Dzīve & stils / Veselība
VIDEO: Kā rīkoties pēc apdeguma gūšanas vai applaucēšanās?

Pieskarties karstam grilam, uzliet verdošu ūdeni no tējkannas uz rokas vai pārāk ilga sauļošanās – visas šīs darbības var radīt apdegumu vai applaucēšanos. LTV rubrikā “Pirmās palīdzības ABC” skaidro, kā mazināt sāpēs šādā gadījumā un kāda ir pareiza rīcība pēc apdeguma gūšanas vai applaucēšanās.

VIDEO: Kā pareizi glābt slīkstošu bērnu?

Kā rīkoties, ja slīkst bērns?  Pat tad, ja bērns, plunčājoties ūdeni, ir aizrijies, būtu ļoti vēlams apmeklēt ārstu, jo pretējā gadījumā var nākties piedzīvot sauso slīkšanu.

Ģimenes ārsta norma - 19 pacienti dienā; dakteris Pūpols tam piekrīt

Cik pacientu dienā var pieņemt ģimenes ārsts? Šis jautājums vētīts gan amatpersonu kabinetos, gan ārstu prakses vietās saistībā ar jauno reformu. Noteikumi paredz, ka ārsti dienā var pieņemt ne vairāk kā 19 pacientus, katram veltot 15 minūtes. Tieši tā rīkojas arī ārsts Aigars Pūpols. 

Ar jaunajiem medikamentiem C hepatītu Latvijā šogad ārstē 800 pacientiem

C hepatīta vīrusa ārstēšanai Latvijā šogad atvēlēts gandrīz divreiz vairāk naudas nekā pagājušajā gadā. Kopumā desmit ar pusi miljoni eiro. Latvijā jau vairāk nekā pusotru gadu pacientus ārstē ar moderniem medikamentiem, tomēr ziņots, ka vēl pagājušajā gadā dārgie medikamenti lielai daļai pacientu, kuru organismu vīruss vēl netika sadragājis, nepienācās. Tagad plānots, ka tuvāko gadu laikā valsts varētu pilnībā atteikties no vecās ārstniecības terapijas, kas ir lētāka, bet vairumam pacientu izraisa tādas blakus parādības, kā, piemēram, nogurumu, izmaiņas asins ainā, kā rezultātā lētāko zāļu lietošana bieži vien ir jāpārtrauc. 

VIDEO: Kā rīkoties amputācijas gadījumā

Ātri un pareizi rīkojoties, vēlāk slimnīcā iespējams piešūt atpakaļ un pieaudzēt nogriezto ķermeņa daļu. Pirmais, kas jādara, ir jāzvana mediķiem, tad jāaptur asiņošana, jo vispirms jāglābj cilvēka dzīvība un tikai pēc tam var sākt meklēt atrauto ķermeņa daļu. Pie amputētajām ķermeņa daļām pieder ne tikai rokas, kājas pirksti, bet arī ausis, deguns, pat ādas gabali. Pareiza rīcība vienmēr būs identiska.

VIDEO: Kā rīkoties, ja notikusi saindēšanās ar tvana gāzi

Lai gan līdz apkures sezonai vēl tālu, ar tvana gāzi cilvēki var saindēties arī vasarā, piemēram, kurinot pirti vai ciešot ugunsgrēkā. LTV raidījums "Rīta panorāma" rubrikā "Pirmās palīdzības ABC" skaidroja, kā rīkoties, ja notikusi saindēšanās ar tvana gāzi.

VIDEO: Kā rīkoties, ja apēsta indīga sēne

Lai gan visur un vienmēr tiek skaidrots, ka jālasa un jāēd tikai zināmas sēnes, katru gadu vairāki cilvēki saindējas ar indīgām sēnēm. Kā šādās situācijās rīkoties - to "Pirmās palīdzības ABC" skaidroja Latvijas Televīzijas raidījums "Rīta panorāma''. 

VIDEO: Kā rīkoties, ja iekodusi čūska

Kā pareizi rīkoties, ja gadījusies konfliktsituācija ar odzi un kāpēc pēc čūskas koduma vajadzētu lūgt mediķu palīdzību. To rubrikā "Pirmās palīdzības ABC" skaidroja LTV raidījums "Rīta panorāma".
 

VIDEO: Iedzēlis kukainis. Ko darīt?

Rubrikā “Pirmās palīdzības ABC” šoreiz sižets par pareizu rīcību pēc kukaiņu (bites, lapsenes, sirseņi) dzēlieniem. Vairumā gadījumu, tiem, kuriem nav alerģiskas reakcijas, lapsenes dzēliens problēmas nesagādās, tomēr vienmēr ir izņēmuma gadījumi.

Aizvien vairāk cilvēku potējas pret difteriju

Šā gada pirmajā pusē pret difteriju vakcinēto iedzīvotāju skaits bijis teju par pusi lielāks, salīdzinot ar atbilstošu laika posmu iepriekšējos gados. Tas saistīts ar pērn decembrī sākto kampaņu "Pasargāts, jo vakcinēts!", kuras laikā iedzīvotājus informēja par šīs slimības kaitīgumu un atgādināja par nepieciešamo atkārtoto valsts apmaksāto vakcīnu.

Arvien jaunākiem bērniem novēro agresivitāti un uzvedības traucējumus

Arvien jaunākiem bērniem tiek novērota pārlieku liela agresivitāte vai bērniem neraksturīga noslēgtība, kas ir ne mazāk bīstama tendence. Šādu bērnu skaits pieaug. Pirms desmit gadiem katrā skolā bija viens bērns, kura uzvedība pedagogiem radīja satraukumu, bet tagad šādi bērni ir gandrīz katrā klasē. Šos secinājumus izdarījuši speciālisti, kas strādā ar bērniem, kuriem ir uzvedības traucējumi.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti