Dzīve & stils / Ikdienai
Taupām elektrību! Ko atstāt rozetē, ko – raut ārā?
Elektrības taupīšanas nolūkos cilvēki mēdz ierīces atvienot no rozetēm, taču ne vienmēr to ir vērts darīt, Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam “Revidents” skaidroja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes prodekāne un asociētā profesore Laila Zemīte. Piemēram, telefona lādētāju rozetē nevajadzētu atstāt, savukārt rūteri vai dekoderi pēc šādas darbības tērēs tikai vairāk elektrības.
Par brīvprātīgajiem var kļūt ne tikai jaunieši, bet arī gados vecāki cilvēki
Brīvprātīgo darbu var veikti ne tikai jaunieši, jo Latvijā un arī pasaulē valda stereotips, ka to veic jauni cilvēki, kuriem ir daudz brīvā laika un nav ģimenes. Bet pie mums arvien vairāk piesakās ne tikai trīsdesmitgadnieki, bet arī daudz vecāki cilvēki, kuri ir nostabilizējušies un zina savas dzīves vērtības, to Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" atklāja labdarības organizācijas "Palīdzēsim.lv" dibinātāja un vadītāja, viena no Labo darbu nedēļas idejas autorēm Ilze Skuja.
Vai vārds «antivakseris» ir pareizs? Skaidro valodnieki
Neliterāri vārdi tiek lietoti visdažādākajās situācijās, un mūsdienās ir radusies tendence digitalizēt valodu, un sarunvalodā izmantotais vārds "antivakseris" ir tā iegājies valodā, ka to joprojām turpina lietot, to Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" atzina valodnieki  Dite Liepa un Andrejs Veisbergs.
Kāpēc ādas apavus nevajag žāvēt uz radiatora. Skaidro eksperti
Mitrus ādas apavus vislabāk žāvēt, tajos saliekot avīzes, dvieļus vai tualetes papīru, jo žāvēšana uz radiatoriem vai citām sildierīcēm tos var sabojāt, Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam “Revidents” stāstīja ādas restauratore Ārija Ubarste.
Vai botas drīkst mazgāt veļasmašīnā. Atbild eksperti
Pirms botu tīrīšanas jāpievērš uzmanību marķējumam, vai tās drīkst likt veļasmašīnā, taču jebkurā gadījumā sporta apavus vislabāk mazgāt ar rokām, jaunajā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā “Revidents” stāstīja apavu meistars Aldonis Timermanis.
Freizera sindroms – medicīniska anomālija, kas atklāta arī kādai meitenei Latvijā 16. gadsimtā
Strādājot ar senajiem iespieddarbiem, atklāts, ka 16. gadsimtā Rīgā dzīvojošā dzejnieka un humānista Daniela Hermaņa poēma ir viens no pirmajiem iespieddarbiem, kurā pieminēta reti sastopama medicīniska anomālija – Freizera sindroms, ar ko slimoja kāda meitenīte Ašerādenē  jeb Aizkrauklē, Latvijas Radio raidījumā "Zināmais nezināmajā" atklāja medicīnas vēsturniece, Rīgas Stradiņa universitātes Anatomijas muzeja vadītāja Ieva Lībiete.
Valodniece: Latviešu valodu pasaulē vēlas apgūt arī mīlestības dēļ
Pasaulē vērojama interese par latvistiku, to apliecina valodnieces no Somijas, Vācijas, Polijas un Lietuvas – valstīm, kur iespējams studēt latviešu valodu. Iemesli, kādēļ studenti vēlas padziļināti mācīties latviešu valodu, ir gan vēlme nodarboties ar tulkošanu, gan praktiski apsvērumi, gan mīlestība, tā Latvijas Radio raidījumā "Globālais latvietis. 21. gadsimts" sacīja Helsinku Universitātes viesprofesore, valodniece Laimute Balode.
Ieceļošana Apvienotajā Karalistē turpmāk ar pasēm
No 1. oktobra tikai tie Latvijas valsts piederīgie, kuri ieguvuši pastāvīgā vai pagaidu iedzīvotāja statusu, pagaidām Apvienotajā Karalistē vēl varēs ieceļot uzrādot identifikācijas karti. Visiem pārējiem ceļotājiem līdzi jābūt pasei, pretējā gadījumā viņi Apvienotajā Karalistē netiks ielaisti.
Pētniece Procevska: Valsts iestādes neapzinās aptauju metodes trūkumus
Valsts iestādes savas kompetences trūkuma dēļ pārāk bieži iedzīvotājiem dažādu svarīgu jautājumu noskaidrošanā kā vienīgo līdzekli izmanto aptaujas, taču tās ne vienmēr sniedz precīzus datus, tā Latvijas Radio raidījumā "Zināmais nezināmajā" skaidroja komunikācijas zinātnes doktore un stratēģiskā biznesa konsultante Olga Procevska. 
Psihoterapeits: Dabas terapija var kompensēt parāk lielo saskari ar digitālo vidi
Ar piedzīvojumu un dabas terapiju nodarbībās, kas notiek mežā vai jūras krastā, var efektīvi ārstēt izdegšanu, depresiju, mazināt bērnu psihoemocionālās problēmas, kas rodas no pārāk lielas saskares ar digitālo vidi, Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" stāstīja psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs.
Kādas ir četras internetā sociāli kaitnieciskas personības iezīmes?
Pētot agresiju virtuālajā vidē, psihologi nonākuši pie secinājuma, ka pastāv četras sociāli kaitnieciskas personības īpašības – psihopātija, sadisms, makjavellisms un narcisms, Latvijas Radio raidījumā "Zināmais nezināmajā" skaidroja Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes lektore Laima Baldiņa.
Psiholoģe: Par cilvēku nevar spriest pēc viņa humora
Humors ļauj reflektēt par noteiktām sociālā kontekstā sastopamām sociālām normām, taču pēc cilvēka izteiktajiem jokiem nevar spriest par cilvēka personību, Latvijas Radio raidījumā "Zināmais nezināmajā" atklāja Latvijas Universitātes asociēto profesore Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Psiholoģijas nodaļas vadītāja Ieva Stokenberga.
Kā pārbaudīt, vai pirkšanai nolūkotais velosipēds nav zagts?
Lai vairotu izredzes zādzības gadījumā velosipēdu atrast, Valsts policija aicina reģistrēt to Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) reģistrā. Savukārt tiem, kuri braucamrīku vēl tikai plāno iegādāties un grib pirkt lietotu, pirms pirkšanas ieteicams pārbaudīt šajā reģistrā, vai velosipēds nav zagts.
Bibliotekāre: Bērni ir pateicīga auditorija
Vecākā paaudze bibliotēkas nereti apmeklē sadzīvisku iemeslu dēļ, taču pamata auditorija ir bērni, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” sacīja Rīgas Centrālās bibliotēkas Bibliotēku dienesta vadītāja Vineta Baško. Tas bibliotēkām sniedz iespēju audzināt jaunos lasītājus.
Velo entuziasts: Braukšana ar divriteni ir loģiskākais pārvietošanās veids pilsētā
Braukšana ar velosipēdu pilsētā ir ne tikai veselīgākais pārvietošanās veids, bet arī loģiskākais, turklāt velobraucēji potenciāli ir daudz lielāki kultūras patērētāji, jo uz muzejiem vai izstādēm ar auto neaizbrauksi, to Latvijas Radio raidījumā "Garāžas sarunas" sacīja ilggadējais velo entuziasts Viesturs Silenieks.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt