Dzīve & stils / Ikdienai
Izmaiņas sabiedriskajā transportā: apmācīti vadītāji un pielāgoti autobusi cilvēkiem ar īpašām vajadzībām
Lai nodrošinātu visām sabiedrības grupām pieejama sabiedriskā transporta pakāpenisku ieviešanu, Pierīgas, Bauskas, Liepājas, Kuldīgas, Saldus, Daugavpils un Krāslavas sabiedriskā transporta tīkla daļās ieviestas jaunas izmaiņas. Tās paredz pielāgotu autobusu norīkošanu reisu izpildē un apmācītus autobusa vadītājus saskarsmē ar cilvēkiem ar kustību traucējumiem un neredzīgiem cilvēkiem, Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" uzsvēra Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš. 
Kā pareizi jāraksta datums, mēnesis un gads?
Lai gan uz kases aparātu čekiem datumi atveidoti dažādos veidos, kas reizēm pircējiem rada grūtības ar tā nolasīšanu, valodas speciālisti uzsver, ka datumu pareizi raksta, sākot no dienas skaitļa, tad seko mēnesis, bet pēc tam gada skaitlis ar četriem cipariem.
Labdarības biedrība: Nereti ziedo apavus bez zolēm un saplīsušu sadzīves tehniku
Lai gan cilvēki kļūst izglītotāki ziedošanas jautājumos, labdarības organizāciju pārstāvji uzsver, ka bieži cilvēki pie labdarības organizāciju durvīm mēdz atstāt saplīsušu sadzīves tehniku, izjauktas gultas vai pat apavus bez zolēm, Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" sacīja labdarības biedrības pārstāve Līna Lubova.
Vai daļēji neapmaksāta rēķina dēļ klientam var atslēgt elektrību?
Visi rēķini ir jāmaksā savlaicīgi, taču, ja cilvēks rēķinu apmaksājis daļēji vai arī nav apmaksājis, pēc cik ilga laika pakalpojumu sniedzējs var šim klientam atslēgt, piemēram, elektrību vai sakarus? Valsts AS "Latvenergo" skaidroja, ka liela nozīme ir tam, cik ļoti klients vēlas veidot dialogu problēmas risināšanā.
Ko darīt, lai saglabātu labas emocijas arī vecumā?
Novecošana ir neizbēgams process, bet – kā pēc iespējas ilgāk saglabāt veselību un uzturēt labu formu? Flindersa Universitātes pētnieki Adelaidā, Austrālijā, secināja, ka cilvēki, kas vecāki par 80 gadiem, ir laimīgāki, ja nodarbojas ar aktivitātēm, kas viņiem ir ar īpašu, personisku nozīmi.
Aptauja: Par vietējām precēm iedzīvotāji gatavi maksāt vairāk
Latvijas iedzīvotāji par vietējām precēm būtu ar mieru maksāt nedaudz lielāku summu, tādā veidā atbalstot vietējos ražotājus, Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot'' stāstīja “Baltic International Bank” Stratēģiskās un biznesa attīstības pārvaldes vadītāja Dace Dūklava-Kokina.
Psihoterapeite: Spēju izjust prieku ietekmē iedzimtība
Spēja priecāties un izjust prieku ir uzskatāma par psihiskās veselības pazīmi, bet prieku var ietekmēt gan iedzimtība, gan arī mūsu bioķīmiskie procesi – domas vai darbības, kuras veicam, arī fiziskā kultūra, podkāstā "Vai tas ir normāli?" atklāja psiholoģe, kognitīvi biheiviorālās psihoterapijas speciāliste Marija Ābeltiņa.
Mikrobioloģe: Atkārtoti sasaldēt un atsaldēt produktus var būt bīstami
Produktu atkārtota sasaldēšana un atsaldēšana var būt bīstama, jo šajā procesā var rasties cilvēkam bīstami toksīni, Latvijas Radio raidījumā "Zināmais nezināmajā" skaidroja Valsts zinātniskā institūta "BIOR" direktora vietniece laboratoriju jautājumos mikrobioloģe Olga Valciņa.
