Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Ikdienai
Gūtmaņa alas avota ūdens kvalitāti nepārbauda un neplāno to darīt
Gūtmaņa ala Siguldā, neapšaubāmi ir viens no iecienītākajiem tūrisma objektiem, un daudzi arī lieto alas avota ūdeni, bet tā kvalitāte nav pārbaudīta un to neplāno darīt, tāpēc katram pašam ir jāpieņem lēmums – to dzert vai nedzert, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.
Dārza padomi: vīnogulāja veidošana
Izrādās, vīnogu stāda veidošana ir visai sarežģīts pasākums, jo ļaut vīnogām augt tāpat vien gar mājas sienu līdz jumtam nebūs labi – ogas būs sīkas un skābas.
Dārza padomi: vīnogu stādīšana
Siltajā maijā un jūnija sākumā viens otrs jau sāk domāt, kādus eksotiskākus augus varētu iestādīt savā dārzā. Pūres dārzkopības pētījumu centra pētniece Dzintra Dēķena dalās ar padomiem, kā stādīt vīnogas.
Dārza padomi: puķes uz balkona
Balkons, kastes, zeme, puķes. Šķiet pavisam vienkārši to visu salikt kopā. Rezultātā visu vasaru jūs priecēt uz balkona vajadzētu krāšņiem augiem. Tomēr ne vienmēr tā sanāk. Puķes jāmāk arī iestādīt, apkopt un, protams, regulāri arī laistīt.
Dārza padomi: augu kompozīcijas veidošana
Kuram gan nepatīk ieiet dārzā, kur acis priecē ideāli iekoptas dobes ar dažādiem skaistiem augiem. Var jau mēģināt  sabakstīt zemē visādas puķes, kokus, krūmus un cerēt, ka viss izskatīsies skaisti. Bet tik vienkārši tas nemaz nav. Lai izveidotu perfektu dārzu, jādomā par kopējo skatu, proti, jāveido kompozīcija. Lai gan tas sākotnēji varētu šķist visai sarežģīts uzdevums, ir dažas pamatlietas, kuras ievērojot, būs grūti kopējo skatu sabojāt.
Karstajā laikā mudina dārza augus pastiprināti laistīt un mulčēt
Pašreizējos laika apstākļos dārza augi pastiprināti jālaista, un mitruma noturēšanai augsni vērts pārklāt ar mulču, to telefonintervijā Latvijas Radio stāstīja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Augkopības nodaļas vecākais dārzkopības speciālists Māris Narvils.
Annenieku kapos nolīdzina it kā nekoptu kapa vietu
Starp kapu pārvaldnieku un kapa apmeklētājiem mēdz rasties domstarpības par to, ko īsti nozīmē jēdziens “kopta kapu vieta”. Turklāt kapsētu apsaimniekotāji nekoptās kapu vietas dažkārt nolīdzina līdz ar zemi. Tā noticis arī Annenieku kapos.
Dārza padomi: tomātu stādīšana pavasarī
Kā pareizi iestādīt un pēc tam arī apkopt tomātus? Pirmais uzdevums noteikti ir sagatavot augsni.

"Labāk pirkt gatavu kūdras substrātu. Labāk būtu rupjāks nekā šis ar šķiedru garumu 7-20 mm," iesaka dārzkopības eksperte
Mārīte Gailīte. Vēlamais PH līmenis ir  no 5-6. Tomēr vislabākais būtu, pērkot kūdru, veikalā aprunāties ar pārdevējiem, kuri ieteiks labāko variantu. Kad augsne gatava, jāizvēlas stādi.
Kā izaudzēt gurķus bez rūgtiem galiem?
Gurķi, ko var nopirkt veikalos un tirgū, nebūs rūgti gandrīz ar 100% garantiju. Jo tās ir jaunizveidotas šķirnes, kuras, vienkārši izsakoties, – neprot veidot rūgtumu.
Dārza padomi: piķēšana
Tiem, kuri dažādu augu stādus pērk nevis stādaudzētāvās vai veikalos, bet audzē paši, pavasarī ļoti aktuāli ir piķēšanas darbi dārzā. Piķēt var teju jebko, gan redīsus, gan tūjas. Nosacījumi visiem augiem ir vienādi.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt