Tviterapskats: kūstošā asfalta, nodokļu dižplānu un daudzu mēru nedēļa

Marts ir klāt, un pirmie pavasara vēstneši arī – asfalts kūst kopā ar sniegu, mūzikas festivāls “Positivus” kā katru gadu paziņo, ka tajā atkal uzstāsies Elija Goldinga, Juta Strīķe iet politikā, visi steidz piedāvāt savus nodokļu izmaiņu dižplānus, bet tikmēr apzinīgākie ienākumu deklarāciju iesniedzēji uzkar sistēmu internetā.  

Putnu vērošana nomierina un sniedz teju vai ārstniecisku efektu, šonedēļ ziņo pētnieki. Iespējams, satraukumu var mazināt ieklausoties arī vīterotāju čivināšanā tviterī. Ģirts Greiškalns @GirtsGreiskalns atšķirībā no daudziem jau ir pavisam mierīgs un tēlaini saka: Asfalts uz daudz ielām pavasara gaidās ir sācis plati smaidīt ... :)

Viņš, iespējams, ir vienīgais, kurš to spēj uztvert stoiskā mierā. Nodus Gordius jeb vīterotājs Gordija mezgls @Nodusgordius vērtē, ka tik sabrukuši ielu segumi vēl nekad nav bijuši. Šķiet, pat skarbajos deviņdesmitajos asfaltseguma stāvoklis nebija tik skarbs. Un taisnība viņam ir, piekrīt čivinātājs, kurš sevi dēvē par Jēzu Kristu @jezusLV, jo tas asfalts arī ir no deviņdesmitajiem.

Ja vajag risinājumu, valstiskā līmenī to piedāvā jurists Aivars Borokovs @Borovkovs - ar likumu vajadzētu aizliegt Latvijas būvfirmām kaut ko asfaltēt. Viņu asfalts kūst ātrāk par sniegu!

Bet indivīda līmenī var rīkoties tā, kā to dara tviterotājs @valtsrsb un iegādāties trīs riepu komplektus - ziemas, vasaras un lēto pavasara bedru komplektu. Tādas, kuras nav žēl pārsist.

Riepas varētu pirkt par nodokļos pārmaksāto un no ieņēmumu dienesta, iesniedzot deklarāciju, atgūto naudu. Pirmajā dienā tās iesniegt gribēja tik daudz cilvēku, ka jau rīta stundās sistēma neizturēja.

Kārtējais apliecinājums tam, ka Latvijas pārvalde nekad nekam nav gatava, - saērcināts ir Artis Spertāls @artis_spertals. Pašvaldības - sniegam, ministrijas e-veselībai, VID tam, ka cilvēki iesniegs deklarācijas.

Deklarēšanās kārtība ir absurds - uzskata ekonomists Pēteris Strautiņš @PStrautins:  Valsts ar lielām izmaksām iekasē nodokļus, tad daļu no tiem ar lielām izmaksām atdod atpakaļ kā "attaisnotos izdevumus". Ir absurda pati cilvēku izdevumu dalīšana "attaisnotajos" un "neattaisnotajos".

Nevarētu teikt, ka viņam šajā jautājumā būtu daudz domubiedru. Rihards Jērums‏ @nahimovs oponē, ka termins (attaisnotie izdevumi) nav veiksmīgs, bet notiekošā būtība, ka nodokļus samazina, teiksim, par medicīnas izdevumu daļu, nav viennozīmīgi slikta.

Aizvadītā nedēļa bija arī nodokļu izmaiņu dižplānu nedēļa. Te Latvijas Banka piedāvā savu redzējumu, te Finanšu ministrija nāk klajā ar savām izmaiņām, idejas zem pūra netur arī uzņēmēju organizācijas. Priekšlikumi būtiski neatšķiras, bet sāncensību par to, kurš pirmais piedāvās, vīterotāji ir pamanījuši.

Aizdomīgi saprātīgi piedāvājumi - vērtē lielais vairums tviterī.

Pat bieži kritiskā Sanita Jemberga @jemberga spiesta atzīties, ka @Finmin nodokļu reformas piedāvājums ir pirmā lieta ļoooooti ilgā laika periodā, kas atbilst vārda "politika" nozīmei.

Netrūkst gan arī kritikas, skeptisks ir Ainārs Zābers @AinarsZabers, sakot, ka piedāvājums ir no sērijas - KĀ VAR NESOLĪT! KĀRTĒJAIS POPULISMS PIRMS VĒLĒŠANĀM!

Pesimistisks ir arī uzņēmējs Andris Zandbergs @AZandbergs - Jaunā nodokļu stratēģija tomēr atgādina putnu gripu. Uz jūniju (kas ir pēc pašvaldību vēlēšanām) būs izslimota.

Un par vēlēšanām – šonedēļ uzmanību piesaistīja arī fakts, ka bijušo partijā bijušajam tieslietu ministram Bordānam un bijušajam KNAB darbiniekam Jurim Jurašam  pievienojusies vēl viena bijusī KNAB darbiniece Juta Strīķe. Visi trīs būs Rīgas mēra amata kandidāti. Un teiks, ka Rīgas domē ikkatrā kaktā valda korupcija, kura jāapkaro. Protams, daudzi priecājas, ka beidzot kāda reāla konkurence un jaunas sejas vēlēšanās, tomēr tie trīs kandidāti no viena saraksta ir pasmiešanās vērti.

Kā saka, teicienam, kur divi latvieši, tur trīs partijas var pievienot papildteikumu - un kur viena partija, tur trīs mēri, ironizē Mareks Matisons™  @marruciic

Bet ja paraugās ar vēsu prātu, tā kā to dara Ivo Butkevičs‏ @IvoButkevics, tad  “ja no tavas partijas uz mēra amatu kandidē puse no saraksta, tev tomēr nav vispār mēra amata kandidāta, nevis ir daudzi”.

Daudzi cer, ka Juta tiešām spēs sastādīt konkurenci Ušakovam un nīcināt korupciju, bet Mārcis Bendiks‏ @mbendiks aicina būt reālistiem un saprast, ka pēc strīķisma pieteikšanās Rīgas skaistumkonkursā, šķiet gandrīz droši, ka  pirmais upuris būs “Vienotība”, nevis korupcija.

Jaunos kandidātus Rīgā pamanījis arī attālākas pašvaldības Valkas mērs Vents Krauklis‏ @VentsAKrauklis. Viņš arī ir skeptisks, jo atgādina, ka Strīķe un Jurašs ilgus gadus bija vieni no ietekmīgākajiem un varenākajiem represīvo iestāžu darbiniekiem, bet Rīgā neko nozīmīgu neatklāja.

Sanācis praktiski visus nozīmīgākos politiskos spēku pārstāvjus šoreiz pieminēt, tik Zaļo un Zemnieku savienība ne, tad nu līdzsvaram var piebilst, ka tviterī ir pamanītas partiju reitingu izmaiņas, kuras liecina, ka zaļzemnieku reitings vairs uz leju nekrīt. Vienmēr dusmīgā tviterlietotāja “angry by default”‏ @ieva_w  rēķina – “ja jau Grigules aiziešana tā pacēla ZZS reitingu, kā tad tas vēl pieaugs, kad Lembergs aizies?!”

Tad nu ZZS un visiem citiem noslēgumā ieteikums no čivinātāja Artūra @Illuminator39 : “Nekad neatliec neko uz rītdienu. Jo savādāk pa nakti kāds var aiziet uz virtuvi un apēst to.” 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti