Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Ikdienai
Arvien vairāk riteņbraucēju izmanto Liepājas-Grobiņas veloceliņu

Jaunais veloceliņš, kas tagad savieno Liepāju un Grobiņu, jau nes pirmos augļus tūrismā, tā novērojoši grobiņnieki. Atklājot mūsdienīgo veloceliņu starp abām pilsētām, Grobiņu apmeklē lielāks skaits riteņbraucēju no kaimiņpilsētas, kuri apskata tūrisma objektus un izmanto vietējās kafejnīcas. Veloceliņa izbūves projektu, sadarbojoties ar Satiksmes ministriju, īstenoja Grobiņas pašvaldība, izmantojot savus budžeta līdzekļus.

Ogas neiesaka saldēt plastmasas maisiņos

Saldējot ogas, tajās var saglabāt līdz pat 90% vitamīnu. Taču speciālisti iesaka izmantot saldēšanai piemērotus traukus un nezināmas izcelsmes traukos neiesaka glabāt ziemai sarūpētos kārumus.

Melleņu Kurzemē šogad maz un maksā bargu naudu

Meža veltes šajā gadā nelutina, un īpaši maz Latvijas mežos sastopamas mellenes, kas ir kļuvušas teju par deficītu, atzīst ogu lasītāji un pārdevēji Aizputes un arī Sabiles pusē. Ogu uzpircēji mellenes tur iepērk par 1,8 eiro kilogramā, bet tirdziņā tās iespējams nopirkt par pieciem erio litrā – divreiz augstāku cenu nekā pērn.

Pirts pakalpojumi kļūst pieprasītāki, arī pirtnieku Latvijā netrūkst

Pēdējos gados cilvēki vairāk sākuši domāt par veselīga dzīvesveida uzturēšanu ar dabīgiem līdzekļiem. Viens no šādiem veidiem ir pirts apmeklējums, kur, zinot, kā pielietojami augi un dažādu veidu slotiņas, iespējams sakārtot savu emocionālo stāvokli un uzlabot pašsajūtu. Pirts kļūst arvien populārāka, arī pirtnieku Latvijā netrūkst. Līdz ar to pirts procedūras kā pakalpojums tiek piedāvātas arvien vairāk.  

Burtnieku novadā apgūst grāmatsiešanu

Burtnieku novadā ļaudis svētkiem gatavojas īpašās gudrības darbnīcās, kas būs atvērtas līdz pat nākamā gada martam. Vienā no tām bija iespēja ar rokām darināt atmiņu stāstu grāmatas.

Vai baznīcu slēgšana naktīs ir novirzīšanās no patiesajām vērtībām?

Latvijā ir maz baznīcu, kurās var ienākt naktī, jo lielākā daļa strādā no astoņiem rītā līdz sešiem vakarā. Lai arī daļa baznīcu pārstāvji to pamato ar vēlmi nosargāt ēku no zagļiem un cilvēkiem alkohola reibumā, tomēr atsevišķi dievnamu pārstāvji atzīst, ka dievnamu slēgšana parāda novirzīšanos no patiesajām vērtībām.

Kāpēc zemenes vairs nav tik saldas?

Līdz ar šīs sezonas ogu parādīšanos lielveikalu un tirgus stendos pircēji sāk uzdot jautājumu - kāpēc pēdējos gados ogas, īpaši zemenes, ir zaudējušas tām raksturīgo garšu un smaržu. “Aldermaņa dārzniecības” direktore Vija Rožkalne raidījumam “4.studija” atzina, ka pēdējos gados selekcionāri aizrāvušies ar ogu izskatu un aizmirsuši par garšu.

Svinot svētkus un dodoties izbraukumā, neaizmirst par mājokļa drošību

Sākoties vasaras sezonai, brīvais laiks bieži tiek pavadīts prom no mājām – izbraucienos pie dabas, vasarnīcās un ceļojumos. Lai prombūtnes laikā nebūtu jāuztraucas par mājokļa drošību, aprdrošināšanas  eksperti atgādina – ikviens ir pakļauts zādzību riskam, tādēļ svarīgi veikt darbības, kas var ievērojami mazināt zagļu vēlmi ielauzties mājoklī. Par mājokļa drošību jādomā ne tikai ilgstošā prombūtnē, bet arī svētku svinēšanas vai ciemošanās reizēs ārpus savas dzīves vietas.

Mediķi atgādina - uzmanīties un nespēlēties ar odzēm

Šajā sezonā mediķi saņēmuši sešus izsaukumus par čūsku kodumiem, kas ir krietni mazāk nekā pērn. Šajā pašā periodā pirms gada mediķi jau bija saņēmuši vairāk nekā 10 izsaukumus. Tomēr cilvēkus vienalga aicina būt uzmanīgiem, jo ik gadu izsaukumu skaits par čūsku kodumiem ir nemainīgs.

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt