Dzīve & stils / Veselība
Rīgas pansionāti cīnās ar parazītkukaiņiem

Rīgas pansionāti regulāri cīnās ar blaktīm, blusām un citiem parazītkukaiņiem. Ik pa brīdim ir uzliesmojumi, taču tos cenšas tūlītēji apturēt, lai nepieļautu tālāku insektu izplatīšanos. Lai gan pirms jauna pansionāta iemītnieka uzņemšanas dezinficē gan pašu cilvēku, gan viņa līdzpaņemtās mantas, parazītkukaiņi uzrodas pat pēc pārbaudēm.

Mēģina bremzēt pārmaiņas onkoloģijas slimnieku aprūpē

Veselības ministrija iecerējusi pārmaiņas, kurām būtu jāuzlabo ķīmijterapijas procedūru norise tiem onkoloģijas slimniekiem, kuri ārstējas dienas stacionārā. Taču pārmaiņas izsaukušas nopietnu pretestību, aiz kurām redzamas farmācijas biznesa intereses. Latvijas Televīzijas raidījums “De facto” izpētījis, ka, īstenojot šādas pārmaiņas, aptieku letēm ietu garām zāles vairāk nekā divu miljonu eiro vērtībā.

Veselības inspekcijas jaunā vadītāja grib mainīt uzsvarus

Nākamā Veselības inspekcijas vadītāja Indra Dreika vērtē, ka līdz šim atsevišķos jautājumos reakcija no iestādes puses bijusi pārlieku saasināta un viņas vadībā no kontrolējošas un sodošas institūcijas tai būtu jākļūst uz prevenciju vērstai. Piemēram, viņasprāt, nepamatoti pārmetumi bijuši Stradiņa un Bērnu slimnīcai, kurām šomēnes nācās skaidrot Veselības inspekcijas atklātos nepamatoti apmaksātos izmeklējumus. 

Sola uzlabot mediķu piekļuvi jaunajam spēļu laukumam

Mediķiem raizes sagādā  jaunais, plašais spēļu laukums Rīgā, Krišjāņa Barona ielā, kur ik dienu pulcējas simtiem cilvēku. Apmeklētāji gūst daudz traumu, bet ātrās palīdzības mediķu piekļuve laukumam izrādās apgrūtināta. Pēc tam, kad “Panorāma” vērsa atbildīgo amatpersonu uzmanību, Rīgas domes pārstāvji sola šos trūkumu operatīvi novērst.

VIDEO: Bērnu neapdomīga rotaļa var pārvērsties vaļējā galvaskausā

Kopā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu Latvijas Televīzija (LTV) uzsāk jaunu rubriku, kas veltīta bērnu traumatismam “(Ne)tiešā vardarbība”. Lai gan bērnu skaits Latvijā sarūk, traumatisms ir nemainīgi augsts. Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) ik dienu atved 70 -100 bērnu ar dažādām traumām. Tuvākajās nedēļās tiks aplūkoti 15 reāli gadījumi no ārstu prakses, skaidrojot, kā mēģināt nosargāt savus bērnus, lai izvairītos no traģiskām sekām. 

Ko darīt, ja bērns grib kļūt par vegānu?

Aizvien biežāk cilvēki atsakās no dzīvnieku izcelsmes produktiem un kļūst par vegāniem. Ja tas ir visas ģimenes lēmums, nav problēmu. Taču, ko darīt tad, ja par vegānu grib kļūt tikai viens ģimenes loceklis, turklāt pats jaunākais?

Sēņotāji arī šoruden pārgalvīgi lasa nepazīstamas sēnes un saindējas

Iestājusies kārtējā sēņu sezona, un cilvēki arvien lasa un ēd nepazīstamas sēnes. Mediķi vērtē, ka saindēšanos skaits ir mazāks nekā pērn šajā laikā, taču sēņotāji arvien lieto uzturā arī sēnes, par kurām paši nemaz nav pārliecināti. Savukārt mikologi atgādina, ka ir arī retas un aizsargājamas sēņu sugas, kuras arī labāk atstājamas dabā.

VIDEO: Iedūrusies skabarga. Ko darīt?

Sīkums, bet tomēr nepatīkami, - tā varētu teikt par skabargas ieduršanos. Izrādās, skabargas nepareiza izņemšana vai tās ignorēšana var novest pie ļoti bēdīgām sekām.

Ciblā bērnus audzina dzīvot veselīgi

Arī Ciblas novads piedalīsies veselības veicināšanas projektā, kura mērķis ir mudināt gan vietējos iedzīvotājus, gan novada viesus pievērst lielāku uzmanību veselīgam dzīvesveidam. Tā dažādās aktivitātēs piedalās bērni, jaunieši un  pieaugušie. Ciblas pusē projekts īsi pirms skolas gaitām sākts ar diennakts nometni bērniem.

VIDEO: Ko darīt, ja gūti apsaldējumi?

Visbiežāk cilvēkam apsalst ausis, deguns, kāju un roku pirksti. Pirksti apsalst, jo tie cimdos vai apavos ir pārāk cieši saspiesti, līdz ar to tiek mazāk apasiņoti, proti, mazāk uzsildīti.

Jelgavā aizvadīts pirmais labsajūtas festivāls

Sākt sportot nekad nav par vēlu. Lai parādītu, ka fiziskās aktivitātes var būt ne vien noderīgas, bet arī interesantas, Jelgavā aizvadīts pirmais veselības veicināšanas jeb labsajūtas festivāls. Tajā varēja bez maksas noteikt holesterīna līmeni un ķermeņa masas indeksu, kā arī iepazīt līdz šim mazāk zināmus fitnesa veidus.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti