Dzīve & stils / Veselība
Vecāki satraukti – bērni no skolas atgriežas ar utu pilnām galvām
Pēdējo nedēļu laikā Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija" saņēmis telefonzvanus, kuros vecāki pauž sašutumu par to, ka viņu bērni gan no skolas, gan no bērnudārziem atgriežas ar utu pilnām galvām. Internetā atrodamā informācija liecina, ka ik gadu vismaz 6-12 miljoni cilvēku savos matos atrod vai ierauga uti. Pārsvarā tie esot bērni vecumā no trīs līdz 11 gadiem, tātad arī skolas vecumā. Kā rīkoties, ko darīt, ja ģimeni ir piemeklējusi šī nelaime?
«Netīro roku» slimības - neizbēgamas, bet apdomīga rīcība risku krasi mazinās
Septembra sākumā Latviju pāršalca ziņas par vairāku Siguldas bērnudārzu audzēkņu masveida saslimšanu ar tā saucamajām "netīro roku" slimībām. Dažādas zarnu infekcijas slimības konstatēja 46 Siguldas iedzīvotājiem, tostarp 39 bērniem. Vēlāk tika noskaidrots, ka šo pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņu ēdinātājs nav ievērojis personīgās higiēnas prasības un pieļāvis pārkāpumus tīrīšanas un dezinfekcijas pasākumos. Siguldā atteicās no šī uzņēmuma pakalpojumiem, bet vai vispār iespējams izbēgt no šādām saslimšanām?
Ārstu trūkuma dēļ pie endoprotezēšanas ātrāk nevar tikt arī par papildu samaksu
Kopš gada sākuma ir mainīta kārtība, kādā cilvēki uz lielo locītavu – gūžas un ceļa - endoprotezēšanas operācijām gaida rindā. Nacionālajā veselības dienestā skaidro, ka sistēmas izmaiņas saistītas ar ārstu trūkumu. Šobrīd, ja vien ārstu konsīlijs nav lēmis citādi, visi gaida vienotā rindā bez iespējas, daļēji apmaksājot operāciju, tikt rindā uz priekšu paātrināti.  
Austrumu slimnīcā ar inovatīvu operāciju likvidē audzēju plaušā
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Tuberkulozes un plaušu slimību centrā ir veikta Latvijā inovatīva operācija. Tās laikā kādam 69 gadus vecam vīrietim likvidēts plašs ļaundabīgs audzējs plaušā. Parasti šādos gadījumos tiek izgriezta plauša, taču mūsu mediķiem izdevās atrast citu risinājumu.
Rēzeknes slimnīcā moderns datortomogrāfs, ar kuru drīzumā strādās divi jauni radiologi
Rēzeknes slimnīcas Diagnostikas nodaļai iegādāts jauns datortomogrāfs, kas ļaus pacientus izmeklēt gan ātrāk, gan arī efektīvāk. Slimnīcā tāpat kā visā Latvijā ir ārstu trūkums un darba stundu pārstrāde. Nodrošinot pašvaldības stipendijas studējošajiem mediķiem, slimnīcai izdevies pēc rezidentūras pabeigšanas piesaistīt vairākus jaunos ārstus, arī divus radiologus. Tomēr ir gadījumi, kad jaunie mediķi atgriež pilsētai izmaksātās stipendijas un izvēlas strādāt citur.
«Pulksteņu griešanu» varētu atcelt 2021. gadā
Eiropas Parlamenta (EP) Transporta un tūrisma komiteja rosina pāreju uz tā dēvēto ziemas un vasaras laiku atcelt no 2021. gada. Deputātu balsojums par šo jautājumu varētu notikt jau šā mēneša beigās.