieteica psiholoģe Inese Klote.
«Bior» pētījums: Visvairāk ērču ir jaukto koku mežos, zvēru takās
Ērču šogad ir tikpat daudz, cik pērn, bet lielākā ērču daudzveidība un skaits novērota jauktos mežos, kur ir samērā gaišs un kur apakšā aug zāle, īpaši iecienītas ir zvēru izveidotās takas, noskaidrots pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta (BIOR) veiktajā pētījumā, raidījumā "Vilks dabā" pastāstīja kukaiņu pētnieks, doktors Voldemārs Spuņģis. 
Kā karstumā pasaudzēt savu organismu?
Karstā laikā ikvienam jāuzņem pietiekami daudz šķidruma un minerālvielu, lai nodrošinātu organisma fizioloģiskos procesus, kā arī jāsamazina fiziskā slodze, lai saudzētu sirdi, un jācenšas uzturēties ēnā vai atvēsinātās telpās, Latvijas Radio 1 raidījumā „Kā labāk dzīvot” stāstīja Veselības centru apvienības (VCA) uztura speciāliste Anita Baumane, Latvijas Hipertensijas un aterosklerozes biedrības vadītājs Kārlis Trušinskis, gastroenterologs Anatolijs Danilāns un uztura speciāliste Liene Sondore.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt