Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Ikdienai
Labdarības maratona «Dod pieci!» komanda saņem Eiropas Pilsoņu balvu (papildināts)

Eiropas Parlamenta (EP) Eiropas Pilsoņu balvas komiteja paziņojusi 2017. gada balvas laureātus no visas Eiropas Savienības (ES) un no Latvijas tā piešķirta labdarības maratona “Dod pieci!” komandai. Šo apbalvojumu ik gadu piešķir par izciliem sasniegumiem un ieguldījumu, veicinot Eiropas Savienības iedzīvotāju savstarpējo sapratni un saliedētību.

Latvijas Radio skanēs īpaša Latgalei veltīta programma

Latvijas Radio 1 (LR 1) frekvencēs Rēzeknē, Daugavpilī un Dagdā no 9. jūnija vienu stundu reizi nedēļā ir dzirdams Latgales reģionam īpaši veidots raidījums "Latgolys stuņde". Raidījumos tiks diskutēts par visu, kas aktuāls Latgales iedzīvotājiem. 

Ādažos iedzīvotājiem māca ugunsdrošības prasmes

Atzīmējot ugunsdzēsēju un glābēju dienu, trešdien, 17.maijā, 92 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta posteņi aicināja interesentus iepazīt glābēju ikdienu. Ādažos postenis likvidēts jau pirms sešiem gadiem, bet trešdien iedzīvotāji paši varēja apgūt ugunsdrošības pamatprasmes.    

Mašīnu daudz, blokmājas pagalmā vietu maz; taču policija spēkratu īpašniekus soda

Lai nebūtu jāizmanto Rīgas 2.slimnīcas maksas autostāvvieta Ziepniekkkalnā, daudzi slimnīcas apmeklētāji izvēlas savus spēkratus novietot tuvējās daudzstāvu mājas pagalmā. Taču tur vietējiem iedzīvotājiem pašiem nav kur atstāt spēkratus. Tādējādi mašīnas nereti stāv tā, ka ir pārkāpti ceļu satiksmes noteikumi (CSN), ļaujot policijai mašīnu īpašniekus sodīt.

Polikarbonāts pret plēvi: kādu siltumnīcu izvēlēties?

Klāt pavasaris, un visos mazdārziņos Latvijā sākusies rosība, tomēr kādam LTV raidījuma "4.studija" skatītājam radies jautājums par siltumnīcām: vai gadiem izmantoto plēves siltumnīcu aizstāt ar polikarbonāta siltumnīcu.

Lielā talka skapjos un galvās - ko no skapja izmest un ko paturēt

Lielā talka ir noslēgusies un būtu laiks ķerties pie skapja šķirošanas. Sevi pierunāt šķirties no tā, kas vairs nebūs vajadzīgs, nav nemaz tik viegli, un tā skapji mēdz aizaugt ar drēbju kaudzēm. Iemesls tam ir tā sauktais „šopings” apģērbu veikalos, kas nereti tiek izmantots kā līdzeklis omas uzlabošanai un stresa nodzīšanai.

Stādu parāde Siguldā iepazīstina ar jaunām augu šķirnēm 

Ar “Stādu parādi” Siguldā, kas tradicionāli pulcē stādu audzētājus no visas Latvijas, atklāta aktīvā dārza sezona. Tie ir svētki ne vien pašiem dārzkopjiem, bet arī tiem, kuri lūko pēc jaunām augu šķirnēm, ar ko papildināt savu dārzu. Tā kā tendences dārzkopībā mainās, arī nozares entuziasti ik gadu izmēģina ko jaunu.

Šahs – gan psiholoģiski, gan fiziski smags sporta veids

Lai arī virspusēji raugoties šahs ir vairāk prāta nekā fiziska spēle, tomēr arī šajā sporta veidā ir atsevišķas vīriešu un sieviešu sacensības. Zinātāji skaidro, ka vīriešu rezultāti tradicionāli ir labāki nekā sieviešu, tāpēc katram dzimumam ir savas sacensības. Tomēr neatkarīgi no dzimuma – šahā galvenais izaicinājums ir tikt galā ar emocionālo spriedzi

Mācīties angļu valodu Čehijā vai ravēt dobes? Reklāma e-klasē raisa diskusijas ekspertu vidū

Kādas māmiņas neizpratni radījusi e-klasē izvietotā reklāma, kur bērns aicināts pavadīt vasaru stilīgi, mācoties angļu valodu Čehijā, nevis “ravējot dobes laukos”. Dažādu nozaru eksperti šādu reklāmu vērtē atšķirīgi: vieni norāda, ka katram ir tiesības izvēlēties, kā atpūsties un kā audzināt savus bērnus, citi atzīmē, ka šādas reklāmas sekmē bērnos veicina neveselīgu sevis salīdzināšanu ar citiem.

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt