Dzīve & stils / Veselība
Datorspēle jaunākā skolas vecuma bērnus izglītos veselības mācībā
Nule kā laista klajā datorspēle „Veselībnieks”. Šajā jaunākā skolas vecuma bērniem paredzētajā viktorīnas tipa spēlē ir desmit tematiskās sadaļas ar 450 jautājumiem. Par to sagatavošanu rūpējušies veselības aprūpes speciālisti un studējošie. Piemēram, sadaļu par uzturu izstrādājusi uztura speciāliste Lolita Vija Neimane ar saviem studentiem Rīgas Stradiņa universitātē, savukārt par datorspēles izveidi rūpējušies Ekonomikas un kultūras augstskolas studiju programmas „Datorspēļu dizains un grafika” studējošie un programmas direktors Kaspars Šteinbergs. 
Rīgā iespējams veikt bezmaksas holesterīna un glikozes eksprestestus
Rīgas domes labklājības departamenta projekta „Mēs par veselīgu Rīgu” projekta gaitā iedzīvotājiem ir iespēja bezmaksas ekspreskonsultācijas, kurās var noteikt glikozes un holesterīna līmeni asinīs, kā arī saņemt līdz 5 minūšu garu eksperta konsultāciju par rezultātiem, stāsta projekta koordinatore Ilona Segliņa:
Pacienta pieredze: Nesamērīgs rēķins par procedūrām pēc bezmaksas veselības pārbaudes
Ja zvana no nezināmas ārstniecības iestādes un piedāvā veikt bezmaksas veselības pārbaudes, pastāv risks, ka pacients pēc kredītlīguma parakstīšanas būs nopircis kaķi maisā, turklāt pamatīgi pārmaksājot par ļoti vienkāršām ārstnieciskām procedūrām. Iveta Salmiņa pārliecinājās, ka šādi var iedzīvoties finanšu saistībās, kas rakstāmas četriem cipariem.
2019.gads pasaulē nodēvēts par vegānisma gadu
Prominentie žurnāli "Forbes" un "The Economist" 2019. gadu nodēvējuši par vegānisma gadu. Arvien vairāk cilvēku pievēršas vegānismam gan veselības, gan vides un ētisku apsvērumu dēļ. Par to liecina arī vegānu pārtikas pārdošanas apjomi veikalos un restorānos, kā arī publicitāte sociālajos medijos.
Kur likt nevajadzīgos medikamentus?
Teju katram mums aptieciņā stāv medikamenti, kuriem jau sen beidzies derīguma termiņš, vai par kuriem zinām, lietot tos vairs nebūs nepieciešams. Pienāk pavasara tīrīšana, un tad nu jāsāk domāt, ko ar šīm zālēm iesākt. Citi noskalo tualetes podā, bet citi izmet sadzīves atkritumu konteinerā, kas ir ļoti nepareiza rīcība.
Kampaņā aicina nebaidīties - katra pārbaude nenozīmē vēzi
Lai mazinātu aizspriedumus un bailes no tā, ka katra vēža pārbaude nozīmē pašu vēzi, piektdien Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā tika rīkota profilakses diena. Ikviens varēja ne vien tikties ar ārstiem, bet arī bez maksas pārbaudīt savu veselību un iegūt sirdsmieru. Arī valsts aicinājums uz skrīningu un tā rezultāts visbiežāk nozīmē, ka viss ir kārtībā. 
Vairākas Kurzemes slimnīcas pirks modernas iekārtas par ERAF naudu
SIA „Liepājas reģionālā slimnīca” sadarbībā ar citām Kurzemes medicīnas iestādēm piesaista Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumu infrastruktūras uzlabošanai un plāno iegadāties modernas medicīnas iekārtas. Paralēli šiem Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstītajiem projektiem Liepājas reģionālā slimnīcā plāno turpināt pašas slimnīcas ēkas un nodaļu sakārtošanu.
Kā rīkoties, saslimstot ar gripu?
Kā rīkoties, ja esat saslimis ar gripu? Vai ir vērts par to informēt savu ģimenes ārstu vai arī gaidīt, kad gripa pati pāries? Kur saņemt palīdzību saslimšanas gadījumā? Vai nav par vēlu vakcinēties? Šie jautājumi gripas epidēmijas laikā ir aktuāli daudziem.
Smēķēšanas atmešanas bezmaksas nodarbības Latvijā apmeklējuši 470 interesenti
Veselības ministrijas pilotprojektā, kas paredzēts smēķēšanas atmešanas veicināšanai, piedalās 470 smēķētāju. Šis projekts norisinās jau no 2018. gada marta, un dažādās Latvijas pilsētās tas turpināsies līdz šī gada marta beigām. Smēķētājiem informatīvās nodarbībās un vairāku grupu nodarbību laikā, strādājot ar grupas vadītāju - psihologu, ir iespēja atmest smēķēšanu.
Medicīnas vēstures muzejā aplūkojama izstāde par seksuālo veselību
Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā no janvāra ir apskatāma izstāde "Seksuālā un reproduktīvā veselība". Tajā ir iespēja uzzināt, kā gandrīz 100 gados Latvijā un citur pasaulē valsts iestādes un nevalstiskās organizācijas ir izglītojušas, skaidrojušas un uzrunājušas sabiedrību par seksuālās veselības jautājumiem, informē Veselības ministrijā (VM).
Gada pirmajās dienās aukstuma dēļ slimnīcā nonākuši ap 60 cilvēki
Šoziem no aukstuma cietuši mazāk cilvēku nekā pērn. Tomēr iedzīvotājus aizvien aicina būt vērīgiem un informēt par līdzcilvēkiem, kas varētu ciest no aukstuma. Gada pirmajās dienās mediķi uz slimnīcu aukstuma dēļ nogādājuši ap 60 cilvēku. Savukārt kopš oktobra Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centrā ķermeņa atdzišanas dēļ nogādāti 19 cilvēki.
Preiļos vecākiem un bērniem pieejama silto smilšu terapija
Latvijā izveidotā silto smilšu iekārtas nodarbību metode tiek plaši lietota bērnu imunitātes stiprināšanā, kā arī rehabilitācijā. Pašlaik Latvijā ir ierīkotas 28 silto smilšu iekārtas, kuras lielākoties atrodas speciālajās pirmsskolas iestādēs. Viena no tādām nupat ir ierīkota Preiļos un ir vienīgā publiski pieejamā silto smilšu iekārta Latgalē. 
Jaunākie
Interesanti