Dzīve & stils / Veselība
Kāpēc pirms Covid-19 vakcīnas individuāli nenosaka antivielu daudzumu?
Pašlaik Latvijā tiek runāts par revakcināciju jeb Covid-19 vakcīnas trešās devas nepieciešamību, taču vienlaikus izpaliek debates par iespēju pirms kādas kārtējās potēšanās noteikt antivielu daudzumu? Ar šādu jautājumu Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā  "4. studija" vērsās skatītājs Andris.  
Melanomas pacientu pārstāve: Pacienti mirst birokrātisku ierobežojumu dēļ
Situācija ar vēža ārstēšanu Latvijā ir kritiska, valstij joprojām trūkst ilgtermiņa plāna un informācijas par vēža pacientu veselības stāvokli, kā arī valsts apmaksājamo zāļu sarakstā netiek iekļautas jaunākas, efektīvākas zāles, lai gan kaimiņvalstīs šāda situācija ir atrisināta, LTV raidījumā "Rīta Panorāma" uzsvēra melanomas pacientu atbalsta biedrības "Soli priekšā melanomai" pārstāve Sondra Zaļupe.
Ko nozīmē pārslimot Covid-19? Skaidro infektoloģe
Ir pacienti, kuriem simptomi pēc izslimošanas turpinās gandrīz gadu, bet ir pacienti, kuri pārslimojuši viegli, sapriecājušies, izstāstījuši, ka Covid-19 nekas liels nav. Pēc mēneša vai diviem parādās pilnīgi negaidīti simptomi, kas var būt garīga vai fiziska rakstura, var skart aknas, nieres, kādu citu orgānu, bet var būt arī izmaiņas domāšanā, koncentrēšanās nespēja, rakstura izmaiņas. Par to, kāpēc slimība ir neprognozējama un kādu ietekmi tā atstāj uz organismu, Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" stāstīja Rīgas Stradiņa universitātes profesore, Infektoloģijas katedras vadītāja Ludmila Vīksna. 
Kāpēc kāpostus vērts iekļaut ikdienas maltītē?
Kāpostu dēvē par īstu latviešu superproduktu – tas ir gan labs palīgs cīņā ar onkoloģiskām saslimšanām, gan spēj novērst hroniskus iekaisumus, Latvijas Televīzijas raidījumam “Pārtikas revidents” skaidroja Rīgas Stradiņa universitātes studiju programmu “Uzturs” un “Uzturzinātne” direktore Lolita Neimane.
Grūtniecēm Latvijā rekomendē vakcinēties pret Covid-19 jebkurā grūtniecības periodā
Imunizācijas valsts padomes (IVP) un Latvijas Ginekologu un Dzemdību speciālistu asociācijas aprīlī izdotajās rekomendācijās par vakcinēšanos pret Covid-19 teikts, ka topošo māmiņu vakcinēšanās ir droša un rekomendējama. Rekomendācijās uzsvērts, ka vakcinācija ir labākais veids, kā pasargāt sevi no inficēšanās, kas var sagādāt nopietnas komplikācijas gaidību laikā.
Trekns biezpiens vai vājpiena – kurš veselīgāks?
Ja cilvēkam nav problēmu ar tauku sagremošanu, tad biezpiena tauku saturs – 0,5%, 5% vai 9% – no veselības viedokļa nav tik būtisks, LTV raidījumam “Pārtikas revidents” skaidroja “Anti-Aging Institute” uztura speciālists Ansis Zauers. Turklāt lielāko treknumu biezpienam parasti piešķir krējums, ar ko kopā to ēd visbiežāk.
Fitnesa trenere: Viedpulkstenis palīdz saskaņot mūsu vēlmes ar ķermeņa iespējām
Laikapstākļiem uzlabojoties, skriešanai pievēršas arī tie, kas to iepriekš nav darījuši, nereti pārvērtējot savu fizisko sagatavotību – ar prātu gribas noskriet vairāk, nekā ķermenis sākumā spēj, Latvijas Radio 1 raidījumā “Kā labāk dzīvot” sacīja funkcionālā fitnesa trenere Nika Linde. Viņa norādīja, ka viedpulkstenis, kas nolasa ne tikai veikto distanci, bet arī pulsu un citus rādījumus, pēc skrējiena var palīdzēt izanalizēt, vai temps un distance bija piemērota.
Vai zini, kas ir «vienas veselības» koncepts?
Jēdziena "viena veselība" pirmsākumi sniedzas jau cilvēces senā vēsturē, kad šī apziņa te parādījās un veidojās, te atkal zuda. Vēsturē pirmo reizi par "vienu veselību" rakstīja Hipokrāts, norādot uz vides un sabiedrības veselības saistību.
Attālinātais darbs ietekmēs sabiedrību. Intervija ar darba psiholoģijas pētnieci Evu Selenko
Pirms nedēļas, 1. maijā, atzīmējām Darba svētkus. Iespējams, šajā pandēmijas laikā katrs uz darbu un attiecībām ar kolēģiem ir paskatījies nedaudz no cita rakursa. Daudzi ir zaudējuši darbu, daudzi strādā attālināti. Ir mainījušās darba devēju un ņēmēju attiecības, un ir vērojami gan pozitīvie, gan negatīvie piemēri. Cilvēka piederība darba kolektīvam, no vadības saņemtais novērtējums ir īpaši svarīgs tieši šajā laikā, jo tas var noteikt arī to, kā mēs nākotnē jutīsimies sabiedrībā. Tā intervijā Latvijas Radio stāstīja Lielbritānijā bāzētās Lāfboro Universitātes Biznesa un ekonomikas skolas darba psiholoģijas pētniece un pasniedzēja Eva Selenko.
Dietologs: Čili pipari veselu kuņģi ietekmē labvēlīgi
Pretēji savulaik izplatītajam uzskatam, ka asi ēdieni ir kaitīgi, mūsdienās zināms, ka tāds pikants produkts kā čili pipari organismu var ietekmēt labvēlīgi, LTV raidījumam “Pārtikas revidents” atzina dietologs Andis Brēmanis.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt