Ziemeļmaķedonijas prezidenta vēlēšanās būs jārīko otrā kārta

Ziemeļmaķedonijas prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā visvairāk balsu saņēmusi labējā kandidāte Gordana Siļanovska-Davkova, tomēr ar to nav pieticis uzvarai, tādēļ pēc divām nedēļām būs jārīko vēlēšanu otrā kārta.

Siļanovska-Davkova ieguvusi ap 40% balsu. Pašreizējais prezidents Stevo Pendarovskis, kuru atbalsta valdošie centriski kreisie sociāldemokrāti, ir otrajā vietā ar aptuveni 20% balsu.

Siļanovska-Davkova un Pendarovskis sacentīsies vēlēšanu otrajā kārtā 8. maijā. Pašreizējā prezidenta izredzes tajā uzvarēt ir niecīgas. Vēlētāju aktivitāte bija gandrīz 50 procentu.

"Tas ir jauna laikmeta sākums," pavēstīja Siļanovska-Davkova. Savukārt viņas konkurents atzinis, ka pārsteigums bijusi lielā balsu starpība. Abi politiķi ir seni sāncenši, tādēļ šīs vēlēšanas ir arī principu cīņa.

Ziemeļmaķedonijai patlaban ir daudz  jautājumu, kuri būs jārisina nākamajam prezidentam. Viens no tiem – kā veidot attiecības ar Bulgāriju. Tā pašlaik bloķē Ziemeļmaķedonijas ceļu uz Eiropas Savienību, kamēr valsts konstitūcijā netiks minēta bulgāru minoritāte.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti