Dzīve & stils / Veselība
Cilvēki visbiežāk saindējas ar alkoholu, arī ar veikalā pirktu
Cilvēki Latvijā visbiežāk saindējas ar alkoholu, turklāt ne tikai ar nezināmas izcelsmes kandžu, bet arī veikalā pirktu, dārgu grādīgo dziru, stāsta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Toksikoloģijas un sepses klīnikas ārsti. Jo vairāk un biežāk alkoholu lieto, jo sliktāku ietekmi tas atstāj uz cilvēka veselību.
Profesors Danilāns kliedē mītus par olu ēšanu
Olas šajos Lieldienās tiek ēstas vairāk nekā ikdienā. Daudziem rodas jautājums, cik daudz olu vienā ēdienreizē drīkst apēst? Rīgas Stradiņa universitātes profesors, gastroenterologs Anatolijs Danilāns kliedē vairākus mītus par olām.
Cik kaitīga veselībai ir sarkanā gaļa?
Pasaules Veselības organizācijas publiskotais pētījums par sarkano gaļu liecina, ka tā pārmērīgā daudzumā palielina risku saslimt ar vēzi, taču  eksperti skaidro, ka bieži vien kaitīga ir nevis gaļa, bet tai pievienotās vielas, turklāt sarkano gaļu mērenos daudzumos var un pat ieteicams lietot uzturā.
Rēzeknē atvērs Latgalē trešo HIV profilakses punktu
Eiropas slimības profilakses kontroles centra dati liecina, ka pašlaik Eiropas Savienības (ES) valstu vidū Latvija ieņem pirmo vietu gan HIV, gan AIDS izplatības ziņā. Lai mazinātu ar asinīm vai seksuāli transmisīvā ceļā nododamo infekciju izplatību sabiedrībā, dotu iespēju Latgales iedzīvotajiem anonīmi vērsties pie mediķiem un, veicot nepieciešamos testus, pārbaudītu savu veselību, aprīļa sākumā Rēzeknē atvērs HIV profilakses punktu.
Psihiatru vidū neskaidras robežas autisma un šizofrēnijas noteikšanā
Pēc izrakstīšanas no Bērnu psihiatrijas klīnikas kāds bērns saņēmis divus atzinumus – vienā diagnoze “autisms”, otrā - “šizofrēnija”. Vecāki apjukuši, jo ārstēšanas veids katrā no gadījumiem atšķiras. Nedaudzo Latvijas bērnu psihiatru vidū viedoklis par to, cik katra no šīm diagnozēm ir izplatīta, atšķiras – to Latvijas Televīzijai atzīst vairāki uzrunātie bērnu psihiatri, taču intervijai par šo tēmu piekrīt vien daži.
Mudina neaizmirst potēt bērnus pret masalām
Eiropā brīdina par masalu epidēmiju. Tā ir ļoti nopietna infekcijas slimība. Vienīgais veids, kā apturēt slimības izplatīšanos, ir vakcinācija. Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju ir potēti pret masalām, tomēr gadās, ka vecāki izvēlas savus bērnus nevakcinēt. Mediķi gan mudina vecākus veikt bērnu vakcināciju.
VIDEO: Četri rīta vingrojumi dāmām, pludmales sezonu gaidot
Ja pludmales sezonu vēlaties sagaidīt labā formā, tad šobrīd ir pēdējais brīdis uzsākt treniņus. Trenere Lāsma Pelše demonstrē četrus vingrinājumus dāmām, kurus vismaz trīs reizes nedēļā mājās no rīta būtu vērts izpildīt. Viss sākas ar iesildīšanos.
Dakteris Nātra: E-veselība ātrāka, bet pacientu profili - tukši
Pat ja pacientu vizītes ir plānotas precīzi, e-veselības sistēmas buksēšana laikā no pulksten 12 līdz 14 dienā rada pamatīgas rindas pie ģimenes ārstu kabineta durvīm. Taču pagaidām neviens nav atbildējis uz pašu svarīgāko jautājumu – pa kuru laiku lai ārsts ievada sistēmā visus datus par katru pacientu. Jo daudzu iedzīvotāju profilos ir pilnīgs tukšums. Lai gan tieši laicīgs brīdinājums par nepieciešamu vakcīnu vai analīzēm būtu pats lielākais e-veselības plus.
Daugavpilī rindā pie bērnu zobārsta jāgaida gandrīz gads
Daugavpils Zobārstniecības poliklīnikā ir katastrofāls kadru trūkums, īpaši bērnu stomatologu vidū. Turklāt trešdaļa stomatologu ir jau pensijas vecumā. Lai novērstu kadru trūkumu, Daugavpils pašvaldībā nolemts piešķirt 350 eiro stipendiju mēnesī zobārstniecība studiju programmas pēdējo kursa studentiem. Topošajiem stomatologiem būs jāapņemas nostrādāt Daugavpils Zobārstniecības poliklīnikā piecus gadus.
Augu pazinējas «lieliskais piecinieks» – kā gripas laikā stiprināt imunitāti
Latvijā sākusies gripas epidēmija. Paralēli gripai apkārt klejo arī dažādi nepatīkami vīrusi. Lai nesaslimtu, svarīga ir spēcīga imunitāte, ko var stiprināt, piemēram, regulāri sportojot, nestresojot, labi izguļoties un ikdienā veselīgi ēdot. Par labu nāk arī augu valsts produkti – gan vietējie, gan ārzemju. LTV raidījums "Rīta panorāma" devās pie farmācijas doktores, augu pazinējas Vijas Eniņas noskaidrot, kādi būtu viņas ieteikumi imunitātes nostiprināšanai.
Savlaicīgāk sāk HIV ārstēšanu; pacientes skarbā pieredze
Šis gads daudziem cilvēka imūndeficīta vīrusa infekcijas jeb HIV pacientiem nozīmē jaunumus – no 1.janvāra valsts sākusi savlaicīgāku ārstēšanu, proti, paaugstinājusi nosprausto starta slieksni. Līdz ar to Latvija vairs nav pēdējā valsts Eiropas Savienībā, kurā HIV ārstēšanu uzsāk tik novēloti, kā tas bija līdz šim. Virkne Eiropas valstu gan gājušas uz priekšu.
Jaunākie
Interesanti