Dzīve & stils / Veselība
Profesors: Demences pacienti jāmotivē kustēties un uzturēties vienaudžu vidū
To cilvēku skaits, kuriem konstatēta demence, pasaulē palielinās, taču svarīgi, lai ar demenci sirgstošie uzturētos savu vienaudžu vidū, nodarbotos ar vingrošanu, trenētu atmiņu, jo visbiežāk demences slimnieki ir mazkustīgi un mazaktīvi, motivēt viņus uz kustību ir grūti, Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" norādīja Rīgas Stradiņa universitātes profesors, gerontologs Jānis Zaļkalns.
Sākas pieteikšanās Paula Aldiņa stipendijai infektoloģijā
Medicīnas studenti un rezidenti līdz 2021. gada 10. oktobrim varēs pieteikties Paula Aldiņa piemiņas stipendijai infektoloģijā. Stipendiju viena tūkstoša eiro apmērā piešķirs par izcilu pētniecisku vai praktisku darbu ar infekcijas slimībām saistītā medicīnas, farmācijas vai sabiedrības veselības jomā, informēja akadēmiskā vienība "Austrums".
Kā novērst locītavu deformāciju laikus? Skaidro ārsti
Locītavu deformācijas gadījumā ne vienmēr ārstēšana ir tikai ķirurģiska, ļoti daudz palīdz ārstnieciskā vingrošana, fizikālā terapija, kā arī svara samazināšana, taču nekādā gadījumā nav pieļaujama pašārstēšanās, Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" skaidroja  “Aiwa Clinic” traumatologs ortopēds Visams Rafaels.
Kā saglabāt optimismu ierobežojumu laikmetā?
Kad apkārt ir daudz ierobežojumu, nav vairs veco enkuru, pie kā turēties, lai sekmīgi un laimīgi dzīvotu, tādēļ šobrīd vēlams izdomāt jaunus, viegli sasniedzamus mērķus un koncentrēties uz to izpildes soļiem, nevis uz sajūtu, jo sajūta ir ilūzija, Latvijas Radio 1 raidījumā “Kā labāk dzīvot” sacīja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Endokrinoloģijas nodaļas vadītāja, Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore Ilze Konrāde.
Zobārste: Pandēmijas laikā uzlabojusies zobu kopšana mājās
Pandēmija lielu ietekmi uz cilvēku paradumiem, apmeklējot zobārstus, atstājusi nav. Diemžēl pie zobārsta iedzīvotāji vērsušies novēloti gan pirms Covid pandēmijas, gan arī tagad, tomēr labā ziņa – iespējams, pavadot vairāk laika mājās, ir arī vairāk laika, lai rūpētos par zobiem, jo zobu higiēna gan kļuvusi manāmi labāka, vērtēja Rīgas Stradiņa universitātes stomatoloģijas institūta zobārste Simona Skrīvele.
Vairākas Covid-19 inficētas grūtnieces Latvijā zaudējušas mazuļus
Šoziem un pavasarī vairākas ar Covid-19 smagi slimojošas sievietes Latvijā ir zaudējušas mazuli agrīni vai pēc 22. grūtniecības nedēļas. Tikmēr Rīgas dzemdību namā 45 Covid-19 pozitīvas sievietes laidušas pasaulē veselus mazuļus un tikai vienam no šiem zīdaiņiem atklāta inficēšanās.
Rēzeknē pacientam ar retu slimību veic unikālu operāciju
Paraneoplastiskais neiroloģiskais sindroms sastopams mazāk nekā 1% pasaules iedzīvotāju. Viens no šādiem pacientiem pirms pusotra mēneša nonāca Rēzeknes slimnīcā. Lai izņemtu ap mugurkaula nervu galiem aptinušos audzēju, Latgalē dzīvojošais neiroķirurgs Kavšanta Malinka Rambadagalla no Šrilankas veica Latvijā, iespējams, pat Baltijā unikālu operāciju.
Psihoterapeite: Lai nejustos kā «viltotais zaķis», jāsakārto attiecības ar sevi
Ja cilvēkam ir zems pašvērtējums un nav laba saikne pašam ar sevi, to mēģina kompensēt, piemēram, salīdzinot sevi ar citiem, atdarinot kādu, tādā veidā zaudējot savu identitāti un jūtoties kā "viltotais zaķis", Latvijas Radio 1 raidījumā “Vai tas ir normāli?” skaidroja psihoterapeite Benita Griškeviča.
Kā atvieglot ziedputekšņu alerģiju. Dakteres Grantiņas padomi
Alerģiski cilvēki ziedputekšņu laikā pašsajūtu var atvieglot gan ar medikamentiem, gan citām metodēm, raidījumam “4. studija” pauda alergoloģe un pneimonoloģe Ineta Grantiņa. Viens no veidiem ir sekot līdz koku ziedēšanas intensitātei, piemēram, ar lietotnes “Pasyfo” palīdzību.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt