Tviterapskats: Visai ideāla nedēļa

Visai ideāla bija aizvadītā nedēļa: divas darba dienas un piecas brīvdienas. Braucām ar riteņiem, svinējām maija svētkus pie baltiem galdautiem, bet pa vidu slēdzām ciet veikalus un pakašķējāmies par reformām. Tas viss kā uz delnas redzams sociālajos tīklos.

Tviterapskats, 07.05.2017.Jānis Ramāns

Maijs ir klāt, arī saulītes ir vairāk, un Rīgas ielās parādās aizvien vairāk riteņbraucēju. Jau par tradīciju ir kļuvis ''Kritiskās masas'' velobrauciens, kurā ap 2000 aktīvisti kopā izbrauc Rīgas ielās, lai kopīgi svinētu dzīvi, pavasari un arī atgādinātu politiķiem, ka Rīgā ir ļoti nepieciešama droša veloinfrastruktūra.

Braucienā gan tie dodas visai haotiski, bieži ignorējot ceļu satiksmes noteikumus un tā uzskatāmi parādot, ka galvaspilsētas infrastruktūra ir nepiemērota velodraugiem. Vīterotāju domas par velobraucienu ir krasi atšķirīgas. Piemēram, Dace‏, kura sevi raksturo kā dzīves riteņbraucēju, pasākumā piedalījusies un to redzējusi kā pozitīvu:

Jādomā, ka šoferu smaids gan būs bijis samākslots, jo viens pēc otra tviterī bira autobraucēju sūdzības.

Par bardaku un velobrauciena jēgu ironizē arī mūziķis Ralfs Eilands:

Līdzīgu bardaku varētu radīt arī motociklisti sezonas atklāšanā. Pie luksoforiem neapstāties, braukt pie sarkanā, neievērot zīmes – spriež īgnais @Raimonds_B. Savukārt Toms Lūsis‏ @_affair piebilst, ka arī autovadītājiem reizi gadā būtu jādara tāpat:

Viņi gan to dara jau dara ik dienu – trāpīgi diskusijām punktu liek tviterlietotāja ‏@izdomaata.

Lai gan darba nedēļa bija īsa, divās darba dienās politiķi paspēja pastrīdēties un lēmumus nepieņemt. Runa ir par nodokļu reformu. "Vienotībai" savi iebildumi un ultimāti. Kādreiz ''zaļos'' un zemniekus uzskatīja par tādiem miera mikām - labāk neko nedarīt, lai situācija ir stabila. Tagad tvitervērtējumos par tādu kļūst "Vienotība".

Daudzi uzskata, ka, partija iebilstot pret citu reformām, tā cenšas palielināt savus reitingus, bet dara to neprasmīgi. Nav tā, ka visi par nodokļu reformu sajūsmā sistu plaukstiņas un lauztu krēslus, tomēr žurnālists Aidis Tomsons norāda:

Vīterotājas Martas tantes beznosacījuma mīlestību pret "Vienotību" gan nekas nevar sašķobīt:

Vispār savā kritikā un iebildumos "Vienotības" politiķi varētu pamācīties no tvitera. Viņu iebildumi ir tādi sarežģīti un neko nepasakoši, grūti saprotami.

Kā beigu beigās ies ar nodokļu reformu plānu un vai tam būs gana atbalstītāju, to redzēsim. Bet, kā zināms, jebkurai idejai, lai tā izdotos, vajag citu atbalstu un līdzīgi domājošos. Noteikti ar tādiem ir paveicies tviterlietotājam @satana_perkele, kurš tviterī dalās ar savu ideju:

Ideja ir iepatikusies Valsts policijas tviterkontam, kuri jauno draugu aicina – neaizmirst uz pasākumu uzaicināt arī viņus.

Lai jūsu plāniem un idejām vienmēr ir pareizie atbalstītāji!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti