Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Ikdienai
Uzlaiko drēbes veikalā un atskan trauksmes signāls. Ko darīt?
Cilvēks lielveikalā uzlaiko drēbes, un tajā laikā atskan trauksmes signāls. Ko darīt? Vilkt drēbes nost vai doties ārā ar apģērbu, par kuru nav samaksāts? Latvijas Televīzijas raidījums "4.studija" pabija kādā lielveikalā un secināja, ka cilvēki ir gatavi doties prom drēbēs, kuras laiko. Tāpat arī apģērbu veikalā saka, ka galvenā ir cilvēka dzīvība.
Botāniskajā dārzā zied dālijas
Līdz ar pirmajām rudenīgajām dienām Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā uzziedējušas par rudens karalienēm dēvētās dālijas. Pasaulē ir vairāk nekā 50 tūkstoši šo ziedu sugu, bet LU Botāniskajā dārzā apskatāmas vairāk nekā 300. 
«4. studija» atmasko mītu: Rīsu degšana nepierāda plastmasas piejaukumu
Internetā “klejo” video, kurās apgalvo, ka veikalos nopērkamie rīsi esot no plastmasas, viens šāds video ir veidots arī Latvijā. Bet LTV raidījums  “4.studija” eksperimentā pārliecinājās, ka rīsi tiešam deg un saķep, un tas vēl nenozīmē plastmasas piejaukumus. Savukārt pārtikas uzraugi uzsver – rīsu viltojumi Eiropā nav konstatēti.
Ieteikumi autobraucējiem ērtākai nokļūšanai uz Aglonu
Lai visi interesenti varētu nokļūt uz Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkiem Aglonā, “Pasažieru vilciens” šodien, 14.augustā, ir norīkojis vilcienu uz Aglonu. Savukārt tiem, kas uz Aglonas svētkiem plāno doties ar savu auto, ir jāņem vērā remontdarbi, kas norisinās ceļa posmos ap Aglonu.
Ko dara slēpošanas kalni vasarā?
Daudziem cilvēkiem ierasta lieta ir ziemā doties uz kādu no Latvijas slēpošanas kalniem vai trasēm. Izrādās - kalni arī gada siltajā periodā piedāvā dažādas izklaides iespējas. Piemēram, Žagarkalnā ir pat iespējams paskatīties uz sniegu.
Dārza padomi: cīņa ar kurmi
Kurmis mēdz izrakņāt visu dārzu. Šo dzīvnieku mēdz apkarot, pat salaižot viņa alās gāzi un pēc tam uzspridzinot. Šādi gan bojā iet kurmis un pat siltumnīca. Saprātīgākas metodes cīņai ar kurmi ir slazdi.
Dārza padomi: karš ar pūkainajām bruņutīm
Siltos laika apstākļos par visai izplatītu problēmu kļūst pūkainās bruņutis, kas ļoti labprāt iemitinās dažādos telpaugos. Ja nekas netiek darīts, tad par orhideju ziedēšanu istabā varam aizmirst. Izrādās, cīņā ar pūkainajām bruņutīm talkā var nākt alkohols.  
Dārza padomi: Cīņa ar zemesvēžiem
Viens no lielākajiem kaitēkļiem dārzos ir zemesvēzis, kuram ļoti garšo dažādu augu saknes. Kaitēkli var apkarot ar dažādām radošām metodēm.
Dārza padomi: dīķa attīrīšana no ūdensaugiem
Piemājas dīķiem ir viena problēma - ar laiku tie visi aizaug tā, ka vairs nav iespējams pat nopeldēties. Ķīmisku vielu ielaišana dīķi būtu pavisam nesaprātīgs lēmums, savukārt dīķa pārrakšana ar traktoru ir dārgs pasākums.  Pastāv vienkārši un videi draudzīgi veidi, kā tīrīt dīķi, stāsta stādaudzētavas “Dimzas” vadītājs Andrejs Vītoliņš.
Kā pasargāt ķiršus no strazdu bariem?
Parasti cilvēki priecājas, ka viņu piemājas dārzā var dzirdēt putnu dziesmas, bet, ja ķiršus apēd strazdi, tad prieka nebūt nav. Kā ķiršus no šiem kārumniekiem pasargāt?
Brīvdabas muzejs raizējas par degošo laternu draudiem no Juglas daudzstāvu mājām
Svinot dažādus svētkus, mums ir vēlme tos padarīt pēc iespējas krāšņākus, un daudzi izmanto arī degošās laternas. Aizliegt tās pagaidām neplāno, jo nav statistikas, kas pierādītu, ka tieši laternas kļuvušas par ugunsnelaimju cēloni, bet par to lietošanu nopietni noraizējies Brīvdabas muzejs, uz kura teritoriju šādas laternas ieži atceļo no Juglas, ziņoja LTV raidījums “4.studija”.
Dārza padomi: tomātu mēslošana
Arī tomātiem masas veidošanai, attīstībai ir vajadzīgas barības vielas, tādēļ tos nepieciešams mēslot, stāsta Dārzkopības institūta Pūrē pētniece Līga Lepse.
Dārza padomi: laistīšana
Svarīgi zināt, kā pēc iespējas efektīvāk laistīt dārzu. Dārzkopības institūtā Pūrē iesaka izmantot pilienveida laistīšanas sistēmu. Tā būs gan ērtāka, gan krietni mazāk patērēs ūdeni, salīdzinot ar ierastajām metodēm – laistīšanu ar lejkannu vai izsmidzināšanu.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt