Dzīve & stils / Ikdienai
Dārza padomi: laistīšana
Svarīgi zināt, kā pēc iespējas efektīvāk laistīt dārzu. Dārzkopības institūtā Pūrē iesaka izmantot pilienveida laistīšanas sistēmu. Tā būs gan ērtāka, gan krietni mazāk patērēs ūdeni, salīdzinot ar ierastajām metodēm – laistīšanu ar lejkannu vai izsmidzināšanu.
Gūtmaņa alas avota ūdens kvalitāti nepārbauda un neplāno to darīt
Gūtmaņa ala Siguldā, neapšaubāmi ir viens no iecienītākajiem tūrisma objektiem, un daudzi arī lieto alas avota ūdeni, bet tā kvalitāte nav pārbaudīta un to neplāno darīt, tāpēc katram pašam ir jāpieņem lēmums – to dzert vai nedzert, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.
Dārza padomi: vīnogulāja veidošana
Izrādās, vīnogu stāda veidošana ir visai sarežģīts pasākums, jo ļaut vīnogām augt tāpat vien gar mājas sienu līdz jumtam nebūs labi – ogas būs sīkas un skābas.
Dārza padomi: vīnogu stādīšana
Siltajā maijā un jūnija sākumā viens otrs jau sāk domāt, kādus eksotiskākus augus varētu iestādīt savā dārzā. Pūres dārzkopības pētījumu centra pētniece Dzintra Dēķena dalās ar padomiem, kā stādīt vīnogas.
Dārza padomi: puķes uz balkona
Balkons, kastes, zeme, puķes. Šķiet pavisam vienkārši to visu salikt kopā. Rezultātā visu vasaru jūs priecēt uz balkona vajadzētu krāšņiem augiem. Tomēr ne vienmēr tā sanāk. Puķes jāmāk arī iestādīt, apkopt un, protams, regulāri arī laistīt.
Dārza padomi: augu kompozīcijas veidošana
Kuram gan nepatīk ieiet dārzā, kur acis priecē ideāli iekoptas dobes ar dažādiem skaistiem augiem. Var jau mēģināt  sabakstīt zemē visādas puķes, kokus, krūmus un cerēt, ka viss izskatīsies skaisti. Bet tik vienkārši tas nemaz nav. Lai izveidotu perfektu dārzu, jādomā par kopējo skatu, proti, jāveido kompozīcija. Lai gan tas sākotnēji varētu šķist visai sarežģīts uzdevums, ir dažas pamatlietas, kuras ievērojot, būs grūti kopējo skatu sabojāt.
Dārza padomi: kā pareizi lietot mulču
Pēdējos gados dārzos arvien populārāka kļūst mulčas lietošanas. Mulčai ir gan pozitīvas, gan negatīvas īpašības, stāsta kokaudzētavas "Baltezers" vadītājs Varis Kazaks.
Karstajā laikā mudina dārza augus pastiprināti laistīt un mulčēt
Pašreizējos laika apstākļos dārza augi pastiprināti jālaista, un mitruma noturēšanai augsni vērts pārklāt ar mulču, to telefonintervijā Latvijas Radio stāstīja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Augkopības nodaļas vecākais dārzkopības speciālists Māris Narvils.
Annenieku kapos nolīdzina it kā nekoptu kapa vietu
Starp kapu pārvaldnieku un kapa apmeklētājiem mēdz rasties domstarpības par to, ko īsti nozīmē jēdziens “kopta kapu vieta”. Turklāt kapsētu apsaimniekotāji nekoptās kapu vietas dažkārt nolīdzina līdz ar zemi. Tā noticis arī Annenieku kapos.
Dārza padomi: tomātu stādīšana pavasarī
Kā pareizi iestādīt un pēc tam arī apkopt tomātus? Pirmais uzdevums noteikti ir sagatavot augsni.

"Labāk pirkt gatavu kūdras substrātu. Labāk būtu rupjāks nekā šis ar šķiedru garumu 7-20 mm," iesaka dārzkopības eksperte
Mārīte Gailīte. Vēlamais PH līmenis ir  no 5-6. Tomēr vislabākais būtu, pērkot kūdru, veikalā aprunāties ar pārdevējiem, kuri ieteiks labāko variantu. Kad augsne gatava, jāizvēlas stādi.
Jaunākie
Interesanti