Dzīve & stils / Veselība
Aicinājumiem uz mamogrāfiju maza atsaucība
Valsts ir atsākusi aicināt sievietes uz krūšu izmeklējumu mamogrāfiju. Tā ir visprecīzākā metode, kas ļauj atklāt izmaiņas krūtīs vēl pirms tās ir pamanāmas analīzēs vai ar citu metodi. Ja izmaiņas tomēr ir ļaundabīgas, dažu milimetru lielu audzēju Latvijas Onkoloģijas centrā ir iespējams izņemt tā, ka sieviete par to var aizmirst un dzīvot laimīgi tālāk. Taču, lai gan ārkārtējās situācijas ierobežojumi izmeklējumu ziņā ir atcelti, tikai retā atsaucas aicinājumam pārbaudīties. Ārstus šī pasivitāte ļoti uztrauc. 
Vismaz puskilograms augļu un dārzeņu dienā. Izstrādāti jauni veselīga uztura ieteikumi pieaugušajiem
Lai Latvijas iedzīvotāji lietotu veselīgāku uzturu, Veselības ministrija ir izstrādājusi jaunus veselīga uztura ieteikumus pieaugušajiem, informēja ministrijas pārstāve Anna Strapcāne. Lai veicinātu izpratni par to, cik daudz un kāda veida produktus būtu ieteicams iekļaut uzturā, vadlīnijās iekļauts ieteikums ikdienas maltītes gatavot pēc tā saucamā dalītā šķīvja principa, kā arī sniegti piemēri par to, kas ir viena pārtikas produktu grupas vai pārtikas produkta porcija. 
Latviešu pētniece Lielbritānijā: Latvijai jāpiedomā par starptautisko reputāciju klīnisko pētījumu jomā
Vienīgais veids, kā uzvarēt koronavīrusu un atgriezties normālā dzīvē, ir radīt efektīvu vakcīnu un atrast zāles, kas ārstē jau saslimušos. Ik pa brīdim arī parādās ziņas medijos par jaunas vakcīnas vai zāļu izmēģināšanu klīniskajos pētījumos. Taču kādēļ ārsti tās neizmanto, kādēļ netiek glābtas dzīvības? Atbildēt uz šiem un daudziem citiem jautājumiem LSM.lv aicināja Daci Dimzu-Džonsu - klīnisko pētījumu vadītāju Mančestras slimnīcu grupā.
Rasma ar jauno sirdi dodas mājās
Ar lielu prieku Stradiņa slimnīcas kardiologi šonedēļ atvadījās no pacientes Rasmas Nicmanes. Viņas jaunā, transplantētā sirds pukst lieliski un sieviete atkal var atgriezties dzīvē. Tiesa, koronavīrusa dēļ arī paši tuvākie cilvēki – trīs meitas – savu mammu pagaidām sabučot nedrīkst. Bet tas ir tikai pagaidām. Galvenais, ka mamma dzīvos!
Sondra Zaļupe: Ilgstoši uzturēties saulē ir bīstami arī pandēmijas laikā
Ārkārtējās situācijas laikā cilvēki arvien biežāk uzturas saulē, kopjot savus dārzus vai vienkārši atpūšoties, taču nekad nedrīkst aizmirst par pienācīgu aizsardzību pret saules stariem, izsludinot Melanomas dienas, atgādināja šīs slimības pacientu biedrības “Soli priekšā melanomai” dibinātāja Sondra Zaļupe.
Aicina lūgt palīdzību depresijas un pašnāvības domu gadījumā
Katrs ceturtais Covid-19 ierobežojumu laikā saskāries ar depresiju vai nomāktu garastāvokli. Ir arī tādi, kas neslēpj – šajā laikā apsvēruši pašnāvību. Ārsti aicina nekautrēties un lūgt palīdzību šajā trauksmainajā laikā. It īpaši tāpēc, ka viss ir anonīmi, bez maksas un jau sen vairs netiek veikta psihiski slimo personu uzskaite. 
Insulta slimniekiem Latvijā rada digitālu rehabilitācijas asistentu
Eiropas Insulta dienā pacientiem kļuvusi pieejama Latvijā radīta inovatīva attālinātas rehabilitācijas rīka "Vigo" pirmā versija. Tā kā rehabilitācijas iespējas klātienē pie speciālistiem ir ierobežotas, jo īpaši COVID-19 krīzes laikā, šāds digitāls rīks palīdzēs atgūt vai vismaz uzlabot veselību tūkstošiem cilvēku, norādīja uzņēmuma LMT pārstāve Elīna Līdere.
Vai antivielu testi palīdzēs noteikt Covid-19 patieso izplatību
Vairākās valstīs sākusies iedzīvotāju masveida testēšana, lai noteiktu antivielas pret koronavīrusu. Ideālā gadījumā šādas pārbaudes var palīdzēt pasaulei atgriezties normālā stāvoklī, kad veselie strādā, bet slimie ir izolēti un ārstējas. Testēšana pagaidām vēl ir nepilnīga, taču pagaidām tas ir vienīgais instruments, lai noteiktu epidēmijas mērogu, izsekotu tās attīstībai un, visbeidzot, plānotu valdību rīcību.
Vai inficēšanos ar Covid-19 var veicināt kondicionētājs? Atbild speciālisti
Vai inficēšanos ar Covid-19 var veicināt kondicionētājs? Kas jāņem vērā pēc tam, kad būs mīkstināti pulcēšanās ierobežojumi? Un kāpēc aizsargcimdu lietošana nav lietderīga ikdienā? Tie ir daži no LTV skatītāju uzdotajiem jautājumiem, uz kuriem sniedz atbildes speciālisti un institūcijas, kas atbildīgas par cīņu ar Covid -19.
Kā Covid-19 maina mūsu psiholoģiju
Globālā krīze, kuru izraisījusi koronavīrusa pandēmija, nevar neietekmēt mūsu psiholoģisko stāvokli. Sāpes par tuvinieku zaudēšanu, bailes saslimt, ekonomikas lejupslīdes perspektīva – tas viss "spiež uz psihi". Vai mūs maina pandēmija, un, ja maina, tad tieši cik daudz un kādas būs sekas?
Ievērojami pieaudzis sadzīves traumu skaits
Cilvēkiem atrodoties mājās pašizolācijā un veicot gan remontu, gan dārza darbus, ievērojami pieaudzis sadzīves traumu skaits. Rīgas Austrumu slimnīcas Rokas un plastiskās ķirurģijas nodaļas ārsti ik dienu sniedz palīdzību sešiem līdz astoņiem cietušajiem. Turklāt jebkura operācija iespējama tikai tad, kad ir noskaidrots, vai pacients nav Covid-19 pozitīvs. Inficētos operē aizsargtērpos.