Dzīve & stils / Veselība
Onkoloģijas centrā sievietei izoperēts 15 kilogramus smags audzējs
Latvijas Onkoloģijas centrā kādai sievietei veikta liposarkomas operācija, kuras laikā ārstiem izdevies izoperēt 15 kilogramu smagu audzēju. Grūtā un ilgā operācija bija iespējama tikai tāpēc, ka audzējs nebija veidojis metastāzes. Ārstus gan pārsteidz ne vien audzēja izmērs, bet arī tas, ka sieviete mediķu palīdzību nelūdza divus gadus. Viņa ārstējās pati ar zāļu tēju palīdzību. 
«Ziedot.lv» aicina pieteikties, ja nepieciešams atbalsts paliatīvai aprūpei
Ne vien īpašo šķidro pārtiku, bet arī paladziņus un pieaugušo autiņbikses, fizioterapeitu mājās, medicīnas transportu un psihologa atbalstu visai ģimenei tagad iespējams segt tiem, kuri vēršas labdarības organizācijā "Ziedot.lv" un lūdz palīdzību paliatīvās aprūpes nodrošināšanā. Labdarības maratons "Dod pieci!" oficiāli noslēdzās 7. janvārī un kopumā tajā saziedoti 443 000 eiro, bet no gada vidus vismaz specializēto pārtiku beidzot sola apmaksāt valsts.
Vidusjūras diēta – sirds veselībai piemērota ēdienkarte
Uztura piramīdās saldumiem atvēlēts pavisam neliels daudzums, bet graudaugi ir pamatu pamatā. Taču jāsaka, daudz precīzākās ietver vēl kādu slāni – tikpat svarīgi, kā ēst, mums ir arī aktīvi kustēties, socializēties un atpūsties. Tie ir Vidusjūras diētas pamatprincipi, un tas nav stāsts par to, ka jāēd būtu tikai Vidusjūras produkti.
Paaugstināts holesterīna līmenis var būt arī iedzimts
Bieži nākas dzirdēt, ka augsts holesterīna līmenis ir sekas tam, ka neveselīgi ēdam, maz kustamies un smēķējam. Lai arī vairumam cilvēku tie patiešām ir galvenie iemesli, paaugstināts holesterīna līmenis var arī būt iedzimts.
Šogad cilvēki aktīvāk ziedojuši asinis nekā pērn
Asins donoru atsaucība šogad bijusi ļoti liela, bet arī ārstniecības iestāžu pieprasījums pēc asins komponentēm ir proporcionāli audzis, līdz ar to medijos bieži dzirdams aicinājums ziedot konkrētas asins grupas asinis.
«Dod pieci!» Čiekurmens un «Triānas parks» viesojas bērnu slimnīcā
Labdarības maratona “Dodo pieci!” pēdējā dienā, 23. decembrī, “Dod pieci!” aģents Čiekurmens kopā ar grupu “Triānas parks” viesojās Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Paliatīvās aprūpes dienestā, lai pateiktos personālam par smago un nozīmīgo darbu, rūpējoties par pacientu veselību un pienācīgu aprūpi mūža nogalē.
«Dod pieci!» ziedojumi jau nodrošina speciālo pārtiku neārstējami slimiem cilvēkiem
Pirmo reizi labdarības maratona "Dod pieci!" vēsturē ziedotie līdzekļi tiek likti lietā vēl pirms maratona noslēguma. Kā stāsta "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta – paliatīvās aprūpes pacientu ģimenes piesakās palīdzībai un speciālā šķidrā pārtika tiek nodrošināta pēc iespējas ātri. Šī gada ziedojumi nodrošinās pilnvērtīgu uzturu neārstējami slimajiem cilvēkiem, kuri vairs nevar paēst paši, kā arī citu paliatīvās aprūpes atbalsta terapiju.