Dabas pētnieks: Jaunajā Sarkanajā grāmatā, iespējams, neiekļaus roņus un ūdrus
Latvijā top jauns apdraudēto sugu saraksts jeb Sarkanā grāmata, kurā dažas iepriekš minētās sugas, piemēram, roņi un ūdri, varētu nebūt, Latvijas Radio raidījumā  “Zināmais nezināmajā” stāstīja Dabas aizsardzības pārvaldes Projekta ''LIFE for Species'' koordinators Jēkabs Dzenis, Latvijas Universitātes pārstāve Maija Medne un Latvijas Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus.
Psihoterapeite: Interneta randiņos vairāk apdraudēti ir paļāvīgāki cilvēki
Iepazīšanās virtuālajā vidē ir kļuvusi populārāka par iepazīšanos reālajā vidē, bet ir jāievēro vairāki nosacījumi, lai tas būtu droši, – nedrīkst atklāt pārāk daudz informācijas par sevi, kā arī jāspēj atpazīt cilvēki, kuru nolūki ir negodīgi, Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" skaidroja eksperti – "Kaspersky" sabiedrisko attiecību konsultante Baltijā Māra Zepa, psiholoģe un psihoterapeite Diāna Zande un ārsts, psihoterapeits Andris Jansons.
Kā neapmaldīties un izdzīvot mežā? Skaidro eksperti
Dodoties uz mežu, svarīgi ņemt līdzi pilnībā uzlādētu mobilo telefonu, somiņu ar izdzīvošanai nepieciešamajām lietām, kā arī paziņot par savu gājienu kādam radiniekam vai draugam. Kā rīkoties, ja esi apmaldījies, raidījumā "Kā labāk dzīvot" skaidroja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas priekšniece Agrita Vītola, ceļotājs Andžejs Reiters un izdzīvošanas eksperts Jānis Kļaviņš.
Kāpēc būtiski sākt veidot uzkrājumus nākotnei jaunībā? Skaidro finanšu eksperti
"Uzkrājumus nākotnei būtiski sākt veidot jaunībā, taču šobrīd vislabākie krājēji ir mūsu varonīgie pensionāri, neskatoties uz to, ka viņu pensija šobrīd ir Eiropā viena no zemākajām," raidījumā "Kā labāk dzīvot" uzsvēra bankas "Citadele" meitas sabiedrības "CBL Atklātais pensiju fonds" un "AAS CBL Life" valdes priekšsēdētāja Anna Fišere-Kaļķe un finanšu nozares speciālists Toms Kreicbergs.
Valodniece: Akcents svešvalodās nav nekas slikts
Akcents svešvalodās ir mums visiem – pat ja vārdu izruna ir perfekta, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” pauda Ventspils Augstskolas lektore un pētniece Aiga Veckalne. Akcents nav nekas slikts, taču, ja citi nesaprot teikto, tad ir jāpiedomā pie izrunas svešvalodā.
Kā rīkoties telefonsarunā ar krāpniekiem?
Lai nekļūtu par telefonkrāpnieku upuriem, nedrīkst izpaust svešām personām banku karšu datus, internetbankas pieejas kodus, nevajag turpināt sarunu, ja zvanītājs nepārprotami izrāda psiholoģisko spiedienu vai uzstājīgi vēlas runāt krievu valodā, brīdināja Valsts policijas kibernoziegumu apkarošanas priekšnieks Ruslans Grigs un informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas “Cert.lv” vadītāja Baiba Kaškina.
Kāpuru maizi Latvijas ražotāji pagaidām nesteidz cept
Lai arī kopš maija Eiropas Savienībā drīkst tirgot no dzelteno miltu kāpuriem gatavotus produktus, Latvijas miltu izstrādājumu ražotāji pagaidām nesteidz cept kukaiņu maizi, noskaidroja LTV raidījums “Pārtikas revidents”.
Kā apgūt digitālās prasmes cienījamā vecumā?
Lai seniori vieglāk apgūtu 21. gadsimta digitālās prasmes pašu spēkiem, viņiem jāuzdrošinās pārvarēt bailes, šaubas, neticību sev, kā arī jāuzņemas pašiniciatīva un jāseko līdzi tam, kas notiek pasaulē, attīstot sevī zinātkāri, raidījumā “Kā labāk dzīvot” vērtēja MC “Alfa mācību centrs" direktore Laila Uzule, informācijas tehnoloģiju (IT) akadēmijas FITA pasniedzējs Jānis Bergs un psiholoģe, hipnopsihoterapeite Laila Kalniņa.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt