Dzīve & stils / Veselība
Mūziķis Lauris Valters ar dziesmu aicina uz aktīvu dzīvesveidu
Mūziķis Lauris Valters piedāvā klausītājiem enerģijas pilnu dziesmu “Tiekamies kustībā”, kas tapusi, iedvesmojoties no Lielvārdes novada biedrības "Visa veida kustība", kas apvieno novada iedzīvotājus sportiskās aktivitātēs, sniedzot iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku.
Ērču aktivitāte ir līdzīga kā pērn; ap 25% ērču konstatē borēlijas
Šogad ērču aktivitāte ir līdzīga kā pērn, secina Latvijas Infektoloģijas centrs. Aptuveni 25% no centra laboratorijā līdz šim pārbaudītajām ērcēm konstatēta Laimas slimība - tās pārnēsā spirohetas borēlijas, kas  izraisa Laimas boreliozi . Savukārt aptuveni viens procents ērču inficētas ar encefalītu.
Vasaras skolā Pelčos māca izprast bērnus ar autismu un tiem palīdzēt
Kā saprast bērnu, kuram ir autisms, kā izprast viņa uzvedību, miega un ēšanas traucējumus un, to zinot, palīdzēt bērnam attīstīties un iekļauties sabiedrībā – šie jautājumi ir uzmanības lokā Eiropas Lietišķās uzvedības asociācijas rīkotajā vasaras skolā, kas šonedēļ notiek Kuldīgas novada Pelčos.
Preiļos vecākiem un bērniem pieejama silto smilšu terapija
Latvijā izveidotā silto smilšu iekārtas nodarbību metode tiek plaši lietota bērnu imunitātes stiprināšanā, kā arī rehabilitācijā. Pašlaik Latvijā ir ierīkotas 28 silto smilšu iekārtas, kuras lielākoties atrodas speciālajās pirmsskolas iestādēs. Viena no tādām nupat ir ierīkota Preiļos un ir vienīgā publiski pieejamā silto smilšu iekārta Latgalē. 
Ārsti atgādina - arī siltā ziemā jāuzmanās no apsaldējumiem
Gada pēdējās brīvdienas vairums iedzīvotāju izvēlēsies pavadīt pie dabas, tomēr, uzturoties ārā, ir svarīgi rūpēties par ķermeņa siltumu, lai nenāktos jauno gadu sagaidīt kādā ārstniecības iestādē. Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas apdegumu centra vadītājs Sergejs Smirnovs atgādina, ka Latvijas klimatiskajos apstākļos apsaldējumus var gūt arī plusa grādu temperatūrā.
Vidzemi apciemo kampaņa «Atpazīsti mirdzaritmiju – izvairies no insulta!»
 Aptuveni pusei insulta pacientu tiek konstatēta mirdzaritmija, kas ārstēta nepietiekoši vai nav ārstēta vispār. Lai informētu cilvēkus par to, ko nozīmē sirds ritma traucējumi un kā mājas apstākļos pašiem iespējams pārbaudīt pulsu, kardiologu komanda devās arī uz Vidzemes slimnīcu, kur sirds ritma pārbaudes veiktas kampaņā “Atpazīsti mirdzaritmiju – izvairies no insulta!”.
Sieviete ar «zāģi» - emocionālās vardarbības forma, kas netiek ieraudzīta
Vēlos uzrakstīt par Latvijā ļoti izplatītu fenomenu - sieviete "zāģē" savu vīru. Šī vardarbības forma nodara lielu kaitējumu, sagraujot attiecības un ģimenes. Vīri aiziet no ģimenēm. Sievas paliek vienas. Bērni aug bez tēviem. Tā sauktā zāģēšana sabiedrībā tiek akceptēta bez īpašas domāšanas. Ir sākušās diskusijas par fiziskas un seksuālas vardarbības kaitīgumu. Emocionāla vardarbība netiek ieraudzīta un apzināta. 
HIV pacienti aizvien jūtas sabiedrībā nepieņemti
HIV pacienti aizvien jūtas sabiedrībā nepieņemti un uzskata, ka valstī par HIV profilaksi runā kampaņveidīgi. Ap 1800 cilvēku Latvijā nezina, ka viņiem ir infekcija. Tikmēr tikai apmēram trešdaļa HIV pozitīvu pacientu izvēlas saņemt ārstēšanu.
NMPD samazinājies izsaukumu un palielinājies konsultāciju skaits
Cilvēki uz pārmaiņām Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbā reaģējuši ātrāk nekā politiķi - samazinājies izsaukumu skaits un palielinājies konsultāciju skaits, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" teica NMPD direktore Liene Cipule.
Hroniskajiem pacientiem trūkst alternatīvu neatliekamās palīdzības dienestam
Pacientiem rada jautājumus situācija Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD). Pagājušajā nedēļā notikušajā pacientu konferencē dienesta vadītāju daudz iztaujāja par dažādiem tematiem. Novembrī dienests izsludināja ārkārtas medicīnisko situāciju Rīgā darbinieku masveida aizplūšanas dēļ. Resursu gan pietrūkst visā Latvijā. Tādēļ dienestā informēja, ka turpmāk rūpīgāk šķiros izsaukumus, varētu biežāk atteikt doties uz izsaukumiem, kas nav saistīti ar dzīvības vai veselības tiešu apdraudējumu, ko jau šobrīd paredz noteikumi. Pirms nedēļas savukārt valdība lēma palielināt maksu par izsaukumiem, kas nav saistīti ar neatliekamās palīdzības galvenajiem uzdevumiem. Maksu cēla no 40 eiro uz 56 eiro. Tikmēr hroniskie pacienti norāda, ka šobrīd valstī trūkst alternatīvu neatliekamās palīdzības dienestam.