Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Ikdienai
CSDD atgādina par atstarotājiem: Svarīgi tos lietot pareizi
Sākoties tumšajiem rudens vakariem, iedzīvotājus aicina lietot atstarotājus. Ceļu satiksmē piedalās teju ikviens, un atstarotāji jālieto gan gājējiem, gan riteņbraucējiem, gan arī vēcākiem jāatceras parūpēties par bērnu drošību.
Rīgā kursos var apgūt arī šokolādes tāfelīšu iesaiņošanu dāvanām
Rīgas izglītības un informatīvi metodiskais centrs rīko speciālus kursus, kuru nosaukums ir Šokolādes tāfelītes noformēšana dāvināšanai. Čiekurkalnā var apgūt dažādu dāvanu iesaiņošanas prasmes, bet centra iedzīvotājiem piedāvā noformēt tieši šokolādi, noskaidroja LTV raidījums “4.studija”.  
Latvijā jauns smagākā ķirbja rekords - 574 kilogrami
Šogad pārspēts Latvijas smagākā ķirbja rekords - uzvarētāju oga svēra 574 kilogramus. Lai dižotos ar savu labāko veikumu, ķirbju svēršanas čempionātā Rīgas zoodārzā piektdienas rītā pulcējās lielo ķirbju audzētāji no dažādām Latvijas vietām. 
Kocēnos izveidoti brīvdabas grāmatu apmaiņas punkti - grāmatu mājiņas
Nekrāt putekļus uz grāmatām plauktos, bet gan ļaut tām ceļot pie jauniem lasītājiem - šī atziņa ir pamatā Kocēnu novadā izveidotajiem četriem brīvdabas grāmatu apmaiņas punktiem. Grāmatu apmaiņas punkti ir veidoti kā nelielas mājiņas ar plauktiem, kuros katrs interesents var ielikt sev vairs nevajadzīgu grāmatu vai arī paņemt lasīšanai kādu no citu atnestajām grāmatām. Līdzīgas grāmatu apmaiņas mājiņas paredzēts izvietot arī Valmierā.
Kāpēc gaismā glabāti kartupeļi bīstami veselībai?
Kartupeļos ir gan ciete, gan ūdens, dažādi cukuri, vitamīni un minerālvielas, taču - vai tajos atrodamas vien cilvēkam vērtīgas lietas? Galvenās vielas, kas nav tik labas mūsu veselībai, tie ir alkaloīdi, bet parasti kartupeļos, kas tiek izmantoti pārtikā un tiek glabāti tumšā pagrabā, šo vielu līmenis ir ļoti zems, toties liels tas ir kartupeļos, kuri  glabāti gaismā un ir kļuvuši jau pavisam zaļi, LTV raidījumam “4.studija” stāstīja Agroresursu un ekonomikas institūta vadošā pētniece Dr.agr. Ilze Skrabule.
ASV Rietumu piekrastē izaudzē gandrīz tonnu smagu ķirbi
Par Amerikas Savienoto Valstu Rietumu piekrastes ķirbju audzētāju čempionu kļuvis pilots no Oregonas štata Stīvs Daletas. Kā galveno panākuma iemeslu, kas ļāva izaudzēt gandrīz tonnu smago ogu, viņš minēja labvēlīgos klimatiskos apstākļus.
Dūmu detektors - labs veids, kā pasargāt māju no uguns nelaimes
Sākoties apkures sezonai, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests iedzīvotājus aicina laicīgi parūpēties par skursteņu tīrīšanu un nekavēties ar dūmu detektoru uzstādīšanu. Kā zināms, līdz 2020. gadam dzīvojamās telpās Latvijā ir jābūt uzstādītiem autonomajiem ugunsgrēka detektoriem. Pagaidām aptaujas liecina, ka šādus detektorus ir uzstādījuši mazāk par pusi Latvijas iedzīvotāju.
Latvijā 78 000 pastkastītes – nedrošas. Kādai jābūt pastkastītei?
Valsts AS "Latvijas pasta" reģistrā šobrīd fiksētas aptuveni viens miljons pastkastīšu. No tām 78 000 nav uzskatāmās par drošām, tāpēc  šajās adresēs ir apdraudēta korespondences piegāde. Kādai jābūt pastkastītei, lai pastnieks tajā droši varētu ievietot sūtījumu? Un kādi ir sliktākie pastkastīšu piemēri Latvijā?  
Drošība uz ceļa: Pat vienkāršākais atstarotājs var izglābt dzīvību
Neizbēgami vakaros un no rītiem kļūst arvien tumšāks. Jau šobrīd bez atstarotāja vai atstarojošās vestes pēc pulksten astoņiem vakarā labāk uz ceļa nemaz nerādīties, un pats vienkāršākais atstarotājs var izglābt gājēja dzīvību gan pilsētās, gan ārpus apdzīvotajām vietām.  
Tulkošanas speciālisti: Tehnoloģijas cilvēku aizstāt nespēs
Brīžos, kad mūsu svešvalodu zināšanas izrādās par vājām, talkā nāk “Google translate”. Taču reizēm tas izspēlē negantus jokus, un šis ir viens no iemesliem, kāpēc tulkošanas speciālisti uzskata – tehnoloģijas cilvēkus aizstāt nespēs.
Rugāju vidusskolēni popularizē apģērbu maiņu un pārstrādi
Lai veicinātu iedzīvotāju izpratni par apkārtējās vides saudzēšanu, kā arī lai mācītos piešķirt drēbēm un apģērbiem otru dzīvi, Rugāju novada vidusskolas audzēkņi Rugājos popularizējuši apģērbu maiņas punktu un kopā ar profesionālu modes dizaineri apguvuši apģērbu pārstrādi.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt