4. studija

Kas izsūtīja viltus apsūdzības par pornogrāfijas izplatīšanu?

4. studija

Ceturtā studija

Cik ilgu laiku Rīgā var prasīt vienas bedres aizlāpīšana?

Kam pieder bedres Rīgas iekšpagalmos? 10 mēnešus meklējot bedru īpašniekus, tās labo gausi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Rīgas iekšpagalmi un bedres – Rīgas problēmu klāstā tā diemžēl ir "klasika". Ir pat tādi "objekti", uz kuriem nākas izbraukt un filmēt vairākkārt, turklāt – ne jau kādu pāris mēnešu, bet gan vairāku gadu laikā. Piemēram, Lugažu ielā kāda daudzdzīvokļu nama iedzīvotājiem ilgstoši nācies sadzīvot ar bedri, kurā automašīnas iesprūst. Un situācija teju gada laikā nav mainījusies, skaidroja Latvijas Televīzijas raidījumā "4. studija".

"Kad uzsnieg sniegs un ja ir ledus, tad paša spēkiem ārā tikt nevar! Bedre ir tik milzīga, ka jācer uz apkārtējo palīdzību, lai mašīnu izvilktu," tā pirms teju 10 mēnešiem vēstulē rakstīja kāds Lugažu ielas 2A Rīgā iedzīvotājs. Toreiz ar "4. studijas" palīdzību izdevās noskaidrot, kuram bedre jāsalabo, taču pagājis gandrīz gads, jau atkal sniegs un ziema klāt, bet nekas nav izdarīts, un pie bedres jāatgriežas.

"Re, kur ir piebraucamais celiņš pie mūsu mājām, un ir pagājuši aptuveni 10 mēneši, kopš mēs sniedzām informāciju jums, un nekas nav noticis. Ik pa laikam mēs redzam kaut kādus remontdarbus, bet tie nenotiek šeit," skaidroja vietējais iedzīvotājs Normunds Blauvs.

"Mums solīja, ka līdzko būs atbilstoši laikapstākļi, tā viss notiks, apsekos un izdarīs. Izskatās, ka visu šo vasaru laikapstākļi laikam nebija piemēroti tam,

lai veikto šos "apjomīgos" remontdarbus, tad cerēsim, ka varbūt ziemā atradīsies laiks."

Var jau šķist, kas tad tur – viena bedre, bet patiesībā šī viena bedre sagādā neērtības ļoti daudziem iedzīvotājiem, kuriem ikdienā nākas izbraukt pa vienīgo iespējamo izbrauktuvi.

"Te principā ziemā ir nereāli. Vasarā tu neredzi bedri un brauc cauri, un vienkārši sadauzi mašīnu. Bet nu jau vietējie iedzīvotāji zina, kas šeit ir par lietu," situāciju klāstīja Blauvs.

"Manuprāt, šis nav sarežģīti – paroc, samet iekšā šķembu un "uzmauc" to pašu asfaltu virsū, un viss būs kārtībā – nu, kas tur daudz? Ja jūs solījāt, ka jūs to varat izdarīt, tad izdariet!"

Pēc 10 mēnešiem atkal vēršamies pie Rīgas domes, lai noskaidrotu, kāpēc solītais nav izdarīts.

"Ielūkojoties dziļāk, pārbaudot vēlreiz, diemžēl ir tā, ka šis zemes gabals tomēr nepieder pašvaldībai," atzina Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes projektu koordinatore Edīte Matusēviča. "Ieguldījumus tur veikt nav iespējams, bet teritorijas labiekārtošanas pārvaldes speciālisti jau ir sazinājušies ar "Rīgas namu pārvaldnieku" un attiecīgi arī konkrētā nama apsaimniekotāju un ir vienojušies, ka veiks iedzīvotāju aptauju par to, vai šos remontdarbus veikt."

Pēc teju 10 mēnešiem noskaidrojies, ka šī tomēr nav pašvaldības zeme, un likums neatļauj veikt ieguldījumus, lai bedri salabotu.

Tas nozīmē, ka vairāk nekā pusei dzīvokļu īpašnieku ir jāpiekrīt, ka bedre tiks labota par viņu līdzekļiem.

"4. studija": "Vai tajā brīdī kad Teritorijas labiekārtošanas pārvalde saprata – nē, mēs nevaram šeit veikt remontdarbus, vienalga, vai tas bija marts, aprīlis vai maijs, vai tajā brīdī nevajadzēja vērsties pie apsaimniekotāja, zinot, ka tomēr tas nav jūsu kompetencē?"

Edīte Matusēviča: "Jā, vajadzēja. Nevaru diemžēl atbildēt, kādēļ tas tā nenotika vai arī kurā brīdī kolēģi varbūt saprata, ka tas tomēr nav pašvaldības kompetencē veikt šeit remontdarbus. Jā, saprotam, ka ir ilgs laiks pagājis, bet diemžēl šoreiz tā ir sanācis, un centīsimies izvairīties no līdzīgām situācijām nākotnē."

Novilcinot remontdarbus teju par gadu, kļuvis skaidrs, ka pašvaldība neko nedarīs un iedzīvotājiem bedre būs jālabo par saviem līdzekļiem.

Varam vien piebilst, ka rīdziniekiem līdzīgās situācijās jāziņo Apkaimju iedzīvotāju centram pa telefona numuru 80 000 800, kur ierēdņiem būtu jāspēj sniegt informācija par to, kam konkrētajā vietā jāveic remontdarbi.

Arī Kuģu ielā Rīgā pirms pāris gadiem vesela sižetu sērija aktualizēja jautājumu par bedri uz trotuāra, kas ilgstoši netika labota. Kuģu ielā beidzot viss ir salabots. Jāpiebilst gan, ka tuvējo māju iedzīvotājiem nācās bruņoties ar pacietību, jo vairāk nekā divus gadus atbildīgie dienesti uz viņu jautājumiem un sūdzībām nereaģēja, savstarpēji skaidrojoties, kura jurisdikcijā bedre bija izveidojusies – kam tā pieder?

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti