Tviterapskats: Nila gramatika un cirks bez cirka

Dzīvnieciski rupja aizvadītā nedēļa notikumu ziņā un to, protams, apspriež arī tviterī, ne vienmēr izvēloties tos pieklājīgākos vārdus. Nedēļu noslēdz 1.aprīlis – praktiski vienīgā diena gadā, kad cilvēki kritiski novērtē tās ziņas, ko tie atrod internetā, pirms pieņemt tās kā patiesas.

Lai gan ļaudis šonedēļ vairāk satrauc cirks un dzīvnieki, tomēr ir vēl arī tādi, kas iedziļinās sarežģītākās, toties mums visiem kā sabiedrībai svarīgākās norisēs – piemēram, nodokļu lietās. Gundars Davidsons‏ prāto @gdavidsons Njā, iedzīvotājiem vairumā pārejot uz mikro-nodokļu režīmu, nav brīnums, ka tiek saņemta arī mikro-izglītība un mikro-veselības aizsardzība.

Ne tikai sociālajos tīklos, arī dabā redzējām, ka piketā par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam mājoklim bija stipri mazāk ļaužu, nekā iestājoties par savvaļas dzīvnieku aizliegumu cirkā. Bet ievērības cienīgs ir Finanšu ministrijas skaidrojums – var izveidoties situācija, ka lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju dzīvo vienīgajā mājoklī, kas rada riskus valsts budžetam. Izcils skaidrojums, vērtē vīterotājs viedis @viedis iedzīvotāji rada risku valsts budžetam!!!! jo dzīvo ... savā mājoklī!!!

Citus gan tas tik ļoti nesatrauc, piemēram, Rīgas mēru Ušakovu arī ne. Viņš vairāk norūpējies par to, ka nav paaicināts uz Latvijas Televīzijas raidījumu. Tik saērcināts, ka pat pirms viedokļu apmaiņas ar televīzijas žurnālistiem tviterī nespēj pagaidīt savus sabiedrisko attiecību palīgus, kuri savestu kārtībā tvītu gramatiku.

Piecas kļūdas - trīs vienkāršos teikumos, ātri saskaita vīterotāji. Pēc brītiņa jau Nils sāk atkal tvītot gramatiski pareizi. Tavu brīnumu!

Kas Nilam svarīgi – valdība šonedēļ lēma, ka tomēr Lielos kapus tā neatpirks, trūkstot naudas. Tātad tie tiks pašvaldībai un kapu tramvajam, nobažījušies vīterotāji. Biedrības "Eiropas Kustība Latvijā" prezidents un viens no brīvprātīgo kustības "Lielo kapu draugi" pārstāvjiem Andris Gobiņš nevēlas, lai Lielie kapi nonāktu Rīgas domes īpašumā – tādēļ viņš ņem iniciatīvu savās rokās: Lai Lielie kapi netiktu N.Ušakovam, esmu gatavs ziedot 2 000 EUR. Kas pievienojas? Viņš vaicā.

Konkrētas summas tviterī citi nesauc, taču saka, ka esot gatavi atbalstīt. Tā būtu laba dāvana Latvijai simtgadē, vienojas daļa domubiedru. Latvijai simtgadē uzdāvināt kapus? – pārsteigts par idejas un domas attīstību ir Valerijs Sturis‏ @valerijssturis

Bet, lai cik neticami tas arī nebūtu: vēl svarīgāk par kapiem šonedēļ bija jezga ap cirku un savvaļas dzīvnieku aizliegumu tajos – par to lēma deputāti. Cik noprotams, komisijā pēc Daiņa Īvāna ietekmes deputāti balsojuši, ka tradīcija jāsaglabā, jo retiem cirka zvēriem draudot izmiršana. Pārāk daudz aizstāvju viņam tviterī nav – un tādēļ Toms Bricis‏ @boms_tricis ironiski teic -

Pat avio ekspertam, kurš ticis pie darba lidostā, ir viedoklis par savvaļas dzīvniekiem, turklāt tiem, kas dzīvo ūdenī - Tālis Linkaits‏ @Talis_L Stingri iestājas pret zivju turēšanu šauros akvārijos! Zivij vajadzīgs brīvs, cieņu neapkaunojošs peldējums!

Bens Latkovskis‏ @BensLatkovskis savukārt jau pieprasa Brīvību Iecavas vistām - cietumniecēm! Aizliegt olu tirdzniecību. Katrai govij savu bulli!

Bet pavisam dīvainas vēlmes ir Imantam Vīksnem‏ @imisIV Viņu jau no bērnības aizvaino operdziedoņi zeķubiksēs.

Bet, ja atgriežamies pie sākotnējās tēmas – tomēr patīkami, ka tik daudziem deputātiem pēkšņi ir viedoklis par lemjamo jautājumu – citkārt nodokļi, gāzes tirgus, drošība interesē reto un vēl retāk tie par to spēj izteikties. Tagad deputātiem ir viedoklis, emocijas virmo – priecājas deputāts Edvards Smiltēns.

Pie Saeimas ir gan tie, kas par, gan tie kas pret: „Ciešanas nav smieklīgas" - skandē vieni, "Cirks ir mūsu kultūra!!!" - otri. Par pēdējo sajūsmā ir Kaspars Zellis‏ @kasparszellis - cik precīzs sauklis pie Saeimas nama!!! :D Viņš priecājas.

Galu galā deputāti nobalso par dzīvnieku aizliegšanu cirkā. Bet, kā jau ierasts, ne par visu ir deputāti ir padomājuši. Kas tagad notiks ar tradicionālo galda spēli "Cirks?" Ko darīt ar to? Jānis‏ @Zalgauckis spriež: tagad būs jāstāsta bērniem, ka "Cirks" ir vēsturiska, arhaiska, sena spēle, no laikiem, kad cirkā vēl spīdzināja zvērus.

Par laimi, ir talantīgi cilvēki mums Latvijā, kuri tūlīt ķeras klāt problēmas risināšanai – tā Toms Lūsis‏ @_affair : Izveidoju politkorektu un dzīvniekiem draudzīgu cirku. Zvērus aizstājot ar augļiem un dārzeņiem. Vismaz kamēr tie nav cirkā aizliegti – būs labi.

Jaunā cirka versija apskatāma arī lsm.lv.

Bet, kā zināms – šonedēļ briti iesniedza Eiropas Savienībai sešas svarīgas lapaspuses, ar kurām oficiāli tiek uzsākta izstāšanās no Eiropas Savienības. Diemžēl neizdevā izsekot tam, kurš vai kura bija asprātīgā apzīmējuma radītājs tviterī – bet turpmāk visprecīzāk Lielbritāniju būtu saukt par Atvienoto Karalisti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti