Dzīve & stils / Veselība
Konsultatīvā tālruņa mediķi redz problēmu: cilvēkiem mājās nav elementāru bezrecepšu zāļu
Veselības problēmu gadījumos pēc plkst.17 darba dienās līdz pat plkst.8 no rīta, bet brīvdienās un svētku dienās visu diennakti telefoniski konsultācijas sniedz ģimenes ārsti. Viņi savu astoņu gadu darba laikā saskatījuši vienu būtiski problēmu – bieži vien cilvēkiem, kuri vēršas pēc palīdzības, mājās nav elementāru bezrecepšu medikamentu un līdzekļu, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.
Mūziķis Lauris Valters ar dziesmu aicina uz aktīvu dzīvesveidu
Mūziķis Lauris Valters piedāvā klausītājiem enerģijas pilnu dziesmu “Tiekamies kustībā”, kas tapusi, iedvesmojoties no Lielvārdes novada biedrības "Visa veida kustība", kas apvieno novada iedzīvotājus sportiskās aktivitātēs, sniedzot iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku.
Ērču aktivitāte ir līdzīga kā pērn; ap 25% ērču konstatē borēlijas
Šogad ērču aktivitāte ir līdzīga kā pērn, secina Latvijas Infektoloģijas centrs. Aptuveni 25% no centra laboratorijā līdz šim pārbaudītajām ērcēm konstatēta Laimas slimība - tās pārnēsā spirohetas borēlijas, kas  izraisa Laimas boreliozi . Savukārt aptuveni viens procents ērču inficētas ar encefalītu.
Vasaras skolā Pelčos māca izprast bērnus ar autismu un tiem palīdzēt
Kā saprast bērnu, kuram ir autisms, kā izprast viņa uzvedību, miega un ēšanas traucējumus un, to zinot, palīdzēt bērnam attīstīties un iekļauties sabiedrībā – šie jautājumi ir uzmanības lokā Eiropas Lietišķās uzvedības asociācijas rīkotajā vasaras skolā, kas šonedēļ notiek Kuldīgas novada Pelčos.
Aug no elektrotraumām bojāgājušo skaits
Vads, kam nodilusi izolācija, matu fēns ar sabojātu slēdzi vai neizolēta durvju zvana poga var kļūt ne tikai par nopietnu elektrotraumas avotu, bet arī nāves izraisītāju. Ik gadu no elektrotraumām Latvijā mirst vairāk nekā seši cilvēki, šogad šādi no dzīves aizgājuši jau četri. Speciālisti uzsver – aizvien sabiedrība cenšas būt taupīga, taču, ja runa ir par elekroiekārtām, dažu eiro ietaupījums nevar atsvērt zaudētu dzīvību.
Projektā aicina ģimenes cīnīties ar lieko svaru
Arvien vairāk bērniem un pieaugušajiem ir liekais svars. Lai veicinātu veselīgu dzīvesveidu, projektā "Mēs par veselīgu Rīgu" piedāvā iepazīties ar veselīgu dzīvesveidu. Pakalpojums tiek piedāvātas ģimenēm, kurās tiek konstatēts liekais svars.
Ar stipendiju Daugavpils cer piesaistīt jaunus zobārstus
Daugavpils domes deputāti apstiprinājuši grozījumus pašvaldības saistošajos noteikumos, kas paredz pilnībā segt izglītības izdevumus topošajiem stomatologiem. Pieteikties šai programmai var pat pirmā kursa studenti. Limitētā summa vienam studentam nepārsniegs 12 000 eiro, bet kopējā summa, ko atvēl šai programmai Daugavpils dome, ir 60 tūkstoši eiro. Savukārt topošajam zobārstam jāapņemas nākamos 10 gadus strādāt Daugavpils zobārstniecības poliklīnikā pilnu darba slodzi un puse no sava darba laika jāvelta tieši bērnu zobārstniecībai.
Mediķi neiesaka uzturēties saulē karstākajā dienas laikā
Līdz ar spēcīgo anticiklonu ir samazinājies ozona slāņa biezums, līdz ar to ultravioletais starojums ir spēcīgāks, nekā parasti ap šo laiku. Pēcpusdienā tas sasniedz sesto līdz septīto līmeni, kas mūsu platuma grādiem ir augsts un tādējādi var gūt apdegumus pat pusstundas laikā, īpaši ja cilvēks atrodas pie ūdens.
Pēdējo dienu pirms remonta Preiļu slimnīcā uzņems grūtnieces
Šodien ir pēdējā diena, kad pirms remonta Preiļu slimnīcas ginekoloģijas un dzemdību nodaļa uzņems grūtnieces. Nodaļas remonts šobrīd ir plānots līdz 4. augustam. Tā laikā atvaļinājumā dosies arī personāls, un slimnīca šajā laikā iesaka izvēlēties citas tuvākās esošās veselības aprūpes iestādes.
Rēzeknes slimnīcā atkārtoti atsaka palīdzību akūtai pacientei
Rēzeknes slimnīcas ārsts Georgijs Tihonovs, kurš reiz jau aizsūtījis mājās smagi slimu infarkta pacientu un tagad par to tiek tiesāts, iespējams, atkal pieļāvis līdzīgu situāciju. Nepiesaistot neirologu, naktī uz piektdienu, 19. jūliju, no Rēzeknes uzņemšanas nodaļas izrakstīta paciente ar insulta pazīmēm. Tikai pēc ģimenes pūlēm, slimnieci nogādājot Daugavpils slimnīcā, piesaistīta insulta vienība, kura konstatējusi diagnozi – insults.
Ogu un dārzeņu gatavošanās laikā iesaka patērēt daudzveidīgus kokteiļus
Par spīti drēgnajiem laika apstākļiem vietējo ogu un dārzeņu nogatavošanās rit pilnā sparā. Katru dienu ēst zemenes vai jāņogas, vai upenes negribas, lai cik tas arī būtu veselīgi. Tomēr ir kāds paņēmiens, kā mūsu organismam tik nepieciešamās ogas, augļus un dārzeņus iekļaut savā ikdienas ēdienkartē. Latvijas Televīzija devās pie diētas ārsta Ata Tupiņa skaidrot, kā pagatavot veselīgus kokteiļus.
Samazinās dzīvsudrabu saturošu plombu izmantošanu zobārstniecībā
Valdība sēdē otrdien, 2. jūlijā, apstiprināja Veselības ministrijas (VM) sagatavoto plānu, lai turpmākajos gados samazinātu amalgamas jeb tā dēvētās dzīvsudraba plombas izmantošanu zobārstniecībā. Mērķis ir aizsargāt vidi no piesārņojuma ar dzīvsudrabu, informē VM.
Jaunākie
Interesanti