Dzīve & stils / Veselība
Latvijā veikts pētījums: Atlabšanai pēc cīņas ar vēzi palīdz spēka treniņi
Pasaules mēroga panākumus izdevies gūt Latvijā veiktam pētījumam par fizisko aktivitāšu ietekmi uz vēža ārstēšanu. Tā laikā sievietes, kas ārstējas no krūts vēža, aktīvi darbojās trenažieru zālē, un muskuļu masas uzaudzēšana viņām palīdzēja ātrāk atgūties pēc ķīmijterapijas un audzēja izgriešanas. Tagad ar šiem atklājumiem dalās starptautiski medicīnas žurnāli un arī sporta medicīnas koledžas ārpus Latvijas.
Donoru dienās aicina ziedot asinis
Jūtami samazinoties asins komponentu rezervēm, ziedot asinis aicina Valsts asinsdonoru centrs. Donoru dienās šonedēļ īpašie asinsdonoru autobusi sastopami pie lielākajiem Rīgas tirdzniecības centriem, un tie dosies arī ārpus galvaspilsētas. Koronavīrusa dēļ autobusu izbraucieni tikpat kā tika atcelti, tāpēc tagad donori īpaši aicināti sasparoties un asins rezerves papildināt.
Esi aktīvs pašizolācijā! Vingrojumi mugurai un sprandam
Lai izvairītos no muguras un spranda sāpēm, svarīgi pareizi iekārtot savu darba vietu, bet jāatceras arī par atpūtas brīžiem un vingrojumiem, lai atslābinātu sasprindzinātās ķermeņa daļas. Ar vingrojumiem mugurai un sprandam, kurus iespējams veikt arī pie darba galda, iepazīstināja fizioterapeits Raivis Aršauskis.
Vieglāk nodzīt matus uz nullīti. Kā Covid-19 pandēmija maina skaistumkopšanas nozari?
Pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas apmeklētāju skaits skaistumkopšanas salonos ir pamatīgi sarucis. Dažu salonu īpašnieki bija spiesti pieņemt lēmumu par slēgšanu, meistari – ņemt piespiedu atvaļinājumu vai pat ierīkot studiju mājas apstākļos. Citi vēl strādā, taču nevienu bez iepriekšēja pieraksta neapkalpo. Aptaujātie speciālisti cer, ka esošie apstākļi varētu nozari atbrīvot no “lētajiem pagrīdes speciālistiem”, pakalpojuma kvalitāti un drošību izvirzot pirmajā vietā.
Vai Covid-19 uz visiem laikiem mainīs roku higiēnu?
Pie mums, Filipīnās, tāpat kā daudz kur citur pasaulē, iestājies roku dezinfekcijas līdzekļu bums. Kopš janvāra beigām tie parādījušies visur – lidostās, skolās, uz galdiem, pie kuriem tiek ieturētas maltītes, rokassomiņās. Filipīnu lielākajā iepirkšanās centru tīklā “SM” lielas tvertnes ar dezinfekcijas līdzekli sagaida apmeklētāju jau drošības pārbaudes zonā. “Šī ir dezinficēta zona. Paldies, ka lietojat dezinfekcijas līdzekli,” teikts “SM” iepirkšanās centros izvietotajos plakātos.  
Apskaut un sarunāties. Kā palīdzēt satrauktam tuviniekam Covid-19 krīzes laikā?
Ārkārtas situācijas laikā daļai cilvēku trauksmi sagādā pārmērīga sekošana līdzi informācijas plūsmai par Covid-19. Cenšoties pārvarēt pašu satraukumu, šie cilvēki par visu, ko uzzinājuši, uzmācīgi informē arī citus mājiniekus. Kā palīdzēt satrauktam tuviniekam un pasargāt sevi,  Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” skaidroja ārste psihoterapeite Inita Lēna Goldšteina.
Lūdz iesaistīties pētījumā par Covid-19 pandēmijas psiholoģisko ietekmi
Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pētnieki ikvienu aicina iesaistīties starptautiskā pētījumā par psiholoģiskajiem izaicinājumiem, ko sagādā Covid-19 pandēmija un dzīve pašizolācijā. Aptaujas mērķis ir valstu politikas pieņēmējiem un īstenotājiem piedāvāt pārbaudītas zināšanas, uz kurām balstīt lēmumus, Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” norādīja RSU Psiholoģijas laboratorijas pētniece Jeļenu Ļubenko.
Farmaceiti vēlas biežāku informācijas atjaunošanu zāļu reģistrā
Jau 15 dienas ir spēkā jaunā references zāļu izsniegšanas kārtība, kuras galvenais mērķis ir mazināt izmaksas iedzīvotājiem par zālēm, kuru cenu daļēji sedz valsts. Daudzi ir priecīgi un tiešām jau jūt, ka līdzmaksājums ir mazāks. Citi no jau ierastā medikamenta atteikties negrib un tagad maksā pilnu cenu, jo valsts šobrīd kompensē tikai lētākās zāles.
Latviešu mediķis Londonas slimnīcā: Sakarīgi domājošo ir vairāk par «kovidiotiem»
Sociālajos tīklos joprojām daudzi šaubās, vai tāds Covid-19 vispār eksistē un vai tiešām cilvēki ārzemēs mirst, tādēļ LSM.lv aicināja uz sarunu latvieti Timuru Ancovu, kurš strādā vienā no Londonas centrālajām slimnīcām “University College Hospital” par operāciju māsas asistentu. Apvienotās Karalistes Nacionālās veselības aprūpes sistēmā Ancovs strādā jau astoņus gadus. Līdz ar to viņš var salīdzināt, kā rit slimnīcas ikdienas darbs normālos apstākļos un tagad – ārkārtējās situācijas laikā.