Dzīve & stils / Veselība
Skrējēja Latiševa-Čudare dzimtajos Lendžos popularizē veselīgu dzīvesveidu
U23 Eiropas čempionāta laureāte un Latvijas gada balvas sportā nominācijas “Uzlecošā zvaigzne” ieguvēja Gunta Latiševa-Čudare šonedēļ vadīja treniņu Lendžu pagastā. Tā ir sportistes dzimtā vieta, kur šomēnes projekta “Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā” gaitā viņa dažādu vecuma grupu vietējiem iedzīvotājiem māca vingrošanas un skriešanas pamatus.
Rēzeknē izveidots Latgalē vienīgais stomas un brūču aprūpes kabinets
Jau mēnesi Rēzeknes slimnīcā strādā stomas un brūču aprūpes kabinets. Šāds pakalpojumus slimnīcā izveidots, lai pacienti ātrāk saņemtu palīdzību stomas, nedzīstošu brūču gadījumos vai pēc operācijām būtu iespēja izņemt diegus. Kabinetā strādā divas medicīnas māsas, kas veic nepieciešamo aprūpi un sniedz norādījumus, kā pacientam rīkoties tālāk. Latgalē šāda veida kabinets šobrīd ir vienīgais.
Daugavpilī top īpašs sajūtu dārzs neredzīgajiem
Daugavpilī Neredzīgo biedrības ciemā top Latgalē pirmais sajūtu dārzs redzes invalīdiem. Redzīgais nekad nesapratīs neredzīgo, tāpēc jārīkojas pašiem, tā saka šīs idejas iniciatori - redzes invalīdi, kuri vēlas savā, pirms 60 gadiem būvētajā ciematā, izveidot savdabīgu dārzu, kas vērsts uz piecām sajūtām, jo sestā - redze - šiem cilvēkiem liegta. Latvijā tas noteikti tāds būs viens no pirmajiem.
E-veselību Latgalē gatavi izmantot visi ārsti
Pēc pāris dienām ārstniecības iestādēm un aptiekām visā Latvijā obligāti būs jāsāk izmantot e-veselības sistēma, kas nozīmē, ka visas receptes, darbnespējas jeb tā dēvētās slimības lapas un nosūtījumi pie speciālistiem būs jāizraksta elektroniskā vidē. Daļa mediķu Latgalē jau ir uzsākuši strādāt elektroniskajā sistēmā. Savukārt pacientiem joprojām trūkst informācijas un izpratnes par gaidāmajām izmaiņām veselības aprūpes sistēmā.
ES projektā meklē ieročus pret antibiotiku noturību
Antibiotiku rezistence kļūst par aizvien lielāku Eiropas slimnīcu biedu. Tieši tāpēc vairāk nekā 3,5 miljoni eiro Eiropas Savienības (ES) līdzekļu ieguldīti vācu un holandiešu kopīgi īstenotajā projektā, kura mērķis ir atrast jaunus veidus, kā ar šo noturību cīnīties.
Koncertnotikumā «Pirmsākums» vāks ziedojumus smagi slimiem bērniem
Rīgā, Fon Stricka villā, pirmdien, 11. decembrī, un otrdien, 12. decembrī, plkst. 20 notiks "koncertnotikums" "Pirmsākums", kurā skanēs prozas lasījumi, mūzika, būs arī videoprojekcijas. Koncerta ieņēmumi tiks novirzīti ziedojumiem smagi slimu bērnu ārstēšanai un rehabilitācijai.
Ārste: Kvarca lampu labums ir mīts; internetā tās aizvien tirgo
Padomju laikos sauktu par “kalnu saulīti”, kvarca lampu no bērnu dienām atceras daudzi. Un, lai gan ārsti brīdina, ka kvarca lampas nedod nekādu labumu, bet nepareizas lietošanas gadījumā var būt pat bīstamas, tās joprojām ir brīvi nopērkamas internetā, pārliecinājās LTV raidījums “4. studija”.   
Grobiņā bērniem no mazotnes cenšas veidot pareizu stāju

Grobiņas sākumskola jau trešo gadu piedalās Latvijas Olimpiskās komitejas projektā „Sporto visa klase”. Tas veicinājis ne tikai skolēnu sportisko aktivitāti, bet arī savstarpējo sadarbību, un šoruden pamudinājis novada skolas iesaistīties pašvaldības  iedzīvotāju veselības veicināšanas projektā, kurā viena no sadaļām veltīta regulārām iknedēļas vingrošanas nodarbībām, lai sekmētu pareizas stājas veidošanu bērniem.

Depresijas pazīmes un kā ar to cīnīties

Ir divi gadalaiki, kad cilvēkiem ar tieksmi uz depresiju spilgtāk izpaužas šīs slimības simptomi Tie ir rudens un pavasaris. Depresija ir nopietnas saslimšana, kas viegli pakļaujas ārstēšanai. Kā atpazīt depresijas simptomus un kā rīkoties, ja tie ir parādījušies?

«Zebra pie zebras» piesaista uzmanību maz zināmai vēža formai

Lai pacientu un ārstu uzmanību pievērstu jaunai, maz zināmai vēža formai – neiroendokrīnajiem audzējiem -, piektdien, 10.novembrī, pie Latvijā lielākās zebras jeb gājēju pārejas Rīgā tika izkrāsotas citas zebras – dzīvnieki. Zebra ir šīs slimības simbols.  

FOTO: Stradiņa slimnīcā atklāta paplašinātā un izremontētā Insulta vienība

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (Stradiņa slimnīca) Neiroloģijas klīnikā trešdien, 1. novembrī, svinīgi atklātas paplašinātās Insulta vienības telpas. Izremontētajās palātās atradīsies desmit gultas, līdz ar to šī būs lielākā Insulta vienība valstī. Šajā dienā ikviens bija arī aicināts slimnīcas jaunajā korpusā uz Insulta dienu, kuru apmeklēja vairāk nekā simts interesentu, informē Stradiņa slimnīcā.

Bērnu slimnīcā atklāj pirmo Autisma kabinetu bērniem

Ceturtdien, 2. novembrī, Bērnu slimnīcas novietnē “Gaiļezers” atklās Latvijā pirmo Autisma kabinetu bērniem, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Jaunākie
Interesanti