Svarīgi
Sadaļas
Dzīve & stils / Ikdienai
Popularitāti gūst beziepakojuma veikali
Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā samazināt esošo atkritumu daudzumu, ir prātīga iepirkšanās. Produktu iepakojumi veido lielu daļu no mūsu ikdienas atkritumiem. Pasaulē un arī Latvijā arvien populārāki kļūst veikali, kuros iespējams iegādāties preces bez iepakojuma.
Kā pareizi šķirot atkritumus pa konteineriem?
Kur likt spoguļa stiklus, vienreizlietojamos traukus, sulas pakas vai skārdenes? Izrādās, daļai no šiem atkritumiem ir vieta šķirošanas konteineros, bet daļa no tiem ir jāizmet kopējā konteinerā. LTV “Rīta panorāma” skaidroja, kā pareizi šķirot atkritumus. 
Latvijā viesojas «Kendamas» spēles profesionāļi
Alternatīvo un ekstrēmo sporta veidu centrā trešdien norisinājies līdz šim plašākais “Kendamas” pasākums Latvijā. Turklāt šoreiz pie jauniešiem no ASV ieradušies pasaules līmeņa spēlētāji. Interesentiem bija iespēja redzēt augstas klases trikus, aprunāties ar profesionāļiem un rādīt prasmes arī pašiem.
Ziedotāju kūtruma dēļ piemiņas vērdiņus bez maksas saņēma tikai daļa Latvijas simtgadē dzimušo
Latvijas valsts simtgades gadā dzimušajiem bērniņiem katram savs sudraba vērdiņš – ar šādu ideju madoniete Inguna Roga-Saulīte nāca klajā 2017. gadā. Ar ziedotāju atbalstu izdevās finansēt vērdiņus visiem 2018. gada janvārī dzimušajiem mazuļiem. Taču izrādās – pārējos mēnešos pie piemiņas monētas var tikt, tikai to pērkot. Tas saistīts ar ziedotāju atsaucību, skaidro idejas autore.
Kā pareizi tīrīt sniegu? Fizioterapeitu padomi
Šajā ziemā būtu grēks sūdzēties par sniega daudzumu. Kas vieniem prieks, tas citiem apgrūtinājums. Daudziem jāķeras pie lāpstas, lai izraktu savu automašīnu no aizsnigušās ielas vai iztīrītu celiņu savas mājas pagalmā. Nepareizi tīrot sniegu, var iedzīvoties, piemēram, muguras savainojumā.
Reģionos būs pieejamas bezmaksas drošas ziemas braukšanas konsultācijas
Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) autovadītājiem piedāvā bezmaksas drošas ziemas braukšanas konsultācijas. Pašlaik tiek izsludināta pieteikšanās konsultācijām Latvijas reģionos: Rēzeknē, Valmierā, Tukumā un Jelgavā. Vēl konsultācijas šogad notiks Liepājā, Ventspilī, kā arī Rīgā, Biķernieku trasē.
VIDEO: Kā žāvē ugunsdzēsēju šļūtenes? 
Šļūtenes ir viens no ugunsdzēsēju pamata darbarīkiem. Dažkārt var redzēt, ka viņi tās izvilkuši pagalmā pie depo un pārbauda plīsuma vietas. Tās tiek iezīmētas un vēlāk lāpītas.
VIDEO: Kā Ziemassvētku galdu padarīt krāšņāku
Ir patīkami Ziemassvētku vakarā sēdēt pie krāšņi klāta galda. Ogres tehnikuma audzēkne Iveta Lauriņa dalās ar padomiem, kā, galdā pasniedzot tradicionālos ēdienus, padarīt to krāšņāku, un stāsta, kādiem produktiem noteikti vajadzētu būt uz galda.
Strādā pie jauniem makšķernieku karšu termiņiem
Lai gan diskusijas par izmaiņām makšķernieku karšu termiņos notiek jau ilgāku laiku, jaunās makšķernieku kartes nākamajam gadam pagaidām būs pieejamas tāpat kā iepriekš – vai nu visam kalendārajam gadam, vai nu trīs mēnešiem, bet darbs pie izmaiņām, lai ieviestu arī citu termiņu kartes, turpinās, Latvijas Radio atzina Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Zivsaimniecības nodaļas vadītāja Agnese Neimane-Jordane.
Speciālisti neiesaka dedzināt sveces telpās pārāk ilgi
Tuvojoties Ziemassvētkiem, un vispār gada tumšajā periodā, daudziem patīk iedegt sveces, taču izrādās, ka nav ieteicams dedzināt sveces pārāk ilgi, jo tas rada gaisa piesārņojumu. Tāpat speciālisti iesaka izvēlēties sveces no dabīgiem materiāliem, vēstīja LTV raidījums “4.studija”.
Ugunsdzēsēju padomi drošam Adventes laikam
Tā kā ik gadu laikā pirms Ziemassvētkiem vairākus ugunsgrēkus izraisa bez uzraudzības atstātas iedegtas sveces, sagaidot pirmo Adventes svētdienu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina drošības padomus, kā rīkoties, lai no mazas svecītes neizceltos liels ugunsgrēks.
Latvijas Bankas kolekcijas monētas turpina «izķert»; vēlāk tirgo par lielāku cenu
Latvijas Banka regulāri izdod dažādas piemiņas un kolekcijas monētas, tomēr tās tiek izdotas ļoti mazā tirāžā, tāpēc katrs, kurš vēlas, pie kārotās monētas nemaz nespēj tikt. Latvijas Bankas kolekcijas monētas nereti izraisa lielu interesi, un tās vēlāk pārdod pat divreiz dārgāk par bankas noteikto cenu, pārliecinājās LTV raidījums “4. studija”.
«Taxify» klients pieķer taksometra šoferi krāpniecībā
Kādā vēlā vakarā Mareks bija nolēmis savu vecmāmiņu aizgādāt no Rīgas uz mājām Baložos, izmantojot taksometru kompānijas “Taxify” pakalpojumus no sava telefona, taču, sekojot lietotnei, viņš konstatēja, ka brauciens turpinās no Baložiem atpakaļ uz Rīgu. Kompānija kļūdu atzina, un piedāvāja atlaides kuponu, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.  
Jaunākie
Interesanti