Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Ikdienai
Jūrmalā sezonu atklās ziemas peldētāji jeb «roņi»
Svētdien Jūrmalā, pie Bulduru glābšanas stacijas sezonu atklās ziemas peldētāji jeb tautā sauktie „roņi”. Oktobra pirmā svētdiena jau tradicionāli ir diena, kurā visi ziemas peldētāji, neatkarīgi no laikapstākļiem pulcējas, lai kopīgi atklātu sezonu.
Rīgas «Kāzu salonu avēnija» - 15 veikali vienā ielā piesaista arī ārzemnieces
Ja ir vēlēšanās Rīgā satikt daudz laimīgu, cerību pilnu, bet nedaudz satrauktu cilvēku, jādodas uz Avotu ielu, jo šo ielu droši var dēvēt par “kāzu salonu avēniju” – tajā ir 15 kāzu saloni. Kā tas izveidojies, vairs īsti neviens neatceras, bet tik daudz salonu vienuviet piesaista ne tikai rīdziniekus, bet arī līgavas no citām pilsētām un kaimiņvalstīm, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.
VM atgādina: Aptiekām var prasīt diennakts laikā sagādāt kompensējamās zāles
Veselības ministrija (VM) atgādina – ja aptiekā nav pacientam izrakstīto valsts kompensējamo zāļu, aptiekas pienākums ir 24 stundu laikā šīs zāles sagādāt. Ministrija atzīst, ka aptiekās var būt dažādi iepakojumi – vienus kompensē, citus ne,  bet cilvēkiem ir tiesības pieprasīt, lai aptieka sagādā nepieciešamo, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.
Raķeškrāsns lauku mājā - ekonomiska un ar labu siltuma atdevi
Kurzemē sāk parādīties pirmās raķeškrāsnis. Tas ir alternatīvs ekonomisks un videi draudzīgāks apkures veids, kas īpaši noderīgs lauku mājām. Šajās dienās divas raķeškrāsnis tapa Skrundas un Gramzdas apkārtnē, kur Latvijas Permakultūras biedrības vadītāja un Latvijas Universitātes pētnieka Elgars Felča vadībā notika meistarklases interesentiem.
Salu tilta apkaimē pazudusi sabiedriskā transporta pietura
Nu jau visi tie Rīgas iedzīvotāji, kuriem ikdienā nākas šķērsot Salu tiltu, ir pieraduši pie tā, ka tur visu laiku mainās situācija satiksmē. No rīta brauc pa vienu joslu, vakarā to darīt liek jau pa citu. Tomēr auto vadītāji nav vienīgie, kuri šo remontdarbu dēļ spiesti ciest, jo Salu tilta apkaimē pazudusi viena sabiedriskā transporta pietura.
Sēņu vietā mežā – būvgruži? Aicina par to ziņot policijai un vides dienestam
Sēņotāji, ogotāji un cilvēki, kuri vienkārši dodas pastaigās pa mežiem vai pilsētas zaļajām zonām, nereti sastopas nevis ar dabas veltēm, bet gan ar nelegālām izgāztuvēm. Šajās situācijās iedzīvotāji aicināti ziņot konkrētās pašvaldības policijai vai rakstīt vai zvanīt Valsts vides dienestam, atgādina LTV raidījums “4. studija”.
Francijā radīts vīna skeneris
Katrs nevar būt someljē un spēt atšķirt kabarnē vīnu no kjanti. Bet tas nemaz nav nepieciešams! Francūži radījuši īpašu vīna skeneri, kas iepērkoties ļauj ātri un viegli noteikt vīna veidu.
«4. studija» skaidro: Kas var būt maldinošs «ātrās palīdzības» izsaukums
Ar 1. septembri Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) izbraukums reāli izmaksā 144,51 eiro. Bet gadījumos, kad slimniekam draud briesmas veselībai un dzīvībai, par izsaukumu nav jāmaksā. LTV raidījums “4. studija” skaidroja, kā iepriekš noteikt, vai izsaukums būs par maksu vai arī tas tiks uzskatīts par nepamatotu, un aprakstīja nepamatotu izsaukumu piemērus.
«Rīgas satiksme» pagarina eksperimentu «iekāpšana tikai pa priekšējām durvīm»
„Rīgas satiksme” līdz gada beigām nolēmusi pagarināt jūnijā sākto pilotprojektu, kurā piecos maršrutos iekāpt ļauts tikai pa transportlīdzekļa priekšējām durvīm. Pirmie mēneši esot apliecinājuši, ka cilvēki šādā režīmā patiešām apzinīgāk reģistrē braucienu, kas ļautu gan kāpināt biļešu ieņēmumus, gan labāk plānot maršrutus. Tiesa, eksperiments pagaidām notiek tikai maz noslogotos maršrutos, tāpēc par tā paplašināšanas iespējamajiem panākumiem ir grūti spriest.
Kā cīnīties ar latvāņiem?
Pēdējos gados arvien nopietnāk tiek pievērsta uzmanība cīņai ar latvāņiem, kas savulaik Latvijā tika ievesti kā lopbarība. Zemes īpašniekam, vienalga, vai tā ir privātpersona, uzņēmums vai valsts un pašvaldība, latvāņu izplatība ir jāierobežo, tos iznīcinot. Ja to nedara, var tikt piemērots arī naudas sods.
Kā droši ievākt sēņu ražu? 
Latvijas mežos sēņu pašlaik netrūkst. Sēņu augšanai ir ideāli apstākļi – ik pa brīdim uzlīst lietus un gaisa temperatūra ir gana silta. Diemžēl katru gadu Latvijā daži sēņotāji saindējas ar indīgajām sēnēm vai apmaldās mežā. Kā sevi pasargāt no nepatīkamiem starpgadījumiem, ievācot sēņu ražu? 
Zādzību riska mazināšana: Suns un apgaismojums naktī ap māju
Vasara ir laiks, kad daudzi iedzīvotāji dodas atpūsties uz savām vasarnīcām. Tas ir brīdis, kad nesnauž arī zagļi, jo dzīvokļi paliek tukši un neviena nepieskatīti. Savukārt vasarnīcās tiek glabātas tādas vērtīgas lietas kā zālēs pļāvēji, trimmeri un citas.
Rīgā vairākos maršrutos sabiedriskajā transportā drīkstēs iekāpt tikai pa priekšējām durvīm
No 8. jūlija līdz augusta beigām Rīgā 1. trolejbusa un 10., 20., 28., un 60. autobusa maršrutā pasažieru iekāpšana notiks tikai pa priekšējām durvīm, informēja pašvaldības uzņēmums „Rīgas satiksme”. Testa projekta mērķis – disciplinēt pasažierus, lai iekāpjot „nopīkstinātu” e-talonu un tādējādi audzētu biļešu ieņēmumus. Idejas kritiķi gan uzskata, ka šāda sistēma varētu ievērojami aizkavēt transporta kustību.
Ādažnieki Ivars un Inga vecām koka mēbelēm piešķir jaunu dzīvi
Latvijas Televīzijas "Rīta Panorāma" savus skatītājus ik pa brīdim iepazīstina ar dažādiem interesantiem uzņēmumiem Latvijā. Šoreiz raidījums apmeklēja Ādažus, kur Ivars un Inga Stūri izveidojuši “Mājlietu salu”. Viņi atvēruši veikaliņu, kurā atjauno vecas koka mēbeles, piešķirot tām otru dzīvi un brīnišķīgu dizainu.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt