Lietuvas Seima deputāts Žemaitaitis ar antisemītiskiem izteikumiem pārkāpis deputāta zvērestu

Lietuvas Seima deputāts Remiģijus Žemaitaitis ar saviem antisemītiskajiem ierakstiem sociālajos tīklos ir pārkāpis deputāta zvērestu un konstitūciju, ceturtdien paziņoja Lietuvas Konstitucionālā tiesa.

Pēc šāda Konstitucionālās tiesas sprieduma parlamentam būtu jābalso par deputāta mandāta atņemšanu Žemaitaitim, taču viņš pavēstīja, ka pats noliks mandātu.

Ja Seims viņam atņemtu mandātu, Žemaitaitis desmit gadus nedrīkstētu kandidēt prezidenta un parlamenta vēlēšanās.

Tomēr politiķis gatavojas kandidēt 12. maijā gaidāmajās prezidenta vēlēšanās, savukārt oktobrī paredzētas Seima vēlēšanas.

Žemaitaitis ir Jauktās deputātu grupas loceklis un šogad reģistrētās labējās nacionālistiskās partijas "Nemunas rītausma" līderis.

Februārī Seims pēc Ģenerālprokuratūras lūguma izdeva Žemaitaiti kriminālvajāšanai. Savukārt novembrī parlaments nolēma sākt Žemaitaiša impīčmenta procedūru, kā arī lūdza Konstitucionālo tiesu izvērtēt, vai viņa ieraksti nav pretrunā ar konstitūciju.

Prokuratūra vēlas saukt deputātu pie kriminālatbildības par publisku izsmiekla un nicinājuma paušanu, kā arī naida kurināšanu pret ebreju tautības personu grupu ierakstos sociālajā tīklā "Facebook" pagājušā gada maijā un jūnijā.

Starp Žemaitaiša ierakstiem sociālajos tīklos ir šādi: "Izrādās, ka bez Putina pasaulē ir vēl citi lopi – Izraēla", "Mēs, lietuvieši, nekad nedrīkstam aizmirst ebrejus un krievus, kas visaktīvāk piedalījās mūsu tautas iznīcināšanā!" un "Nav brīnums, ka rodas tādi teicieni kā: "Žīds kāpa pa trepēm un nejauši nokrita. Ņemiet, bērni, nūjiņu un nositiet to žīdiņu"."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti