Dzīve & stils / Veselība
Aicinājumiem uz mamogrāfiju maza atsaucība
Valsts ir atsākusi aicināt sievietes uz krūšu izmeklējumu mamogrāfiju. Tā ir visprecīzākā metode, kas ļauj atklāt izmaiņas krūtīs vēl pirms tās ir pamanāmas analīzēs vai ar citu metodi. Ja izmaiņas tomēr ir ļaundabīgas, dažu milimetru lielu audzēju Latvijas Onkoloģijas centrā ir iespējams izņemt tā, ka sieviete par to var aizmirst un dzīvot laimīgi tālāk. Taču, lai gan ārkārtējās situācijas ierobežojumi izmeklējumu ziņā ir atcelti, tikai retā atsaucas aicinājumam pārbaudīties. Ārstus šī pasivitāte ļoti uztrauc. 
Vismaz puskilograms augļu un dārzeņu dienā. Izstrādāti jauni veselīga uztura ieteikumi pieaugušajiem
Lai Latvijas iedzīvotāji lietotu veselīgāku uzturu, Veselības ministrija ir izstrādājusi jaunus veselīga uztura ieteikumus pieaugušajiem, informēja ministrijas pārstāve Anna Strapcāne. Lai veicinātu izpratni par to, cik daudz un kāda veida produktus būtu ieteicams iekļaut uzturā, vadlīnijās iekļauts ieteikums ikdienas maltītes gatavot pēc tā saucamā dalītā šķīvja principa, kā arī sniegti piemēri par to, kas ir viena pārtikas produktu grupas vai pārtikas produkta porcija. 
Latviešu pētniece Lielbritānijā: Latvijai jāpiedomā par starptautisko reputāciju klīnisko pētījumu jomā
Vienīgais veids, kā uzvarēt koronavīrusu un atgriezties normālā dzīvē, ir radīt efektīvu vakcīnu un atrast zāles, kas ārstē jau saslimušos. Ik pa brīdim arī parādās ziņas medijos par jaunas vakcīnas vai zāļu izmēģināšanu klīniskajos pētījumos. Taču kādēļ ārsti tās neizmanto, kādēļ netiek glābtas dzīvības? Atbildēt uz šiem un daudziem citiem jautājumiem LSM.lv aicināja Daci Dimzu-Džonsu - klīnisko pētījumu vadītāju Mančestras slimnīcu grupā.
Līdz kolektīvajai imunitātei pret Covid-19 vēl tālu
Viena no stratēģijām cīņā ar koronavīrusu ir tāda, ka faktiski nekāda cīņa nenotiek. Šādā gadījumā likme ir uz to, ka, ja lielākajai daļai iedzīvotāju ļauj inficēties un izslimot, sabiedrībā izveidojas kolektīvā imunitāte, kas aizsargās visus. Taču, kā rāda masveida testēšanas rezultāti, pat visvairāk cietušajās pilsētās un reģionos izslimojušo īpatsvars pagaidām vēl ir ļoti mazs.
Vīrusa izplatības laikā jādezinficē arī telefoni
"Covid-19" saslimšanu dēļ īpaši daudz tiek runāts par personīgo higiēnu un roku mazgāšanu. Tīrības un dezinfekcijas aktualizēšanas laikā svarīgi atgādināt par mobilajām ierīcēm, kas tieši tāpat pelnījušas regulāru tīrīšanu.
VIDEO: Ieteikumi karantīnai inficētajiem un viņu tuviniekiem
Daudziem neizpratni raisa paziņojumi, ka saistībā ar koronavīrusu “Covid-19” karantīnu nu jau aptuveni 200 cilvēkiem Latvijā 14 dienas jāpavada izolēti. Ko viņi drīkst un ko nedrīkst? Bet, ja mājā ir arī pacients ar apstiprinātu “Covid-19” infekciju, neziņa ir vēl lielāka.
Bērnu slimnīcā veic Latvijā unikālu plaušu operāciju
Šogad pirmo reizi Latvijā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Bērnu ķirurģijas klīnikas ārsti veica četru operāciju ciklu bērniem ar iedzimtām plaušu patoloģijām - cistiskām malformācijām, pielietojot mazinvazīvo torakoskopijas metodi.
Anestēzijai - 60, bet intensīvās terapijas nozarei – 50 gadi
28. februārī liela un apaļa jubileja nozarei, bez kuras nav iedomājama ne sirds transplantācija, ne citas smagas operācijas. Anestēzijai sešdesmit, bet intensīvās terapijas nozarei – 50 gadi! Tās pamatlicēji Stradiņa slimnīcā atzīst, ka nu jau vai katru cilvēka orgānu uz brīdi iespējams aizstāt. Taču bez zinoša personāla arī visgudrākā ierīce ir tikai ierīce.   
Kā pasargāt sevi no koronavīrusa
Latvijā iedzīvotāji aizvien vairāk sāk satraukties par jaunā koronavīrusa “Covid-19” izplatības iespējamību. Visbiežāk cilvēki interesējas par to, kā sevi pasargāt no saslimšanas un kā laikus atpazīt bīstamo kaiti.
Bērnu slimnīcā veic sarežģītu operāciju pacientam ar kustību traucējumiem
Bērnu slimnīcas ārsti veikuši sarežģītu operāciju neiroortopēdijā, kas būtiski palīdz cerebrālās triekas pacientiem – atvieglo viņu ikdienas stāvokli, mazina sāpes, risina kopšanas grūtības un mazina ķermeņa disbalansu, līdz ar to tiek atvieglota viņu ilgstošā atrašanās ratiņkrēslā, informēja slimnīca.
Smagi slimam slimniekam «Stradiņa slimnīcā» atsaka paliatīvo aprūpi
Birokrātija, informācijas un atbalsta trūkums, emocionāla spriedze, izdegšana un bezspēcība – ar šādu realitāti cilvēki saskaras brīdī, kad nepieciešams tuviniekam ilgstoši nodrošināt paliatīvo aprūpi mājās. Larisai Jefremovai ir skaudras pieredzes stāsts par laiku, kad viņa kopa savu smagi slimo mammu Ņinu.
Nav jābūt perfektam, lai kustētos. Cilvēkiem ar invaliditāti pieejama adaptīvā fitnesa studija
Cilvēks ir radīts, lai kustētos. Bet kā sevi uzturēt formā, ja esi ratiņkrēslā? Mājās ne katrs var uzturēt sevi formā, un tas nav tik vienkārši arī trenažieru zālēs - cilvēks ratiņkrēslā nevar piebraukt un mijiedarboties ar inventāru. Par labu piemēru atzīstama cilvēkiem ar invaliditāti veidotā adaptīvā fitnesa studija “Designed To Live”, uz kuru LSM.lv devās noskaidrot, ko nozīmē adaptīvs fitness un kā tas var sniegt vienlīdzīgas iespējas.
Pētījums: depresija var dubultot sirds slimību risku
Depresija būtiski palielina risku saslimt ar kādu no kardiovaskulārajām slimībām – tā secināts pētījumā, kurā pirmo reizi Latvijā vērtēta depresijas un trauksmes izplatība pacientiem ar sirds asinsvadu slimībām un augstu kardiovaskulārās mirstības risku.