Dzīve & stils / Veselība
Pret vēzi ar spēku - fiziskas nodarbības efektīvi papildina ķīmijterapiju
Vēršanos pret vēzi ar spēku izvēlējies topošais ārsts Rūdolfs Cešeiko, kurš doktora disertāciju veido, veicot pētījumu Latvijas Onkoloģijas centrā. Pētījumā iesaistītās sievietes ķīmijterapijas laikā nevis atpūšas, bet tieši otrādi – strādā trenažieru zālē, Rezultāti ir pārsteidzoši, jo pacientes ne tikai daudz labāk panes ārstēšanu, bet arī kļūst fiziski spēcīgākas un jūtas labāk. 
Karstuma rekordu gaidās par sevi jāparūpējas vairāk
Mediķu palīdzība piektdien bija nepieciešama 13 saulē pārkarsušiem cilvēkiem. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā stāsta, vairāki cilvēki pēc mediķu apskates nogādāti slimnīcā. Lielākoties cilvēki pārkarsuši, ilgstoši karstajā laikā uzturoties pludmalē, tiešos saules staros. Arī tuvākajās dienās karstums nemitēsies, kulmināciju sasniedzot svētdien un pirmdien, tādēļ ir svarīgi sevi pasargāt no pārkaršanas.
Galvenais cīņā pret karstumu - izvairīties no tiešiem saulstariem un dzert ūdeni
Nedēļas nogalē gaisa temperatūra Latvijā var paaugstināties līdz pat +34 grādiem, un svelmē var rasties veselības problēmas, cilvēkam pārkarstot. Lai izvairītos no karstuma radītām veselības ķibelēm, mediķi aicina atcerēties vienkāršas lietas, piemēram, dienas vidū nesēdēt saulē, kā arī vairāk dzert ūdeni, Latvijas Radio pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša.
Nezinu, ko vēlos. Tipiska sūdzība pie psihoterapeita
Mūsdienās ir liela uzskatu daudzveidība par to, kā labāk dzīvot. Ļoti bieži šie ārējie uzskati kļūst svarīgāki par cilvēka iekšējām vajadzībām. Cilvēki izaug, veidojot sevi saskaņā ar ārējiem uzstādījumiem. Iekšējais Es paliek neatklāts vai tiek apspiests.
Preiļos pieaug pieprasījums pēc aprūpes mājās
Preiļu novadā aprūpe mājās tiek sniegta jau 15 gadus, un pakalpojumu saņēmēju skaits ar katru gadu pieaug. To saņem cilvēki, kas veselības stāvokļa dēļ nespēj pilnvērtīgi parūpēties nedz par sevi, nedz par savu mājokli, bet uz pansionātu doties nevēlas.
Lai tveicē nepārkarstu, pareizi jāģērbjas un daudz jādzer ūdens
Tveice, kas šobrīd sākusies Latvijā, saglabāsies vēl ilgi. Kad karstums sasniedz +28..+30 grādus, ir jāievēro piesardzība, lai izvairītos no pārkaršanas un karstuma dūriena. Īpaši karstajā laikā jāuzmanās grūtniecēm, gados veciem cilvēkiem, tiem, kuri strādā smagu fizisku darbu vai cieš no hroniskām saslimšanām. Tomēr ikvienam karstā laikā jāņem vērā daži nosacījumi, lai uzturēšanās ārpus telpām neradītu veselības traucējumus.
Speciālisti: Šobrīd Latvijā ir liela ērču aktivitāte
Šobrīd Latvijā ir liela ērču aktivitāte, vērtē speciālisti. Latvijas Infektoloģijas centrā kopš aprīļa pārbaudīts gandrīz pusotrs tūkstotis ērču. No tām 10 izrādījušās inficētas. Kopumā epidemiologi prognozē, ka šogad ērču aktivitāte būs apmēram tāda pati kā pērn – vidēja.
Svētkos mediķi strādā dežūrrežīmā
Svētku laikā arī mediķi strādā dežūrrežīmā. Dežūrārstu darba grafiks svētku brīvdienās, kā arī informācija par citām medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām ir atrodama Nacionālā veselības dienesta mājaslapās sadaļā "Kur saņemt medicīnisko palīdzību?" 
Medicīnas studenti pēc datu regulas piemērošanas bez praksēm slimnīcās nepaliks
Par spīti iepriekš paustajām bažām medicīnas studenti pēc datu regulas piemērošanas bez praksēm slimnīcās nepaliks. Pacientam jābūt informētam un viegli jāspēj arī atsaukt piekrišana piedalīties apmācības procesā. Piemēram, iestājoties Stradiņa slimnīcā, tagad līgumā ir arī atsevišķs punkts tieši par klīnisko apmācību. Pacients var arī piekrist, ka viņa personas dati, apmācības procesā iegūtās ziņas tiek izmantotas akadēmiskos pētījumos.
Pirtnieku kongress: pirts rituāli ir kā māksla un atjaunošanās
Daugavpils novada Višķos aizvadīts Latvju pirts un zāļu festivāls, pulcējot vienkopus pirtniekus un pirtsmīļus no vairākiem Latvijas novadiem, kā arī Lietuvas. Tik liela mēroga pasākums, kas veltīts tieši pirtij un zināšanām par to, Latgalē notika pirmo reizi. Tā laikā Latvijas vadošie pirtnieki vadīja meistraklases un radošās darbnīcas, gan arī vienojās kongresā un izveidoja protokolu par to, kas tad īsti slēpjas aiz vārdu salikuma “latvju pirts”.
Ar pirts tradīcijām iepazīstinās Višķos pie Luknas ezera
Sestdien (9.jūnijā) Daugavpils novada Višķos pie Luknas ezera Latvju pirts un zāļu festivālā visas dienas garumā paredzētas tematiskās lekcijas, meistarklases un radošās darbnīcas par augu tēmu, zāļu tējām, stādiem un latvju pirts tradīcijām.
Festivāls ir latvisko sajūtu svētki brīvā dabā, kur kopīgi ar pirtniekiem, zāļu un stādu audzētājiem atgūt un apkopot zināšanas par seno latvju saimnieču lepnumu – “Veselības dārzu” un latvju pirts veselīgo pienesumu. Pasākums pulcēs Jelgavas, Ozolnieku, Gulbenes, Daugavpils, Ilūkstes, arī kaimiņvalsts Lietuvas pirtniekus, zāļu un augu stādu audzētājus, vietējos mājražotājus un amatniekus.
Kosmētikā esošie parabēni – kaitīgi veselībai. Kādas ir alternatīvas?
Pētot kosmētisko līdzekļu sastāvus, redzams, ka liela daļa satur kaitīgas un potenciāli bīstamas vielas, kuras var radīt mums nopietnas veselības problēmas. Par dažām vielām ir pat pētījumi, ka tās varētu būt kancerogēnas. No kurām vielām būtu labāk izvairīties un kādas ir alternatīvas?
Pacientam par kakla skriemeļu datortomogrāfiju nākas maksāt divreiz
Par pilnu kakla skriemeļu datortomogrāfiju jāmaksā divreiz – šādā situācijā nonācis pacients Edgars, kurš pauž neizpratni par prasīto dubultmaksu. Nacionālajā veselības dienestā (NVD) piekrīt, ka pacientam bija jāmaksā viena pacienta iemaksa, un atzīst – ārstniecības iestāde, pieprasot divkāršu samaksu par procedūru, rīkojusies nepareizi.
Jaunākie
Interesanti