Dzīve & stils / Veselība
7 neērti jautājumi par vēzi
Trīs sievietēm, kas slimojušas ar vēzi, projektā "Diagnoze - vēzis" uzdevām vairākus neērtus jautājumus. Jautājumi un atbildes palīdzēs gan līdzcilvēkiem, gan arī tiem, kas tagad saskaras ar šo slimību. 
Vai epilepsijas un citu diagnožu dēļ bērnu var neuzņemt bērnudārzā?
Raidījums “4. studija” no kādas mammas saņēmis vēstuli, uz kuru raidījuma veidotāji tiešām nevarēja nereaģēt. Viņa raksta, ka viņas bērniņu, kurš slimo ar epilepsiju, nepieņem bērnudārzā. Vēstules autore nolēma palikt anonīma un nevēlējās sīkāk aprakstīt situāciju, kādā nonākusi viņas ģimene, tāpēc “4. studija” nolēma noskaidrot, vai tiešām ir bērnudārzi, kuros neuzņem bērnus ar līdzīgu diagnozi.
Par pretgripas vakcināciju šogad interese lielāka
Tuvojoties gripas sezonai, ārsti epidemiologi mudina iedzīvotājus vakcinēties pret šo bīstamo vīrusu saslimšanu. Tomēr statistika liecina, ka Latvijā aizvien ir viens no zemākajiem pret gripu vakcinēto cilvēku rādītājiem Eiropas Savienībā. Kūtrajai interesei ir arī savi iemesli - piemēram, tas, ka daļai cilvēku, kuri nav saslimšanas riska grupā, par poti jāmaksā pašiem vai trūkst informācijas par vakcīnas efektivitāti. Tomēr Preiļu slimnīcā atzīst, ka tieši šogad interese par vakcinēšanās iespējām pret gripu kļuvusi salīdzinoši lielāka.
Vecāki satraukti – bērni no skolas atgriežas ar utu pilnām galvām
Pēdējo nedēļu laikā Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija" saņēmis telefonzvanus, kuros vecāki pauž sašutumu par to, ka viņu bērni gan no skolas, gan no bērnudārziem atgriežas ar utu pilnām galvām. Internetā atrodamā informācija liecina, ka ik gadu vismaz 6-12 miljoni cilvēku savos matos atrod vai ierauga uti. Pārsvarā tie esot bērni vecumā no trīs līdz 11 gadiem, tātad arī skolas vecumā. Kā rīkoties, ko darīt, ja ģimeni ir piemeklējusi šī nelaime?
Ārstu trūkuma dēļ pie endoprotezēšanas ātrāk nevar tikt arī par papildu samaksu
Kopš gada sākuma ir mainīta kārtība, kādā cilvēki uz lielo locītavu – gūžas un ceļa - endoprotezēšanas operācijām gaida rindā. Nacionālajā veselības dienestā skaidro, ka sistēmas izmaiņas saistītas ar ārstu trūkumu. Šobrīd, ja vien ārstu konsīlijs nav lēmis citādi, visi gaida vienotā rindā bez iespējas, daļēji apmaksājot operāciju, tikt rindā uz priekšu paātrināti.  
Austrumu slimnīcā ar inovatīvu operāciju likvidē audzēju plaušā
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Tuberkulozes un plaušu slimību centrā ir veikta Latvijā inovatīva operācija. Tās laikā kādam 69 gadus vecam vīrietim likvidēts plašs ļaundabīgs audzējs plaušā. Parasti šādos gadījumos tiek izgriezta plauša, taču mūsu mediķiem izdevās atrast citu risinājumu.
Rēzeknes slimnīcā moderns datortomogrāfs, ar kuru drīzumā strādās divi jauni radiologi
Rēzeknes slimnīcas Diagnostikas nodaļai iegādāts jauns datortomogrāfs, kas ļaus pacientus izmeklēt gan ātrāk, gan arī efektīvāk. Slimnīcā tāpat kā visā Latvijā ir ārstu trūkums un darba stundu pārstrāde. Nodrošinot pašvaldības stipendijas studējošajiem mediķiem, slimnīcai izdevies pēc rezidentūras pabeigšanas piesaistīt vairākus jaunos ārstus, arī divus radiologus. Tomēr ir gadījumi, kad jaunie mediķi atgriež pilsētai izmaksātās stipendijas un izvēlas strādāt citur.
«Pulksteņu griešanu» varētu atcelt 2021. gadā
Eiropas Parlamenta (EP) Transporta un tūrisma komiteja rosina pāreju uz tā dēvēto ziemas un vasaras laiku atcelt no 2021. gada. Deputātu balsojums par šo jautājumu varētu notikt jau šā mēneša beigās.
Austrumu slimnīcā ķirurgi vēža pacientei no rokas izveido plecu
Vēl nebijušu operāciju veikuši Rīgas Austrumu slimnīcas mikroķirurgi. Glābjot vēža pacienti no smagas kropļojošas amputācijas, viņi no rokas audiem izveidojuši jaunu plecu. Astoņu stundu garā operācija izdevusies labi un paciente jau sākusi rehabilitāciju.
Suns – terapeita asistents; Ingrīda Latgalē piedāvā kanisterapiju
Latvijā arvien lielāku popularitāti ārstēšanas metodēs gūst dzīvnieku asistētas terapijas. Viena no tām ir kanisterapija, kur nodarbībās ar pacientu strādā ne tikai kvalificēts speciālists, bet arī īpaši apmācīts suns. Kanisterapija īpaši piemērota bērniem ar autiskā spektra traucējumiem, psihiskās uzvedības traucējumiem, kā arī tiem, kuri izjūt depresiju.