Dzīve & stils / Veselība
Plaušu vēža pacientu biedrība: Latvijas slimnīcās var paveikt daudz
Lai Starptautiskās plaušu vēža dienas priekšvakarā pievērstu plašākas sabiedrības uzmanību plaušu vēža saslimstības un ārstniecības jautājumiem, pie Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas šodien, 31. jūlijā, simboliski iestādīs mūžzaļo rododendru, Latvijas Televīzijai pastāstīja Plaušu vēža pacientu un tuvinieku biedrības vadītājs Harijs Gals.
Talsos īpašo bērnu mammas stiprina fizisko sagatavotību
Ikdienas rūpes par bērniem ar īpašām vajadzībām prasa spēku. Ir brīdis, kad mammas fiziski vairs nevar piecelties no gultas, jo bērnu cilāšana sagādā sāpes mugurai. Lai varētu parūpēties par saviem īpašajiem bērniem, vairākas mammas Talsos jau mēnesi reizi nedēļā kopā ar fizioterapeitēm stiprina savu muskulatūru.
Mudina iesaistīties aptaujā par Covid-19 ietekmi uz seksuālo un reproduktīvo veselību
Kā Covid-19 izplatības laikā dažādās valstīs noteiktie ierobežojumi ir ietekmējuši pāra attiecības un iedzīvotāju piekļuvi seksuālās un reproduktīvās veselības pakalpojumiem – šie ir jautājumi, uz kuriem atbildi meklēs starptautiskais projekts ‘’I-SHARE”. Projekts noritēs vienlaikus 33 valstīs, un to īstenos sabiedrības veselības speciālisti no teju 40 partnerorganizācijām, tostarp arī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pētnieki Sabiedrības veselības institūta vadībā, informēja RSU pārstāve Ieva Nora Gediņa. Latvijā pētnieki darbu jau uzsākuši, un aicina atsaukties iedzīvotājus vecumā virs 18 gadiem.
Greizais īkšķis: kā izvairīties no pēdu deformācijas
Gadiem ritot, cilvēka kāju pēdas tiek pakļautas lielākam vai mazākam deformācijas procesam. Par to, kāpēc notiek šādas bieži vien ļoti nepatīkamas izmaiņas un kā ar tām cīnīties, raidījumā “Kā labāk dzīvot” skaidroja Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas ārsts traumatologs, ortopēds,operējošs ķirurgs Mārcis Jēgers.
Saules apdegumu dziedēšana: skābo krējumu labāk atstāt ēšanai
Pēc aizvadīto brīvdienu svelmes neviens vien šodien varētu būt attapies ar saulē apdegušu ādu, kas nepatīkami sūrst un kņud. Kā rīkoties saules apdeguma gadījumā, LSM.lv skaidroja dermatologs un biedrības “Dermatologi pret ādas vēzi” vadītājs Raimonds Karls.
Psihisko veselību sev un līdzcilvēkiem aicinās pieskatīt kampaņā
 Lai mazinātu ar psihisko veselību saistītos aizspriedumus, stāstītu par biežāk sastopamajiem psihiskās veselības sarežģījumiem un to, kā ar tiem sadzīvot, kā arī mudinātu meklēt palīdzību to risināšanā, Veselības ministrija uzsāk kampaņu “Viss ir Norm.a”, informēja veselības ministres Ilzes Viņķeles padomniece Marta Krivade.
Latvijā veikts pētījums: Atlabšanai pēc cīņas ar vēzi palīdz spēka treniņi
Pasaules mēroga panākumus izdevies gūt Latvijā veiktam pētījumam par fizisko aktivitāšu ietekmi uz vēža ārstēšanu. Tā laikā sievietes, kas ārstējas no krūts vēža, aktīvi darbojās trenažieru zālē, un muskuļu masas uzaudzēšana viņām palīdzēja ātrāk atgūties pēc ķīmijterapijas un audzēja izgriešanas. Tagad ar šiem atklājumiem dalās starptautiski medicīnas žurnāli un arī sporta medicīnas koledžas ārpus Latvijas.
Donoru dienās aicina ziedot asinis
Jūtami samazinoties asins komponentu rezervēm, ziedot asinis aicina Valsts asinsdonoru centrs. Donoru dienās šonedēļ īpašie asinsdonoru autobusi sastopami pie lielākajiem Rīgas tirdzniecības centriem, un tie dosies arī ārpus galvaspilsētas. Koronavīrusa dēļ autobusu izbraucieni tikpat kā tika atcelti, tāpēc tagad donori īpaši aicināti sasparoties un asins rezerves papildināt.
Siguldas slimnīcā sniegs rehabilitāciju insulta pacientiem
Sadarbojoties Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcai (RAKUS) un Siguldas kolēģiem, pacienti pēc insulta atveseļošanos par valsts naudu varēs turpināt Siguldā. Sadarbību rehabilitācijas jomā iecerētas sākt jau augustā.
Angiogrāfijas laboratorija Daugavpils slimnīcā uzsākusi diennakts uzņemšanu
Daugavpils Reģionālās slimnīcas (DRS) Angiogrāfijas laboratorija, kas sniedz palīdzību visas Latgales iedzīvotājiem, tagad darbojas diennakts režīmā. Līdz šim šādas diennakts laboratorijas Latvijā bija tikai Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā un “Gaiļezerā”. Mediķi, ievadot kontrastvielu, nosaka trombu atrašanās vietu – jo ātrāk tas tiek izdarīts, jo lielākas pacientam, kurš pārcieš infarktu, izredzes izveseļoties. Iepriekš šo speciālistu pakalpojumi bija pieejami tikai dienas laikā – trūka cilvēku un resursu.