Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Veselība
Sākas pieteikšanās Paula Aldiņa stipendijai infektoloģijā
Medicīnas studenti un rezidenti līdz 2021. gada 10. oktobrim varēs pieteikties Paula Aldiņa piemiņas stipendijai infektoloģijā. Stipendiju viena tūkstoša eiro apmērā piešķirs par izcilu pētniecisku vai praktisku darbu ar infekcijas slimībām saistītā medicīnas, farmācijas vai sabiedrības veselības jomā, informēja akadēmiskā vienība "Austrums".
Kā novērst locītavu deformāciju laikus? Skaidro ārsti
Locītavu deformācijas gadījumā ne vienmēr ārstēšana ir tikai ķirurģiska, ļoti daudz palīdz ārstnieciskā vingrošana, fizikālā terapija, kā arī svara samazināšana, taču nekādā gadījumā nav pieļaujama pašārstēšanās, Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" skaidroja  “Aiwa Clinic” traumatologs ortopēds Visams Rafaels.
Kā palīdzēt pārvarēt bailes no vakcīnas pret Covid-19?
Bažas un izteiktas bailes par vakcīnas ietekmi uz veselību vai pat dzīvību – ar šādu reakciju ģimenes ārsti sastopas visbiežāk, uzrunājot pacientus, kuri vēl nav pieņēmuši lēmumu vakcinēties pret Covid-19. Kā palīdzēt cilvēkiem pārvarēt šo baiļu sajūtu?
Četri cilvēki smagi saindējušies ar zaļo mušmiri 
Rīgas Austrumu slimnīcas Toksikoloģijas un sepses centrā nonākuši četri vienas ģimenes locekļi, kuri saindējušies ar zaļo mušmiri – indīgāko sēni pasaulē. Mediķi un dabas pētnieki norūpējušies arī par tendenci sociālajos tīklos. Sēņotāji publicē neskaidras fotogrāfijas un nepilnīgas ziņas par atrastajām sēnēm, tā nevilšus citiem radot maldīgu priekšstatu par sēnes nekaitīgumu. 
«Skalbes» krīžu tālrunim jauns numurs – 116 123
Biedrības “Skalbes” diennakts krīžu tālrunis turpmāk pieejams, zvanot uz numuru 116 123. Tas ir vienots krīzes tālruņa numurs visā Eiropas Savienībā (ES), līdzīgi kā ārkārtas palīdzības izsaukuma numurs 112, Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” skaidroja biedrības “Skalbes” direktors Raivo Vilcāns.
Acu ārste: Fiziskā slodze ir veselīga arī acīm
Strādājot attālināto darbu pie datora, svarīgi ik pēc 20 minūtēm izvingrināt acis, vismaz divarpus stundas uzturēties ārā, bet trešo daļu no diennakts veltīt sev, lai organismam nodrošinātu psihoemocionālo līdzsvaru, Latvijas Radio "Kā labāk dzīvot" stāstīja acu ārste, optometriste Anda Balgalve, fiziskās izaugsmes treneris Roberts Radičuks un ārste psihoterapeite Gunta Andžāne.
Modernās tehnoloģijas palīdz kaulu lūzumu ārstēšanā
Ļoti ilgi lauztus kaulus fiksēja tikai ar ģipsi. Tomēr šobrīd šim materiālam uzradusies plaša un spēcīga konkurence. Visskaļāk izskanējis 3D printeru radīto fiksatoru uzvaras gājiens. Tomēr arī šī metode nebūt nav vienīgais jauninājums šajā jomā – attīstība notiek nepārtraukti. Jaunas metodes un pieejamie materiāli ir gan lūzumu fiksācijas jomā, gan arī diagnostikā. Tomēr, neskatoties uz visu, ārsti ir pārliecināti – vismaz tuvākajā nākotnē ierastais ģipsis traumatologu–ortopēdu darba kabinetus vēl nepametīs.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt