Dzīve & stils / Veselība
Aug no elektrotraumām bojāgājušo skaits
Vads, kam nodilusi izolācija, matu fēns ar sabojātu slēdzi vai neizolēta durvju zvana poga var kļūt ne tikai par nopietnu elektrotraumas avotu, bet arī nāves izraisītāju. Ik gadu no elektrotraumām Latvijā mirst vairāk nekā seši cilvēki, šogad šādi no dzīves aizgājuši jau četri. Speciālisti uzsver – aizvien sabiedrība cenšas būt taupīga, taču, ja runa ir par elekroiekārtām, dažu eiro ietaupījums nevar atsvērt zaudētu dzīvību.
Projektā aicina ģimenes cīnīties ar lieko svaru
Arvien vairāk bērniem un pieaugušajiem ir liekais svars. Lai veicinātu veselīgu dzīvesveidu, projektā "Mēs par veselīgu Rīgu" piedāvā iepazīties ar veselīgu dzīvesveidu. Pakalpojums tiek piedāvātas ģimenēm, kurās tiek konstatēts liekais svars.
Ar stipendiju Daugavpils cer piesaistīt jaunus zobārstus
Daugavpils domes deputāti apstiprinājuši grozījumus pašvaldības saistošajos noteikumos, kas paredz pilnībā segt izglītības izdevumus topošajiem stomatologiem. Pieteikties šai programmai var pat pirmā kursa studenti. Limitētā summa vienam studentam nepārsniegs 12 000 eiro, bet kopējā summa, ko atvēl šai programmai Daugavpils dome, ir 60 tūkstoši eiro. Savukārt topošajam zobārstam jāapņemas nākamos 10 gadus strādāt Daugavpils zobārstniecības poliklīnikā pilnu darba slodzi un puse no sava darba laika jāvelta tieši bērnu zobārstniecībai.
Mediķi neiesaka uzturēties saulē karstākajā dienas laikā
Līdz ar spēcīgo anticiklonu ir samazinājies ozona slāņa biezums, līdz ar to ultravioletais starojums ir spēcīgāks, nekā parasti ap šo laiku. Pēcpusdienā tas sasniedz sesto līdz septīto līmeni, kas mūsu platuma grādiem ir augsts un tādējādi var gūt apdegumus pat pusstundas laikā, īpaši ja cilvēks atrodas pie ūdens.
Asociācija: Latvijā ik gadu atklāj ļoti daudz prostatas vēža gadījumu
Latvijā prostatas vēzis saslimstības ziņā dala pirmo vietu ar plaušu vēzi – katru gadu tiek atklātas aptuveni 1000 jaunas saslimšanas ar prostatas vēzi, un tas ir ļoti daudz. To Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Latvijas Urologu asociācijas prezidents, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas urologs Pēteris Vaganovs.
Izglītos par ēnu ekonomiku veselības aprūpes nozarē
Veselības ministrija (VM) un tās padotības iestādes informēs un izglītos sabiedrību par ēnu ekonomiku veselības aprūpē, kā arī centīsies veicināt darījumu apliecinošo dokumentu izsniegšanu par pakalpojumiem. To liecina trešdien, 14. novembrī, parakstītais starpnozaru sadarbības memorands  par ēnu ekonomikas apkarošanu veselības nozarē.
Ar informatīvu pasākumu Rīgas Centrāltirgū atzīmēs Pasaules diabēta dienu
Trešdien, 14. novembrī, visā pasaulē tiek atzīmēta diabēta diena. No pulksten diviem pēcpusdienā Rīgas Centrāltirgū notiks Pasaules diabēta dienai veltīta informatīva akcija, kuras laikā būs iespējams iepazīties ar šo slimību un uzzināt vairāk par tās izpausmēm. Tāpat pasākumā būs iespējams konsultēties ar ārstiem.
Atklāt nezināmo par Latvijas Neatkarības karu. Intervija ar vēsturnieku Ēriku Jēkabsonu
“Latvijas Neatkarības karu, kurā piedalījās 14 armijas un astoņi nacionālie formējumi, nevar saprast. To nevar saprast ne skolēns, ne students, ne bērns, ne vecs cilvēks, vienkārši neiezubrot to. Uz to ir jāskatās plašāk un saistībā ar notikumiem visā Eiropas reģionā, un viens no veidiem, kā uz to raudzīties, ir ar šo misiju, humanitāro organizāciju pārstāvju acīm, tas arī mums uz to liks paskatīties savādāk. Bet, pirmkārt, mums ir jāsaprot, ka uz to jāraugās kompleksi, nevis kā to dara skolās, mācot noteiktu klašu skolēniem tikai Latvijas vēsturi,” intervijā Latvijas Radio 6 Latvijas Universitātes (LU) radio NABA raidījuma “Vēstures ķīlis” vadītājam Kārlim Silam stāsta LU Vēstures un filozofijas fakultātes profesors Ēriks Jēkabsons.
Tējas, piena un rīsu sēne: Garšīgs, veselīgi un atspirdzinoši
Tad, kad dārzā vairs neko audzēt nav iespējams, jādomā plāns B. Un galu galā, kāpēc neaudzēt istabā sēnes. Tējas sēni audzē milzīgos traukos, lielos daudzumos, lai gala beigās iegūtu visnotaļ garšīgu, veselīgu un atspirdzinošu dzērienu. Lai pagatavotu šo dzērienu mājās, vajadzīga tikai pati sēne. Nosaukums “sēne” iegūts galvenokārt vizuālā tēla dēļ.
Pēc smēķēšanas atmešanas nodarbībām netikumu atmet katrs trešais
Pēc smēķēšanas atmešanas nodarbībām netikumu atmet katrs trešais. Veselības ministrijas īstenotais projekts ilgst jau vairākus mēnešus un turpināsies līdz martam. Līdz šim smēķēšanas atbalsta grupās Latvijā iesaistījušies ap 360 cilvēku, un uz šo brīdi izmaksas bijušas ap 40 tūkstošiem eiro.