Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Ikdienai
Piedāvās ieviest vienas vai trīs dienu makšķernieku kartes
Makšķerēšanas karšu izplatītāji, Latvijas Lauku konsultācijas un izglītības centrs (LLKC) piedāvās nākotnē ievest arī vienas vai trīs dienu makšķernieku kartes, intervijā Latvijas Radio pastāstīja LLKC pārstāvis Miķelis Peisnieks.
Veikals D vitamīna vietā atsūta miega zāles, taču preci atpakaļ negrib pieņemt
Leontīnes kundze interneta veikalā bija pasūtījusi D vitamīnu, taču tā vietā viņai atsūtīja miega zāles. Pēcāk uzņēmums, par kuru jau iepriekš sūdzības saņēmis Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), atteicās pieņemt atpakaļ aizsūtīto sīkpaku. Problēma bija atrisināta vien pēc LTV raidījuma “4. studija” iejaukšanās.
Putnu mīļotāju atstātu spēkratu dēļ no Rīgas pagalma nevar izvest atkritumus
Maskavas ielā 266A daudzdzīvokļu nama iedzīvotājiem gads sācies ar dienām ilgi neizvestiem atkritumiem mājas pagalmā. Atkritumu apsaimniekotājs gan norāda, ka netīrība un haoss izveidojies, jo atkritumu mašīna nevar nokļūt līdz konteineriem. Tiem priekšā ir saliktas automašīnas, kas pieder Ķengaraga promenādes cienītājiem, kas tur ieradušies pastaigāties un barot putnus.
Kāpēc mūsdienās «luksofors» nav «lufors» - kas un kā latvisko jaunus terminus
Kā latviski saukt pīrsingu, domofonu vai fitnesa klubu - tie ir daži vārdi, kas iesūtīti Latvijas Zinātņu akadēmijas Terminoloģijas komisijas mājaslapā. Viņi ir tie, kas latvisko terminus, un visbiežāk saņem medicīnas, jurisprudences un citu nozaru profesionāļu jautājumus. Tikmēr Valsts valodas centra radītie vārdi biežāk tiek izmantoti sarunvalodā.  
Ko drīkst un ko nedrīkst sūtīt uz ārzemēm pa pastu
Ziemassvētki ir laiks, kad vēlamies apdāvināt arī ārzemēs dzīvojošos radus un draugus – un kā gan labāk to izdarīt, ja ne nosūtot paciņu. Taču izrādās, ka paciņā nemaz nedrīkst likt visu, ko sirds kāro.
Vīna glāzes gadu laikā kļuvušas lielākas
Svētku laikā daudzi izvēlas nobaudīt kādu alkoholisku dzērienu, piemēram, vīnu, bet reti kurš pievērš uzmanību vīna glāzes izmēram. Kā izrādās, vīna glāzes gadu gaitā kļuvušas lielākas. Pētnieki uzskata – tas ir tādēļ, ka vīns mūsdienās ir lētāks un vieglāk pieejams.
Valodnieki: Hibrīdvārda «wrapi» vietā jālieto «tīteņi»
Rīgas centrā vairumu veikalu skatlogu rotā uzraksti svešvalodās, bet daži uzraksti ir “hibrīdi”, kuru lietošana valodnieku ieskatā nebūtu pieļaujama. Piemēram, vārda “wrapi” vietā būtu jālieto “tīteņi”, LTV raidījumam  “4. studija” pauda valodnieki.
Pēc 20 gadu ilga darba klajā laiž grāmatu par Nīkrāci un tās ļaudīm

Katram pagastam vajadzētu savu grāmatu, kurā būtu apkopotas iedzīvotāju atmiņas – tā atzīst Skrundas novada Nīkrāces pagasta ļaudis. Nupat klajā nākusi vietējās skolotājas Dzintras Liekmanes grāmata “Nīkrāce cauri gadsimtiem”. Viņa neslēpj, ka šis mazais pagasts ar savu interesanto vēsturi ir neliels gabaliņš no Kurzemes vitrāžas laikagriežu spogulī.

Ne visi skatītāji kinoteātros iecienījuši našķus

Gadu gaitā ieviestais paradums baudīt popkornu filmas seansa laikā jau kļuvis par pašsaprotamu kino sastāvdaļu. Taču izrādās, ka apmeklētāju vidū bieži vien rodas konflikti un dalītas jūtas par to, cik daudz un skaļi šos našķus vajadzētu patērēt. Bieži vien - smaržas, trokšņi un izgāztās popkorna kaudzes, caur kurām nākas manevrēt paceļam uz izeju, mazina kino baudīšanas prieku.

Kā Pape no zvejniekciema pārtapa par lietuviešu vasarnīcu koloniju

Pusgadsimta laikā Papes ciems ir zaudējis gandrīz visus pamatiedzīvotājus. Pirms 50 gadiem Papē dzīvoja aptuveni 400 cilvēki, bet tagad ir palikuši vairs tikai divi pastāvīgie iedzīvotāji. LTV raidījums “4.studija” devās meklēt gan Papes zudušo spožumu, gan aplūkot mūsdienu situāciju.

Latvijas svētkos gaidāmas izmaiņas 500 reģionālo autobusu maršrutos

Saistībā ar Latvijas Republikas proklamēšanas svētkiem laikā no 17. līdz pat 21.novembrim gaidāmas izmaiņas vairāk nekā 500 reģionālo autobusu maršrutos. Daļā tiks atklāti papildu reisi vai, tieši pretēji, samazināts to skaits, informēja Autotransporta direkcijas vadošais maršrutu tīkla plānotājs Jānis Lagzdons.

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt