Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Ikdienai
VIDEO: Kā Ziemassvētku galdu padarīt krāšņāku
Ir patīkami Ziemassvētku vakarā sēdēt pie krāšņi klāta galda. Ogres tehnikuma audzēkne Iveta Lauriņa dalās ar padomiem, kā, galdā pasniedzot tradicionālos ēdienus, padarīt to krāšņāku, un stāsta, kādiem produktiem noteikti vajadzētu būt uz galda.
Strādā pie jauniem makšķernieku karšu termiņiem
Lai gan diskusijas par izmaiņām makšķernieku karšu termiņos notiek jau ilgāku laiku, jaunās makšķernieku kartes nākamajam gadam pagaidām būs pieejamas tāpat kā iepriekš – vai nu visam kalendārajam gadam, vai nu trīs mēnešiem, bet darbs pie izmaiņām, lai ieviestu arī citu termiņu kartes, turpinās, Latvijas Radio atzina Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Zivsaimniecības nodaļas vadītāja Agnese Neimane-Jordane.
Speciālisti neiesaka dedzināt sveces telpās pārāk ilgi
Tuvojoties Ziemassvētkiem, un vispār gada tumšajā periodā, daudziem patīk iedegt sveces, taču izrādās, ka nav ieteicams dedzināt sveces pārāk ilgi, jo tas rada gaisa piesārņojumu. Tāpat speciālisti iesaka izvēlēties sveces no dabīgiem materiāliem, vēstīja LTV raidījums “4.studija”.
Ugunsdzēsēju padomi drošam Adventes laikam
Tā kā ik gadu laikā pirms Ziemassvētkiem vairākus ugunsgrēkus izraisa bez uzraudzības atstātas iedegtas sveces, sagaidot pirmo Adventes svētdienu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina drošības padomus, kā rīkoties, lai no mazas svecītes neizceltos liels ugunsgrēks.
Latvijas Bankas kolekcijas monētas turpina «izķert»; vēlāk tirgo par lielāku cenu
Latvijas Banka regulāri izdod dažādas piemiņas un kolekcijas monētas, tomēr tās tiek izdotas ļoti mazā tirāžā, tāpēc katrs, kurš vēlas, pie kārotās monētas nemaz nespēj tikt. Latvijas Bankas kolekcijas monētas nereti izraisa lielu interesi, un tās vēlāk pārdod pat divreiz dārgāk par bankas noteikto cenu, pārliecinājās LTV raidījums “4. studija”.
«Taxify» klients pieķer taksometra šoferi krāpniecībā
Kādā vēlā vakarā Mareks bija nolēmis savu vecmāmiņu aizgādāt no Rīgas uz mājām Baložos, izmantojot taksometru kompānijas “Taxify” pakalpojumus no sava telefona, taču, sekojot lietotnei, viņš konstatēja, ka brauciens turpinās no Baložiem atpakaļ uz Rīgu. Kompānija kļūdu atzina, un piedāvāja atlaides kuponu, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.  
Kāpēc Ālandu salas kļuva par Olandi?
Šai pasaulē viss plūst un mainās, mainās arī vietu ģeogrāfiskie nosaukumi. Piemēram, turpmāk visiem zināmās Ālandu salas jādēvē par Olandi, noskaidroja LTV raidījums “4.studija”.
CSDD atgādina par atstarotājiem: Svarīgi tos lietot pareizi
Sākoties tumšajiem rudens vakariem, iedzīvotājus aicina lietot atstarotājus. Ceļu satiksmē piedalās teju ikviens, un atstarotāji jālieto gan gājējiem, gan riteņbraucējiem, gan arī vēcākiem jāatceras parūpēties par bērnu drošību.
Rīgā kursos var apgūt arī šokolādes tāfelīšu iesaiņošanu dāvanām
Rīgas izglītības un informatīvi metodiskais centrs rīko speciālus kursus, kuru nosaukums ir Šokolādes tāfelītes noformēšana dāvināšanai. Čiekurkalnā var apgūt dažādu dāvanu iesaiņošanas prasmes, bet centra iedzīvotājiem piedāvā noformēt tieši šokolādi, noskaidroja LTV raidījums “4.studija”.  
Latvijā jauns smagākā ķirbja rekords - 574 kilogrami
Šogad pārspēts Latvijas smagākā ķirbja rekords - uzvarētāju oga svēra 574 kilogramus. Lai dižotos ar savu labāko veikumu, ķirbju svēršanas čempionātā Rīgas zoodārzā piektdienas rītā pulcējās lielo ķirbju audzētāji no dažādām Latvijas vietām. 
Kocēnos izveidoti brīvdabas grāmatu apmaiņas punkti - grāmatu mājiņas
Nekrāt putekļus uz grāmatām plauktos, bet gan ļaut tām ceļot pie jauniem lasītājiem - šī atziņa ir pamatā Kocēnu novadā izveidotajiem četriem brīvdabas grāmatu apmaiņas punktiem. Grāmatu apmaiņas punkti ir veidoti kā nelielas mājiņas ar plauktiem, kuros katrs interesents var ielikt sev vairs nevajadzīgu grāmatu vai arī paņemt lasīšanai kādu no citu atnestajām grāmatām. Līdzīgas grāmatu apmaiņas mājiņas paredzēts izvietot arī Valmierā.
Kāpēc gaismā glabāti kartupeļi bīstami veselībai?
Kartupeļos ir gan ciete, gan ūdens, dažādi cukuri, vitamīni un minerālvielas, taču - vai tajos atrodamas vien cilvēkam vērtīgas lietas? Galvenās vielas, kas nav tik labas mūsu veselībai, tie ir alkaloīdi, bet parasti kartupeļos, kas tiek izmantoti pārtikā un tiek glabāti tumšā pagrabā, šo vielu līmenis ir ļoti zems, toties liels tas ir kartupeļos, kuri  glabāti gaismā un ir kļuvuši jau pavisam zaļi, LTV raidījumam “4.studija” stāstīja Agroresursu un ekonomikas institūta vadošā pētniece Dr.agr. Ilze Skrabule.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt