Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Ikdienai
Tūjas vai vilkābeles – kādus kokus vai krūmus izvēlēties dzīvžogam?
Domājot par dzīvžoga izveidi, vispirms ir svarīgi saprast, ko vēlas ar šo dzīvžogu panākt, Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "4. studija" uzsvēra Nacionālā botāniskā dārza direktors Andrejs Svilāns, atbildot uz kādas skatītājas jautājumu, no kādiem kokiem vai krūmiem veidot dzīvžogu, lai nebūtu pārāk sarežģīta kopšana.
Ko iesākt ar nevajadzīgo apģērbu?
Ne viss mūsu iegādātais apģērbs tiek novalkāts tā, ka vienīgais iespējamais risinājums ir to izmest. Un tā nu šis apģērbs varbūt pat vairākus gadus noguļ drēbju skapī, jo ir taču žēl mest ārā labu mantu, lai gan pašam tā vairs neder vai izgājusi no modes. Ko iesākt ar labu, bet pašam nevajadzīgu apģērbu?
Mainīt, ziedot, atdāvināt - ko iesākt ar vecajām grāmatām?
Nopērkam, vienreiz izlasām un tad noliekam plauktā. Varbūt pēc 20 gadiem vēlreiz izlasām, bet trešo reizi jau vairs nebūs interesanti lasīt. Un tā grāmatas krājas plauktā, līdz jaunām vairāk nav vietas. Ko iesākt ar vecajām grāmatām, ja roka neceļas tās izmest vai sadedzināt? 
Celofāna iepakojums ziediem var būt kaitīgs
Celofāna iepakojums ziediem var būt kaitīgs, jo ziedu lapas šādā iepakojuma var būt saspiestas, un bez gaisa apmaiņas uzkrājas mitrums, un tas var veicināt ziedu slimības. Bet lielveikalos ziedi ir iepatiki celofānā, jo tieši pēc šādiem iepakojumiem ir pieprasījums, noskaidroja LTV raidījums “4. studija”.
Kā cīnīties ar faraonskudrām dzīvokļos
Ja dzīvoklī parādījušās faraonskudras, daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem vēlams apvienoties vienlaicīgai cīņai ar tām, jo skudras var pārvākties no viena dzīvokļa, kur tās apkaro, uz citu un atpakaļ. Tautas metode cīņai ar faraonskudrām ir maizes raugs, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.
Maldinošās brīnumlīdzekļu reklāmas – kā atpazīt un cīnīties ar tām?
Kļūsti bagāts mēneša laikā, iemācies svešvalodu nieka divās nedēļās vai arī izārstē savus ceļus dažu dienu laikā – šādas brīnumainās reklāmas redzamas daudzviet interneta portālos. Atbildīgās iestādes atzīst, ka cīnīties ar tām mēdz būt sarežģīti, tāpēc būtiski, lai interneta lietotāji prastu tās atpazīt un neuzķertos.
2018. gada ienākumu deklarācija: Ko var un nevar saņemt, un kam var rasties parāds
Pērn ieviestās nodokļu reformas rezultātā ir ieviesta progresīvā iedzīvotāju ienākuma nodokļa likme, kā arī būtiski mainītas attaisnoto izdevumu normas, jo var deklarēt lielākus viena gada izdevumus par ārstniecību un izglītību. "LV portāls" skaidro situācijas, kad var saņemt nodokļu pārmaksu, kad var rasties nodokļu parāds un ko var saņemt par attaisnotajiem izdevumiem.
Rīgā notiks ābolu izstāde «101 ābols Latvijai»
Dārzkopības institūts sadarbībā ar Latvijas valsts mežu vēstniecību organizē ziemas ābolu izstādi “101 ābols Latvijai”. Izstāde būs apskatāma līdz piektdienai Latvijas valsts mežu vēstniecībā Rīgā.
Kāda ir veco autoriepu «otrā dzīve» ?
Izrādās, vecās automašīnas riepas ir ļoti vērtīgs materiāls. Tās pārstrādājot, līdz pat 90% no materiāla var izmantot otrreiz, tāpēc Latvijā pieejamie atkritumu šķirošanas laukumi šo produktu ļoti labprāt ņem pretī.   
Cik bieži un kā tīra atkritumu konteinerus?
Rīgas atkritumu apsaimniekotāji lielākoties savus konteinerus tīra divas līdz četras reizes gadā, taču biežāku tīrīšanu ir iespējams pieprasīt arī pašam klientam, bet, ja iedzīvotājiem ir sūdzības par kādas ēdināšanas iestādes konteineriem, var vērsties Pārtikas un veterinārajā dienestā, noskaidroja LTV raidījums “4. studija”.
Dzīve bez sāls: iedzīvotāju viedokļi par nekaisītām Rīgas ielām atšķiras
Eksperimentālā kārtā sešas Rīgas ielas – Krāsotāju, Aizsaules, Bukaišu, kā arī atsevišķos posmos Ropažu, Kuldīgas un Grostonas ielas – vairs nekaisa ar sāli. Daži ar nesālītajām ielām ir apmierināti, citi saka, ka īsti labi tomēr nav, bet Rīgas domes Satiksmes departaments neizslēdz iespēju nepieciešamības gadījumā kaisīt ielas ar smiltīm, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.
Saldus Mūzikas skolā izveidota koncertu tērpu «bibliotēka»
Šomēnes Saldus Mūzikas skolā sākta jauna, vecāku rosināta iniciatīva – izveidot koncertu tērpu “bibliotēku”. Tas ļaus vecākiem ik gadu nepirkt saviem bērniem jaunus skatuves apģērbus, bet gan bez maksas izīrēt no šīs krātuves. Cilvēki jau atsaukušies šai idejai un sākuši ziedot tērpus.
Popularitāti gūst beziepakojuma veikali
Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā samazināt esošo atkritumu daudzumu, ir prātīga iepirkšanās. Produktu iepakojumi veido lielu daļu no mūsu ikdienas atkritumiem. Pasaulē un arī Latvijā arvien populārāki kļūst veikali, kuros iespējams iegādāties preces bez iepakojuma.
Kā pareizi šķirot atkritumus pa konteineriem?
Kur likt spoguļa stiklus, vienreizlietojamos traukus, sulas pakas vai skārdenes? Izrādās, daļai no šiem atkritumiem ir vieta šķirošanas konteineros, bet daļa no tiem ir jāizmet kopējā konteinerā. LTV “Rīta panorāma” skaidroja, kā pareizi šķirot atkritumus. 
Latvijā viesojas «Kendamas» spēles profesionāļi
Alternatīvo un ekstrēmo sporta veidu centrā trešdien norisinājies līdz šim plašākais “Kendamas” pasākums Latvijā. Turklāt šoreiz pie jauniešiem no ASV ieradušies pasaules līmeņa spēlētāji. Interesentiem bija iespēja redzēt augstas klases trikus, aprunāties ar profesionāļiem un rādīt prasmes arī pašiem.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt