Dzīve & stils / Veselība
5 mīti par vēzi
Kādi ir izplatītākie mīti par vēzi? Latvijas Televīzijas rubrikas "Diagnoze - vēzis" ietvaros tos identificējām un izskaidrojām.
7 neērti jautājumi par vēzi
Trīs sievietēm, kas slimojušas ar vēzi, projektā "Diagnoze - vēzis" uzdevām vairākus neērtus jautājumus. Jautājumi un atbildes palīdzēs gan līdzcilvēkiem, gan arī tiem, kas tagad saskaras ar šo slimību. 
Vai epilepsijas un citu diagnožu dēļ bērnu var neuzņemt bērnudārzā?
Raidījums “4. studija” no kādas mammas saņēmis vēstuli, uz kuru raidījuma veidotāji tiešām nevarēja nereaģēt. Viņa raksta, ka viņas bērniņu, kurš slimo ar epilepsiju, nepieņem bērnudārzā. Vēstules autore nolēma palikt anonīma un nevēlējās sīkāk aprakstīt situāciju, kādā nonākusi viņas ģimene, tāpēc “4. studija” nolēma noskaidrot, vai tiešām ir bērnudārzi, kuros neuzņem bērnus ar līdzīgu diagnozi.
Par pretgripas vakcināciju šogad interese lielāka
Tuvojoties gripas sezonai, ārsti epidemiologi mudina iedzīvotājus vakcinēties pret šo bīstamo vīrusu saslimšanu. Tomēr statistika liecina, ka Latvijā aizvien ir viens no zemākajiem pret gripu vakcinēto cilvēku rādītājiem Eiropas Savienībā. Kūtrajai interesei ir arī savi iemesli - piemēram, tas, ka daļai cilvēku, kuri nav saslimšanas riska grupā, par poti jāmaksā pašiem vai trūkst informācijas par vakcīnas efektivitāti. Tomēr Preiļu slimnīcā atzīst, ka tieši šogad interese par vakcinēšanās iespējām pret gripu kļuvusi salīdzinoši lielāka.
Mediķi atgādina: Pavasara darbos jāsargās no acu traumām
Pat visparastāko pavasara darbu laikā jābūt īpaši uzmanīgam. Jāsaudzē savas acis. Faktiski acu traumas ir viens no vienas acs redzes zuduma galvenajiem iemesliem. Tieši tādā darbaspējīgā vecumā. Mediķi dārza darbu laikā aicina ikkatru būt īpaši piesardzīgiem. Un nodrošināties pret dažādām traumām. 
Uzsver ģimenes ārstu lomu savlaicīgā depresijas atpazīšanā
 Svētdien, 7.aprīlī, atzīmē vispasaules depresijas dienu. Šīs slimības pacienti nespēj gūt dzīvesprieku. Svarīgi notvert šo slimības jau tās sākumperiodā. Šeit liela loma ir ģimenes ārstiem. Pat ja pacients pie ģimenes ārsta vēršas ar kādām citām sūdzībām, ģimenes ārstam vizītes laikā būtu jāspēj novērtēt pacienta iespējamās blakus slimības, par kurām pats pacients pat, iespējams, vēl nenojauš. Tas nepieciešams, lai tās varētu sākt ārstēt pēc iespējas ātrāk.  
Ministre nemierā ar Onkoloģijas centra prioritātēm tehnikas iegādē
Pērn valdība, neraugoties uz privāto medicīnas iestāžu un reģionālās slimnīcas pārstāvošās organizācijas iebildumiem, atbalstīja Veselības ministrijas piedāvājumu vairāk nekā 8 miljonus eiro no budžeta naudas, kas sākotnēji bija paredzēta hronisko slimnieku aprūpei, pārdalīt par labu citiem mērķiem. Lielākā daļa no pārdalītās naudas – 5,7 miljoni eiro - tika atvēlēta jaunu medicīnisko iekārtu iegādei Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS). Taču Latvijas Onkoloģijas centrs, kas darbojas RAKUS paspārnē, nesen uz ilgāku laiku palika bez mamogrāfa.
Plaušu slimniece Alise transplantāciju gaida jau divus gadus
Ar ieslēgtu telefonu rokās dienā un naktī plaušu slimniece Alise Kukaine turpina gaidīt vienu vienīgu zvanu. Ziņu, ka donors ir atrasts un plaušu transplantācija Tartu slimnīcā notiks. Taču laiks ir Alises ienaidnieks, un viņas organisms ar katru dienu kļūst vājāks. Operācija jau varēja notikt, taču potenciālā donora tuvinieku kategoriska atteikuma dēļ Alise joprojām gaida.
Profesore Ancāne: Laika grozīšanas stresu palīdz mazināt papildu prieka deva
Pulksteņa grozīšana cilvēka organismu ietekmē ārkārtīgi slikti, un pēc pārejas uz vasaras laiku, lai mazinātu stresu, Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas un katedras vadītāja Gunta Ancāne iesaka cilvēkiem radīt sev vairāk prieka, kas palīdzētu organismam pārvarēt slodzi.
Latvijā lielveikalos pirktā gaļā antibiotiku atliekvielas neatrod
Lielveikalos nopērkamajā gaļā antibiotiku atliekvielas nav atrodamas, secināts Latvijas Radio veiktā pētījumā. Tas atbilst citu Eiropas valstu rādītājiem - monitoringa rezultāti liecina, ka antibiotiku atliekvielu pārkāpšana notiek ļoti reti. Tomēr zinātniekus visā pasaulē satrauc mikrobu rezistences palielināšanās, kam viens no iemesliem varētu būt antibiotiku un citu vielu lietošana veterinārajā medicīnā.
Vaidavas zāļu sieva: pavasarī vācami visu koku pumpuri
Lai arī pavasaris ar sauli šogad ir paskops, tomēr dabā atmoda ir sākusies, parādās pirmais zaļums un kokiem briest pumpuri. Šis ir īstais laiks, lai šo dabas atmodas spēku izmantotu savā labā, jo koku pumpuri glabā daudzas vērtīgas vielas mūsu organismam. Tagad mežā savāktais var noderēt arī nākamajā ziemā, stāsta ārstniecības augu zinātāja Zeltīte Kaviere no Vaidavas.