Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Ikdienai
Kas jāzina par tvana gāzi apkures sistēmās?

Sākoties jaunajai apkures sezonai, glābējiem teju katru dienu jādodas dzēst ugunsgrēki, kas izcēlušies apkures sistēmu izraisītu problēmu dēļ. Vienlaikus Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā (RAKUS) jau nonākuši vairāki cilvēki, kuri saindējušies ar tvana gāzi.

Atstarotāji un ziemas riepas maksā mazāk nekā cilvēka dzīvība!

Iestājoties rudens periodam, gan no rīta, gan vakarā, kad cilvēki dodas savās ikdienas gaitās, arvien ātrāk iestājas tumsa. Ceļu policija un Ceļu satiksmes drošības direkcija aicina neaizmirst par atstarojošām vestēm, kas jāvalkā, pārvietojoties pa ceļu nomalēm. Savukārt pilsētniekiem būtu vēlams pie sava apģērba vai somas piekārt atstarotāju, jo lielākā daļa gājēju, kas gājuši bojā ceļu satiksmes negadījumos, atradušies pilsētvidē.  

Mājas gaisa atsvaidzināšanai iesaka dabas veltes

Katrai mājai ir sava smarža, īpašā mājas smarža, un, lai mājoklī radītu patīkamu aromātu, nav obligāti jāpērk ķīmiskie gaisa atsvaidzinātāji. Dažādas smaržu notis var radīt ar dabas dotajām veltēm.

Viļānu sadzīves prasmju istabā mācīs ekonomiskāk un praktiskāk dzīvot

Viļānu sociālā atbalsta centrā ''Cerība'' izveidota sadzīves prasmju istaba. Tajā notiks dažādas nodarbības, kurās būs iespēja šūt, gatavot ēst un iegūt informāciju par to, kā ekonomiskāk un praktiskāk dzīvot. Nodarbības paredzētas jauniešiem, jaunajām māmiņām un cilvēkiem no sociālā riska grupām.

Kam var sūdzēties, ja taksometrs neatbrauc solītajā laikā?

Rīgā ne vienmēr ir viegls uzdevums nokļūt no punkta A uz punktu B, tādēļ, lai nokļūtu kaut kur savlaicīgi, daudzi izmanto taksometru pakalpojumus, kas diemžēl ne vienmēr ir atbilstošā kvalitātē. Raidījums “4. studija” skaidroja, ko var darīt klients, ja  taksometrs neatbrauc solītajā laikā.

Lietavas zemniekiem šoruden bojā avenes un ķirbjus

Ne tikai Latgalē, bet arī Zemgalē lietavas pamatīgi sabojājušas zemnieku cerības uz ražu. Penkulē starp Jelgavu un Bēni uz lauka pelē avenes, kuras novākt traucēja lietus. Arī kartupeļu laukā smagā tehnika netiek, nāksies ņemt rokās dakšas un kartupeļus rakt pašiem. Taču kabači un ķirbji aug griezdamies, ja vien izdodas tos novākt laikus.

Šķautnainā stikla glāze jeb «graņonka» - arvien stila ikona

Padomju laikos dzīvojušie atceras šķautnainās stikla glāzes, kuras lietoja vilcienos, kādam tās bija arī mājās. Par "graņonku" dēvētā daudzšķautnainā, izturīgā glāze šogad svin 74 gadu jubileju, un tās rašanās vēsture ir gana interesanta.

Kad pienāk pilngadība – vai 18. dzimšanas dienā pirkt šampanieti ir likumīgi?

Par pilngadīgu Latvijā uzskata cilvēku, kas sasniedzis 18 gadu vecumu. Tikai pilngadīgai personai Latvijā likums ļauj iegādāties alkoholiskos dzērienus un cigaretes, iegūt vadītāja apliecību, dodies uz vēlēšanām un apprecēties bez vecāku vai aizbildņa piekrišanas. Un to visu, izņemot precības, jaunietim iespējams izdarīt jau savā 18. dzimšanas dienā.

Augustā uzdzīvot sākušas blusas

Tieši augusts ir laiks, kad aktivizējušās blusas. Tās ir visur – pludmalēs smiltīs, mājdzīvnieku kažokos. Dabas muzejā stāsta, ka Latvijā ir ap 50 dažādu blusu sugu un šo kukaiņu vidējais mūža ilgums ir divi, trīs mēneši.

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt