Rīta Panorāma

ES ierobežos darījumus ar skaidru naudu

Rīta Panorāma

Kā top mācību materiāli neredzīgiem bērniem?

Eiropas akvārijos veido izzūdošo koraļļu sugu "banku"

Eiropas akvārijos veido izzūdošo koraļļu sugu «banku»

Vairāki Eiropas zooloģiskie dārzi, kuros ir lieli akvāriji, sākuši veidot izzūdošu koraļļu sugu "banku". Process nav vienkāršs, jo šie jūras dzīvnieki ir ļoti jutīgi pret apkārtējo vidi un tās izmaiņām.

"Burgers’ Zoo" darbinieks Paskāls Kiks norādīja: "Akvārijā ir svarīgi, lai būtu pareizais sāļums un pareizā temperatūra. Mums ir liela ūdens plūsma šajā tvertnē un apgaismojums, un tos var izmērīt. Var noteikt arī ūdens kvalitāti, un mēs cenšamies šos rādītājus saglabāt pēc iespējas stabilākus. Pusotru gadu mēs darba telpās pārbaudām, kas ir izdevies un kas der šiem koraļļiem."

Nav noslēpums, ka klimata izmaiņas būtiski ietekmē jūras biotopus visā pasaulē, un zinātnieki ceļ trauksmi par kārtējo tā dēvēto koraļļu balēšanu.

Tā novērojama arī Lielajā barjerrifā pie Austrālijas krastiem un Seišelu. "Burgers’ Zoo" akvārijā kādā Nīderlandes pilsētā izmitināti vairāku sugu īpatņi arī no šiem reģioniem.

Paņēmiens ir līdzīgs, kā saglabājot apdraudētu sauszemes augu un dzīvnieku sugas, lai to īpatņus nepieciešamības gadījumā varētu atgriezt savvaļā. Koraļļus stingri regulētos apstākļos pavairo kopš 2022. gada, bet pēc tam tie var pievienoties mākslīgajam rifam akvārijā.

Milzīgas šo bezmugurkaulnieku kolonijas dabā veido rifus, kas ir dzīvotne daudzām citām dzīvnieku un augu sugām, un to apzinās arī citu valstu speciālisti. Projekta iniciators ir Monako zinātniskais centrs, un tajā iesaistīti arī divi zooloģiskie dārzi Francijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti