Dzīve & stils / Veselība
Hroniska noguruma apburtais loks. Kā tas apmāna smadzenes?
Nogurumam vai vismaz sajūtai, ka esam noguruši, ir saistība ar smadzeņu darbību. Kāpēc ir tā, ka noguruši jūtamies arī tad, kad vēl nekas liels it kā nav pasākts? Kāda atšķirība starp fizisko nogurumu un to, kuru rada dažādi mūsu smadzeņu impulsi? Kā nogurums rodas un vai mēs varam to kontrolēt, raidījumam “Zināmais nezināmajā” skaidroja Rīgas Stradiņa universitātes Neiroloģijas un neiroķirurģijas katedras docētājs,  Paula Stradiņa slimnīcas un klīnikas “Diamed” neirologs Jānis Mednieks.
Bērniem ar kustību traucējumiem rehabilitācijas centrs «Poga» šonedēļ rīko svētkus
Rehabilitācijas centrs «Poga» jau ceturto gadu pēc kārtas svin Rehabilitācijas dienu – svētkus, kas radīti bērniem ar kustību traucējumiem un bērnu ģimenēm. Svētku mērķis ir veicināt bērnu ar funkcionāliem traucējumiem iekļaušanu sabiedrībā un šī jautājuma aktualizēšana sabiedrības vidū, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja labdarības organizācijas «Ziedot.lv» vadītāja Rūta Dimanta.
Donoru dienās aicina ziedot asinis
Jūtami samazinoties asins komponentu rezervēm, ziedot asinis aicina Valsts asinsdonoru centrs. Donoru dienās šonedēļ īpašie asinsdonoru autobusi sastopami pie lielākajiem Rīgas tirdzniecības centriem, un tie dosies arī ārpus galvaspilsētas. Koronavīrusa dēļ autobusu izbraucieni tikpat kā tika atcelti, tāpēc tagad donori īpaši aicināti sasparoties un asins rezerves papildināt.
Siguldas slimnīcā sniegs rehabilitāciju insulta pacientiem
Sadarbojoties Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcai (RAKUS) un Siguldas kolēģiem, pacienti pēc insulta atveseļošanos par valsts naudu varēs turpināt Siguldā. Sadarbību rehabilitācijas jomā iecerētas sākt jau augustā.
Angiogrāfijas laboratorija Daugavpils slimnīcā uzsākusi diennakts uzņemšanu
Daugavpils Reģionālās slimnīcas (DRS) Angiogrāfijas laboratorija, kas sniedz palīdzību visas Latgales iedzīvotājiem, tagad darbojas diennakts režīmā. Līdz šim šādas diennakts laboratorijas Latvijā bija tikai Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā un “Gaiļezerā”. Mediķi, ievadot kontrastvielu, nosaka trombu atrašanās vietu – jo ātrāk tas tiek izdarīts, jo lielākas pacientam, kurš pārcieš infarktu, izredzes izveseļoties. Iepriekš šo speciālistu pakalpojumi bija pieejami tikai dienas laikā – trūka cilvēku un resursu. 
Stresa nedarbi jeb kāpēc satraukumu labāk noķert aiz astes laikus
Kairinājumi, uz kuriem reaģējam, var būt visdažādākie – ja mainās vides apstākļi, tad organisms šiem kairinājumiem pielāgojas ar paaugstinātu pulsu vai mainīgu temperatūru. Svīšana, salšana -  tas viss notiek tik automātiski, ka vairumā gadījumu šīs reakcijas pat neatpazīstam kā atbildes uz stresa avotiem. Taču līdzīgi kairinājumi ir arī darba apjoms, informācijas daudzums un domas, uz ko diendienā reaģējam. Kā stress ietekmē cilvēku?
Autisma kampaņā savākti 16 tūkstoši eiro
Uz maksas terapiju, kas īpaši svarīga bērna attīstībai, rindā jāgaida gads. Tādas šobrīd ir iespējas vecākiem, kuru bērniņiem diagnosticēti autiskā spektra traucējumi. Efektīvo un pasaulē atzīto ABA terapiju mūsu valsts neapmaksā, tāpēc Bērnu slimnīcas fonds pavasarī aicināja ziedot tieši šim nolūkam. Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka solīja katru privātā ziedojuma summu dubultot. Kas ir ABA terapija un kāpēc tā ir tik svarīga? 
Uzņēmumus Rīgā aicina pieteikties bezmaksas nodarbībām par garīgo un fizisko veselību
Lai mazinātu Rīgā strādājošo iedzīvotāju stresu un izdegšanu darba vietā,  fizisko nogurumu, kā arī palīdzētu rast risinājumus darba un ģimenes pienākumu apvienošanai, no jūlija līdz novembra beigām Rīgas domes Labklājības departaments (RD LD) piedāvā uzņēmumiem iespēju pieteikties bezmaksas izglītojošām nodarbībām, informēja departaments.
Medicīniskā klaunāde jeb kāpēc smieties ir patiesi veselīgi
Pēdējos mēnešos pašizolācijas dēļ neierasta ikdiena bija arī dakteriem klauniem – ārstēt mazos pacientus ar emocijām viņiem nācās ārpus slimnīcas sienām. Varētu domāt, ka tas viss tāda muļķošanās vien ir, taču tā uzskatīt ir maldīgi - klaunu darbs slimnīcā ir būtisks un neatsverams papildinājums medicīnas darbinieku veikumam.
Zinātnieki pēta, kādus ilgtermiņa veselības traucējumus atstāj Covid-19
Covid-19 daudzus pārsteidza ar bieži vien ļoti atšķirīgajiem simptomiem, ko saslimušie izjuta. Zinātnieki visā pasaulē turpina pētīt – kāpēc tā un vai vīruss pārslimušajiem rada arī kādas ilgtermiņa veselības problēmas. Dānijas zinātnieki nākuši klajā ar secinājumu, ka daudziem saslimušajiem pat pēc izveseļošanās no Covid-19 saglabājas līdzīgi simptomi kā pēc smadzeņu satricinājuma.