Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Ikdienai
«4. studija» skaidro: Kas var būt maldinošs «ātrās palīdzības» izsaukums
Ar 1. septembri Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) izbraukums reāli izmaksā 144,51 eiro. Bet gadījumos, kad slimniekam draud briesmas veselībai un dzīvībai, par izsaukumu nav jāmaksā. LTV raidījums “4. studija” skaidroja, kā iepriekš noteikt, vai izsaukums būs par maksu vai arī tas tiks uzskatīts par nepamatotu, un aprakstīja nepamatotu izsaukumu piemērus.
«Rīgas satiksme» pagarina eksperimentu «iekāpšana tikai pa priekšējām durvīm»
„Rīgas satiksme” līdz gada beigām nolēmusi pagarināt jūnijā sākto pilotprojektu, kurā piecos maršrutos iekāpt ļauts tikai pa transportlīdzekļa priekšējām durvīm. Pirmie mēneši esot apliecinājuši, ka cilvēki šādā režīmā patiešām apzinīgāk reģistrē braucienu, kas ļautu gan kāpināt biļešu ieņēmumus, gan labāk plānot maršrutus. Tiesa, eksperiments pagaidām notiek tikai maz noslogotos maršrutos, tāpēc par tā paplašināšanas iespējamajiem panākumiem ir grūti spriest.
Kā cīnīties ar latvāņiem?
Pēdējos gados arvien nopietnāk tiek pievērsta uzmanība cīņai ar latvāņiem, kas savulaik Latvijā tika ievesti kā lopbarība. Zemes īpašniekam, vienalga, vai tā ir privātpersona, uzņēmums vai valsts un pašvaldība, latvāņu izplatība ir jāierobežo, tos iznīcinot. Ja to nedara, var tikt piemērots arī naudas sods.
Kā droši ievākt sēņu ražu? 
Latvijas mežos sēņu pašlaik netrūkst. Sēņu augšanai ir ideāli apstākļi – ik pa brīdim uzlīst lietus un gaisa temperatūra ir gana silta. Diemžēl katru gadu Latvijā daži sēņotāji saindējas ar indīgajām sēnēm vai apmaldās mežā. Kā sevi pasargāt no nepatīkamiem starpgadījumiem, ievācot sēņu ražu? 
Zādzību riska mazināšana: Suns un apgaismojums naktī ap māju
Vasara ir laiks, kad daudzi iedzīvotāji dodas atpūsties uz savām vasarnīcām. Tas ir brīdis, kad nesnauž arī zagļi, jo dzīvokļi paliek tukši un neviena nepieskatīti. Savukārt vasarnīcās tiek glabātas tādas vērtīgas lietas kā zālēs pļāvēji, trimmeri un citas.
Rīgā vairākos maršrutos sabiedriskajā transportā drīkstēs iekāpt tikai pa priekšējām durvīm
No 8. jūlija līdz augusta beigām Rīgā 1. trolejbusa un 10., 20., 28., un 60. autobusa maršrutā pasažieru iekāpšana notiks tikai pa priekšējām durvīm, informēja pašvaldības uzņēmums „Rīgas satiksme”. Testa projekta mērķis – disciplinēt pasažierus, lai iekāpjot „nopīkstinātu” e-talonu un tādējādi audzētu biļešu ieņēmumus. Idejas kritiķi gan uzskata, ka šāda sistēma varētu ievērojami aizkavēt transporta kustību.
Ādažnieki Ivars un Inga vecām koka mēbelēm piešķir jaunu dzīvi
Latvijas Televīzijas "Rīta Panorāma" savus skatītājus ik pa brīdim iepazīstina ar dažādiem interesantiem uzņēmumiem Latvijā. Šoreiz raidījums apmeklēja Ādažus, kur Ivars un Inga Stūri izveidojuši “Mājlietu salu”. Viņi atvēruši veikaliņu, kurā atjauno vecas koka mēbeles, piešķirot tām otru dzīvi un brīnišķīgu dizainu.
Vai fotografēšanās rapšu laukā var būt kaitīga veselībai?
Latvijā pilnā sparā šobrīd dzelteniem ziediem zied rapšu lauki, kurus ļoti daudzi lauksaimnieki ir atzinuši par labāku ienākumu avotu nekā citu lauksaimniecības kultūru. Un teju ikkatra latvieša svētais pienākums ir nofotografēties ziedošajā rapsī. Taču nesen sociālajos tīklos parādījās brīdinājums, ka tas, iespējams, var būt bīstama cilvēka veselībai, ko zemnieku kooperatīvu pārstāvji sauc par apmelošanu.
Kā atšķirt odzi, un kad zalktis var iekost?
Aizvadītā ziema čūskām bijusi labvēlīga, tādēļ šogad rāpuļu varētu būt vairāk nekā citus gadus.  Kā atšķirt vienīgo Latvijas indīgo čūsku – odzi, un kad var iekost zalktis – skaidroja LTV raidījums “4. studija”.
Kas nepieciešams, lai uzceltu savu māju? Atbildes jaunā TV šovā
2. maijā Latvijas Televīzijas ēterā sāksies jauns raidījums “Sava māja”. Tā būs praktiska rokasgrāmata, kas, iespējams, iedvesmos kādu arī savas mājas būvniecībai. Kopā ar raidījuma vadītāju Aināru Ančevski radošā Graumaņu ģimene uzsāks mājas būvniecību Iecavas novadā un noskaidros, kas nepieciešams, lai uzceltu savu māju, kas jāzina, lai uzceltu savu māju, un vai pietiek ar ambīcijām un enerģiju?
VIDEO: Kā mežā uzbūvēt «šūpuļmāju kokos»
Ceļotājs Andžejs Reiters raidījumā “Vides fakti” demonstrē, kā pašam var mežā uzbūvēt tādu pavisam sausu vietu, kur var gan apsēsties, gan gulēt, gan varbūt pat nakti pārlaist. Un pats galvenais, tā būs virs zemes.  
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt