Dzīve & stils / Veselība
Ārste: Vasarās biežāk dzirdam sūdzības par dedzināšanu jeb atviļņa slimību
Vasarās biežāk izskan pacientu sūdzības par dedzināšanu aiz krūškurvja, sūdzības par skābām grēmām un skābu saturu – tās ir tipiskas sūdzības tā dēvētajai atviļņa slimībai, kas ir samērā bieži novērota. Tā Latvijas Radio 2 padomu ciklā "Dzīvo vesels" sacīja iekšķīgo slimību speciāliste, gastroenteroloģe un endoskopijas speciāliste Ilona Vilkoite.
Ārste: Aritmijas gadījumos nav pieļaujama pašārstēšanās
Aritmijas pacienti mēdz piedzīvot, ka sirds ritma traucējumi kādu laiku neliek par sevi manīt, tomēr pavisam aizmirst to, ka aritmija bijusi, nevar. Tāpat aritmijas gadījumos nav pieļaujama pašārstēšanās, jo tā ir nopietna saslimšana, kas var radīt nopietnas sekas. Tā Latvijas Radio 2 padomu ciklā "Dzīvo vesels" skaidroja kardioloģe Anita Kozlovska.
Slēptie menopauzes simptomi. Kādi tie var būt
Menopauze nāk kopā ar dažādiem slēptiem simptomiem, kurus sievietes bieži ar to nesasaista. Menopauze nozīmē ne tikai izmaiņas mēnešreizēs vai karstuma viļņus, bet izmaiņas arī kardiovaskulārajā sistēmā, kaulu struktūrā, ādas novecošanos un citus simptomus, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” skaidroja MFD galvenā ginekoloģe Ingrīda Circene. 
Kardiologs Ērglis: Sirds mazspējas slimnieku skaits ir arī valsts labklājības rādītājs
Jo valstī dzīvojošo cilvēku mūžs ir ilgāks, jo lielāks ir sirds mazspējas slimnieku skaits, Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" norādīja kardiologs, profesors Andrejs Ērglis. Savukārt kardioloģe Ginta Kamzola skaidroja – iespēja, ka cilvēkiem līdz 40–50 gadu vecumam ir izteikta sirds mazspēja, ir ārkārtīgi maza, taču tā pieaug ar vecumu.
Kā sargāt acis ar pareizi izvēlētām saulesbrillēm. Skaidro optometriste
Saules stari var negatīvi ietekmēt arī mūsu redzi. Tas, ko ieskatoties saules staros, varētu būt sajutis ikkatrs, ir apžilbšana, Latvijas Televīzijas raidījumā "Revidents" skaidroja optometriste Evija Barkāne, norādot, ka tāpēc svarīgi ir izvēlēties saulesbrilles ar ultravioleto (UV) staru filtru. Nozīme ir arī tam, kādā krāsā ir izvēlēto saulesbriļļu lēcas.
Ārste: Gulēt garas diendusas veselam pieaugušam cilvēkam nav ieteicams
Dienas laikā veselam pieaugušam cilvēkam pieļaujams gulēt līdz pusstundai, un tikai tad, ja tas ļoti nepieciešams, Latvijas Radio raidījumā "Vai tas ir normāli" norādīja ārste psihiatre, medicīnas doktore Natālija Bērziņa, skaidrojot, ka īpaši nav ieteicams gulēt vairākas stundas dienas laikā, jo tas var ietekmēt miegu, kā arī pēc pamošanās var rasties smaguma sajūta galvā un ķermenī.
No saules jāsargā arī mati. Kā to darīt
Gadu gaitā daudz tiek runāts par to, ka, ilgstoši uzturoties saulē, īpašas rūpes jāpievērš pienācīgai ādas aizsardzībai. Taču ne mazāk svarīgi ir parūpēties arī par matiem, kas saules ietekmē kļūst sausāki un trauslāki, kā arī izbalo, Latvijas Televīzijas (LTV1) raidījumā “Revidents” skaidroja dermatoloģe un triholoģe Sandra Vizule.
Vecmāte Agnese Lemeševska par savu profesiju: Darbs ir grūts, bet ļoti skaists
Pasaulē ceturtdien, 5. maijā, tiek atzīmēta Starptautiskā vecmāšu diena. Šāda profesija pastāv vien pēdējos aptuveni simts gadus, jo tās priekšgājējas bija pirtnieces un zāļu sievas. Šobrīd Latvijā ir aptuveni 500 vecmātes. Viena no viņām Agnese Lemeševska par savu profesiju stāstīja, ka darbs ir grūts, bet ļoti skaists.
Kā un kāpēc āda jāsargā no saules. Skaidro dermatoloģe
Jebkura atrašanās saulē ilgāk par 20 minūtēm jau ir sauļošanās, Latvijas Televīzijas (LTV1) raidījumā “Revidents” pauda dermatoloģe un triholoģe Sandra Vizule. Lai saules izraisīti apdegumi sadzītu, nepieciešams vismaz viens mēnesis, kura laikā āda būs jūtīgāka pret apkārtējo vidi.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt