Dzīve & stils / Veselība
Profesore: Laba garīgā veselība sportistam palīdz uzvarēt
Lai uzvarētu sacensībās, sportistam jābūt apveltītam ne tikai ar labu fizisko, bet arī garīgo veselību, kas palīdz izturēt psiholoģisko spiedienu un nesalūst konkurences cīņā, kā tas dažkārt mēdz notikt pat ar augsta līmeņa sportistiem, raidījumā “Zināmais nezināmajā” skaidroja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas profesore Agita Ābele.
Vīna lietošana palielina apetīti, un jāievēro mērs, lai nerastos atkarība. Skaidro speciālisti
Vīns tāpat kā citi alkoholiskie dzērieni rada apetīti un samazina "bremžu" sajūtu, bet pārmērīga tā lietošana var radīt atkarību, Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" vīna īpašības raksturoja diētas ārste, RSU studiju programmu "Uzturs un uzturzinātne" izveidotāja un vadītāja, Latvijas Diētas un uztura speciālistu asociācijas prezidente Lolita Neimane, Latvijas Vīnziņu asociācijas prezidents Jānis Kaļķis un narkoloģe jeb atkarību speciāliste Ilze Maksima.
Kā atsākt sportot pēc Covid-19 pārslimošanas?
Pēc Covid-19 pārslimošanas kādu laiku nevajadzētu aizrauties ar sportošanu. Dažādas veselības problēmas pēc Covid-19 pārslimošanas mēdz parādīties arī tiem cilvēkiem, kuriem bijusi pavisam viegla slimības gaita. Ārsti iesaka, ka drošāk ir atgriezties pie sporta aktivitātēm pakāpeniski.
Ar pašnāvniecisku uzvedību pusaudži signalizē par grūtībām. Saruna ar pētnieku Tomu Pulmani
Pašnāvniecīska uzvedība – domas, plāni un mēģinājumi sev atņemt dzīvību – visizplatītākā ir pusaudžu vidū. ''Uz vienu pabeigtu pašnāvību ir 50–100 mēģinājumi sev atņemt dzīvību. Šādi pusaudži signalizē, ka kaut kas nav labi un ka viņi ir pakļauti dažādiem riska faktoriem,’' skaidro Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) prodekāns Toms Pulmanis, kurš ir analizējis ar pašnāvniecisko uzvedību saistītos faktorus pusaudžu vidū Latvijā.
Latviešu superēdienu TOP 10. Izvēlas uztura speciālistes
Kurus produktus var uzskatīt par latviešu superēdieniem? To Latvijas Televīzijas raidījumā "Pārtikas revidents" skaidroja pašmāju uztura speciālistes Ilze Lutere, Lizete Puga, Zane Timpare un dietoloģe Lolita Neimane. Katrai tika dots uzdevums sastādīt desmit produktu topu ar, viņuprāt, vērtīgākajiem latviešu produktiem.
Sirds slimniekus pandēmijas laikā aicina neatlikt vizītes pie ārsta
Pandēmijas laikā cilvēki ar sirds un asinsvadu slimībām ir pakļauti lielākam riskam nekā parasti, tomēr nereti pacienti bailēs no inficēšanās riska atceļ vizītes pie ārstiem un veselības pārbaudes, kas var novest pie ielaistām slimībām un slimību komplikācijām. Lai atgādinātu par sirds un asinsvadu slimību riskiem un nepieciešamību tos ārstēt, pacientu biedrība "ParSirdi.lv" sadarbībā ar Latvijas Kardiologu biedrību un Latvijas Hipertensijas un aterosklerozes biedrību maijā uzsāk ilgakciju "Atceries par sirdi!"
Ķermeņa atmiņas galvenais «ģenerators» – smadzenes
Lai veidotos atmiņa, tostarp ķermeņa atmiņa, bez smadzenēm neiztikt – nav pamata domāt, ka ir atmiņas, kas lokalizējas tikai kaut kur perifērajos nervos vai muskuļos bez smadzeņu līdzdalības, Latvijas Radio 1 raidījumā “Zināmais nezināmajā” atzina neiroloģe, Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore Evija Miglāne.
Kā atgriezties dzīvē pēc Covid-19 pārslimošanas
Atgriešanās ikdienas dzīvē pēc Covid-19 pārslimošanas var prasīt kādu laiku. Citiem tās ir pāris dienas, vēl citiem mēneši. Turklāt pēc Covid-19 izslimošanas atsākt ikdienas gaitas ne vienmēr ir vienkāršs un gluds process. Ārsti aicina ieklausīties savā organismā, nepārforsēt un visas lietas darīt pakāpeniski.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt