Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Ikdienai
Ekrānu svinības: jubilejas, danči un viktorīnas internetā
Ilgi gaidītas jubilejas, reliģiski svētki, ģimenes vakariņas un izdejošanās diskotēkās klātienē šobrīd iet secen. Pēc pirmajām darba tiešsaistes sapulcēm daudzi attapa, ka mikrofonus un kameras ērti var izmantot arī privātām sanākšanām. Dzīves svinēšanai ekrānos.
Klāt velosezona. Policija atgādina, kā nodrošināties pret zādzībām
Līdz ar velosezonas intensīvu sākumu aktivizējušies arī velozagļi, kuri izmanto iespējas nozagt divriteņus, kas ir nesaslēgti vai arī sastiprināti ar sliktas kvalitātes saslēdzējiem, novietoti neaizslēgtās telpās, balkonos vai kā citādi piesaista garnadžu uzmanību kā viegls guvums. Aizvadītās nedēļas nogalē Zemgalē vien tika nozagti četri velosipēdi, turklāt trīs gadījumos braucamrīki bija novietoti daudzdzīvokļu ēku kāpņu telpās, bet divos gadījumos tie bija bez saslēdzējiem.
Lieldienu simboliskie rituāli, kam netraucē pašizolācija
Uzzinot par ārkārtējā situācijā noteiktajiem ierobežojumiem, var rasties mulsums - kā gan lai šogad atzīmē Lieldienas? Taču populārākie rituāli - šūpošanās un olu kaujas -  ir īstenojami arī tad, kad Lieldienas jāsvin vien mājinieku lokā. Kāda ir šo rituālu izcelsme un simboliskā nozīme?
Sporta žurnālists Reinis Ošenieks pēta, ko cilvēki dara pašizolācijas laikā
LTV sporta žurnālists un raidījumu vadītājs Reinis Ošenieks šobrīd, tāpat kā daudzi citi, strādā no mājām. Kā Reinis pats teiktu: “Lai Covid-19 nevibrētu mūsu nācijā, es jums teikšu, draugi mīļie, mums jābūt pašizolācijā!” Tā tapa vlogs “#PAŠIZOLĒTS. #paliecmājās ar Reini Ošenieku”, informēja Latvijas Televīzijas komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte.
Ko darīt, ja beidzas medicīniskās izziņas termiņš?
Ārkārtējā stāvokļa laikā aktualizējies jautājums, ko darīt cilvēkiem, kuriem beidzas medicīniskās izziņas termiņš, piemēram, transportlīdzekļa vadīšanai vai ieroču nēsāšanai. Iedzīvotājiem ieteikts iespēju robežās palikt mājās un nekur nedoties, lai mazinātu risku inficēties ar Covid-19, taču medicīnisko izziņu iegūšanai noteikti nepieciešama vizīte pie ārsta.
«Aizliegtais paņēmiens» analizē: cik ilgi var glabāt griķus, makaronus, miltus un konservus?
Daudzu cilvēku mājās saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību izveidoti griķu, makaronu, miltu, konservu un citu pārtikas produktu krājumi. Kāds ir šo produktu dzīves ilgums, cik ilgi neapēstus tos var glabāt, un no kā uzmanīties? To vērtēja Latvijas Televīzijas raidījums "Aizliegtais paņēmiens", kas nelielai analīzei iegādājās vairākus šo produktu paraugus.
Covid-19 dēļ neizmantotās vīzas nepagarina un naudu neatmaksā
Saistībā ar koronavīrusa izplatību ceļojumi uz nenoteiktu laiku ir jāatceļ. Bet vīzas, par kurām ir samaksāti pat 100 eiro, nepārcels un tās būs jāiegādājas no jauna. Arī naudu par neizmantotajām vīzām atgūt nevarēs, noskaidroja LTV raidījums “4. studija”.
Kas jāzina darbiniekiem par savām tiesībām Covid-19 krīzes skartajos uzņēmumos
Darbs faktiski apstājies starptautisko pasažieru pārvadājumu un tūrisma jomā, kā arī virknē nozaru, kuru darbība saistīta ar dažādu pakalpojumu sniegšanu. Daudzu uzņēmumu vadība jau īsi pēc ārkārtas situācijas izsludināšanas sāka masveidā atlaist darbiniekus, kuri, nezinot savas tiesības vai nu uz atlaišanas pabalstiem vai citām sociālajām garantijām, līdz ar to zaudēja jebkādus iztikas avotus. Darba ņēmējiem šajā situācijā ir  svarīgi zināt savas tiesības, gan izstudējot Darba likumu, gan arī nepieciešamības gadījumā vēršoties pēc palīdzības pie nozares ekspertiem.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt