Dzīve & stils / Veselība
Melanomas piesardzības kampaņā aicina pensionārus un mazturīgos uz bezmaksas pārbaudēm
Melanomas piesardzības mēneša ietvaros rīko akciju, lai atgādinātu par drošu sauļošanos un palīdzētu pacientiem, informē biedrībā „Soli priekšā melanomai”. Tas ir agresīvs un grūti ārstējams ādas vēža veids, kur ļoti svarīga ir agra diagnostika. Akcijā šonedēļ pensionāri un mazturīgie var veikt bezmaksas pārbaudes pie dermatologa “Veselības centrā 4”. Lai arī šobrīd pieņem mazāk pacientus dienā, dermatologi esot pieejami un garās rindās nav jāgaida.
Insulta slimniekiem Latvijā rada digitālu rehabilitācijas asistentu
Eiropas Insulta dienā pacientiem kļuvusi pieejama Latvijā radīta inovatīva attālinātas rehabilitācijas rīka "Vigo" pirmā versija. Tā kā rehabilitācijas iespējas klātienē pie speciālistiem ir ierobežotas, jo īpaši COVID-19 krīzes laikā, šāds digitāls rīks palīdzēs atgūt vai vismaz uzlabot veselību tūkstošiem cilvēku, norādīja uzņēmuma LMT pārstāve Elīna Līdere.
Vai antivielu testi palīdzēs noteikt Covid-19 patieso izplatību
Vairākās valstīs sākusies iedzīvotāju masveida testēšana, lai noteiktu antivielas pret koronavīrusu. Ideālā gadījumā šādas pārbaudes var palīdzēt pasaulei atgriezties normālā stāvoklī, kad veselie strādā, bet slimie ir izolēti un ārstējas. Testēšana pagaidām vēl ir nepilnīga, taču pagaidām tas ir vienīgais instruments, lai noteiktu epidēmijas mērogu, izsekotu tās attīstībai un, visbeidzot, plānotu valdību rīcību.
Vai inficēšanos ar Covid-19 var veicināt kondicionētājs? Atbild speciālisti
Vai inficēšanos ar Covid-19 var veicināt kondicionētājs? Kas jāņem vērā pēc tam, kad būs mīkstināti pulcēšanās ierobežojumi? Un kāpēc aizsargcimdu lietošana nav lietderīga ikdienā? Tie ir daži no LTV skatītāju uzdotajiem jautājumiem, uz kuriem sniedz atbildes speciālisti un institūcijas, kas atbildīgas par cīņu ar Covid -19.
Kā Covid-19 maina mūsu psiholoģiju
Globālā krīze, kuru izraisījusi koronavīrusa pandēmija, nevar neietekmēt mūsu psiholoģisko stāvokli. Sāpes par tuvinieku zaudēšanu, bailes saslimt, ekonomikas lejupslīdes perspektīva – tas viss "spiež uz psihi". Vai mūs maina pandēmija, un, ja maina, tad tieši cik daudz un kādas būs sekas?
Ievērojami pieaudzis sadzīves traumu skaits
Cilvēkiem atrodoties mājās pašizolācijā un veicot gan remontu, gan dārza darbus, ievērojami pieaudzis sadzīves traumu skaits. Rīgas Austrumu slimnīcas Rokas un plastiskās ķirurģijas nodaļas ārsti ik dienu sniedz palīdzību sešiem līdz astoņiem cietušajiem. Turklāt jebkura operācija iespējama tikai tad, kad ir noskaidrots, vai pacients nav Covid-19 pozitīvs. Inficētos operē aizsargtērpos.
«Zoom nogurums». Kāpēc attālinātas sapulces var nogurdināt īpaši?
Acu kontakta un neverbālas valodas trūkumus – tas ir viens no iemesliem, kādēļ attālinātas sapulces “Zoom” un citās tiešsaistes platformās var būt īpaši nogurdinošas, Latvijas Radio raidījumā “Zināmais nezināmajā”  stāstīja Rīgas Stradiņa universitātes Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedras asistente, Militārās medicīnas pētījumu un studiju centra pētniece, doktorante Kristīne Šneidere.