Dienas ziņas

Liepājā ražos lidmašīnas ar ūdeņraža dzinēju

Dienas ziņas

Rīgā iebraucot Daugavā, gājis bojā cilvēks

Kavējas pasažieru vilcienu reisi Zemgalē

Vilciena pasažieri Zemgalē nemierā ar reisu kavēšanos

Kopš pagājušā gada decembra AS "Pasažieru vilciens" sāka pasažieru pārvadājumus ar jaunajiem elektrovilcieniem arī Zemgalē, bet arvien biežāk iedzīvotāji saskaras ar situācijām, kad reisi kavējas. Īpaši tas attiecināms dzelzceļa posmā uz Jelgavu un no Jelgavas. "Latvijas dzelzceļš"  skaidro, ka iemesls ir infrastruktūras modernizācija, bet pasažieri atzīst, ka tagad nav iespējams prognozēt, cikos vilciens nonāks līdz noteiktajam gala mērķim un vai viņi pagūs uz darbu, skolu vai citviet.

Uztraukums, neziņa, vai paspēs laikā – šāda ir daudzu Jelgavas puses iedzīvotāju ikdiena, izmantojot dzelzceļa pasažieru pārvadājumus.

Ina: "Man vajag steigties uz skolu pakaļ mazmeitiņai. Tagad vilciens sanāca, ka četras minūtes nokavēja. Cerēju uz to, ka varbūt autobuss arī kavēs, bet tas laikā aizgāja, jā. Kavēšana ar vilcienu bieži notiek."

Deniss: "Mēnesī septiņas reizes ir bijis [kavēšanās]. Uz autobusu gāju, un viss!"

Jelgavas dzelzceļa stacija.
Jelgavas dzelzceļa stacija.

Uz jautājumu, cik bieži reisi posmā Rīga–Jelgava, Jelgava–Rīga kavējas, "Pasažieru vilciens" neatbildēja, tikai norādīja, ka vilcienu kopējā precizitāte  februārī un martā ir bijusi virs 98%.

"Gan šobrīd, gan kādu laiku turpmāk pasažieriem būs jārēķinās ar zināmām neērtībām, jo šajā līnijā vilcienu satiksme tiek organizēta paralēli dzelzceļa infrastruktūras modernizācijas darbiem, kas tiek veikti arī tādēļ, lai nākotnē paaugstinātu vilcienu pārvietošanās ātrumu līdz 140 kilometriem stundā," norādīja AS "Pasažieru vilciens" pārstāvis Edgars Butāns.

"Latvijas dzelzceļā" norādīja, ka pašlaik noslēguma fāzē ir arī būvdarbi pasažieru platformu modernizācijai septiņās pieturvietās.

Tās ekspluatācijā tiek pieņemtas pakāpeniski.

"Latvijas dzelzceļa" pārstāve Agnese Līcīte sacīja, ka būvdarbu laikā noteiktās izmaiņas vilcienu kustībā, piemēram, viena sliežu ceļu slēgšana, vilcienu ātruma samazināšana un tamlīdzīgas izmaiņas, tiek savlaicīgi saskaņotas ar visām atbildīgajām pusēm.

Jelgavas dzelzceļa stacija.
Jelgavas dzelzceļa stacija.

Arī Autotransporta direkcijas pārstāvis Viktors Zaķis apliecināja, ka uzņēmums ir informēts par kavējumiem, bet neplāno vērsties pie pasažieru pārvadātāja, lai piemērotu iespējamās sankcijas:

"Kas attiecas uz reisu neizpildi saistībā ar remontdarbiem – arī uz ceļa, ja autobuss nevar izpildīt reisu ceļa remontdarbu dēļ, tur nevar viņam sankcijas piemērot, tā nav viņa atbildība, tā nav viņa neizdarība."

Pēdējā mēneša laikā "Pasažieru vilciens" no dzelzceļa līnijas Rīga-Jelgava, Jelgava-Rīga pasažieriem ir saņēmis 20 pieteikumus biļešu kompensācijām.

Posmā Jelgava–Rīga–Jelgava gan ātruma paaugstināšanas projekta darbu plānošana, gan pasažieru platformu modernizēšanas darbi tiks pabeigti līdz šī gada beigām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti