Dzīve & stils / Veselība
Annas stāsts par dzīvi ar garīgiem traucējumiem: Dusmās fiziski daru sev pāri
Veselības ministrijas īstenoto garīgās veselības kampaņu “Viss ir Norm.a” septembrī turpina atklāts stāsts par nesuicidālu paškaitējumu – īpašā video stāstā Anna dalās savā pieredzē par to, ko nozīmē sadzīvot ar pašievainojošu uzvedību. “Es to daru tāpēc, ka dusmojos, un man ir stipras emocijas, ar kurām citādāk neprotu tikt galā. Ir traki, bet terapija palīdz. Un terapija arī ir mana vienīgā cerība izārstēties. Noteikti ir jāmeklē palīdzība!” – atzīst Anna. 
Rosina vākt parakstus par bērnu zobu veselību
Šobrīd Latvijā teju 80 % 12 gadus veciem bērniem ir bojāti zobi, un šajā vecumā vidēji nepieciešams labot trīs zobus, liecina Slimību un Profilakses kontroles centra pētījums. Bērnu vecāki, kā vienu no galvenajiem iemesliem min garās rindas un bezmaksas zobārstniecības nepieejamību valstī, īpaši akūtās situācijās. Lai to nodrošinātu šobrīd portālā manabalss.lv uzsākta parakstu vākšana.
Kā ogas visvērtīgāk uzglabāt ziemai: ieteikumi un receptes
Marinēt vai skābēt, žāvēt vai saldēt? Kā vasarā izaudzēto vislabāk saglabāt rudens un ziemas mēnešiem, un ko darīt, ja veselības vai pārliecības dēļ vecmāmiņu receptes neder, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” stāstīja pavārgrāmatu autore Signe Meirāne, blogere un veselīga uztura atbalstītāja Līga Andžāne un Latvijas Lauksaimniecības universitātes docente, pārtikas tehnoloģe Solvita Kampuse.
Latvijā veikts pētījums: Atlabšanai pēc cīņas ar vēzi palīdz spēka treniņi
Pasaules mēroga panākumus izdevies gūt Latvijā veiktam pētījumam par fizisko aktivitāšu ietekmi uz vēža ārstēšanu. Tā laikā sievietes, kas ārstējas no krūts vēža, aktīvi darbojās trenažieru zālē, un muskuļu masas uzaudzēšana viņām palīdzēja ātrāk atgūties pēc ķīmijterapijas un audzēja izgriešanas. Tagad ar šiem atklājumiem dalās starptautiski medicīnas žurnāli un arī sporta medicīnas koledžas ārpus Latvijas.
Donoru dienās aicina ziedot asinis
Jūtami samazinoties asins komponentu rezervēm, ziedot asinis aicina Valsts asinsdonoru centrs. Donoru dienās šonedēļ īpašie asinsdonoru autobusi sastopami pie lielākajiem Rīgas tirdzniecības centriem, un tie dosies arī ārpus galvaspilsētas. Koronavīrusa dēļ autobusu izbraucieni tikpat kā tika atcelti, tāpēc tagad donori īpaši aicināti sasparoties un asins rezerves papildināt.
Siguldas slimnīcā sniegs rehabilitāciju insulta pacientiem
Sadarbojoties Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcai (RAKUS) un Siguldas kolēģiem, pacienti pēc insulta atveseļošanos par valsts naudu varēs turpināt Siguldā. Sadarbību rehabilitācijas jomā iecerētas sākt jau augustā.
Angiogrāfijas laboratorija Daugavpils slimnīcā uzsākusi diennakts uzņemšanu
Daugavpils Reģionālās slimnīcas (DRS) Angiogrāfijas laboratorija, kas sniedz palīdzību visas Latgales iedzīvotājiem, tagad darbojas diennakts režīmā. Līdz šim šādas diennakts laboratorijas Latvijā bija tikai Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā un “Gaiļezerā”. Mediķi, ievadot kontrastvielu, nosaka trombu atrašanās vietu – jo ātrāk tas tiek izdarīts, jo lielākas pacientam, kurš pārcieš infarktu, izredzes izveseļoties. Iepriekš šo speciālistu pakalpojumi bija pieejami tikai dienas laikā – trūka cilvēku un resursu. 
Stresa nedarbi jeb kāpēc satraukumu labāk noķert aiz astes laikus
Kairinājumi, uz kuriem reaģējam, var būt visdažādākie – ja mainās vides apstākļi, tad organisms šiem kairinājumiem pielāgojas ar paaugstinātu pulsu vai mainīgu temperatūru. Svīšana, salšana -  tas viss notiek tik automātiski, ka vairumā gadījumu šīs reakcijas pat neatpazīstam kā atbildes uz stresa avotiem. Taču līdzīgi kairinājumi ir arī darba apjoms, informācijas daudzums un domas, uz ko diendienā reaģējam. Kā stress ietekmē cilvēku?
Autisma kampaņā savākti 16 tūkstoši eiro
Uz maksas terapiju, kas īpaši svarīga bērna attīstībai, rindā jāgaida gads. Tādas šobrīd ir iespējas vecākiem, kuru bērniņiem diagnosticēti autiskā spektra traucējumi. Efektīvo un pasaulē atzīto ABA terapiju mūsu valsts neapmaksā, tāpēc Bērnu slimnīcas fonds pavasarī aicināja ziedot tieši šim nolūkam. Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka solīja katru privātā ziedojuma summu dubultot. Kas ir ABA terapija un kāpēc tā ir tik svarīga? 
Uzņēmumus Rīgā aicina pieteikties bezmaksas nodarbībām par garīgo un fizisko veselību
Lai mazinātu Rīgā strādājošo iedzīvotāju stresu un izdegšanu darba vietā,  fizisko nogurumu, kā arī palīdzētu rast risinājumus darba un ģimenes pienākumu apvienošanai, no jūlija līdz novembra beigām Rīgas domes Labklājības departaments (RD LD) piedāvā uzņēmumiem iespēju pieteikties bezmaksas izglītojošām nodarbībām, informēja departaments.