Dzīve & stils / Veselība
Ko nozīmē pārslimot Covid-19? Skaidro infektoloģe
Ir pacienti, kuriem simptomi pēc izslimošanas turpinās gandrīz gadu, bet ir pacienti, kuri pārslimojuši viegli, sapriecājušies, izstāstījuši, ka Covid-19 nekas liels nav. Pēc mēneša vai diviem parādās pilnīgi negaidīti simptomi, kas var būt garīga vai fiziska rakstura, var skart aknas, nieres, kādu citu orgānu, bet var būt arī izmaiņas domāšanā, koncentrēšanās nespēja, rakstura izmaiņas. Par to, kāpēc slimība ir neprognozējama un kādu ietekmi tā atstāj uz organismu, Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" stāstīja Rīgas Stradiņa universitātes profesore, Infektoloģijas katedras vadītāja Ludmila Vīksna. 
Profesors: Demences pacienti jāmotivē kustēties un uzturēties vienaudžu vidū
To cilvēku skaits, kuriem konstatēta demence, pasaulē palielinās, taču svarīgi, lai ar demenci sirgstošie uzturētos savu vienaudžu vidū, nodarbotos ar vingrošanu, trenētu atmiņu, jo visbiežāk demences slimnieki ir mazkustīgi un mazaktīvi, motivēt viņus uz kustību ir grūti, Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" norādīja Rīgas Stradiņa universitātes profesors, gerontologs Jānis Zaļkalns.
Sākas pieteikšanās Paula Aldiņa stipendijai infektoloģijā
Medicīnas studenti un rezidenti līdz 2021. gada 10. oktobrim varēs pieteikties Paula Aldiņa piemiņas stipendijai infektoloģijā. Stipendiju viena tūkstoša eiro apmērā piešķirs par izcilu pētniecisku vai praktisku darbu ar infekcijas slimībām saistītā medicīnas, farmācijas vai sabiedrības veselības jomā, informēja akadēmiskā vienība "Austrums".
Kā novērst locītavu deformāciju laikus? Skaidro ārsti
Locītavu deformācijas gadījumā ne vienmēr ārstēšana ir tikai ķirurģiska, ļoti daudz palīdz ārstnieciskā vingrošana, fizikālā terapija, kā arī svara samazināšana, taču nekādā gadījumā nav pieļaujama pašārstēšanās, Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" skaidroja  “Aiwa Clinic” traumatologs ortopēds Visams Rafaels.
Krīzes situācijās svarīgs ir līdzcilvēku atbalsts
Pandēmijas laikā, pieaugot sociālajai spriedzei, nav mazums gadījumu, ka depresijas dēļ cilvēks sāk domāt par pašnāvību. Kāds daugavpilietis, kurš pēc darba zaudējuma bija nonācis finansiālās problēmās, atzīst – spriedze un nomāktība bija radusies tik liela, ka tikai ar ģimenes palīdzību izdevās novērsties no sliktajām domām.
Kā veidojas «alus vēderiņš»?
Tā dēvēto “alus vēderiņu” veicina nevis alus, bet tā kombinācija ar dažādiem ēdieniem, LTV raidījumam “Pārtikas revidents” skaidroja dietologs Atis Tupiņš.
SPKC ieteikumi veselīgai un drošai līgošanai
Lai saulgriežu svinēšana izdotos bez nepatīkamiem starpgadījumiem, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti apkopojuši ieteikumus drošām un patīkamām svētku brīvdienām, ievērojot veselīgas līgošanas principus.
Valsts atbalsts psihologu un psihoterapijas konsultācijām – nenoteikts
Lai palielinātu pieejamās palīdzības jaudu psihiskās veselības uzlabošanai, kopš maija valsts ar ģimenes ārsta nosūtījumu apmaksā arī, piemēram, psihologa un psihoterapijas konsultācijas, ko līdz šim nedarīja. Tomēr pagaidām nav skaidrs, vai tas būs tikai īslaicīgs pasākums vai turpināsies arī vēlāk, vēsta LTV raidījums “De facto”.
Vairāk ekrānu, mazāk miega. Saruna ar miega speciālisti par bērnu un jauniešu paradumiem
Pētījumi apliecina nozīmīgu ekrānierīču lietošanas paradumu iespaidu uz bērnu un jauniešu miega kvalitāti. Tāpat pierādīts, ka neizgulējies cilvēks jūtas sliktāk, viņam trūks enerģijas, ir krietni vājākas koncentrēšanās spējas. Digitālās tehnoloģijas nav vienīgais, tomēr ir ļoti nozīmīgs faktors, kas ietekmē miegu, jo īpaši pusaudžu vecumā. Kā lietot viedierīces, lai tās mazāk traucētu miegu, skaidroja pediatre Marta Celmiņa, kura ir specializējusies zīdaiņu, bērnu un pusaudžu miega slimību atklāšanā, ārstēšanā, novērošanā un pētniecībā.
Sauļojies droši un neaizmirsti padzerties. SPKC ieteikumi drošai atpūtai
Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti, iestājoties karstam laikam, atgādina, ka pārlieku liela ļaušanās saules staru iedarbībai var radīt kaitīgu ietekmi uz veselību. Lai ikviens varētu justies labi, vasara jābauda ar mēru, kā arī jārūpējas par veselību, un ieteicams neaizmirst galvenos piesardzības pasākumus.
Karstuma dēļ laika apstākļi Latvijā kļūst bīstami
17., 18. un 19. jūnijā Latvijā gaidāms stiprs karstums – gaisa temperatūra Latvijas lielākajā daļā sasniegs +27..+30°. No svētdienas gaisa temperatūra turpinās paaugstināties, rietumu un centrālajos rajonos gaidāms pat ļoti stiprs karstums – gaiss sakarsīs pat līdz +32°. Vietām gaidāmas arī tropiskās naktis, kad gaisa temperatūra nepazemināsies zem +20°.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt