Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Veselība
Rīgā pirmo reizi notiks Starptautiskās medicīnas vēstures biedrības kongress
Mēneša beigās, no 23. līdz  26. augustam, pirmo reizi Baltijas valstīs, Rīgā, notiks Starptautiskās medicīnas vēstures biedrības 47. kongress, kurā pētnieki no visas pasaules iepazīstinās ar neparastiem un aizraujošiem medicīnas vēstures notikumiem, raidījumā “Zināmais nezināmajā” stāstīja Rīgas Stradiņa universitātes Anatomijas muzeja vadītāja Ieva Lībiete.
Infektoloģe: Latvijā ir aptuveni 40 000 C hepatīta slimnieku, daudzi par saslimšanu nenojauš
Latvijā ir aptuveni 40 000 C hepatīta slimnieku, bet daudzi no viņiem joprojām nenojauš, ka saslimuši ar slimību, kas vēlāk var radīt aknu cirozi vai vēzi. Lai C hepatīta pacientu skaitu samazinātu, ārsti aicina cilvēkus veikt analīzes, kas nav ne sarežģīti, ne dārgi, turklāt ārstēšana ar mūsdienu medikamentiem nerada blaknes, kas pasliktina dzīves kvalitāti, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Latvijas Infektoloģijas centra Aknu slimību nodaļas vadītāja, asociētā profesore Ieva Tolmane.
Grūtniecēm Latvijā rekomendē vakcinēties pret Covid-19 jebkurā grūtniecības periodā
Imunizācijas valsts padomes (IVP) un Latvijas Ginekologu un Dzemdību speciālistu asociācijas aprīlī izdotajās rekomendācijās par vakcinēšanos pret Covid-19 teikts, ka topošo māmiņu vakcinēšanās ir droša un rekomendējama. Rekomendācijās uzsvērts, ka vakcinācija ir labākais veids, kā pasargāt sevi no inficēšanās, kas var sagādāt nopietnas komplikācijas gaidību laikā.
Trekns biezpiens vai vājpiena – kurš veselīgāks?
Ja cilvēkam nav problēmu ar tauku sagremošanu, tad biezpiena tauku saturs – 0,5%, 5% vai 9% – no veselības viedokļa nav tik būtisks, LTV raidījumam “Pārtikas revidents” skaidroja “Anti-Aging Institute” uztura speciālists Ansis Zauers. Turklāt lielāko treknumu biezpienam parasti piešķir krējums, ar ko kopā to ēd visbiežāk.
Fitnesa trenere: Viedpulkstenis palīdz saskaņot mūsu vēlmes ar ķermeņa iespējām
Laikapstākļiem uzlabojoties, skriešanai pievēršas arī tie, kas to iepriekš nav darījuši, nereti pārvērtējot savu fizisko sagatavotību – ar prātu gribas noskriet vairāk, nekā ķermenis sākumā spēj, Latvijas Radio 1 raidījumā “Kā labāk dzīvot” sacīja funkcionālā fitnesa trenere Nika Linde. Viņa norādīja, ka viedpulkstenis, kas nolasa ne tikai veikto distanci, bet arī pulsu un citus rādījumus, pēc skrējiena var palīdzēt izanalizēt, vai temps un distance bija piemērota.
Vai zini, kas ir «vienas veselības» koncepts?
Jēdziena "viena veselība" pirmsākumi sniedzas jau cilvēces senā vēsturē, kad šī apziņa te parādījās un veidojās, te atkal zuda. Vēsturē pirmo reizi par "vienu veselību" rakstīja Hipokrāts, norādot uz vides un sabiedrības veselības saistību.
Attālinātais darbs ietekmēs sabiedrību. Intervija ar darba psiholoģijas pētnieci Evu Selenko
Pirms nedēļas, 1. maijā, atzīmējām Darba svētkus. Iespējams, šajā pandēmijas laikā katrs uz darbu un attiecībām ar kolēģiem ir paskatījies nedaudz no cita rakursa. Daudzi ir zaudējuši darbu, daudzi strādā attālināti. Ir mainījušās darba devēju un ņēmēju attiecības, un ir vērojami gan pozitīvie, gan negatīvie piemēri. Cilvēka piederība darba kolektīvam, no vadības saņemtais novērtējums ir īpaši svarīgs tieši šajā laikā, jo tas var noteikt arī to, kā mēs nākotnē jutīsimies sabiedrībā. Tā intervijā Latvijas Radio stāstīja Lielbritānijā bāzētās Lāfboro Universitātes Biznesa un ekonomikas skolas darba psiholoģijas pētniece un pasniedzēja Eva Selenko.
Dietologs: Čili pipari veselu kuņģi ietekmē labvēlīgi
Pretēji savulaik izplatītajam uzskatam, ka asi ēdieni ir kaitīgi, mūsdienās zināms, ka tāds pikants produkts kā čili pipari organismu var ietekmēt labvēlīgi, LTV raidījumam “Pārtikas revidents” atzina dietologs Andis Brēmanis.
Kā saglabāt optimismu ierobežojumu laikmetā?
Kad apkārt ir daudz ierobežojumu, nav vairs veco enkuru, pie kā turēties, lai sekmīgi un laimīgi dzīvotu, tādēļ šobrīd vēlams izdomāt jaunus, viegli sasniedzamus mērķus un koncentrēties uz to izpildes soļiem, nevis uz sajūtu, jo sajūta ir ilūzija, Latvijas Radio 1 raidījumā “Kā labāk dzīvot” sacīja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Endokrinoloģijas nodaļas vadītāja, Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore Ilze Konrāde.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt