Dzīve & stils / Veselība
Kā ogas visvērtīgāk uzglabāt ziemai: ieteikumi un receptes
Marinēt vai skābēt, žāvēt vai saldēt? Kā vasarā izaudzēto vislabāk saglabāt rudens un ziemas mēnešiem, un ko darīt, ja veselības vai pārliecības dēļ vecmāmiņu receptes neder, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” stāstīja pavārgrāmatu autore Signe Meirāne, blogere un veselīga uztura atbalstītāja Līga Andžāne un Latvijas Lauksaimniecības universitātes docente, pārtikas tehnoloģe Solvita Kampuse.
Iepazīsti astoņas sēnes Latvijas mežos!
Latvijas Dabas muzeja mikoloģe Inita Dāniele stāsta par astoņu Latvijā bieži sastopamu sēņu nosaukumiem un izskatu, garšu un izmantošanu pārtikā, kā arī par labākajām šo sēņu augšanas vietām. 
Fiziskās sagatavotības nometnē Usmas ezera krastā sportisti mācās nepārtrenēties
Jau trīs gadus Usmas ezera krastā notiek boksa nometnes, bet pirmo reizi to papildina fiziskās sagatavotības praktiskais seminārs. Tur piedalās arī profesionāli sportisti, kas atzīst, ka iegūtās zināšanas būtu noderējušas jau agrāk, lai sasniegtu vēl labākus rezultātus. Talsu televīzija nometnē viesojās dienā, kad ar sportistiem tikās Staņislavs Olijars.
Latvijā apgriezienus uzņem Covid-19 antivielu testēšana. Ko tā atklāj?
Uz Covid-19 antivielu testu precizitāti visā pasaulē joprojām raugās ar lielu piesardzību, jo rezultāti var būt kļūdaini. Tomēr Latvijā šos testus veic gan privātās laboratorijas – E.Gulbja un Centralā laboratorijā, gan Austrumu slimnīcās References laboratorija. LTV raidījums “De facto” skaidroja, vai uz šiem rezultātiem var paļauties un ko no tiem var secināt.
Dzīve pēc PSRS sabrukuma palīdzējusi Gruzijai uzvarēt Covid-19
Gruzijas varas iestādes sākušas pakāpeniski atcelt koronavīrusa ierobežošanas pasākumus un paziņojušas, ka no 1. jūlija valsts ir gatava uzņemt ārzemju tūristus. Par efektīvu rīcību pandēmijas ierobežošanā mazā Gruzija saņēmusi starptautisku atzinību, un tā ir pilnīgi pelnīta – mirstība ar Covid-19 šeit ir viena no zemākajām pasaulē. Līdztekus veiksmīgai stratēģijai sava loma bijusi arī rūdījumam, ko guvuši iedzīvotāji, pārciešot ne mazumu grūtību pēcpadomju periodā.
Brīdina neapdegt saulē – brīvdienās būs intensīvs UV starojums
Beidzot saulainas dienas seko cita citai! Un izolācijas laikā apnikušo mājokli daudzas ģimenes nomaina pret laisku zvilnēšanu pie jūras, upes vai ezera. Ādas ārsti to neatbalsta, jo katra ādas apdedzināšana palielina melanomas risku. Tikmēr sinoptiķi brīdina, ka intensīvs ultravioletais (UV) starojums gaidāms nedēļas nogalē.
Vairāki HIV pozitīvi trešo valstu pilsoņi ir neziņā, kā pandēmijas laikā tikt pie zālēm
Vairāki HIV pozitīvi trešo valstu pilsoņi ir neziņā, kā pandēmijas laikā tikt pie medikamentiem, informēja HIV pacientu atbalsta biedrībā “Agihas”. Tie ir gan strādājošie no Krievijas, Ukrainas, gan studenti no tālākām zemēm. Līdz šim katru ceturksni šie cilvēki devās pēc medikamentiem uz savām valstīm. Tagad to izdarīt nevar. Ja personai nepienākas valsts apmaksātie veselības aprūpes pakalpojumi, HIV medikamenti var izmaksāt vairākus simtus mēnesī.  
Jau 10 vakcīnas pret Covid-19 testē uz cilvēkiem
Sacensības par to, kurš pirmais iegūs vakcīnu pret Covid-19, uzņem arvien jaunus apgriezienus. Tas mudina daudzas valstis jau tagad slēgt vienošanās par to, kā vakcīna, kad to sāks ražot, tiks sadalīta un tirgota. Par to, ka jebkura koronavīrusa vakcīna būtu jāizdala visām valstīm visā pasaulē, vienojās arī Eiropas Savienība un Japāna video samitā.
Ķelnē visiem skolēniem izdala sejas vairogus
Vācijā Ķelnē visiem pilsētas skolēniem izdala sejas vairogus jeb vizorus papildu aizsardzībai pret koronavīrusu. Ķelnē mācās desmitiem tūkstoši skolēnu, kuri maijā atgriezās skolas solos, Vācijai sākot atvieglot ierobežojošos pasākumus.
Kādas sejas maskas izvēlas tautieši Liebritānijā
Anglijā jau vairāk nekā nedēļu ir nedaudz atviegloti ārkārtējā stāvokļa nosacījumi, taču iedzīvotājiem ir ieteikts valkāt maskas tur, kur nav iespējams sociāli distancēties, piemēram, sabiedriskajā transportā vai šaurās telpās. Taču ne visur maskas var brīvi nopirkt. Kādas maskas sagādājuši Lielbritānijā dzīvojošie tautieši?