4. studija

Kad Rīgas Pasažieru ostā atsāksies prāmju un kuģu satiksme?

4. studija

(Zīmju valodā). 4. studija

Kāpēc auto stāvvieta Gaiļezerā pie Onkoloģijas centra kļuvusi dārgāka?

Pacientiem neērtības rada saīsinātais bezmaksas stāvvietas laiks pie Onkoloģijas centra

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) un Onkoloģijas centra jeb "Gaiļezera" bezmaksas atrašanās laiks stāvvietā no 90 minūtēm samazināts uz 45, kas, kā atzina vairāki Latvijas Televīzijas raidījuma "4. studija" aptaujātie stāvvietas klienti, ir visai neērti, jo ne vienmēr šajā laikā var pagūt atgriezties atpakaļ.

Bedres, daudz mašīnu un maz laika – tāda realitāte jāpiedzīvo pacientiem, kuri dodas uz Onkoloģijas slimnīcu, lai atgūtu veselību. Bet to traucē izdarīt papildu stress, kas rodas, lai paspētu iekļauties nieka 45 minūtēs.

Raidījuma skatītājs Raimonds vaicāja: "Kāpēc Onkoloģijas slimnīcas auto stāvlaukumā samazināts bezmaksas stāvēšanas laiks no 90 minūtēm uz 45 minūtēm? Kā lai es visu izdaru tai laikā, ja man 40 minūtes jāguļ magnētiskās rezonanses aparātā? Plus vēl reģistratūra, gaidīšana rindā pie kabineta!"

Arī stāvvietā sastaptie cilvēki ir neapmierināti ar jauno kārtību. Viņi norādīja, ka vismaz pusotra stunda ir nepieciešama, lai slimnīcā pagūtu visu paveikt.

Pie iestādes sastaptā Natālija atzina, ka 45 minūtes ir par maz, viņai vajadzēja pusotru stundu.

Savukārt Andrejs atzina: "Protams, ka nav pietiekams! Es domāju, ka vajag apmēram stundu, labāk vienu ar pusi stundu, jo, labi, es esmu jauns cilvēks, es varu paskriet, izdarīt visu ātri, bet ir cilvēki taču, kuri ir vecāki par mani, un viņiem ir varbūt problēmas ar kājām, ar sirdi, vēl ar kaut ko... visiem ir savas slimības!"

Līdzīgās domās bija arī citi sastaptie medicīnas iestādes apmeklētāji, kuri atzina, ka parasti apmeklējums aizņem vairāk laika, tāpēc ar atvēlēto bezmaksas laiku nepietiek.

Arī automašīnas reģistrēšanas un apmaksas sistēma ir nedaudz juceklīga – tā jāveic ar lietotnes palīdzību, taču tad, ja tādas nav, pie slimnīcas stūra gaida maksas automāts, kurš pieņem tikai skaidru naudu. Arī noteikumi nav viegli salasāmi.

Austrumu slimnīcā raidījumam atbildēja, ka slimnīca sniedz medicīniskos pakalpojumus un par stāvvietām tā neatbild.

Savukārt "EuroPark" skaidroja, ka klātienē vai telefoniski intervija nenotikšot, bet atbilde tikšot sniegta rakstiski, un tā ir šāda: "Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca pagājušajā gadā izsludināja atklātu konkursu par autostāvvietas apsaimniekošanu. "EuroPark" iesniegtais piedāvājums bijis atbilstošākais RAKUS iepirkuma nosacījumiem, un RAKUS noslēdzis līgumu ar "EuroPark". "EuroPark" ir iepirkuma izpildītājs un veic autostāvvietas lietošanas noteikumu ievērošanas kontroli atbilstoši RAKUS noteiktajai autostāvvietas lietošanas kārtībai."

Proti, to, cik dārga vai lēta būs auto novietošana pacientiem, tomēr nosaka slimnīca, kas, kā tapa zināms, pati īrē šo zemi no kādas juridiskas personas par 2000 eiro mēnesī un samazināt maksu par stāvvietu nevarot.                                         

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti