Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Ikdienai
Domā zaļāk: Kā izvēlēties pareizākas spuldzes, un kāpēc tās atmaksājas
Pats vienkāršākais uzdevums, lai dzīvotu nedaudz draudzīgāk videi un arī nedaudz samazinātu elektrības rēķinus, ir nomainīt vecās spuldzes pret jaunām. Kā veikalā izvēlēties pareizākās spuldzes, un kāpēc LED spuldzes, neskatoties uz to cenu, atmaksājas aptuveni pusgada laikā, salīdzinot ar kvēlspuldzēm?   
Kāpēc Rīgā dažām transporta pieturām pienākas nojume, bet dažām - nē?
Starppilsētu autobusu pieturu, kas atrodas Rīgā, Juglā, ikdienā izmanto neskaitāmi daudz pasažieru, taču par tādu ērtību kā nojume ir piemirsts.  Turpat blakus “Rīgas satiksmes” pasažieriem nojume pieturā ir, bet starppilsētu pieturā – nav. Rīgas dome skaidro, ka šo pieturu aprīkošana nav pašvaldības uzdevums, Autotransporta direkcija apgalvo pretējo, ziņoja LTV raidījums “4.studija”.
Kā samazināt ledusskapja elektrības patēriņu un ietaupīt naudu?
Dzīvot videi draudzīgāk ne vienmēr nozīmē, ka tas ir dārgāk. Mainot savas ikdienas paradumus un vienlaikus padomājot par to, kādu ekoloģisko pēdu aiz sevis atstājam, ir pat iespējams nedaudz ietaupīt naudu - piemēram, pievēršot uzmanību ledusskapja enerģijas patēriņam var samazināt maksu par elektrību.
Mūki alus brūvēšanas notekūdeņus pārvērš tīrā ūdenī
Ar savām alus brūvēšanas tradīcijām pazīstamie trapistu mūki Nīderlandē alus darīšanas procesā radītos notekūdeņus pārvērš dzidrā un tīrā dzeramajā ūdenī. To viņi paveic, apvienojot dabas sniegtās iespējas ar mūsdienu tehnoloģijām.
Konflikta nomāktajā Afganistānā populārs kļūst snovbords
Afganistānā jaunieši maksimāli izmanto ziemīgos laika apstākļus un dodas uz kalniem, lai noslīpētu savas prasmes snovbordā. Tas ir salīdzinoši jauns sporta veids konflikta nomāktajā valstī, bet kļūst arvien populārāks. Afgāņu snovborda entuziasti saka -  tas parāda, ka jaunā paaudze ir gatava karu atstāt aiz muguras.
Pirmajiem «Smart-ID» lietotājiem laiks atjaunināt personas datus
Autentifikācijas rīka “Smart ID” lietotājiem, kuri uzsāka to izmantot 2017. gadā, šogad beigsies konta (e identitātes) derīguma termiņš un, lai turpinātu to izmantot, jāveic savu personas datu atjaunošana, paziņojumā medijiem atgādināja Finanšu nozares asociācija.
Rīgu janvāra beigās aizvien «rotā» neizvesto lapu maisi
Lai arī tagad jau ir janvāra otrā puse, Rīgā arvien manāmi maisi ar pērnruden savāktajām lapām. Rīgas administratīvajā teritorijā nav noteikts, cik ilgā laikā šie maisi jāaizved, taču pašvaldības izdotie noteikumi paredz, ka teritorijai ir jābūt sakoptai. 
Jaunais Ķīnas vīruss pa pastu pienākt nevar; nav ieteikumu ierobežot tirdzniecību
Ķīnā atklātais jaunais vīruss nav dzīvotspējīgs apkārtējā vidē, tāpēc nevar “pienākt pa pastu”, un arī Pasaules Veselības organizācija šobrīd nav ieteikusi ierobežot tirdzniecību ar Ķīnu, LTV raidījumam “4. sudija” pauda Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
«Rīgas namu pārvaldnieks» atgādina: Par nelikumīgām restēm daudzdzīvokļu namos var saņemt sodu
Neraugoties uz aizliegumiem, daudzdzīvokļu namu iemītnieki visā Rīgā joprojām turpina uzstādīt pie savu dzīvokļu logiem un lodžijām metāla restes, cenšoties sevi pasargāt no zagļiem, bet vienlaikus nostādot sevi bezpalīdzīgā situācijā, ja dzīvoklī izceļas ugunsgrēks. “Rīgas namu pārvaldnieks” uzsācis dzīvokļu īpašnieku informēšanu par to, turklāt atgādinot – par neatbilstošām restēm var arī saņemt sodus.
Londonā aizvadīts gadskārtējais brauciens sabiedriskajā transportā bez biksēm
"Kad jūsu grupas līderis dos zīmi, tad novelciet bikses un ielieciet mugursomā. Brauciena laikā uzvedieties tā, kā to parasti darāt. Varat uzvilkt divus pārus apakšveļas, ja tā jūtaties komfortablāk,” teikts akcijas dalībnieku instrukcijā. Svētdien, 12. janvārī, notika gadskārtējais, jau 11. vispasaules brauciens sabiedriskajā transportā bez biksēm, kur dalībnieki izskatās un uzvedas tā, it kā būtu aizmirsuši uzvilkt bikses. Ar Londonas akcijas organizatoriem un dalībniekiem bezbikšu braucienā ar metro devās arī Latvijas Televīzija.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt