Dzīve & stils / Veselība
Acu ārste: Fiziskā slodze ir veselīga arī acīm
Strādājot attālināto darbu pie datora, svarīgi ik pēc 20 minūtēm izvingrināt acis, vismaz divarpus stundas uzturēties ārā, bet trešo daļu no diennakts veltīt sev, lai organismam nodrošinātu psihoemocionālo līdzsvaru, Latvijas Radio "Kā labāk dzīvot" stāstīja acu ārste, optometriste Anda Balgalve, fiziskās izaugsmes treneris Roberts Radičuks un ārste psihoterapeite Gunta Andžāne.
Modernās tehnoloģijas palīdz kaulu lūzumu ārstēšanā
Ļoti ilgi lauztus kaulus fiksēja tikai ar ģipsi. Tomēr šobrīd šim materiālam uzradusies plaša un spēcīga konkurence. Visskaļāk izskanējis 3D printeru radīto fiksatoru uzvaras gājiens. Tomēr arī šī metode nebūt nav vienīgais jauninājums šajā jomā – attīstība notiek nepārtraukti. Jaunas metodes un pieejamie materiāli ir gan lūzumu fiksācijas jomā, gan arī diagnostikā. Tomēr, neskatoties uz visu, ārsti ir pārliecināti – vismaz tuvākajā nākotnē ierastais ģipsis traumatologu–ortopēdu darba kabinetus vēl nepametīs.
Izstrādāti elpošanas vingrinājumi pacientiem pēc Covid-19
Arī pēc izrakstīšanās no slimnīcas Covid-19 pacientiem trūkst elpas un spēka. Tāpēc Rīgas Austrumu slimnīcas rehabilitologi ir izstrādājuši apjomīgu informatīvo materiālu, kurā demonstrē dažādus vingrojumus, lai atgūtu spēku pēc smagās saslimšanas. Padomi pieejami elektroniski, lai ikviens, kam tas nepieciešams, var vingrojumus veikt un ātrāk atgriezties ikdienas dzīvē.
Kas rada FOMO jeb bailes kaut ko palaist garām internetā?
Sociālajos tīklos arvien biežāk var manīt burtu virknējumu FOMO, kas ir cēlies no angļu valodas (fear of missing out) un burtiski tulkojot nozīmē – bailes kaut ko palaist garām vai nokavēt. Tagad par to runā virtuālās realitātes kontekstā, jo tieši attiecībā uz šo vidi cilvēki izjūt bailes kaut ko palaist garām un tādēļ ik pa laikam ķer pēc telefona, taču būtībā tas nav nekas jauns, LSM.lv skaidroja ārsts psihoterapeits un pediatrs, Latvijas Ārstu psihoterapeitu asociācijas (LĀPA) biedrs Andis Užāns.
Austrumu slimnīcā veikta unikāla zemmēles kaula operācija – nav ziņu par līdzīgiem gadījumiem pasaulē
Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) veikta unikāla operācija. Pacientei tika saīsināts zemmēles kaula rags, kas bija nospiedis iekšējo miega artēriju, radījis asinsvadu sašaurinājumu 70% apmērā, būtiski ietekmējot gan pašsajūtu, gan arī kopējo dzīves kvalitāti. Zinātniskajā literatūrā nav ziņu par līdzīgiem gadījumiem pasaulē, informēja slimnīcā.
Atkāpjas līdz ar siltāku laiku: vai Covid-19 kļūs par sezonālu slimību
Elpošanas ceļu infekcijas slimībām, piemēram, gripai, ir sezonāls raksturs, tādēļ ziemā tās ir daudz vairāk izplatītas nekā vasarā. Zinātnieki pašlaik pēta, vai tā varētu notikt arī ar Covid-19, un pirmie secinājumi ir cerīgi. Taču eksperti brīdina: cīņā pret koronavīrusu nedrīkst paļauties tikai uz siltāku laiku, nepieciešama arī vakcinācija un epidemioloģiskās drošības pasākumu ievērošana.
Cik daudz riekstu dienā ir labi ēst?
Rieksti ir iekļaujami veselīgo produktu sarakstā un ik dienu var apēst apmēram sauju, Latvijas Televīzijas raidījumam “Pārtikas revidents” atzina uztura speciāliste Inga Širina. Vislabāk ir ēst dažādus riekstus, jo katram veidam ir savas labās īpašības.
Kāpēc ir kaitīgi izvairīties no konfliktiem
Izvairīšanās no konflikta risināšanas, nesarunāšanās rada spriedzi starp iesaistītajām personām, uzkrāj emocijas un saasina strīda situāciju, Latvijas Radio 1 raidījumā “Vai tas ir normāli” atzina psiholoģe, kognitīvi biheiviorālās psihoterapijas speciāliste Ieva Melne.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt