Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Ikdienai
Nordeķu parkā piesārņojuma dēļ sniegs kļuvis melns; veselībai gan draudu neesot
Līdz ar aukstumu, bezvēju un piesārņojumu no netālās ostas Nordeķu parkā, Rīgā, sniegs ir kļuvis melns. Pēc pastaigas netīri ir ne tikai apavi, bet arī suņi, savukārt dzīvokļos ienākušo piesārņojumu tik viegli ārā vairs nevar dabūt. Valsts vides dienests gan norāda, ka veselībai draudu nav - ir tikai vizuāli nepievilcīgs skats.
Pēdējais laiks sākt sēt un audzēt tomātu stādus
Lai arī ārā vēl valda ziema, pašlaik ir laiks telpās sākt sēt un audzēt atsevišķu dārzeņu stādus. To telefonintervijā Latvijas Radio stāstīja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) vecākais speciālists dārzkopībā Māris Narvils.
Kā izvēlēties 2. pensiju līmeņa plānu?
Saņemot oficiālu algu, liela daļa no tās tiek novirzīta sociālajām iemaksām. Šādā veidā cilvēki uzkrāj savu nākotnes pensiju. Jo lielāka alga un jo lielākas sociālās iemaksas - jo lielāka būs pensija. Šobrīd seši procenti no visām sociālajām iemaksām tiek novirzīti pensiju otrajā līmenī. To apkalpo vairāki pārvaldnieki, kas piedāvā dažādus ieguldījumu plānus.  Vai ir vērts sekot līdzi tam, kā sokas jūsu izvēlētajam ieguldījumu plānam, un vai ir vērts šos plānus mainīt?  
Liepājā bažas par daudzviet netīrītiem dūmvadiem
Aptuveni 500 reizes gadā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbiniekiem jādodas uz izsaukumiem, kur māju dūmvados deg sodrēji. Aizvadītajās brīvdienās Latvijā saņemti vairāk nekā 10 izsaukumi. Glābēji un skursteņslauķi bieži secina, ka cilvēki nav laikus sagatavojušies apkures sezonai un dūmvadus nav tīrījuši. Ugunsnelaimes ziemas laikā izraisa arī nepareizi iekārtotās apkures sistēmas.
Vai kinoteātriem jāpārbauda skatītāju vecums?
Daudzām filmām, ko demonstrē Latvijas kinoteātros, ir vecuma ierobežojumi, tomēr izrādās, ka tie lielākoties ir tikai rekomendējoši, un kinoteātra pienākumos neietilpst skatītāju vecuma pārbaudīšana, vēstīja LTV raidījums “4.studija”.
Kā atpazīt viltotu naudu?
Latvija kopā ar Igauniju, Somiju, Kipru, Slovākiju un Lietuvu ir starp tām eirozonas valstīm, kurās ir vismazākais naudas viltojumu skaits, rēķinot uz vienu iedzīvotāju. Jaunākie dati liecina, ka eirozonā kopumā 2017.gada pērn otrajā pusgadā konstatēti 363 000 viltotu eiro banknošu.  Kā atpazīt viltotu naudu?  
Medicīniskā izziņa šoferiem nav formalitāte; veselības problēmu dēļ mirst arī pie stūres
Reizi 10 gados, bet pēc 60 gadu sasniegšanas ik pēc trim gadiem visiem autovadītājiem ir jāatrādās ārstam un jāatjauno medicīniskā izziņa. Bez tās autovadītājs pie stūres sēsties nedrīkst. Valsts policijā skaidro – medicīniskās izziņas nepieciešamība nav tikai formāla prasība, jo ik gadu Latvijā notiek vairāki nopietni ceļu satiksmes negadījumu, kuru iemesls bijis autovadītāju sliktais veselības stāvoklis.
Fotoradari fiksē arī auto tehnisko apskati un OCTA derīgumu
Latvijā šobrīd uzstādīti 63 stacionārie fotoradari. To galvenā funkcija ir uzlabot satiksmes drošību, liekot autovadītājiem samazināt braukšanas ātrumu. Tomēr fotoradari var ne tikai fiksēt atļautā ātruma pārsniegšanu, bet arī konstatēt, vai automašīnas pa ceļiem pārvietojas ar izietu tehnisko apskati un vai tām ir derīga transportlīdzekļa īpašnieka obligātās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas (OCTA) polise.
Internetā piedāvā nepārbaudītu IQ testu; par zemo novērtējumu sašutis arī Reiniks
Kādā interneta lapā latviešu valodā tiek piedāvāts aizpildīt inteliģences testu, kura reklāmā kā piemēri minēti Latvijā populāri mūziķi. Eksperti norāda, ka inteliģences testu drīkst piedāvāt un vadīt tikai sertificēti speciālisti, savukārt dziedātājs Lauris Reiniks, kura vārds pašam nezinot arī izmantots reklāmā, sašutis, ka viņa intelekts ir novērtēts tik zemu.
Mobilajā lietotnē «Mama OK» apkopo Latvijas pansionātu piedāvājumu
Latvijā ir aptuveni 130 sociālās aprūpes centri, kuros mīt cilvēki, kam ir grūtības  pašiem par sevi parūpēties. Lai neapjuktu plašajā piedāvājumu klāstā, nesen izveidota mobilā tālruņa lietotne “Mama OK”, kas ļauj interesentiem iepazīties ar Latvijas pansionātu piedāvāto pakalpojumu sarakstu un izmaksām.  
Jāmazgā rokas, nevis nauda
Nauda izsenis saukta par netīru lietu, bet neviens īsti nepārbauda banknošu un monētu tīrību un to, vai lietojot naudu, nevar saslimt ar kādu slimību. Taču eksperti norāda, ka uz naudaszīmēm atrodamās baktērijas tāpat dzīvo arī uz durvju rokturiem, mobilajiem telefoniem un visur citur. Tādēļ, ja jums rodas sajūta, ka nauda tomēr ir netīra, pēc tās lietošanas nomazgājiet rokas, un nevis pašu naudu.
Piedāvās ieviest vienas vai trīs dienu makšķernieku kartes
Makšķerēšanas karšu izplatītāji, Latvijas Lauku konsultācijas un izglītības centrs (LLKC) piedāvās nākotnē ievest arī vienas vai trīs dienu makšķernieku kartes, intervijā Latvijas Radio pastāstīja LLKC pārstāvis Miķelis Peisnieks.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt