Tviterapskats: Saskaitīti policisti, noklausīti oligarhi un naudas meklējumi un tēriņi

Nodokļu reforma, Jūrmalas atkritumu afēra, oligarhu sarunas un vājie centralizēto eksāmenu rezultāti ir visvairāk apspriestās tēmas tviterī šonedēļ, kuras spēj pārtraukt tikai zemeņu un sēņu grozu bildes.

Skaita policistus uz ceļiem

Pēc svētkiem daudziem grūti atgriezties ierastajā darba ritmā, tādēļ ļaudis turpina dalīties ar brīvdienās piedzīvoto. Populāra tēma ir Ceļu policijas ekipāžu skaitīšana. Policija ziņoja par masveida policijas reidiem brīvdienās – pieķerti vien 70 dzērājšoferi, no kuriem trešdaļa bijusi 1,5 vai vairāk promiļu reibumā. Tas ir stipri par maz, uzskata daļa tviterlietotāju, jo īpaši tie, kas cītīgi skaitījuši policistus ielu malās.

Piemēram, Māris Alksnis trīs dienās nobraucis apmēram pustūkstoti kilometru:

Mazliet veiksmīgāk ir gājis Oskaram Ušpelim‏:

Katrus Jāņus ir šādi, secina Agris Krusts‏:

Varbūt ir tā, bet varbūt taisnība ir Kasparam Locim‏, kurš klusībā cer, ka varbūt beidzot policija cīnās ar kluso lauku ceļu "kaimiņbraukšanu".

Pēc svētkiem pie nodokļiem

Pēc svētkiem atgriezties ikdienā tautai palīdz valdības jaunie lēmumi. Tā vietā, lai skaitītu policijas auto, tie sāk skatīties savā maciņā un skaitīt, kā tā saturs varētu mainīties pēc nodokļu reformas. Jaunumus skeptiski uztver Andis Kudors‏

Savs viedoklis ir arī biznesa ekspertam Rolandam Ozoliņam:

Reforma sāk izskatīties aizvien simboliskāka, jo īpaši iecerētais progresīvais nodoklis, vērtē ekonomists Pēteris Strautiņš.

Šmuci savāks valsts?

Kamēr ekonomisti vērtē nodokļu reformu, pārējie vēro, kā valdība viņu naudu tērē. 700 000 eiro piešķirti, lai Valsts vides dienests varētu likvidēt šmuci, kas palikusi pēc ugunsgrēka nelegālās atkritumu uzglabāšanas vietā Jūrmalā. Atkritumu bizness tuvāks un, acīmredzot, prioritāte, spriež uzņēmējs Ruslans Antropovs.

Par to tiešām maksās valsts, bet ne pašvaldība, īpašnieki, Valsts vides dienesta vadītāja? Tā brīnās vīterotāja AnceAV, kura nav gatava apmaksāt kārtējo miljonu afēru!

Pēc tādas afēras tas izskatās arī Latvijas Juristu biedrības prezidentam Aivaram Borovkovam.

Vēl viena biznesa shēma rokā – spriež Ivo Kiršblats.

Oligarhu un eksāmenu īlēns

Gan jau ar laiku no visas šīs lietas izlīdīs ārā arī kāds Latvijas oligarhu īlēns, spriež tviterī. Un apspriež kārtējo saņemto oligarhu noklausīto sarunu ierakstu daļu žurnālā @irLV. Šoreiz par Latvijas mediju sagrābšanu un graušanu.

Kamēr žurnālistu aprindās sarunu ieraksti ir karsts temats, citiem tās, šķiet, pat neinteresē. Tādēļ Pensionārs Bauskā (@zigisvaldis) ir nobažījies:

 

Tautai jau rēķināt un lietas saprast nevajag, tai jāprot tikai skaisti dejot – tā tiek interpretēti centralizēto eksāmenu rezultāti, kuri šogad sliktāki nekā citus gadus. Žurnālists un lektors Oļģerts Tipāns‏ aicina rezultātus uztvert kā vērtējumu nevis skolēniem, bet gan, piemēram, matemātikas mācīšanai Latvijā kopumā:

Rezultāts ir šausmas, vērtē Informācijas tehnoloģiju uzņēmējs Normunds Bergs un lūdz:

Vieniem rezultāti apliecina to, ka skolu reforma ir izgāzusies, citiem, ka izglītības sistēma ar steigu jāreformē, vēl citiem, ka ministrs nekam neder. Lai saprastu, kas ir kas, varbūt jāīsteno Iļjas Poļakova‏ ideja eksāmenus iedotu izpildīt pašam izglītības ministram un tad spriest, kas pie tā vainīgs, sistēma, skolēni, skolotāji vai ministrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti