Dzīve & stils / Veselība
Insulta pacientu skaits Latvijā nemazinās
Ik gadu 29. oktobrī tiek atzīmēta Pasaules insulta diena. Lai arī par insulta riskiem un seku nopietnību runā itin bieži, tomēr situācija nemainās un insulta slimnieku skaits Latvijā pēdējo gadu laikā būtiski nav mazinājies. Par cēloņiem LTV raidījumā “Rīta Panorāma” skaidroja Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PKUS) Neiroloģijas nodaļas vadītāja, asociētā profesore Evija Miglāne un slimnīcas Insulta vienības ārsts Kristaps Jurjāns.
Suši analīzes: cik veselīga patiesībā ir šī uzkoda?
No Japānas nākušo uzkodu suši, kas iemantojusi popularitāti arī Latvijā, mēdz uzskatīt par veselīgu un diētisku ēdienu. Lai noskaidrotu, kā ir patiesībā, Latvijas Televīzijas raidījums “Pārtikas revidents” zinātniskā institūta “BIOR” laboratorijā iesniedza Latvijā iecienītāko suši komplektu “Philadelphia Maki” no populārākajiem suši restorāniem “Gan Bei” un “Tokyo City”. Abas suši maltītes tika salīdzinātas ar latviešiem ierastāku pusdienu komplektu no restorāna “Daily”.
Veic Latvijā līdz šim nebijušu kombinētu mugurkaula traumu operāciju
Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas (TOS) Mugurkaula un locītavu ķirurģijas centra ķirurgi pirmo reizi Latvijā ir veikuši maksimāli saudzīgu (mazinvazīvu) un efektīvu ķirurģisku ārstēšanu pacientam ar vairākiem mugurkaula lūzumiem vienlaicīgi, informēja TOS pārstāve Elīna Tolokonceva.
Covid-19: Kas jāzina par dezinfekcijas šķidrumiem
Veikalos iespējams iegādāties ļoti dažādus dezinfekcijas šķidrumus ar ļoti dažādu sastāvu. Kam ir jābūt dezinfekcijas līdzekļu sastāvā, lai tie patiesi palīdzētu cīņā ar Covid-19 izplatību?
Ātro maltīšu analīzes: realitātē sāls daudzums ir lielāks par norādīto
Sāls palīdz nodrošināt dažādus organisma procesus, taču mūsdienās ar pārtiku to uzņemam par daudz. Viens no lielākajiem sāls avotiem ir ātro apkalpošanas restorānu maltītes. Laboratorijā pētot sāls daudzumus četrās Latvijā populārāko ātrās ēdināšanas iestāžu maltītēs, atklājās, ka “Lido” un “McDonalds” maltītēs realitātē ir teju par gramu sāls vairāk, nekā norādīts, savukārt “Circle K” hotdogā – tas ir gandrīz divreiz lielāks, atklāj raidījums “Pārtikas revidents.
Kardiologs Trušinskis: Sirds slimniekiem ar dzīvesstila maiņu sokas grūti
Speciālisti bieži atgādina, ka cukura diabēta ārstēšanas stūrakmens ir veselīga ēšana un kustības, proti, dzīvesstils, taču ar tā maiņu pacientiem klājas grūti kā Latvijā, tā visā pasaulē, Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" norādīja Hipertensijas un aterosklerozes biedrības prezidents, kardiologs Kārlis Trušinskis un biedrības „parsirdi.lv” vadītāja Inese Mauriņa.
Smalkmaizīšu analīzes: kuras ir neveselīgākās?
Lai arī smalkmaizītes ir plaši pieejamas, uztura speciālisti uzsver, ka tas noteikti nav ikdienas ēdiens un to sastāvā jāpievērš uzmanība cukura, tauku, ogļihidrātu, kā arī transtaukskābju daudzumam. Cik treknas un saldas patiesībā ir Latvijā populārākās smalkmaizītes, atklāj Latvijas Televīzijas raidījums “Pārtikas revidents.”
Cistiskās fibrozes paciente Alise izstājas no plaušu transplantācijas gaidītāju saraksta
Cistiskās fibrozes paciente Alise Kukaine ir izstājusies no plaušu transplantācijas gaidītāju saraksta. Viņas veselības stāvoklis šovasar pasliktinājies, bet valsts četru gadu laikā nav spējusi iestāties kādā no organizācijām, kas dotu lielākas cerības donora orgānu iegūt. Veselības ministrijā gan skaidro, ka process ir ļoti ilgs. Un savas korekcijas ieviesis arī koronavīrusa laiks.